Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 22 of 60 FirstFirst ... 12 20 21 22 23 24 32 ... LastLast
Results 421 to 440 of 1191

Thread: Clubul Nintendo Switch

  1. #421 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Cred că daca vedeam o consola Xbox sau PlayStation lansată ieri, cu 900p si framerate drops la 15-20 fps, texturi vechi de 10 ani, ieșeam cu furci si topoare. Dar aici e vorba de Nintendo, nu putem să analizăm consola lor la standardele 2017... Da, contează jocurile. Nu am nimic cu nimeni, dar când va aud cum lăudați o consolă cu hardware mai slab decât un telefon...

    PS: Știu ce urmează acum

    LLE: Citiți primele pagini de pe acest topic, am râs Sunt curios daca s-au respectat pariurile făcute.

    Aveți grijă, cică:

    "We're aware of reports Nintendo Switch docks are scratching screens, and we're looking into it. If this has happened to you please let us know. In the meantime, take care with your shiny new toy."

    Sursa: EG

  2. #422 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Man, in portable mode e foarte stabila, asa am citit peste tot.

  3. #423 SP
    Member VictusG's Avatar
    No offence to Nintendo but can you imagine how much crap Sony and Microsoft would be getting if they released a new console and its console selling game ran at 900p with frame rate drops down to 20fps!

    Ai copiat si tu un comentariu si l-ai pus aici caci probabil te plictisesti, deja te stiu cu toate ca nu prea sunt pe site, esti tipul care sare primul cand cineva zice ceva de Ps4, Doamne feri' sa intre cineva pe aria de Ps4 sa zica ceva negativ, Aici e vorba de fiecare cu ce ii place,E vorba de gusturile oamenilor, iar tu nu te poti caca in gusturile oamenilor, normal ca lauda, La o adica si batranii de la tara se lauda cu ce cartofi frumosi au iesit....

  4. #424 SP
    Senior Member Espiritus's Avatar
    ^ El vorbea de o analiza obiectiva. Si mie imi place sa mănânc de la Mcdonalds, dar sunt conștient ca e bull****.
    Sau tu preferi 20 fps in loc de 60?

    Sa nu se înțeleagă ca am ceva cu switch, e tot ce nu a putut fi Vita, abia aștept sa vad ce jocuri mai apar. Ca si la Mc, de altfel.

  5. #425 SP
    __The Game__ GreyhounD's Avatar
    Mai baieti, ceea ce au facut Nintendo ar trebui sa fie urmat de acum incolo. Au scos o platforma de jocuri ce iti permite sa experimentezi jocurile in fata televizorului sau on the go fara a suferi in vreun fel experienta.
    Switch este o piesa hardware foarte bine construita, chiar daca nu este la nivelul de performanta al concurentei. Sigur, calitatea grafica nu poate rivaliza cu 1080 sau 4k-ul Preystationului dar sincer, la ce am vazut pana acum in Zelda nici nu ma intereseaza.
    Link a revenit in ultima aventura intr-un joc ce pune fun-ul la loc in gaming.

    Daca renuntati la prejudecati luati Switch ca o platforma secundara de jucat cu un bonus la portabilitate si nu veti regreta.

    Sper ca Nintendo sa aduca cat mai multe si mai variate titluri si ca Switch sa nu fie un cantec de lebada.

  6. #426 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Daca tu spui ca am copiat, fie, știam ce urmează. Ca sa fii tu liniștit, îți promit ca nu mai intru în discuții de acest gen, am observat ca arunci când ai o părere proprie, care e diferită, iese urât.
    Nu ma cunoști, ai grijă cand acuzi. Nu cred că vrei sa intram intr-o dispută. De ce ai sărit ca apa in ulei încins, te-am jignit cumva? E o intrebare retorica, sunt scârbit de vitejii din spatele monitorul, cand nu au argumente, arunca cu gunoi.

    PS: Daca tu atât ai înțeles din ce am spus eu, e clar...

    PPS: Cand vii cu scuza "no offence" chiar asta faci, e ca vorba aia, nu vreau polemică, când de fapt asta se caută. Deschide ochii mai bine și lasă cititul printre rânduri!

  7. #427 SP
    Member VictusG's Avatar
    Quote Originally Posted by Dant3 View Post
    Daca tu spui ca am copiat, fie, știam ce urmează. Ca sa fii tu liniștit, îți promit ca nu mai intru în discuții de acest gen, am observat ca arunci când ai o părere proprie, care e diferită, iese urât.
    Nu ma cunoști, ai grijă cand acuzi. Nu cred că vrei sa intram intr-o dispută. De ce ai sărit ca apa in ulei încins, te-am jignit cumva? E o intrebare retorica, sunt scârbit de vitejii din spatele monitorul, cand nu au argumente, arunca cu gunoi.

    PS: Daca tu atât ai înțeles din ce am spus eu, e clar...

    PPS: Cand vii cu scuza "no offence" chiar asta faci, e ca vorba aia, nu vreau polemică, când de fapt asta se caută. Deschide ochii mai bine și lasă cititul printre rânduri!
    Fraza cu no offence era parte din comentariul copiat.....chiar nu am sarit deloc, sunt calm si zambitor
    "am observat ca arunci când ai o părere proprie, care e diferită, iese urât." Cred ca ma confunzi...
    Nu am sa intru in polemici cu tine sau cu altcineva, doar imi ziceam si eu parerea, crede-ma, am lucruri mai bune de facut decat sa intru in discutii fara sfarsit

  8. #428 SP
    Member xenocid's Avatar
    Ciudat!! In mod tabletop controlerele merg de la 20m prin 2 ziduri fara probleme.
    In modul docked - ciuci. Dincolo de 3 metri incep desincronizarile. Este fie o problema de soft (cel mai probabil) sau dock-ul fie interfera cu semnalul bluetooth fie il blocheaza (cam caraghios sa fie asta cauza).

  9. #429 SP
    Senior Member ShpioOn's Avatar
    Quote Originally Posted by Dant3 View Post

    "We're aware of reports Nintendo Switch docks are scratching screens, and we're looking into it. If this has happened to you please let us know. In the meantime, take care with your shiny new toy."

    Sursa: EG
    Exact la asta ma gandeam, am observat ca ecranul se atinge de peretele frontal interior al dock-ului si.. intra destul de greu. Peretele frontal e prevazut cu niste bureti insa m-am uitat cu atentie ori de cate ori am scos-o din dock si raman urme vizibile pe extremele ecranului, stanga-dreapta. Cu o carpa din aceea de ochelari, pe care o folosesc si pentru ecranul telefonului, le-am sters, insa nu mi se pare ok. Sper ca pe viitor sa nu-mi zgarie ecranul consolei. Probabil sunt nebun, dar am o mare problema cu asta. Mi se trage de la telefoane. Nu suport sa vad pic de zgarietura pe ecranul nici unui device pe care il detin. Cel mai sigur cred ca am sa achizitionez o folie, stau mai linistit in felul asta.

    In rest, pot spune ca imi place rau. E o super jucarie. Nu am apucat sa o butonez foarte mult, m-am jucat Zelda, vreo 2 ore, portabil, direct pe consola. Pe TV doar am testat. Nu se vede rau, mi se pare foarte ok insa din start prefer direct modul portabil, e clar mai frumos.

    LE: m-am uitat mai atent, acum. Nu sunt bureti, este tot plastic. Ce tampenie. Dock-ul este prevazut doar cu 2 gumite mici, in partea inferioara. Clar, pana nu ii cumpar folie, nu o mai bag in dock.

  10. #430 SP
    Senior Member Espiritus's Avatar
    https://www.reddit.com/r/NintendoSwi...ntendo_switch/

    Quote Originally Posted by Reddit
    We’re here to make a public service announcement that under no circumstances should you be buying a vinyl skin / wrap for your Nintendo Switch. Seems like a counter-intuitive narrative from the world’s leading skin manufacturer, right? Allow us to explain.
    Simply put, the coating which exists on the JoyCons (and the console – more on that later) is either cured or designed in a way which doesn’t play well with adhesive.

  11. #431 SP
    Member n0madgamer's Avatar
    Ce facem cu codurile de prietenie? Le postam pe Friends List – Wii U sau alt topic dedicat?

  12. #432 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Fa un topic dedicat te rog, si il voi pune eu sticky, momentan sunt prea prins si eu cu Zelda

    Pentru cine cauta consola, in Feeria la Baneasa mai erau doua Neon si 5 negre simple.

  13. #433 SP
    Junior Member Wintzy's Avatar
    Asta seara mai era o bucata gri si in MediaGalaxy Park Lake

    Sent from my SM-G935F using Tapatalk

  14. #434 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Frumos
    The Switch Pro Controller Contains A Hidden Message
    Beneath the plastic of the entire stick is the message "THX2 ALLGAMEFANS."
    promessage.jpg-610x0.jpg

  15. #435 SP
    Member dtancu's Avatar
    Quote Originally Posted by xenocid View Post
    Ciudat!! In mod tabletop controlerele merg de la 20m prin 2 ziduri fara probleme.
    In modul docked - ciuci. Dincolo de 3 metri incep desincronizarile. Este fie o problema de soft (cel mai probabil) sau dock-ul fie interfera cu semnalul bluetooth fie il blocheaza (cam caraghios sa fie asta cauza).
    Cred ca lumea își va da seama oricum destul de repede ca singura utilitate a joycon-urilor e in mod tableta, atașate la consola. In mod TV, un pro controller e mult, mult peste.


    Sent from my iPad using Tapatalk Pro

  16. #436 SP
    Junior Member Vortex66's Avatar
    Eu propun o noua regula pe forum: Cine nu s-a jucat un anumit joc sau cu o anumita consola, mucles. Parerea voastra ain't worth ****! Daca-l mai vad pe unu care comenteaza aiurea ii si dau 2 palme.

    Acum despre consola si joc: Dupa o zi jumate de joc pot spune ca este superba. Zelda este up to the hype, am mai jucat demo de la Snipperclips si e tare fun! Minusuri? Lipsa de jocuri si poate ecranul, desi cred ca daca se opta pentru un ecran mai high quality, ii lua din farmecul semi-oldschool.

  17. #437 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Eu zic sa te calmezi, esti pe un forum, nu in spatele blocului.

  18. #438 SP
    Senior Member Espiritus's Avatar
    Quote Originally Posted by Vortex66 View Post
    Eu propun o noua regula pe forum: Cine nu s-a jucat un anumit joc sau cu o anumita consola, mucles. Parerea voastra ain't worth ****! Daca-l mai vad pe unu care comenteaza aiurea ii si dau 2 palme.
    Valabil si pentru cine ti-a dat thanks.

  19. #439 SP
    Junior Member Vortex66's Avatar
    Quote Originally Posted by Espiritus View Post
    Valabil si pentru cine ti-a dat thanks.
    Am zis palme, nu pumni. Nu moare nimeni de la ele, ba chiar le-ai si primit cand ai fost prunc. Ajuta.

  20. #440 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Vad că pe tine nu te-au ajutat.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 22 of 60 FirstFirst ... 12 20 21 22 23 24 32 ... LastLast

Similar Threads

  1. Vand Nintendo Entertainment System (NES) Controllers pentru Nintendo Switch By alexutzu_boo in forum Bazar Nintendo: Console & Accesorii
    Replies: 1 Last Post: 27-12-2020, 01:11
  2. Replies: 0 Last Post: 13-06-2017, 20:21
  3. Replies: 0 Last Post: 13-06-2017, 20:16
  4. Replies: 0 Last Post: 13-06-2017, 19:52
  5. Replies: 61 Last Post: 27-11-2016, 19:07

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts