Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 25 of 60 FirstFirst ... 15 23 24 25 26 27 35 ... LastLast
Results 481 to 500 of 1191

Thread: Clubul Nintendo Switch

  1. #481 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Ba tocmai ca vgchartz nu fac calculele dupa ce a livrat producatorul, ci numara strict consolele vandute catre consumatori. Astfel ca desi or fi 1,8mil de unitati plecate din fabricile Ninendo, nu s-au vandut toate si cifrele alea sunt umflate ca mielu' inainte de Paste.

  2. #482 SP
    Mad Collector rodarkone's Avatar
    @tudy .. cred ca glumesti, arata-mi si mie te rog unde gasesti tu Nintendo Switch pe stoc (in afara de RO si alte tari bananiere unde volumele de vanzari sunt cu 4 cifre oricum)

    In US eu urmaresc de cand s-a anuntat (am cochetat sa cumpar/sa nu cumpar multa vreme), au fost vandute toate pre-order-urile in maxim 10-15 min si acum sunt "out of stock" peste tot, similar cu NES mini ... care din octombrie este out of stock permanent. (si acum s-a anuntat ca e "end of life")

    Parerea mea despre Switch:

    1. daca o consideram tableta (ceea ce este) ... este ieftina comparativ cu alte tablete brand-name, insa cu jocuri scumpe sub umbrela nintendo
    2. daca o consideram consola (este ieftina) insa jocurile sunt mai ieftine decat celelalte console, accesoriile insa sunt foarte scumpe

    Oricum o dai platforma este ieftina, jocurile sunt ... "meh" din punct de vedere al pretului iar accesoriile sunt scumpe.

    Dezavantaje - nu are VR, nu stie sa playeze DVD/BR sau CD, slaba ca si hardware, multe probleme de calitate execrane proaste, controlergate, stand-ul flimsy, dock-ing stationul construit idiot (zgarie ecranul)
    Avantaje - franciza Nintendo si pretul

  3. #483 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar

  4. #484 SP
    Member Zahpeter's Avatar
    Quote Originally Posted by MonkY View Post

    in ziua de azi, fara online esti cam dus...
    Tare as vrea sa nu mai gandeaca producatorii ca tine. Decat un online pus "doar ca sa fie" prefer un single player cinstit. Si cred ca avem suficiente exemple de jocuri SP care s-au vandit chiar bine, fara un multi cusut cu forta de el. Nu as vrea sa o ia si Nintendo pe panta asta.

  5. #485 SP
    Junior Member Deathwish86's Avatar
    Din curiozitate, ce jocuri ati mai incercat dupa Zelda? Eu acuma joc Lego City Undercover

  6. #486 SP
    __The Game__ GreyhounD's Avatar
    Ma mai delectez din cand in cand cu Fast RMX, un arcade racer Wipeout style destul de bun.

  7. #487 SP
    Junior Member Deathwish86's Avatar
    Eu planuiesc sa incerc in weeknd Owlboy si saptamana viitoare, bineinteles, Mario Kart

  8. #488 SP
    Member n0madgamer's Avatar
    SnipperClips, VOEZ si KAMIKO.

  9. #489 SP
    axl
    Junior Member axl's Avatar
    Buna!
    Am achizitionat un Switch (dupa o cercetare de aproximativ 45 de zile - adica, vizionat review-uri aproape zilnic) luni, 08/05/17. Evident, cu Zelda, Breath of the Wild. Consola este grozava iar jocul... superb!

    Pentru jocuri recomand Carrefour. Am gasit Super Mario Kart 8 Deluxe la 199,00 RON, iar pe Amazon cel mai ieftin e 59.99 EUR (275.00 RON). Inca nu l-am luat, dar foarte probabil va fi urmatoarea achizitie pentru Switch.
    Nu stiu exact de ce, dar in unele magazine Carrefour nu se gaseste nici un produs Nintendo, pe cand altele au cam tot cum apare.
    Din pacate Carrying Hard Case Nintendo nu se mai gaseste nicaieri in Romania (Carrefour de care ziceam eu din Oradea au primit doar 2, n-am apucat sa iau - apropo, era 79.00 RON, pe cand la emag parca am vazut la 115.00 RON, insa Out of Stock). Am comandat ceva alternativa de pe Amazon, insa nu am primit-o inca.

    Daca aveti ceva recomandari legate de Super Mario Kart 8 Deluxe... sa mai stau, sa il iau acum? Cum e? E fun in local multiplayer? A incercat cineva cu 4 controlere pe aceasi consola?

    Deasemenea, a mai intampinat cineva probleme cu Joy-Con-ul stang? La aprox 3,5 m de consola in dock, mi se deconecta. Am vazut unele review-uri in care mentionau aceasta problema, insa am inteles ca s-a remediat prin ultimul update. Eu am avut probleme inclusiv ieri, 10/05/2017.

    Mersi!

  10. #490 SP
    Senior Member SYZYGY's Avatar
    Daca vrei fun in local multiplayer iti garantez ca e un joc mai mult decat ok Mario Kart 8, aici depinde de tine daca ai fondurile necesare sa il iei acum sau sa astepti sa mai scada pretu, eu unu recomand sa il iei dupa ce savurezi Zelda pana te saturi de el (asta daca ti l-ai cumparat desigur, zic asta ca de obicei lumea isi cumpara jocu odata cu consola...can't blame them).
    Cat despre JoyCon, nu am patit sa mi se deconecteze, logodnica de exemplu se joaca Zelda din pat (3-4 metrii distanta) si nu a patit sa aiba delay sau sa se deconecteze. Putin off topic, daca vrei ceva fun in local multiplayer, incearca si Just Dance, jocu e demential de fun...mai putin cand faci febra musculara

  11. #491 SP
    Member n0madgamer's Avatar
    Nintendo a anuntat un Nintendo Direct nou pentru data de 18 mai. (ora 1). https://www.nintendo.co.uk/Misc-/Nin...ct-698557.html

  12. #492 SP
    Member Schatten's Avatar
    Eu am cumpărat MK8 pentru WiiU de la lansare, iar după atâta timp încă îl mai joc în online... Este un joc extraordinar atât local cât și pe net, iar netul din România permite un online fără probleme.

  13. #493 SP
    Member n0madgamer's Avatar
    Ati jucat ARMS? Cum vi se pare? In prima zi am jucat cu motion controls si, chiar daca am jucat ok, azi am incercat cu controllerul si am fost mult mai bun. E destul de interesant sistemul de lobby.

  14. #494 SP
    Senior Member SYZYGY's Avatar
    Am incercat si au maturat cu mine pe jos...am incercat sa joc cu motion controls. Destul de fun, dar cand vad cum ma usuca in online imi piere chefu

  15. #495 SP
    Member Papillon_'s Avatar
    In momentul de fata Switch-ul e in aceeasi situatie in care era PS Vita la lansare, scumpa (1469 de lei + 200 de lei un card de 128GB ~350 de euro) si fara o librarie consistenta de jocuri noi exclusive. Nintendo 3DS a inceput sa se vinda bine dupa ce au redus pretul de la 249$ la 169$ si au oferit jocuri gratis. Multi nu sunt dispusi sa dea 300-400 de euro pe o consola portabila.

    Vanzarile initiale sunt bune dar ma indoiesc ca sa tina mult timp.

  16. #496 SP
    Senior Member sexbobomb91's Avatar
    Azi pe la ora 17


  17. #497 SP
    Senior Member solecon's Avatar
    Pokken Tournament DX anuntat pentru 22 septembrie. Nintendo Switch o sa aiba:

    Iunie - ARMS
    Iulie - Splatoon 2
    August - Mario x Rabbids
    Sept. - Pokken DX
    Oct. - FE Warriors
    Noi. - Mario Odyssey
    Dec. - Xenoblade 2

    Daca ne gandim la Zelda in martie si Mario Kart in aprilie, e chiar prostesc ce line-up poate sa aiba consola asta in primul an. Nici macar primul an, ca nu stim nimic de ian-martie 2018. Initial credeam ca scot Pokemon Stars pentru Switch, dar sincer, la cate jocuri exclusive au deja, chiar nu au nevoie de asta acum. Sper doar ca pot sa produca destule console, pentru ca o sa fie sold-out muuult timp.
    Attached Images Attached Images pokken-dx.jpg

  18. #498 SP
    OEE
    VIP Member OEE's Avatar
    Skyrim Switch

  19. #499 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Mi se pare mie sau arata... meh?!? Cah... poligoane parca venite de pe Android. Arata caracterele alea de parca au sunat anii 2000 si si-au cerut pixel shaderii inapoi!

  20. #500 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    E mai naspa decat pe Android, zici ca e de pe iOS

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 25 of 60 FirstFirst ... 15 23 24 25 26 27 35 ... LastLast

Similar Threads

  1. Vand Nintendo Entertainment System (NES) Controllers pentru Nintendo Switch By alexutzu_boo in forum Bazar Nintendo: Console & Accesorii
    Replies: 1 Last Post: 27-12-2020, 01:11
  2. Replies: 0 Last Post: 13-06-2017, 20:21
  3. Replies: 0 Last Post: 13-06-2017, 20:16
  4. Replies: 0 Last Post: 13-06-2017, 19:52
  5. Replies: 61 Last Post: 27-11-2016, 19:07

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts