Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 29 of 60 FirstFirst ... 19 27 28 29 30 31 39 ... LastLast
Results 561 to 580 of 1191

Thread: Clubul Nintendo Switch

  1. #561 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Asta arata genial:



    Daca imi mai iau o pereche de joycons in viitorul apropiat, sigur voi face treaba asta.

  2. #562 SP
    Member dinamovistu's Avatar
    A aparut in oferta la Media Galaxy bundle de Switch cu Super Mario Odyssey:
    https://mediagalaxy.ro/consola-ninte...on-red-joy-con

  3. #563 SP
    Member Ramon's Avatar
    F misto Steamworld Dig 2. M-am jucat azi vreo ora si ceva. Recomand!

  4. #564 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Inca un joc foarte bun va fi adus pe Switch:

    Critically acclaimed Inside coming to Switch - Nintendo Everything

  5. #565 SP
    Member Ramon's Avatar
    Maine Golf Story
    Iar saptamana viitoare cel mai probabil Stardew Valley, care tocmai a fost aprobat de Nintendo.

  6. #566 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Eu nu cred ca vor lansa Stardew Valley atat de rapid, s-a anuntat ieri ca a fost aprobat, dar pana la lansare cred ca mai avem de asteptat. Tare mi-e sa nu il lanseze la un pret mai mare decat pe celelalte platforme, pe PS4 e 15$. Daca va fi la acelasi pret, eu sunt extrem de bucuros, e un joc perfect pentru Switch.

  7. #567 SP
    Member n0madgamer's Avatar


    Apare pe 05.10.2017.

  8. #568 SP
    Member Ramon's Avatar
    Adica cum am zis eu

  9. #569 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Eu nu ma asteptam sa vina atat de repede, oricum e o veste extrem de buna si nimereste foarte bine fix inainte sa vina Mario.

  10. #570 SP
    Member n0madgamer's Avatar


    Video capture este unul dintre noutatile care au venit dimineata aceasta cu update-ul la 4.0.0. Detalii aici pe site-ul Nintendo.

  11. #571 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Mda, deci basically, daca avem probleme cu consola si o trimitem la garantie, de unde ni se da una noua, nu putem beneficia de aceasta "functie" de lux.



    Indicat ar fi sa avem 2 console, una de joaca si una de back-up si cand o trimitem pe prima la garantie, sa transferam totul pe a doua, si tot asa... Penibil

  12. #572 SP
    Senior Member SYZYGY's Avatar
    Mda, speram sa faca si ei ceva mai cu cap, gen sa ai salvarile salvate in cloud. Sper sa faca asta cand vor baga subscriptie pe online.

  13. #573 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Eu sper sa nu fie nevoie de subscriptie pentru asa ceva. Nu e ceva ce ma intereseaza si in mod clar nu voi face lucru ala, dar daca am probleme cu consola, nici nu vreau sa ma gandesc la ce o sa pierd...

  14. #574 SP
    Member Otman's Avatar

  15. #575 SP
    Senior Member solecon's Avatar
    Nintendo a prezentat raportul financiar pentru Q2 si rezultatele sunt incredibile:

    Nintendo Switch - 7.63 milioane de exemplare vandute
    The Legend of Zelda: Breath of the Wild - 4.7 milioane de exemplare vandute
    Mario Kart 8 Deluxe - 4.42 milioane de exemplare vandute
    Splatoon 2 - 3.61 milioane de exemplare vandute
    1 2 Switch - 1.37 milioane de exemplare vandute
    Arms - 1.35 milioane de exemplare vandute

    (Cifrele sunt pentru pentru perioada 1 martie - 30 septembrie)

    E foarte posibil ca Nintendo Switch sa se vanda in mai multe exemplare in primul an decat Nintendo Wii U in toata "viata" sa, cea din urma avand 13.56 milioane.

    Nintendo is back and better than ever!

  16. #576 SP
    Member dani20's Avatar
    Quote Originally Posted by solecon View Post
    Nintendo is back and better than ever!
    Se pare că nu asta cred și cei de la Media Galaxy... Am fost în weekend prin magazin și era un copil cu tatăl lui, vorbind cu un angajat de acolo despre Switch. Omul de la raft îi explica tatălui cum că Switch-ul e o consolă portabilă, lăsând să se înțeleagă că e doar portabilă. După care a urmat sfatul profesional că Nintendo este, citez, „în cădere liberă”... Inițial mă gândeam să intervin, să-i spun că se poate conecta și la televizor, că există deja destule jocuri (copilul întreba despre jocurile disponibile), chiar dacă la ei în magazin nu au mai nimic. Dar după aia am zis că nu are rost să mă enervez și am lăsat-o așa. La urma urmei, fiecare ar trebui să se informeze înainte de a merge să cumpere ceva, nu doar să-i întrebe pe cei din magazin.
    Nu pot să înțeleg cum un magazin care are un sector specializat pe console și jocuri nu are mai nimic de la Nintendo, iar un magazin general, cum e Carrefour, are un raft întreg cu jocuri (am văzut și Monopoly, nici nu știam că există în format fizic), cu console și cu accesorii...
    Dar asta e, ca la noi, la nimeni .

  17. #577 SP
    Member Bodolay Botond's Avatar
    Ieri am fost și eu în Media Galaxy din Baia Mare să-mi iau un Switch. Îl întreb pe băiatul de acolo câte console vinde... pe lună, că n-am avut curajul să îl întreb câte vinde pe săptămână, cunoscând situația din România. Zicea că n-a vândut nici o bucată de cel puțin trei luni.
    Cât m-am mai învârtit pe acolo urmăream clienții, care la ce raft se îndreaptă și cam ce-i interesează și nimeni nu părea nici măcar să observe prezența Switch-ului pe raft, nici nu s-au oprit să ia cutia în mână să o studieze.

    Cât despre "calitatea" personalului angajat...e clar că ei nu sunt angajați după competență, nu sunt pasionați de gaming (dacă sunt pe raionul respectiv). Ei lucrează acolo ca să "are și gura lor ce mânca". Nu au nicio pasiune, nu-i mișcă nimic, nu se documentează despre tehnologie. Ei știu doar de PlayStation și atât.
    Și magazinul are o politică și o atitudine ciudată, observ asta când mă duc la București: acolo sunt foarte multe jocuri expuse, ultima dată (în vară) am văzut un copil jucându-se Mario Kart pe un Wii U legat la televizor, ceea ce în Baia Mare nu există (consola despachetată și legată la tv). Deci diferențierea asta în funcție de capitală și provincie mi se pare aiurea, în condițiile în care Baia Mare totuși nu e Borșa sau Târgu Lăpuș.
    Dar în fine.

    Sent from my Nexus 5X using Tapatalk

  18. #578 SP
    Member dtancu's Avatar
    De ce, aveai impresia ca Mediagalaxy are vreo legătura cu ce vinde, in general? Pot sa vândă și portocale, e același lucru pt ei. Nu numai la gaming, la orice.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  19. #579 SP
    Senior Member SYZYGY's Avatar
    Eu consider ca macar jumate din informatii trebuie sa le detina si cumparatorul, adica eu personal nu m-as simti ok daca nu m-as documenta inainte sa cumpar o consola, ce poate sa faca, comparativ cu alte console si sa ma bazez aproape 100% pe un strain.
    Ce ma deranjeaza pe mine e tampenia asta de a avea un joc doua de switch expuse (Zelda si 1-2 Switch...) si restu Dzeu stie, de 3DS nici nu mai zic, sunt inexistente jocurile pe rafturi.

  20. #580 SP
    Member dtancu's Avatar
    Noroc cu eshop-ul....la Switch am renunțat demult sa mai iau versiunile fizice, n-are sens. Mai rău ma enervez.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 29 of 60 FirstFirst ... 19 27 28 29 30 31 39 ... LastLast

Similar Threads

  1. Vand Nintendo Entertainment System (NES) Controllers pentru Nintendo Switch By alexutzu_boo in forum Bazar Nintendo: Console & Accesorii
    Replies: 1 Last Post: 27-12-2020, 01:11
  2. Replies: 0 Last Post: 13-06-2017, 20:21
  3. Replies: 0 Last Post: 13-06-2017, 20:16
  4. Replies: 0 Last Post: 13-06-2017, 19:52
  5. Replies: 61 Last Post: 27-11-2016, 19:07

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts