Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 45 of 60 FirstFirst ... 35 43 44 45 46 47 55 ... LastLast
Results 881 to 900 of 1191

Thread: Clubul Nintendo Switch

  1. #881 SP
    Senior Member dronology's Avatar
    Covert Dock, o alternativă la dock-ul NSW - via kickstarter: https://www.genkithings.com/products/covert-dock



    O recenzie realizată de Alex de la Arena Digitală.




    ---------- Post added 13-01-2021 at 23:27 ----------




    Embark on an extraordinary adventure through the perished world of Penumbra in Blue Fire, releasing for Nintendo Switch on February 4, 2021. Explore unique temples filled with increasingly difficult 3D platforming challenges, diverse enemies, quests, collectibles, and more. Slash daunting adversaries, leap through deadly traps and master the art of movement.

  2. #882 SP
    Member Cyrax7's Avatar
    nu stiu care e problema dar de ceva timp nu imi mai accepta cardurile din RO ca sa cumpar jocuri pe Switch. ati patit si voi asa ceva?

  3. #883 SP
    Senior Member Espiritus's Avatar
    Pe ce tara ai contul?

  4. #884 SP
    Member Cyrax7's Avatar
    europa. imi apare in euro preturile

    ---------- Post added 16-01-2021 at 19:31 ----------

    romania

  5. #885 SP
    Member codpin's Avatar
    Vezi sa nu fie de la noile masuri de securitate impuse de la 1 ianuarie (PSD 2).

    Am auzit ca altii au probleme cu PSN din cauza asta.

  6. #886 SP
    Member Cyrax7's Avatar
    wth does that mean? care e solutia?

  7. #887 SP
    Member codpin's Avatar
    Suni la banca si intrebi daca se poate face ceva. ING de ex a anuntat deja ca unele tranzactii vor fi refuzate daca procesatorul de plati nu cere confirmare de plata.

  8. #888 SP
    Member Cyrax7's Avatar
    thats not going to happen! nu inteleg cum e posibil din moment ce acum 1-2 luni am luat cu cardul si acum nu se mai poate dupa ce am folosit 2 carduri diferite!!!!
    F it !

  9. #889 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Doom Eternal Switch Tech Review: The Most Ambitious Port Yet... But Is It The Best?


  10. #890 SP
    Senior Member dronology's Avatar
    Joi am pățit asta. Inițial am crezut că sunt probleme cu cardul meu și am fost la un pas să folosesc PayPal dar am găsit un workaround: de pe un calculator am intrat în Nintendo eshop, am adăugat fonduri în cont (20E) și apoi am cumpărat jocul folosind creditul din cont.


    Cei de la Nintendo au un ghid Brexit: Everything you need to know dar nu am găsit nimic suspect în el. Cred că am să întreb la bancă în RO.

  11. #891 SP
    Member Cyrax7's Avatar
    o sa incerc si eu metoda asta, mersi. ideea era ca mi se parea mult mai ok varianta cu cardul direct pe consola ca aveam optiunea de a lua de pe card doar cat era jocul, nu voiam sa bag credit in eshop. mersi oricum pentru solutie

  12. #892 SP
    Member westy9009's Avatar
    Doresc in viitorul apropiat sa achizitionez un nintendo Switch .Inca sunt in balanta daca switch normal sau lite intrucat doresc sa il folosesc mai mult in handheld mode.

    M'ar ajuta foarte mult cateva sfaturi ..de ex :

    Perioada din an din Romania in care exista oferte bune din experienta voastra ( exclus BF sau Winter holidays ) ...au ceva campanie pe parcursul anului ?

    Are rost sa ma arunc acum ? Sau sa mai astept intrucat se zvoneste cva versiune Pro

    Un top 5 must have jocuri pentru a fi introdus in univers

    In afara de problema drift la manete mai sunt si alte probleme de care sa tin cont ?

    Merci anticipat

    Sent from my SM-A705FN using Tapatalk

  13. #893 SP
    Member marv's Avatar
    Eu recomand unul normal din 3 motive: poti si sa il conectezi la TV, sa ii schimbi manetele daca e ceva problema, sa joci split-screen cu cineva cu cele doua manete.

    Top 3 jocuri pentru inceput:
    Mario Odyssey
    The Legend of Zelda: Breath of The Wild
    Mario Kart 8 Deluxe

    In rest ar mai fi o gramada de jocuri de orice fel, depinde ce te pasioneaza.

  14. #894 SP
    Member codpin's Avatar
    Tot spre unul normal as zice si eu sa optezi, din aceleasi motive pe care le-a spus si marv. Diferenta de pret intre versiuni nu justifica lipsa dock-ului si a posibilitatii de a se conecta la tv.

    Despre oferte, nu te astepta la minuni, e nintendo si asta cam zice tot. Eu nu scad pretul prea mult nici la hardware nici la software. Pregateste-te sa dai mai mult pe jocuri decat pe orice alta platforma.

    Top jocuri pe switch:

    1. Zelda BotW
    2. Mario (aici ai de ales ce gen iti place, dar clar joci mario daca ai consola nintendo)
    3. Hades (se misca bine si merita jucat on the go)
    4. Daca esti fan jrpg ai de ales o tona. Oricum in functie de ce gen iti place, topul de aici in jos poate arata in multe feluri.

  15. #895 SP
    Senior Member Espiritus's Avatar
    In trecut as fi recomandat Switch lite pentru că îl găsești la 500 de lei pe olx, dar daca ai drift poți sa arunci consola. Mi-am luat tot de pe olx consola V2 pentru că a apăruta recent și era improbabil sa fi fost folosita intens.

    Sunt 5 jocuri must buy, the best of the best, conform opiniei majorității clienților/criticilor:
    Super Smash Bros Ultimate
    Animal Crossing
    Mario Odyssey
    BotW
    Pokemon sword and shield

    Pana acum am jucat Odyssey si animal crossing si amândouă sunt într-adevăr extraordinare. Nu știu ce game designeri au băieții de la Nintendo, dar e pacat ca alte studiouri nu se inspira de la ei pentru că aproape nimeni nu se compară.

  16. #896 SP
    Member codpin's Avatar
    In animal crossing trebuie sa bagi mult timp, eu nu m-am atins de el tocmai din lipsa de timp liber dar am citit despre el si are niste mecanici geniale.

    Ca si completare la ce am zis in postul anterior, ia v2 la switch normal. Are cutia cu fundal rosu. Te tine bateria cam dublu fata de cel v1 si daca zici ca o sa joci mult handheld atunci asta e unul din cele mai importante aspecte de luat in considerare.

  17. #897 SP
    Member westy9009's Avatar
    iar la nivel de cont - are vreo relevanta sa imi fac pe ceva tara anume ? sau ofertele in store sunt globale ? ( rareori cand sunt conform post-urilor de mai sus ? )

  18. #898 SP
    Member codpin's Avatar
    Pai daca vrei sa platesti cu un card emis in Ro atunci iti faci cont de Ro (EU). Preturile cele mai avantajoase sunt in US ca sunt in $ fata de € cum sunt in EU.

    Ca si oferte, uneori sunt diferite pe US fata de EU dar nu am constatat sa fie vreun avantaj la una fata de alta.

    Legat de preturi, jocurile 1st party de la nintendo sunt destul de rar la promo si atunci scad cu maxim 20$/€. Ca si exemplu, Zelda BotW care are multi ani vechime (a fost joc de lansare pe switch) mai jos de 40 nu l-am vazut niciodata, el avand full price de 60.

    O sa vezi ca multi spun ca jocurile isi mentin bine preturile de revanzare, dar in RO e ceva atipic pentru ca nu prea e piata asa mare de jocuri switch. Jocurile mari merita totusi sa le iei fizic, le joci si apoi le revinzi sa iti mai recuperezi ceva din bani.

    Indies le iei direct din shop cand le gasesti la promo si cam aia a fost. Pentru asta iti recomand site-ul dekudeals, e special facut pt switch. Eu recunosc ca m-am jucat mai mult indies si 3rd party games pe switch desi erau mai scumpe decat pe alte platforme, dar posibilitatea sa le joci oriunde e priceless

  19. #899 SP
    Senior Member Espiritus's Avatar
    Quote Originally Posted by codpin View Post
    In animal crossing trebuie sa bagi mult timp, eu nu m-am atins de el tocmai din lipsa de timp liber dar am citit despre el si are niste mecanici geniale.
    Are foarte multe ore de joc intr-adevar, dar mecanicile nu te lasa sa pierzi mai mult de 30-60 de minute in fiecare zi. Si daca ai vrea sa te joci toata ziua nu poti pentru ca ramai repede fara activitati de facut. Mie imi place tocmai pentru ca nu am foarte mult timp liber acum.

  20. #900 SP
    Member clax_117's Avatar
    Salutare . Ma puteti ajuta, va rog frumos, cu o parere despre acest card microsd ? https://altex.ro/card-de-memorie-san...DSDSQUAR128GB/
    Parca nu as vrea sa dau ~150 lei pe cardul special nintendo. Credeti ca merita diferenta de pret ?

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 45 of 60 FirstFirst ... 35 43 44 45 46 47 55 ... LastLast

Similar Threads

  1. Vand Nintendo Entertainment System (NES) Controllers pentru Nintendo Switch By alexutzu_boo in forum Bazar Nintendo: Console & Accesorii
    Replies: 1 Last Post: 27-12-2020, 01:11
  2. Replies: 0 Last Post: 13-06-2017, 20:21
  3. Replies: 0 Last Post: 13-06-2017, 20:16
  4. Replies: 0 Last Post: 13-06-2017, 19:52
  5. Replies: 61 Last Post: 27-11-2016, 19:07

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts