Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 3 1 2 3 LastLast
Results 1 to 20 of 41

Thread: Splatoon 2

  1. #1 SP
    Senior Member solecon's Avatar

    Splatoon 2

    Splatoon 2, anuntat pentru Nintendo Switch. Summer 2017.

    Attached Images Attached Images splatoon-2.jpg

  2. #2 SP
    Member Popae36's Avatar
    Frumos

  3. #3 SP
    Senior Member solecon's Avatar


    Splatoon 2 - Global Testfire Demo event! (Nintendo Switch)

  4. #4 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Eu sunt curios cum va fi online-ul. Momentan nici mesaje nu ne putem da pe Switch. Ma tot uit la ce apare iar asta poate fi un fel de PvZ Garden Warfare care sa mai aline durerea pana apar jocuri. Pentru cine l-a jucat pe primul, cum e aspectul asta?

  5. #5 SP
    Senior Member apbaciu's Avatar
    Primul Splatoon pe WiiU a fost foarte fun, dar niciodata nu mi s-a parut ceva serios, poate si din cauza lipsei de comunicare iar acest capitol poate va reusi Switchul sa il imbunatateasca. Pe de alta parte, pe swith vor introduce serviciul online cu taxa, eu unul nu consider ca va merita acest serviciu in conditiile in care prefer sa joc un joc Nintendo MP intr-o maniera mai light , eventual la un mic party.
    Un al 2 lea semn de intrebare, ar fi acela ca nu poti folosi tableta in timp ce te joci pe TV. In primul Splatoon pe ecranul Wiiului aveai harta si o reprezentare a teritoriilor , coechipierilor si a obiectivelor. Chiar acest feature m-a atras cel mai mult si lipsa lui m-ar face sa ma gandesc de 2 ori inainte sa il cumpar.



    Sent from my iPhone using Tapatalk

  6. #6 SP
    Member n0madgamer's Avatar
    Am jucat cateva sute de ore de Splatoon, e jocul meu preferat de multiplayer. In Japonia e extrem de popular, dar si aici are o prezenta in eSport (se gaseste in ESL). Cred ca in Splatoon 2 punctul forte o sa fie multiplayer-ul offline, pentru ca poti sa conectezi 8 console intr-o retea si sa te joci.

  7. #7 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    A aparut beta in store, il puteti downloada si juca in perioada 24-26 martie, in 6 intervale de cate o ora. In total deci, 6 ore. Ca un beta ca tot omul fara anumite ore de acces nu puteau face, iar la ce online service au ei am vaga impresie ca nu o sa mearga in totalitate in intervalul ala. Per total, prevad o mare harababura:
    Attached Images Attached Images jpg.jp.jpg

  8. #8 SP
    Member n0madgamer's Avatar
    Global Testfire a fost si pe Wii U, se testeaza serverele, nimic altceva.

  9. #9 SP
    Member n0madgamer's Avatar
    Sper că ne vedem week-endul asta online să ne batem un pic în Splatoon. Am făcut un grafic cu orarul potrivit pentru România:
    Attached Images Attached Images splatoon-global-testfire.jpg

  10. #10 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    O sa incerc si eu sa fiu online. Sunt curios insa, nu putem face party, nu putem vorbi intre noi, nici mesaje nu ne putem da. Cum se asteapta ei sa jucam online ceva de genul?

  11. #11 SP
    Member n0madgamer's Avatar
    Eu sper cumva sa ne bage pe regiune impreuna si sa avem noroc sa ajungem cativa din Romania intr-o echipa

  12. #12 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Am jucat vreo 10 minute, nu am rezistat mai mult, pentru ca nu am gasit optiunea de a opri porcaria cu motion control, care face jocul complet nejucabil. O idiotenie maxima si chiar sper sa se poata scoate.

  13. #13 SP
    Senior Member apbaciu's Avatar
    Asa era si pe Wii U si aveai optiunea de a scoate motion control.

  14. #14 SP
    Member n0madgamer's Avatar
    + (options) → motion controls → off

  15. #15 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Apasam pe + sa intru in options si nu mergea. Voi incerca azi din nou. Joc pe Switch.

  16. #16 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Eu sunt foarte dezamagit de joc. Am jucat vreo 40min weekendul asta si mi-e greu sa cred ca l-as mai juca. Imi aduce aminte de PvZ Garden Warfare, dar ala era mai fun. N-as da bani pe niciunul din ele, dar pe Splatoon 2 nici atat. Nu ma iau de harta sau "arme", pentru ca a fost doar un beta, dar jocul e boring. Controlul nu e nemaipomenit, unele arme precum acel roller e cam OP si am avut si mici probleme de framerate. Iar pe langa asta, jocul arata destul de rau, ma asteptam la o grafica mai reusita sincer sa fiu, dar am simtit lipsa AA chiar si in mini harta disponibila in beta.

    Sunt dezamagit, credeam ca va fi urmatorul meu joc de Switch, dar se pare ca mai am mult si bine de asteptat pana sa mai merite sa cumpar un joc. E genul de joc, si scuzati-mi comparatia, pe care il mai vedem la PS+ si toata lumea e dezamagita de oferta acelei luni a abonamentului.

  17. #17 SP
    Member n0madgamer's Avatar
    Nintendo Direct a fost anuntat pe 6 iulie (ora 17:00).
    Attached Images Attached Images dd0m3r4xgaa-ezn.jpg

  18. #18 SP
    Member n0madgamer's Avatar

  19. #19 SP
    Member n0madgamer's Avatar
    Prajitura sau inghetata? Pe 15 iulie va fi Splatfest World Premiere; jocul se poate descarca deja din eShop.
    Attached Images Attached Images ci_nswitch_splatoon2_splatfesticecreamcake_engb_image912w.png

  20. #20 SP
    Member n0madgamer's Avatar
    Am jucat ieri Splatfest-ul japonez si european; la cel european am ajuns sa fiu Ice Cream King. Se pare ca au fost destul de multi jucatori noi care nu prea stiau inca jocul.
    Attached Images Attached Images dezsp-av0aayvn7.jpg-large.jpeg

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 3 1 2 3 LastLast

Similar Threads

  1. Splatoon By sexbobomb91 in forum Nintendo Wii U / Switch
    Replies: 61 Last Post: 22-03-2018, 15:42
  2. Replies: 0 Last Post: 10-06-2014, 23:18

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts