Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Results 1 to 6 of 6

Thread: Hard disk extern Wii U

  1. #1 SP
    Junior Member legolas's Avatar

    Question Hard disk extern Wii U

    Salut,
    Poate cineva sa-mi recomande un hard disk pentru Wii U? Am versiunea de 32GB dar o sa ramanem fara spatiu in curand... Daca are cineva si e multumit de el as aprecia sa-mi spuna si mie modelul.
    Multumesc.

  2. #2 SP
    Senior Member sexbobomb91's Avatar
    Salut.

    Si eu ma interesez de ceva vreme si am aflat ca in principiu orice HDD extern ar trebui sa mearga atat timp cat are alimentare suplimentara ( FAQ External USB Storage for Wii U | Wii U - External Storage Device - punctul 12 ). Deci ar merge si-un hdd extern normal cu un y-cable care se introduce in 2 USB-uri.
    Dar metoda cea mai buna ar fi un HDD extern cu alimentare proprie. De mult timp caut unul cu pret decent pe la noi dar n-am prea gasit.

    Bafta.

  3. #3 SP
    Member dani20's Avatar
    Eu am un rack extern, din ăla care arată ca un prăjitor de pâine, în care înfigi discurile ca pe felii Folosesc pentru consolă un hard disk vechi, de 250 GB, pe care-l aveam aruncat prin casă și nu-l mai foloseam. Merge foarte bine cam de un an de zile, și încă mai am ceva spațiu pe el. E destul de incomod că trebuie să schimb cablurile când vreau să conectez rack-ul la computer, dar asta e... Oricum, ar trebui să meargă orice hard disk extern cu un cablu USB în y, fără alimentare suplimentară.

  4. #4 SP
    Junior Member legolas's Avatar
    Pana la urma am luat un hdd extern cu alimentare usb (toshiba, 500gb) si un y-cable. Merge OK. Desi jocurile sunt mai scumpe in eshop prefer sa fie pe hdd decat sa tot schimb discuri cand am 10 minute sa joc ceva.
    Multumesc pentru sfaturi.

  5. #5 SP
    Member n0madgamer's Avatar
    Am si eu un hdd extern de la Toshiba mai vechi cu y-cable si merge fara probleme de cateva luni.

  6. #6 SP
    Member dani20's Avatar
    Am schimbat și eu soluția: un hard de 2.5 de la un mac mini, băgat în cel mai ieftin rack (~30 lei) și cu cablu în y. Mi-am transferat datele de pe hardul vechi și merge excelent

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Hard disk-urile ne spioneaza! By MonkY in forum Stories & Other News
    Replies: 4 Last Post: 20-02-2015, 01:48
  2. Hard Disk Xbox 360 Slim By cata12 in forum Microsoft Xbox 360
    Replies: 3 Last Post: 05-12-2013, 16:14
  3. Ajutor Hard Disk portabil By trickz in forum Hardware
    Replies: 4 Last Post: 12-12-2011, 20:53
  4. Hard intern si Hard Extern PS3 By raulll in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 23 Last Post: 15-01-2011, 15:06
  5. Ce hard disk s-ar potrivi la un ps2? By cenzurat in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 22 Last Post: 19-08-2010, 16:00

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts