Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 49 of 62 FirstFirst ... 39 47 48 49 50 51 59 ... LastLast
Results 961 to 980 of 1239

Thread: Clubul Wii U

  1. #961 SP
    Junior Member codra's Avatar
    Eu am instalat super mario galaxy 2 pe un usb flash drive si merge fara probleme, incearca sa-l stergi si sa-l reinstalezi pe hdd-ul extern.

  2. #962 SP
    Junior Member legolas's Avatar
    Quote Originally Posted by dtancu View Post
    Caz concret, încercat astăzi: Mario Galaxy 2 pt Wii, cumpărat din eshop si instalat pe Wii U pe HDD extern, nu se lansează. Booteaza automat in mod Wii cand il lansezi si rămâne in ecran negru.
    Mutat pe memoria interna, merge fara probleme.

    HDD cu alimentare externa, folosit de doi ani cu Wii U fara probleme, merge perfect, toate jocurile de Wii U instalate pe el.
    Se pare ca e o problema comuna. Super Mario Galaxy 2 causing issues for some who download the game externally - Nintendo Everything

    Sper sa o rezolve repede pentru ca vreau DK saptamana viitoare.

  3. #963 SP
    Member dani20's Avatar
    Eu am instalat chiar acum pe hdd extern, fără alimentare separată, și merge foarte bine. Poate că o reinstalare ar avea succes...

  4. #964 SP
    Member Bodolay Botond's Avatar
    Așa într-o paranteză. Urmează să-mi iau și eu, în sfârșit, un Wii U. Și m-am gândit la următorul lucru: cardul SD din Wii, pe care am o grămadă de jocuri descărcate din Wii Shop Channel, va funcționa în Wii U? Sau trebuie să păstrez vechiul Wii pentru a le juca?

  5. #965 SP
    Junior Member codra's Avatar
    Cardul sd din wii pe care ai descarcat jocurile din wii shop channel nu va functiona in wii u. Insa exista posibilitatea sa transferi toate jocurile descarcate pe wii din wii shop channel si salvarile aferente pe wii u. Insa acest lucru este ireversibil, in sensul ca jocurile de pe wii vor fi sterse definitiv cu tot cu wii shop channel account care iti permitea sa redescarci oricand jocurile pe care le-ai cumparat. Practic se transfera contul cu totul. Trebuie sa descarci aplicatia wii system transfer de pe wii shop channel atat pe wii cat si pe wii u in modul wii. Se vor transfera direct numai datele de pe memoria interna a wii-ului, celelalte jocuri de pe sd card le vei putea descarca pe wii u din wii shop channel in modul wii, insa salvarile, pentru a fi transferate, trebuie sa fie pe memoria interna a wii-ului. Alta chestie de mentionat e ca daca ai descarcat jocuri din wii shop channel pe wii u in modul wii anterior transferului acestea vor fi sterse pentru ca peste contul wii u din wii shop channel se va rescrie contul transferat. Aici sunt toti pasii ce trebuie urmati:
    How to Transfer Content from a Wii to a Wii U | Nintendo Support
    https://www.nintendo.co.uk/Support/W...-U-677333.html

  6. #966 SP
    Junior Member Tsuyoshi's Avatar
    Vineri imi iau si eu consola + Bayonneta 2 special edition . Vad ca altexu a reintregit stocu , au acum WII U White la 929 lei.

  7. #967 SP
    Member Schatten's Avatar
    welcome to the club guys, you're gonna enjoy it

  8. #968 SP
    Junior Member Proba[BTL]'s Avatar
    Poti sa joci cu Tekken Tag Tournament 2 Wii U Edition Arcade Fightstick | ALTEX jocuri ca DKC Tropical Freeze, Super Mario Bros U, Shovel Knight etc ?

  9. #969 SP
    Junior Member Tsuyoshi's Avatar
    Tekken sigur poti juca cu acel fightstick . De restu nu stiu ce sa zic , de interesat m-am interesat pe ici pe colo , doar raspunsuri vagi.

  10. #970 SP
    Junior Member Proba[BTL]'s Avatar
    Si eu tot am citit si nu e nimic clar ... toti zic ca in teorie ar merge orice joc ce poate fi jucat cu un Wii U Plus remote controller (deoarece arcade stickul il conectezi la acest controller si cumva iti mapeaza unu la unu toate comenzile).
    Daca ne poate lumina cineva care are deja acest fightstick sa incerce si alte joace

  11. #971 SP
    Junior Member Tsuyoshi's Avatar
    Tekken sigur 100% merge.

  12. #972 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    Progres:
    Attached Images Attached Images tumblr_nh29vcap8y1u5xpffo3_1280.gif

  13. #973 SP
    Senior Member CrysMM's Avatar
    Singurul controller prost la Nintendo mi s-a parut cel de N64, mi-a mancat viata la vremea lui, analogul ala imbecil, lipsa de precizie, uzura intervenea prematur. Nici nu prea se gaseau la noi, iar dupa o lupta de 1 an si ceva am reusit sa-i mesteresc un analog de la PS1, treaba schimbandu-se radical.

  14. #974 SP
    Member dtancu's Avatar
    Analogul ăla imbecil a fost primul analog de consola din lume. PS1 a introdus analogul după, imi aduc si acum aminte primele controllere de PS care aveau doar butoane, fara stick-uri .

  15. #975 SP
    Member anduthebest's Avatar
    Dupa 1 an de pauza de wii u, am achizitionat din nou aceasta consola. Mda, erau cateva jocuri care nu trebuiau ratate. Deocamdata am doar mk8, insa trebuie sa achizitionez hyrule warriors si wind waker. Ce sa spun, mi-a lipsit, jocurile alea putine care le are sunt top class. Feels good to be back.

  16. #976 SP
    Member anduthebest's Avatar
    Cum e experienta jocurilor de n64 pe wii emulator? Daca tot nu am apucat sa joc vreodata the legend of zelda majora's mask, ma gandesc sa il incerc pe wii shop de pe wii u, decat sa achizitionez un 3ds si un joc la full price. Sunt interesat de detalii de genul fps, daca sunt probleme de grafica , de sunet etc, practic daca overall experience e ca si cum l-ai juca nativ. A incercat deci cineva majora's mask pe n64 emulator?

  17. #977 SP
    Member n0madgamer's Avatar

  18. #978 SP
    Junior Member codra's Avatar
    Quote Originally Posted by anduthebest View Post
    Cum e experienta jocurilor de n64 pe wii emulator? Daca tot nu am apucat sa joc vreodata the legend of zelda majora's mask, ma gandesc sa il incerc pe wii shop de pe wii u, decat sa achizitionez un 3ds si un joc la full price. Sunt interesat de detalii de genul fps, daca sunt probleme de grafica , de sunet etc, practic daca overall experience e ca si cum l-ai juca nativ. A incercat deci cineva majora's mask pe n64 emulator?
    Din seria Zelda de pe wii shop channel am descarcat doar ocarina of time. Pe wii, nu pe wii u. Nu exista niciun fel de probleme, ba din contra. Pe un televizor full hd e aproape imposibil sa joci jocurile de nintendo 64 folosind consola originala nintendo 64. E efectul acela de imagine pixelata, tremuranda, fiind foarte obositor de jucat. Cu cat rezolutia televizorului e mai mare, cu atat efectul e mai pronuntat, fiind foarte obositor de jucat. Pe wii, desi jocurile nu au fost remasterizate sau ceva de genul si ruleaza la aceeasi rezolutie cu originalul, acest lucru e mult redus, nu te oboseste imaginea, poti observa detaliile care se afla la distanta de tine, pe cand pe consola originala nu prea poti distinge ce se afla in departare. Se vede diferenta inclusiv in meniul jocurior. Pe consola originala in cazul anumitor jocuri abia poti citi meniul jocului, pe cand in cazul wii-ului meniul apare perfect. In rest, experienta e ca si cum l-ai juca nativ.
    Pe wii u nu am niciun joc virtual console descarcat in modul wii de pe wii shop channel, insa ar trebui sa fie la fel.

  19. #979 SP
    Junior Member zorber's Avatar
    Salutare tututor. Proaspat intrat in clubul WII U. Am niste nelamuriri legate de controllere: 1) Se intampla sa primesc saptamana viitoare inca un GamePad controller. Pot sa connectez 2 la aceasi consola ?(Din ce am citit pe net, unii ziceau ca da, unii ca nu..inca nu imi e clar. 2) Merita sa achizitionez 3rd party pro controller? Am vazut pe siteuri gen aliexpress, la 17 dolari cu free shipping in ro dar din ce am citit pe net, parerile sunt impartite cand vine vorba de calitate. Ati folosit sau detineti asa ceva? Mersi.

  20. #980 SP
    Member n0madgamer's Avatar
    1. Nu poti sa conectezi decat un singur GamePad. Am avut si eu doua si am incercat.
    2. Daca vine din afara UE, cu siguranta te pune sa platesti TVA la vama, deci nu prea se mai merita. Eu iti recomand sa cumperi un Pro Controller original. La noi il gasesti ieftin pe mokazii daca ai noroc.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 49 of 62 FirstFirst ... 39 47 48 49 50 51 59 ... LastLast

Similar Threads

  1. Clubul Wii By muggs in forum Nintendo Wii
    Replies: 562 Last Post: 30-08-2020, 11:10
  2. Vand cateva jocuri pt Nintendo Gamecube, Wii, Wii U si 3DS By snk2 in forum Bazar Nintendo: Jocuri Console
    Replies: 1 Last Post: 29-11-2018, 12:04
  3. Replies: 26 Last Post: 12-02-2014, 17:15
  4. Replies: 6 Last Post: 26-11-2012, 19:05
  5. Replies: 0 Last Post: 25-06-2011, 16:43

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts