Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 2 of 3 FirstFirst 1 2 3 LastLast
Results 21 to 40 of 41

Thread: Splatoon 2

  1. #21 SP
    axl
    Junior Member axl's Avatar
    Am precomandat Splatoon 2. Sper sa vina maine-poimaine... poate luni.
    Problema e ca nu am prieteni care sa detina un Switch...
    Daca vreti sa ma adaugati si sa incercam sa jucam team, Friend code meu este: SW-0881-2058-5417

  2. #22 SP
    Member n0madgamer's Avatar
    O sa te adaug cand ajung acasa si ne jucam. Tu unde ai comandat? Astia de la Altex nu dau nici-un semn si cred ca maine cumpar jocul din eShop.

  3. #23 SP
    axl
    Junior Member axl's Avatar
    La Media Galaxy am precomandat.
    Tocmai am primit 2 mail-uri de la ei.
    La 16:03 ca va suferi o mica intarziere comanda mea
    La 16:06 ca produsul a intrat in stoc si va fi livrat in cel mai scurt timp. Nu stiu ce sa mai cred.

    Eu tot astept versiunea fizica... imi plac cartusele astea. Mai ales jocurile care chiar imi plac, vreau sa le am fizic (Zelda, Splatoon, Mario Odyssey)

  4. #24 SP
    Member n0madgamer's Avatar
    Am primit si eu acum confirmarea.

    ---------- Post added 20-07-2017 at 22:16 ----------

    Ciudat, pe site la Altex apare data lansarii acum 22.07 si suportul imi spune ca va fi trimis cand se lanseaza jocul, no ****. Am anulat comanda si cumpar jocul in cateva ore din eShop sud-african (e mai ieftin, undeva la 200 RON).

    axl, ti-am trimis un friend request. Ne vedem online.

  5. #25 SP
    axl
    Junior Member axl's Avatar
    Mersi de add.

    Eu astept livrarea de la Media Galaxy. Sper sa ajunga luni...
    Desi era tare sa il am weekend-ul asta... pe caldurile astea.

  6. #26 SP
    Junior Member boborpacku's Avatar
    Eu am făcut precomanda la altex abia pe 18..07 şi l-am primit pe 22.07 dimineaţa, dar din păcate trebuie să-mi petrec weekendul la muncă.
    n0madgamer, cum cumperi de pe eShop sud-african, cu card emis de o bancă din România? Nu sunt probleme, se adaugă vreun TVA sau alt tip de sales tax?

  7. #27 SP
    axl
    Junior Member axl's Avatar
    Pachetul meu a plecat din Bucuresti vineri. Sambata dimineata era in Oradea (eu sunt din Oradea). Am primit AWB number, si am urmarit exact unde e. Dar dragii de curieri de la Nemo Express nu s-au deranjat sa mi-l aduca ieri. Nu s-au deranjat nici macar sa raspunda la telefoane... Asta e. Poate maine.

  8. #28 SP
    Member n0madgamer's Avatar
    Quote Originally Posted by boborpacku View Post
    Eu am făcut precomanda la altex abia pe 18..07 şi l-am primit pe 22.07 dimineaţa, dar din păcate trebuie să-mi petrec weekendul la muncă.
    n0madgamer, cum cumperi de pe eShop sud-african, cu card emis de o bancă din România? Nu sunt probleme, se adaugă vreun TVA sau alt tip de sales tax?
    Eu am cumparat cu un card de la Revolut care face conversie 1:1 in loc sa foloseasca cursul valutar al bancii (am platit 202 RON). In rest, schimbi temporar tara in contul Nintendo (accounts.nintendo.com), te loghezi din nou in cont pe Switch si cumperi jocul. Atentie: Daca ai credit pe cont, se pierde cand schimbi regiunea. Dupa ce l-ai cumparat, schimbi tara inapoi si te loghezi din nou.

    Nu am fost taxat in plus. Cam toate jocurile in Africa de Sud sunt mai ieftine. Am gasit recent o lista cu preturile din diferite eShop-uri: https://docs.google.com/spreadsheets...ctPZ0/pubhtml#

    Africa de Sud = ZA

  9. #29 SP
    Junior Member boborpacku's Avatar
    Quote Originally Posted by n0madgamer View Post
    Eu am cumparat cu un card de la Revolut care face conversie 1:1 in loc sa foloseasca cursul valutar al bancii (am platit 202 RON). In rest, schimbi temporar tara in contul Nintendo (accounts.nintendo.com), te loghezi din nou in cont pe Switch si cumperi jocul. Atentie: Daca ai credit pe cont, se pierde cand schimbi regiunea. Dupa ce l-ai cumparat, schimbi tara inapoi si te loghezi din nou.

    Nu am fost taxat in plus. Cam toate jocurile in Africa de Sud sunt mai ieftine. Am gasit recent o lista cu preturile din diferite eShop-uri: https://docs.google.com/spreadsheets...ctPZ0/pubhtml#

    Africa de Sud = ZA
    Mersi de pont, voi incerca cu un card normal si cu ceva mai ieftin - Kamiko că tot nu-l am - să văd cât îmi ia banca în plus.

  10. #30 SP
    Senior Member SYZYGY's Avatar
    Mda, aceiasi problema fara pic de logica. Am vrut sa cumpar jocul fizic din magazin Altex, era doar intr-o locatie care e ...ani lumina dinstanta de mine. M-am dat batut si l-am cumparat online, jocul s-a lansat pe 21, jocul mi-a sosit azi. Magazinele astea de la noi imi distrug orice hype adunat.

  11. #31 SP
    __The Game__ GreyhounD's Avatar
    Care ii faceti un review, oricat de mic?
    Sunt inca in dubii daca merita sa-l iau, nu m-a convins din ce eventuri au avut pana acum.

  12. #32 SP
    Senior Member solecon's Avatar


    Introducing Manta Maria, a new Turf War and Ranked Battle stage coming to Splatoon 2 on August 26th!

  13. #33 SP
    Senior Member SYZYGY's Avatar
    Arata chiar misto harta noua, iar Bubble Blower/Blaster e caterinca rau, ma rog, mai putin cand dispare pur si simplu bula daca trage un inamic in ea, aici se rupe logica, sau am inteles eu gresit

  14. #34 SP
    Junior Member flexian's Avatar
    Salutare, a mai cumparat cineva cu tactica asta? Schimbarea contului pe Africa de Sud? As vrea sa cumpar BOTW si Splatoon 2 azi asa daca nu sunt probleme

    Quote Originally Posted by n0madgamer View Post
    Eu am cumparat cu un card de la Revolut care face conversie 1:1 in loc sa foloseasca cursul valutar al bancii (am platit 202 RON). In rest, schimbi temporar tara in contul Nintendo (accounts.nintendo.com), te loghezi din nou in cont pe Switch si cumperi jocul. Atentie: Daca ai credit pe cont, se pierde cand schimbi regiunea. Dupa ce l-ai cumparat, schimbi tara inapoi si te loghezi din nou.

    Nu am fost taxat in plus. Cam toate jocurile in Africa de Sud sunt mai ieftine. Am gasit recent o lista cu preturile din diferite eShop-uri: https://docs.google.com/spreadsheets...ctPZ0/pubhtml#

    Africa de Sud = ZA

  15. #35 SP
    Senior Member SYZYGY's Avatar
    Eu am cumparat pe Japonia si America, nu am avut nici o problema (contu meu principal e pe EU).

  16. #36 SP
    Junior Member flexian's Avatar
    Quote Originally Posted by SYZYGY View Post
    Eu am cumparat pe Japonia si America, nu am avut nici o problema (contu meu principal e pe EU).
    Cu contul principal ai cumparat apoi te-ai mutat inapoi pe EU sau ai facut alt cont? Inainte, la 3ds de exemplu erai brick-uit instant... Pai daca e asa e bestial!

  17. #37 SP
    Member n0madgamer's Avatar
    Splatoon 2 este printre jocurile in care puteti face videoclipuri mici de 30 de secunde. Iata unul aici pe Streamable.

    Filmuletele sunt in 720p@30fps, maxim 30 de secunde lungi si au aproximativ 20 de Megabytes la un bitrate de 5 Megabits pe secunda.

    Nu arata prea bine la Splatoon, este un joc cu prea mult actiune; la alte jocuri in 30 fps sigur o sa fie mai interesant (nu am incercat la Zelda inca).

  18. #38 SP
    Senior Member SYZYGY's Avatar
    Quote Originally Posted by flexian View Post
    Cu contul principal ai cumparat apoi te-ai mutat inapoi pe EU sau ai facut alt cont? Inainte, la 3ds de exemplu erai brick-uit instant... Pai daca e asa e bestial!
    Contul meu principal e pe EU, am intrat pe un cont secundar pe Japonia si am cumparat, jocul merge jucat pe toate conturile care sunt pe consola.

  19. #39 SP
    axl
    Junior Member axl's Avatar
    Cum stati in Ranked Mode?
    La Splat Zones sunt S+.
    La Tower Control si Rainmaker C+ (nu m-am prea deranjat cu astea, Splat Zones imi place).

    Nu putem sa ne strangem de un team sa jucam League?

  20. #40 SP
    Senior Member dronology's Avatar
    Quote Originally Posted by Nintendo
    On September 24, 2021, a new software update for Splatoon 2 was made available for download. Please take a moment to download and install this update while your Nintendo Switch console is connected to the Internet.

    Ver. 5.5.0 (Released September 24, 2021) - https://en-americas-support.nintendo...platoon-2#v550

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 2 of 3 FirstFirst 1 2 3 LastLast

Similar Threads

  1. Splatoon By sexbobomb91 in forum Nintendo Wii U / Switch
    Replies: 61 Last Post: 22-03-2018, 15:42
  2. Replies: 0 Last Post: 10-06-2014, 23:18

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts