Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 33 of 60 FirstFirst ... 23 31 32 33 34 35 43 ... LastLast
Results 641 to 660 of 1191

Thread: Clubul Nintendo Switch

  1. #641 SP
    Senior Member mario_1303's Avatar
    Eu imi mentin parerea ca la 200 de dolari e pe unde trebuie pretul ...problema pe care o vad eu e ca in Europa pretul ajunge la 200€ sau 200 £ care deja e cam mult .Totul e o opinie ...ce mie mi se pare mult altuia nu i se pare si invers ...

  2. #642 SP
    Banned Crbl2001's Avatar
    Quote Originally Posted by Espiritus View Post
    S-a deviat rau de la subiect. Am zis doar ca Switch e, in momentul de fata, overpriced pentru ce hardware ofera. Nu a zis nimeni ca nu are jocuri bune, ca nu se vinde bine, ca e justificat sau nu sa fie overpriced pentru ca nu are concurenta sau mai stiu eu ce s-a enumerat mai sus. Chiar daca vindea 1 miliard de bucati, tot overpriced era.


    Si ca sa definesc overpriced pentru mine: Nintendo vrea sa obtina mai mult profit raportat la costul consolei per consola vanduta cu Switch decat obtine orice alt producator de console cu consola lor principala(i.e. Sony si Microsoft). Aceasta este o afirmatie adevarata, nu o opinie.
    Exact.Pe cei de la Sony îi costa 800$ fabricarea unui PS3(modelul high-end),asta in timp ce ei îl vindeau cu 600$ bucata.Ce inseamna asta?200$ in pierdere.
    Iar pe Nintendo îi costa 160$ fabricare unui Switch,in timp ce il vindeau la 300$.Asta inseamna un castig de 150$
    Ca sa nu mai zic de Wii,Wii U,3DS & Co.
    Asa ca trageti voi concluziile si incheiem aici subiectul asta fumat de mult.

  3. #643 SP
    Banned Crbl2001's Avatar
    Vad ca Lite-ul e primit destul de ok de gameri & Co,acum sa vedem produsul Final.

  4. #644 SP
    Member lukecelmare's Avatar
    Eu le urez sa vanda zeci de milioane de unitati , poate asa vad si cei de Sony ce prosti sunt .

  5. #645 SP
    Senior Member GabiCutlac's Avatar
    Salut! Sunt proaspăt posesor de Switch. Momentan am vreo 50-60 de ore de BoTW. In afară de Zelda si Mario Odyssey ce jocuri exclusive mai merita luate?

  6. #646 SP
    Member marv's Avatar
    Pentru multiplayer, Mario Kart 8.

  7. #647 SP
    Banned Crbl2001's Avatar
    Quote Originally Posted by lukecelmare View Post
    Eu le urez sa vanda zeci de milioane de unitati , poate asa vad si cei de Sony ce prosti sunt .
    Si de ce ar fi cei de la Sony prosti?Da-mi o explicatie.

  8. #648 SP
    Senior Member Espiritus's Avatar
    Quote Originally Posted by lukecelmare View Post
    Eu le urez sa vanda zeci de milioane de unitati , poate asa vad si cei de Sony ce prosti sunt .
    Agree. PSP a fost o consola fantastica, dar dupa si-au bagat **** in industrie cu Vita si acum au abandonat de tot. In loc sa se intrebe unde au gresit au spus ca lumea nu mai cauta console portabile. Noroc ca exista Switch sa le dea peste nas. Pacat ca e prea scump ca sa imi cumpar si eu.

  9. #649 SP
    Banned Crbl2001's Avatar
    Quote Originally Posted by bicky1310 View Post
    Salut! Sunt proaspăt posesor de Switch. Momentan am vreo 50-60 de ore de BoTW. In afară de Zelda si Mario Odyssey ce jocuri exclusive mai merita luate?
    Golf Story,Hyrule Warriors,Mario Maker 2,
    Cadence of Hyrule,Yoshy's Crafted World,Smash Bros.,Captain Toad,DK Country,Kirby Star,Mario + Rabbits,Octopath Traveler,Splatoon 2,The Messenger,Diablo 3,NSMB Deluxe,Pokemon let's go,Into the Breach,West of Loathing,Mario Oddisey 1&2,MK 8 Deluxe,Tetris 99 si in curand Luigi's Mansion 3.

    ---------- Post added 15-07-2019 at 20:50 ----------

    Quote Originally Posted by Espiritus View Post
    Agree. PSP a fost o consola fantastica, dar dupa si-au bagat **** in industrie cu Vita si acum au abandonat de tot. In loc sa se intrebe unde au gresit au spus ca lumea nu mai cauta console portabile. Noroc ca exista Switch sa le dea peste nas. Pacat ca e prea scump ca sa imi cumpar si eu.
    Si Vita ar fi fost superb dar,nah....
    PSP in schimb a fost extraordinar.Si superior DS-ului.

  10. #650 SP
    Senior Member Espiritus's Avatar

  11. #651 SP
    Member IsNotMe's Avatar
    Eu nu-mi mai pot imagina o zi la munca fara sa am Switch-ul la mine ! tare as fi vrut sa apara si varianta PRO, dar na ! Aaa ...si Crash Team Racing > Mario Kart 8 parerea mea !
    Attached Images Attached Images img_0405.jpg

  12. #652 SP
    Senior Member Espiritus's Avatar
    ^Unde lucrezi, mai exact? Intreb pentru un prieten.

  13. #653 SP
    Banned Crbl2001's Avatar
    Quote Originally Posted by Espiritus View Post
    Asta ti se pare tie "in neregula"?
    Pai la inceput de an au anulat suportul pt generatia a 7-a de console,daca te duci pe site nu mai gasesti nimic despre Wii&DS.Sau in februarie au anulat Wii Shop.
    Bine ca m-am oprit la 3ds si i-am lasat de tot(nu prea îi aveam la suflet)ca altfel cred ca ma duceam peste domnu' Reggie....a stai ca el s-a pensionat
    Mie mila de fanii nintendo.Serios.

  14. #654 SP
    Senior Member mario_1303's Avatar
    Crbl2001 , eu ti-am spus ca esti hater Nintendo . Vin useri ce au Switch si spun ca sunt multumiti si tu o dai cu cat e de nasol Nintendo Switch . Tu nu ai Nintendo Switch dar bagi flame-uri. Aici e club Nintendo Switch / Wii U nu e club "Hate Nintendo" asa ca nu mai oravi thread-ul . Haide , mai scrie ceva ca tu oricum vrei sa ai ultimul cuvant .

  15. #655 SP
    Senior Member Espiritus's Avatar
    ^Omul spune adevarul, totusi. Userii care se bucura de Switch se bucura de fapt de jocurile foarte fun pe care le are consola, nu de ecosistemul ei ca un intreg. Serviciile online sunt de deceniul trecut si nici hardwareul nu e tocmai in pas cu concurenta, that's a fact. Doar pentru ca tu te bucuri de consola si asa nu inseamna ca cine vorbeste despre problemele astea e hater.


    Nintendo face niste jocuri minunate, in rest mai au mult de munca sa ajunga (nu sa intreaca) ce ofera Sony si Microsoft.

  16. #656 SP
    Senior Member mario_1303's Avatar
    E hater , isi da cu parerea despre ce n-are habar . E totusi thread de Switch/Wii U . Mai faci o paralela cu alte console ca sa dai un exemplu dar el doar despre altceva vorbeste . Am stat si am urmarit ce abereaza el si n-are nici o legatura cu thread-ul , flame dupa flame ...

  17. #657 SP
    Banned Crbl2001's Avatar
    @mario,arata-mi si mie ce flame am facut si ce regulament am incalcat.
    Am zis clar.Vrei sa repet?
    MIE imi place Nintendo cel VECHI,care producea console PUTERNICE si la fel ca acum,jocuri foarte bune.
    Sunt nemultumit de faptul ca Nintendo a luat-o intr-o directie nu tocmai buna,de cand a lansat Wii.Ce ma deranjeaza pe mine e ca nu le pasa catusi de putin de hw.Cer sume astronomice pe hw invechit.Asta e ceva real.Intreaba pe oricine.Si ar mai si alte nemultumiri de natura personala pe care nu le voi spune.
    In rest,no comment!Am avut SNES,N64,GBC,GBA,GC,DS,3DS,la fel cum am avut PS1,PS2,PS4,X360,X1.
    Nu sunt hater,daca as fi fost nu mai eram aici.Nintendo are un loc special pt mine.
    Imi place Mario,Metroid si (poate) Zelda.Nintendo fac jocuri foarte bune dar cam atat.Au renuntat la hw.Online-ul e praf,iar multimedia e la pamant(Switch).
    Imi place Switch,m-am jucat si chiar am avut unul pentru 2 luni.E o consola buna,ce sa mai.
    Asa ca te rog sa nu iti mai dai cu parerea aiurea si lasi deoparte atitudinea asta de fanboy,care le vede pe toate "perfecte".
    Multumesc pt intelegere.

  18. #658 SP
    Senior Member mario_1303's Avatar
    Si-a venit raspunsul de 2 pagini . Ai club de retro , ce tot bagi frustrari pe aici ? Gata , ai spus ca e nasol...move over . Te repeti in fiece post .

  19. #659 SP
    Banned Crbl2001's Avatar
    Man,tu ai intrebat,eu am raspuns.Si da sunt aici din moment ce am avut Switch si poate imi voi lua altul.Sincer sa fiu l-as lua doar pt Luigi's Mansion 3Superba seria am jucat toate jocurile.De la clasicul de pe Gamecube la sequel-ul de pe 3DS,arcade-ul si chiar si remake-ul de anul trecut.
    Cu asta se fac 5 jocuri,si sper sa fie un story diferit ca in Dark Moon si sa fie ceva mai lung

  20. #660 SP
    Senior Member mario_1303's Avatar
    Man...haide sa ne rezumam la topic . Forumul este foarte generos si pune la dispozitii arii diferite pentru probleme diferite . Stick to the point !

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 33 of 60 FirstFirst ... 23 31 32 33 34 35 43 ... LastLast

Similar Threads

  1. Vand Nintendo Entertainment System (NES) Controllers pentru Nintendo Switch By alexutzu_boo in forum Bazar Nintendo: Console & Accesorii
    Replies: 1 Last Post: 27-12-2020, 01:11
  2. Replies: 0 Last Post: 13-06-2017, 20:21
  3. Replies: 0 Last Post: 13-06-2017, 20:16
  4. Replies: 0 Last Post: 13-06-2017, 19:52
  5. Replies: 61 Last Post: 27-11-2016, 19:07

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts