Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 28 of 60 FirstFirst ... 18 26 27 28 29 30 38 ... LastLast
Results 541 to 560 of 1191

Thread: Clubul Nintendo Switch

  1. #541 SP
    Junior Member zorber's Avatar
    Eu mi-am cumparat asa ceva: https://www.aliexpress.com/item/IVYQ...608.0.0.trKDRo .La 50 de lei cu free shipping si sticla de protectie, nu folie, nu are concurenta. A ajuns cam intr-o luna.

  2. #542 SP
    Member Ramon's Avatar
    1. Sunt curios cat de multi oameni au Switch la noi in tara. Prin Japonia sau State e out of stock, toata lumea e calare pe site-uri cand aud ca e din nou disponibil si dureaza maxim o ora pana e out of stock din nou. La noi gasesti consola in orice magazin.

    2. Pe de alta parte, probabil din cauza faptului ca la noi in tara jocurile Nintendo nu se vand la fel ca si cele de PS4 etc, e deranjant e ca nu prea le gasesti pe raftul magazinelor. De obicei gasesti un colt cu 4-5 jocuri (unul de switch, doua de wii u, doua de 3ds) sau deloc. Am fost ieri la Altex in AFI, unul dintre cele mai populate mall-uri. Cate jocuri Nintendo erau pe raft? Zero. Switch aveau, jocuri Nintendo nu aveau deloc (nici switch, nici wii u, nici 3ds).

  3. #543 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Eu nu inteleg comparatia cu Japonia, aia e o piata mai deosebita, ei cumpara in mare doar Ninendo, e normal si de asteptat ca acolo sa fie vanzari enorme. Apoi, treaba cu magazinele de la noi mi se pare normala, nu stiu cum puteti avea asteptari atat de mari pentru Nintendo, la noi se vinde Sony si Microsoft dintotdeuna. Daca nu exista cerere, de ce sa umple stocurile din magazine cu jocuri pe care nu le vor vinde niciodata? Sa zicem merci ca exista online si poti comanda de acolo.

  4. #544 SP
    Senior Member Espiritus's Avatar
    Nu stiu daca ai observat, dar romanii nu prea isi permit doua console. Switch e bun drept consola secundara, pentru ca fara jocuri third party nu e nimeni nebun sa renunte la 95% din titlurile aparute pentru Mario si Zelda.

  5. #545 SP
    Member n0madgamer's Avatar
    Jocurile PS4/Xbox One se vand ca painea calda, de aia au praf de doua degete pe ele. Oricum, consolele au relevanta zero in Romania.

    Nintendo abea a inceput sa intre pe piata ruseasca si o face destul de bine, din cate vad. Au ceva prezenta acolo, event-uri; au cont de Twitter oficial, pagina web oficiala, cont YouTube, etc. La noi, nimic. Ca sa va faceti o idee: Rusia este a 11-lea piata ca marime din lume (cu o valoare de 1,5 milliarde de dolari) – cea mai mare din Europa Centrala si de Est. Piata noastra e de vreo zece ori mai mica. Jocurile de console se vand la noi probabil in cateva sute (3 cifre) sau mii de unitati (4 cifre).

    Pietele de jocuri la noi in zona arata cam asa:

    Rusia>>>Polonia>>Ucraina>Kazahstan>Romania

    Daca aveti chef sa cititi ceva interesant: 2017 GLOBAL GAMES MARKET REPORT

  6. #546 SP
    Mad Collector rodarkone's Avatar
    In state nu este out of stock .. nu stiu cine ti-a zis tie asta, eu il vad aproape zilnic la magazine de electronice (sau ma rog la sectiunea de electronice) de asemeni la gamestop.

    A .. e corect, a fost out of stock luni bune, dar cred ca in ultimele 2-3 luni a fost in stoc, eu l-am luat pe al meu acum 2-3 luni, din magazin, fara prea mult stres

    Din ce am citit si vazut online - in Japonia stocul de Switch a fost foarte foarte mic (posibil/probabil 1/3 din stocul din US) de aceea in Japonia se vinde foarte bine the new 2ds XL

  7. #547 SP
    Member n0madgamer's Avatar
    Quote Originally Posted by rodarkone View Post
    In state nu este out of stock .. nu stiu cine ti-a zis tie asta, eu il vad aproape zilnic la magazine de electronice (sau ma rog la sectiunea de electronice) de asemeni la gamestop.
    Nintendo Switch Pre-order & In Stock Tracker - NowInStock.net

    E fain ca la tine e disponibil, asta nu inseamna ca peste tot e la fel.

  8. #548 SP
    Senior Member SYZYGY's Avatar
    Se poate da si o sursa la toate astea? Adica de unde se stie ca in Japonia stocul de Switch a fost 1/3 din stock-ul din US etc? Toate afirmatiile astea ma surprind putin si as vrea totusi o sursa.
    Sau se merge pe aceiasi idee ca pe forum: in Romania x1 si ps4 se vinde ca painea calda ca pe forum aria de publicitate e 80 la suta populata de x1 si ps4, desi userii de pe forum sunt o suma foarte mica comparata cu populatia Romaniei.

  9. #549 SP
    Mad Collector rodarkone's Avatar
    Platform Totals - VGChartz

    Asta se poate folosi, nu e chiar 1/3 (cred ca respectiva aproximatie am fost vehiculata intr-un podcast Pat Nes Punk) ... e un pic mai mult de jumatate (ca si shipment) insa discutia era in alt context, din cauza stocului mic de Switch, acolo s-a "aproximat" ca alocarea pe JP e posibil sa fi fost fost redusa (la 1/3 din comparativ cu US, e foarte posibil sa fi influentat pozitiv vanzarile de 2DS).

    Ce pot eu sa va zic, scalperii din US au redus pretul la Switch consideratbil pe mediile de socializare (era 400-450 si acum am vazut a ajuns 350-400)

  10. #550 SP
    Senior Member SYZYGY's Avatar
    Probabil au alocat si x numar de Switch-uri in functie de numarul populatiei. Americanii sunt 327 mil iar Jap 127? Ceea ce mi se pare normal sa aloci un numar mai mare, dar in acelasi timp cred ca nu au luat in considerare si faptu ca japonezii cumpara in draci produsele facute de ei, mai ales Nintendo. De exemplu in Japonia cand ma duceam prin Bic Camera sau Sofmap etc, vedeai un etaj intreg de Nintendo si Sony si undeva intr-un colt era o consola X1 si 2-3 jocuri.

  11. #551 SP
    Senior Member sexbobomb91's Avatar
    Pentru cine intereseaza un pret bun la Mario + Rabbids: http://www.consolegames.ro/forum/f60...ml#post1409071 (si livrare inainte de lansare ).

  12. #552 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Eu as da 100ron pe el.


  13. #553 SP
    Mad Collector rodarkone's Avatar
    Iti dai seama ca o sa coste 60 EU

  14. #554 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Interesant ca merge la dublu atat de simplu


  15. #555 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Damn, merge bine pe Switch. E de asteptat totusi un demo ca sa fiu sigur ca e ce trebuie, dar astept FIFA mai mult decat in orice an, pe Switch mi se pare genial. Sa aduca Nintendo suport pentru castile cu Bluetooth si o sa il iau tot mai des cu mine.

  16. #556 SP
    Senior Member solecon's Avatar
    Nintendo Direct, pe 14.09 la 01:00.
    Attached Images Attached Images nintendodirect.png

  17. #557 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Vesti bune, titluri western importante precum DOOM si Wolfenstein 2 ajung pe Switch:

    https://www.gamespot.com/videos/doom.../2300-6440864/

  18. #558 SP
    Senior Member sexbobomb91's Avatar

  19. #559 SP
    Senior Member SYZYGY's Avatar
    Ma uitam aseara cu ochii sparti de somn ca un raton, gen Doom, Wolfenstein si un joc MOBA Iisuse, nu ma asteptam la asa jocuri

  20. #560 SP
    Senior Member Espiritus's Avatar

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 28 of 60 FirstFirst ... 18 26 27 28 29 30 38 ... LastLast

Similar Threads

  1. Vand Nintendo Entertainment System (NES) Controllers pentru Nintendo Switch By alexutzu_boo in forum Bazar Nintendo: Console & Accesorii
    Replies: 1 Last Post: 27-12-2020, 01:11
  2. Replies: 0 Last Post: 13-06-2017, 20:21
  3. Replies: 0 Last Post: 13-06-2017, 20:16
  4. Replies: 0 Last Post: 13-06-2017, 19:52
  5. Replies: 61 Last Post: 27-11-2016, 19:07

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts