Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 50 of 62 FirstFirst ... 40 48 49 50 51 52 60 ... LastLast
Results 981 to 1,000 of 1239

Thread: Clubul Wii U

  1. #981 SP
    Junior Member zorber's Avatar
    Quote Originally Posted by 69wpm View Post
    1. Nu poti sa conectezi decat un singur GamePad. Am avut si eu doua si am incercat.
    2. Daca vine din afara UE, cu siguranta te pune sa platesti TVA la vama, deci nu prea se mai merita. Eu iti recomand sa cumperi un Pro Controller original. La noi il gasesti ieftin pe mokazii daca ai noroc.
    Problema e ca vreau sa iau 3 pro controllere iar sa vanez 1 cate 1 o sa fie time consuming. Cu tot cu vama nu stiu daca costa mai mult de 80-85 lei/controller.

  2. #982 SP
    Member xenocid's Avatar

  3. #983 SP
    Senior Member CrysMM's Avatar
    Quote Originally Posted by dtancu View Post
    Analogul ăla imbecil a fost primul analog de consola din lume. PS1 a introdus analogul după, imi aduc si acum aminte primele controllere de PS care aveau doar butoane, fara stick-uri .
    Nu a fost primul analog din lume, analogul a mai fost folosit de unele console mai vechi, un model de Philips home computer, si telecomanda de la CD-i avea analog. Daca ne lasam si mai jos in timp dam de consolele de tip Pong, care aveau tto felul de variatiuni analog.

  4. #984 SP
    Junior Member Proba[BTL]'s Avatar
    Revin cu un update:

    Jocuri care merg cu fightstickul:
    Mario Kart 8,
    Virtual console games (The legend of Zelda etc.)
    Shovel Knight

    Jocuri in care NU merge fightstickul:
    Super Mario bros U,
    DKC Tropical Freeze

  5. #985 SP
    Junior Member alex2_ar's Avatar
    Am o intrebare legata de wii-u, in romania functioneaza eshopul? ca ma bate gandu sa cumpar consola ca sa ma joc alea clasice de pe nes, sens etc... si vreau sa le cumpar de pe un cont de romania.

  6. #986 SP
    Mad Collector rodarkone's Avatar
    nu exista eshop pe Ro insa poti folosi fara probleme eshop uk accepta carduri romanesti

  7. #987 SP
    Junior Member alex2_ar's Avatar
    Si dupa aia daca apare eshop romania pot schimba tara fara sa pierd continutul platit?

  8. #988 SP
    Junior Member codra's Avatar
    O data cu wii u-ul nintendo a trecut de la sistemul wii friend code (cand fiecare consola avea alocat un cod format din 16 cifre) folosit pe wii la cel de tipul user profile (account) denumit nintendo network ID, insa sistemul este diferit de cel folosit de sony si microsoft. Cand configurezi wii u-ul trebuie sa creezi un mii (nickname, user) si un nintendo network ID (mai multi useri pot folosi acelasi network ID), trebuind sa alegi o tara. Network ID-ul (cu el accesezi serviciile online ca eshop, miiverse) e legat de tara pe care ai selectat-o, aceasta nemaiputand fi schimbata ulterior. Jocurile descarcate din eshop sunt legate de network ID care la randul sau este legat de consola (aici este diferenta fata de sony si microsoft). Din setarile consolei vei putea schimba tara, insa va trebui sa creezi alt network ID, primul va ramane insa nu vei putea sa accesezi cu acesta serviciile online ca eshop si miiverse si nici jocurile descarcate din eshop. Insa daca selectezi iarasi tara corespunzatoare primului network ID vei avea din nou acces la serviciile online si la jocurile descarcate.
    Nu te poti loga cu network ID-ul tau pe alta consola. Daca doresti sa transferi continutul de pe o consola pe alta trebuie sa folosesti sistemul de transfer pus la dispozitie de nintendo. O problema e daca se defecteaza consola, pentru ca atunci nu vei mai putea transfera continutul descarcat pe alt wii u, avand nevoie de doua console functionale. Poti face acest lucru numai apeland la suportul oficial nintendo, care in Romania evident ca nu exista. Insa consolele nintendo sunt in general fiabile.
    Alege linistit ca tara UK, oricum nu vom avea prea curand shop romanesc (asta insemnand multi ani de acum incolo, va aparea urmatoarea consola nintendo, asta daca vom avea vreodata). Si oricum pe UK este cea mai bogata oferta de jocuri din regiunea pal. Merg fara problema cardurile romanesti, nici macar nu-ti cere sa completezi adresa, doar datele cardului.

  9. #989 SP
    Junior Member alex2_ar's Avatar
    Si o ultima intrebare. Ce jocuri din vechile console se pot cumpara pe wiiu. Adica nes, snes , gba, gameboy? In principiu pe mine ma intereseaza cele enumerate si vroiam sa stiu daca sigur suporta acele console.

  10. #990 SP
    Junior Member codra's Avatar
    De pe eshop, in ceea ce priveste vechile console, poti descarca jocuri pentru nes, snes, gba si wii momentan. O lista cu jocurile virtual console de pe wii u si review-urile aferente: Virtual Console games on Wii U List
    Este de asteptat sa introduca in viitor si jocurile de nintendo 64 si gamecube.
    Poti de asemenea sa joci jocuri pentru consolele mai vechi accesand wii shop channel in modul wii, magazinul virtual fiind acelasi cu cel de pe wii. Oferta de console mai vechi e mai bogata, insa e de preferat sa le descarci din eshop, daca le descarci din wii shop channel wii u-ul se comporta exact ca un wii si nu vei putea juca jocurile cu gamepad-ul, acesta putand fi folosit doar pe post de ecran. Vei avea nevoie de classic controller (pro) pentru a le juca, nu vei mai putea folosi controller-ul de gamecube cum puteai in cazul wii pentru ca wii u-ul nu-l mai suporta. Unele jocuri se pot juca si cu wii remote. Lista cu sistemele disponibile in wii shop channel: Virtual Console Systems

  11. #991 SP
    Member SpeedoTuxedo's Avatar
    De unde se poate cumpara consola? Vad ca pe emag, domo, flanco nu pot fi gasite...doar la altex apare si este doar basic pack-ul

  12. #992 SP
    Member xenocid's Avatar
    Sper sa nu fie considerata reclama: mediagames.ro

  13. #993 SP
    Junior Member alex2_ar's Avatar
    Multumesc pt raspunsuri

  14. #994 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Voi ce mai jucati? De unde mai cumparati jocuri de Wii U la super preturi? Pentru ca vad ca in Romania e cam gol...

  15. #995 SP
    Senior Member ilie11's Avatar
    Donkey Kong Tropical Freeze de la Gamerland, in RO nu l-am gasit. Urmeaza Super Mario 3d world....

  16. #996 SP
    Senior Member sexbobomb91's Avatar
    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    Voi ce mai jucati? De unde mai cumparati jocuri de Wii U la super preturi? Pentru ca vad ca in Romania e cam gol...
    Eu mai prind cate o oferta de pe HotUKDeals - Deals, Discounts & Voucher Codes .

  17. #997 SP
    Member n0madgamer's Avatar
    Cumpar aproape exclusiv din Anglia. Cum a scris sexbobomb91, te uiti pe hukd, acolo gasesti cele mai bune oferte.

  18. #998 SP
    Junior Member alex2_ar's Avatar
    M-ati convins si am luat un wiiu, acum ma bate gandu sa iau de la mediagalaxy un mario u la 130 lei si un mario wii la 110 lei ca sa vad ce am ratat anii astia, ca idee ii bun pretu la mario sau se gaseste mai ieftin?

  19. #999 SP
    Member n0madgamer's Avatar
    New Super Mario Bros U am vazut cel mai ieftin undeva la 20 de Lire cu transport inclus, deci cam tot pe acolo. Merita sa-l cumperi de la Mediagalaxy.

  20. #1000 SP
    Member Schatten's Avatar
    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    Voi ce mai jucati? De unde mai cumparati jocuri de Wii U la super preturi? Pentru ca vad ca in Romania e cam gol...
    Am mai scazut din intensitate cu Mario Kart 8 dupa ce am trecut de 5500 puncte pe online. Astept urmatorul add-on.
    Acum joc aproape exclusiv Smash Bros U care imi place din ce in ce mai mult. Cica am jucat peste 300 de partide online.
    Caut momentul potrivit pt a cumpara Captain Toad cu tot cu Toad Amiibo, dar cred ca ii va veni randul prin aprilie, cand se introduce si patch-ul de Amiibo pt joc.
    Iar sotia continua de doi ani sa lucreze la Pikmin 3. L-a terminat de n ori, a terminat toate add-on-urile...TOTUL

    Jocurile cumparate ca de obicei: shopto, amazon sau eshop

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 50 of 62 FirstFirst ... 40 48 49 50 51 52 60 ... LastLast

Similar Threads

  1. Clubul Wii By muggs in forum Nintendo Wii
    Replies: 562 Last Post: 30-08-2020, 11:10
  2. Vand cateva jocuri pt Nintendo Gamecube, Wii, Wii U si 3DS By snk2 in forum Bazar Nintendo: Jocuri Console
    Replies: 1 Last Post: 29-11-2018, 12:04
  3. Replies: 26 Last Post: 12-02-2014, 17:15
  4. Replies: 6 Last Post: 26-11-2012, 19:05
  5. Replies: 0 Last Post: 25-06-2011, 16:43

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts