Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 23 of 60 FirstFirst ... 13 21 22 23 24 25 33 ... LastLast
Results 441 to 460 of 1191

Thread: Clubul Nintendo Switch

  1. #441 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Acum ca am cateva zile si nopti nedormite cu Switch, eu zic ca singurul motiv pentru care merita sa o cumparati e Zelda. Daca nu sunteti dispusi sa cheltuiti 1400RON + 250RON pentru asta, va inteleg si e absolut normal, nu merita sa cumparati Switch. Sincer, alt motiv nu exista si ma gandesc deja cu groaza ce voi face cu jucaria asta odata ce imi termin aventura cu Zelda.

    Ii lipsesc niste chestii care ar face-o un mic hub de entertainment, cu valente de tableta:
    1. conexiune Bluetooth pentru casti - consola are BT 4.1, insa nu poti atasa niciun device compatibil -> ar trebui sa se poata
    2. aplicatii de media - un video player, un music player -> e o chestie de baza si elementara -> ar trebui sa se poata
    3. aplicatii de entertainment - Youtube, Internet Browser, Spotify, etc -> ar trebui sa se poata
    4. suport mai bun online - e incredibil de greu sa adaugi un prieten, nu ai voice chat, mesageria e rudimentare -> ar trebui sa se poata
    5. JOCURI -> nu exista decat un singur joc, iar pentru mine, pana in toamna nici nu va exista altul -> BIG PROBLEM
    6. Nintendo 1-2 sa fie inclus in fiecare pachet Switch, oferit gratuit celor care au deja consola -> 100% se poate

    Daca s-ar rezolva cele de mai sus, cred ca Switch ar fi o consola ok pentru o consola secundara. Nu are suport multiplatform momentan si in afara de un Fifa nu se vede mare lucru oferit de producatori. Daca nu sunteti innebuniti dupa Zelda, personal cred ca nu aveti absolut niciun motiv sa cumparati consola.

  2. #442 SP
    Member xenocid's Avatar
    Observatiile sunt corecte. Din fericire 1-4 si 6 se pot rezolva cu un update de firmware. Din pacate in schimb problema cu joycon-ul stang pare una hardware. Antena de bluetooth e de tip PCB trace. Cel drept are antena separata cu conector SMA. Sper sa fie un recall.

  3. #443 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    O întrebare pentru cei care au cumpărat acel Pro Controller, cum e, e comod, ca mărime e cat cel de XOne sau cat cel de X360?

  4. #444 SP
    Member dtancu's Avatar
    E superb Pro-ul. Comparabil ca mărime și forma cu cel de Xbox One. Cel mai mare avantaj fata de joyconuri sunt joystickurile. Travel-ul la pro e mult, mult mai mare.
    Dezavantajul ar fi ca butoanele de +/- sunt ambele rotunde, nu simți tactil diferența ca la joycon. Dar per total, adăugând bateria de 40 ore, mi se pare miles ahead fata de joyconuri. Are și rumble HD, și motion controls, și NFC.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  5. #445 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Pacat ca e mai scump decat orice controller de la Sony sau Microsoft.

  6. #446 SP
    Member dtancu's Avatar
    A observat cineva ca atât dock-ul cât și ecranul consolei sunt ușor curved spre interior ?


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  7. #447 SP
    OEE
    VIP Member OEE's Avatar
    Uite aici, le-am făcut o poza, sper sa te ajute.
    img_0420.jpg
    img_0421.jpg
    img_0422.jpg
    img_0423.jpg

  8. #448 SP
    Member dtancu's Avatar
    Am băgat in micro-SD in ea, un Samsung SDXC de 256 GB. In primul rând, îți cere update de sistem ca sa folosești SDXC-uri, merge extrem de repede update-ul, face restart și gata. Nu trebuie formatat cardul.
    Apoi, in momentul in care ai card in el, orice download de joc îl face implicit pe card.
    Mai mult, dacă ștergi un joc downloadat și îl reinstalezi, nu pierde save-urile; nu știu unde le salvează, ca nu sunt accesibile in data management, dar nu le pierde.



    Sent from my iPhone using Tapatalk

  9. #449 SP
    Member iUser's Avatar

  10. #450 SP
    Senior Member Mayhem's Avatar
    Quote Originally Posted by dtancu View Post
    Am băgat in micro-SD in ea, un Samsung SDXC de 256 GB. In primul rând, îți cere update de sistem ca sa folosești SDXC-uri, merge extrem de repede update-ul, face restart și gata. Nu trebuie formatat cardul.
    Apoi, in momentul in care ai card in el, orice download de joc îl face implicit pe card.
    Mai mult, dacă ștergi un joc downloadat și îl reinstalezi, nu pierde save-urile; nu știu unde le salvează, ca nu sunt accesibile in data management, dar nu le pierde.



    Sent from my iPhone using Tapatalk
    A anuntat Nintendo ca Switch salveaza in memoria interna.

  11. #451 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Doar mie mi se pare ca se incarca greu? M-am uitat pe incarcatorul pentru dock si are un amperaj de pana la 2.6A, cea ce ma face sa cred ca nu trimite constant 2.6A pentru incarcare.

    Avand consola in dock si jucand (ce altceva decat Zelda mai e?), incarca aproximativ 15% pe ora. Avand consola in sleep mode, incarca ceva mai repede, dar pana la un maxim de 30% pe ora. Mie mi se pare foarte incet si sunt tentat sa incerc incarcatorul de la telfonul mobil, care incarca cu 3A constant, mi-e insa sa nu distrug bateria ca cine stie ce manarie au facut astia de la Nintendo. Daca ati vazut pe undeva teste cu alte incarcatoare sau chestii de genul, lasati-le aici.

    Cat despre autonomie, eu trec de 2h cu Zelda de la 90% pana pe la 20%, avand brightness-ul pe auto si sunetul pe la 85-90% (boxele consolei sunt slabe rau).

  12. #452 SP
    Senior Member DeathOfArt's Avatar

    cred ca aici sunt toate accesoriile

  13. #453 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by tudyniuz View Post
    Doar mie mi se pare ca se incarca greu? M-am uitat pe incarcatorul pentru dock si are un amperaj de pana la 2.6A, cea ce ma face sa cred ca nu trimite constant 2.6A pentru incarcare.

    Avand consola in dock si jucand (ce altceva decat Zelda mai e?), incarca aproximativ 15% pe ora. Avand consola in sleep mode, incarca ceva mai repede, dar pana la un maxim de 30% pe ora. Mie mi se pare foarte incet si sunt tentat sa incerc incarcatorul de la telfonul mobil, care incarca cu 3A constant, mi-e insa sa nu distrug bateria ca cine stie ce manarie au facut astia de la Nintendo.
    Cred ca e normal bro... are baterie de 16Wh (4310mAh la 3.7V). Prin comparatie, un iPhone 7 Plus are baterie de 11.1Wh (2900mAh la 3.82V). Avand in vedere ca nu are Quick Charge (ceea ce e mai bine pt. baterie - si nici nu explodeaza), 30% pe ora cat zici tu ca incarca in sleep e aproape de ce am vazut prin reviews (majoritatea spun ca se incarca in aproximativ 3 ore).

  14. #454 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Damn, cate probleme:



    Frica mea cea mai mare e legata de salvarile de pe consola, pe care nu le poti salva nicicum niciunde si astfel nu le poti transfera pe o alta consola in caz de ceva. Sper sa vina cu update rapid la asta.

  15. #455 SP
    Senior Member DeathOfArt's Avatar
    nu cred ca is chiar asa multe, e clar ca or sa fie si console cu probleme, dar stii cum e, de obicei cei cu probleme is cei vocali, cei carora le merge bine nu zic nimic

  16. #456 SP
    Member dtancu's Avatar
    E ciudat tot sistemul de lucru cu SD cardurile. Nu numai ca salvează doar pe consola, dar nu poți decide unde sa faci download la jocurile din eshop. Dacă ai un card SD in el, automat instalează acolo. Dacă vrei sa forțezi instalarea pe consola, trebuie sa scoți cardul din el înainte.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  17. #457 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Nintendo says Switch dead pixels "normal", not a defect • Eurogamer.net

    Răspuns venit parcă, de la un magazin din România:
    On Nintendo UK's support site, the company tells customers this:
    "Small numbers of stuck or dead pixels are a characteristic of LCD screens. These are normal and should not be considered a defect".

  18. #458 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Daca aveti cont pe Japonia, sunt niste jocuri in plus in eshop, inclusiv 2 demo-uri la Tetris si DragonQuest Heroes I, II.

  19. #459 SP
    Member n0madgamer's Avatar
    Am jucat deja Tetris, dar sunt varza la Puyo Puyo. Trebuie sa ma documentez ca nu prea inteleg cum sa fac combo-uri acolo.

  20. #460 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Eu nu am inteles nimic din acel "Tetris". Jocul e un japonezism dus la extrem pe care eu nu il pricep. Poate si faptul ca limba e tot japoneza e de vina.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 23 of 60 FirstFirst ... 13 21 22 23 24 25 33 ... LastLast

Similar Threads

  1. Vand Nintendo Entertainment System (NES) Controllers pentru Nintendo Switch By alexutzu_boo in forum Bazar Nintendo: Console & Accesorii
    Replies: 1 Last Post: 27-12-2020, 01:11
  2. Replies: 0 Last Post: 13-06-2017, 20:21
  3. Replies: 0 Last Post: 13-06-2017, 20:16
  4. Replies: 0 Last Post: 13-06-2017, 19:52
  5. Replies: 61 Last Post: 27-11-2016, 19:07

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts