Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 2 of 2 FirstFirst 1 2
Results 21 to 38 of 38

Thread: Fatal Frame: Oracle of the Sodden Raven

  1. #21 SP
    Senior Member ilie11's Avatar
    Paca pe 30 oct se lansa? La Gamerland e inca in stadiul de precomanda....

  2. #22 SP
    Member adistir90's Avatar
    Am trimis mail joia trecuta si au zis ca abia pe 3-4 noiembrie il vor avea in stoc.

  3. #23 SP
    Senior Member solecon's Avatar
    Si amazon.de au intarziat cu aceasta editie. Tocmai azi incep sa fie trimise comenzile. Better late than never, I guess.

  4. #24 SP
    Senior Member ilie11's Avatar
    Pana la urma il are cineva? Pe Gamerland a disparut, nu il gasesc nicaieri. In UK e extrem de scump...

  5. #25 SP
    Senior Member solecon's Avatar
    Eu aveam precomanda pe amazon.de si gamerland. Gamerland s-a dus pe suflet, amazon.de a incercat, timp de cinci zile, sa-mi ia banii de pe card si nu a reusit. Desi saptamana trecuta am luat niste amiibo cu acelasi card si nu au fost probleme. Ieri noapte l-am prin pe amazon.fr la pretul standard (a fost doar cateva minute) si sper sa rezolv asa. Daca nu, cea mai ieftina solutie ramane ebay, la 70 de lire.

  6. #26 SP
    Senior Member ilie11's Avatar
    Dar ce naiba se intampla cu jocul asta? Ai vreo idee?

  7. #27 SP
    Senior Member solecon's Avatar
    In cazul gamerland, nu stiu de ce nu au primit stocul de la furnizor. In restul cazurilor, jocul e sold-out datorita bisnitarilor, nu pentru ca e o cerere incredibila pentru el. Exact asa s-a intamplat si cu editia limitata de la Bayonetta 2. Pe amazon si la game (in UK) a fost sold-out in cateva ore, iar apoi a aparut pe ebay, la peste 100 de lire. Chestia e ca nu le-a cumparat nimeni si la cateva saptamani pretul scazuse considerabil. Tin minte ca pe amazon.de era, la vreo 2 luni de la lansare, mai ieftina decat pretul standard. Si era vanduta de un reseller!

  8. #28 SP
    Member adistir90's Avatar
    Quote Originally Posted by solecon View Post
    Ieri noapte l-am prin pe amazon.fr la pretul standard (a fost doar cateva minute) si sper sa rezolv asa.
    Cat a fost pretul standard? Nu il mai gasesc pe site-urile saturn si mediamarkt (dupa care ma ghidez de obicei) iar la ideea cu gamerland am renuntat.

  9. #29 SP
    Senior Member solecon's Avatar
    60 de euro. Se pare ca e chiar acum in stoc.

  10. #30 SP
    Member adistir90's Avatar
    Stiam eu ca nu am tinut bine minte. Nu stiu de ce dar am avut impresia ca a fost 70, asa ca am luat unul de pe ebay din DE la 70 (cu transportul inclus). Oh well, I overpaid.

    LE: in link-ul de la tine imi apare 85 EUR, probabil au disparut iar cele la 60.

  11. #31 SP
    Senior Member ilie11's Avatar
    E pe drum, s-au hotarat astia de la Gamerland in sfarsit. Se pare ca vor livra cateva bucati totusi

  12. #32 SP
    Member adistir90's Avatar
    Te-au contactat ei in legatura cu precomanda? Mie nu mi-au zis nimic. Nu ca ar mai fi contat acum.

  13. #33 SP
    Senior Member ilie11's Avatar
    M-am certat eu putin cu ei pentru ca am fost printre primii care au facut precomanda si pana la urma s-au hotarat sa imi livreze, am primit deja confirmarea de la firma aia a lor de curierat. Stiam de la Razu ca ar livra cateva bucati, m-am enervat si le-am trimis un email mai deosebit.

  14. #34 SP
    Member adistir90's Avatar
    In orice caz, au probleme majore in ceea ce priveste jocurile de la Nintendo. Si eu am facut precomanda la Maiden of Black Water aprox. deodata cu voi, de indata ce am vazut discutia aici pe CG. Pe langa asta am mai comandat atunci Shovel Knight de 3DS si Chibi Robo Zip Lash cu amiibo. Odata cu data lansarii au inceput sa dispara pe rand de pe site.
    In alta ordine de idei, sunt curios cum se vor descurca cu Xenoblade X. Acolo cred ca am facut precomanda la Limited Edition in ziua cand a aparut pe site. Daca nu, cred ca voi proceda cum am facut-o si cu celelalte, Germany is the way.

  15. #35 SP
    Member n0madgamer's Avatar
    Quote Originally Posted by adistir90 View Post
    In alta ordine de idei, sunt curios cum se vor descurca cu Xenoblade X. Acolo cred ca am facut precomanda la Limited Edition in ziua cand a aparut pe site. Daca nu, cred ca voi proceda cum am facut-o si cu celelalte, Germany is the way.
    Xenoblade a fost trimis ieri in cazul meu. La Fatal Frame am renuntat de tot.

  16. #36 SP
    Member adistir90's Avatar
    69wpm dau o bere virtuala man, am reusit sa ii prind acum la telefon si i-am luat putin mai tare in legatura cu precomanda la Xenoblade. Pe sambata sau luni au zis ca ar trebui sa fie la mine, asa-zisa "ultima bucata". I-am intrebat de curiozitate si de Fatal Frame, puteau macar sa trimita un mail ca au primit prea putine pt. a onora toate precomenzile, ca sa stie si prostul sa se orienteze spre altceva.

  17. #37 SP
    Senior Member ilie11's Avatar
    Asa mi-au zis si mie despre Fatal Frame, ca e ' ultima bucata' si ca mi-o trimit ca ' sunt client fidel'. ce vrajeala... fac pariu ca nu primeai jocul daca nu sunai.

  18. #38 SP
    Senior Member sexbobomb91's Avatar
    Quote Originally Posted by adistir90 View Post
    69wpm dau o bere virtuala man, am reusit sa ii prind acum la telefon si i-am luat putin mai tare in legatura cu precomanda la Xenoblade. Pe sambata sau luni au zis ca ar trebui sa fie la mine, asa-zisa "ultima bucata". I-am intrebat de curiozitate si de Fatal Frame, puteau macar sa trimita un mail ca au primit prea putine pt. a onora toate precomenzile, ca sa stie si prostul sa se orienteze spre altceva.
    Mie mi-au spus ca au primit doar 10 bucati si ca a trebuit sa respecte ordinea precomenzilor dar vor incerca sa-mi trimita saptamana viitoare cand vor mai primi cateva . Sper ca o sa mai gasesc pe Amazon in caz ca nici saptamana viitoare nu imi vor trimite.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 2 of 2 FirstFirst 1 2

Similar Threads

  1. Fatal Frame vine pe Nintendo Wii U By MonkY in forum Console News
    Replies: 2 Last Post: 03-04-2015, 22:37
  2. Fatal Frame: The Black Haired Shrine Maiden By MonkY in forum Nintendo Wii U / Switch
    Replies: 13 Last Post: 02-04-2015, 04:44
  3. Replies: 2 Last Post: 12-08-2008, 23:41

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts