Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 31 of 60 FirstFirst ... 21 29 30 31 32 33 41 ... LastLast
Results 601 to 620 of 1191

Thread: Clubul Nintendo Switch

  1. #601 SP
    Junior Member M0nst3r's Avatar
    Quote Originally Posted by SYZYGY View Post
    1. Da
    2. Oaarecum, chiar daca sunt FPSuri sau RPG-uri, astea tind sa se duca spre family based si fun. Este si exceptia de la aceasta regula dar mai rara.
    3. Nu, e complicat, trebuie sa conectezi prin telefon unde trebuie sa downlodezi un app
    4. Din pacate sunt adevarate, se zgarie daca nu esti atent cand bagi/scoti din dock, de aia e bine sa cumperi protectie la ecran

    5. Daca iti plac exclusivitatile Nintendo care sunt mai fun/family based, go ahead. Daca vrei jocuri serioase...mmhhh don't. Ecranul e destul de luminos si grip-ul e foarte ok, dar recomand un Switch Pro controller neaparat.
    Multumesc pentru detalii. Exista un “calendar” cu jocuri care trebuie sa se lanseze anul acesta ? Numai nintendo dezvolta jocuri pentru Switch? Jocuri 3rd party sunt pentru Switch asa cum se gasesc la PS ?


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  2. #602 SP
    Member Snookerdog89's Avatar
    Quote Originally Posted by M0nst3r View Post
    Multumesc pentru detalii. Exista un “calendar” cu jocuri care trebuie sa se lanseze anul acesta ? Numai nintendo dezvolta jocuri pentru Switch? Jocuri 3rd party sunt pentru Switch asa cum se gasesc la PS ?


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Sunt jocuri 3rd party destule pentru Switch. Recent au ieșit Bayonetta 1 & 2, urmează Dark Souls, este DOOM și L.A. Noire pentru Switch deja, One Piece, Street Fighter, plus Oxenfree, Stardew Valley, Teslagrad....Are suport 1st și 3rd party momentan. Și va avea câtă vreme se va vinde în felul ăsta (ca pâinea caldă). Și eu îl am de vreo 3 zile și astept să îmi ajungă Mario Odyssey. Plus să apară un Need For Speed sau ceva racer. Un Split/Second , Blur, Burnout Revenge m-ar face fericit maxim.

    Uite aici un calendar cu release-uri de Switch:

    https://www.releases.com/l/Switch_Ga...caAlWXEALw_wcB

    Sent from my LG-H870DS using Tapatalk

  3. #603 SP
    Junior Member M0nst3r's Avatar
    Quote Originally Posted by Snookerdog89 View Post
    Sunt jocuri 3rd party destule pentru Switch. Recent au ieșit Bayonetta 1 & 2, urmează Dark Souls, este DOOM și L.A. Noire pentru Switch deja, One Piece, Street Fighter, plus Oxenfree, Stardew Valley, Teslagrad....Are suport 1st și 3rd party momentan. Și va avea câtă vreme se va vinde în felul ăsta (ca pâinea caldă). Și eu îl am de vreo 3 zile și astept să îmi ajungă Mario Odyssey. Plus să apară un Need For Speed sau ceva racer. Un Split/Second , Blur, Burnout Revenge m-ar face fericit maxim.

    Uite aici un calendar cu release-uri de Switch:

    https://www.releases.com/l/Switch_Ga...caAlWXEALw_wcB

    Sent from my LG-H870DS using Tapatalk
    Merci pentru link. Sunt curios daca Blizzard va aduce Overwatch pe Switch pentru ca pe net sunt numai zvonuri dar nimic concret din partea Blizzard.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  4. #604 SP
    Member Snookerdog89's Avatar
    Quote Originally Posted by M0nst3r View Post
    Merci pentru link. Sunt curios daca Blizzard va aduce Overwatch pe Switch pentru ca pe net sunt numai zvonuri dar nimic concret din partea Blizzard.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Ar fi ceva, dar daca se adeverește probabil va fi doar după ce Nintendo va lansa serviciul de online. Că va fi toamna lui 2018 (era vorba de toamna lui 2017 inițial) că va fi peste 2 ani. Și nu știu cât de ok le vor fi serverele. Vezi ograda PSN si Xbox Live care mai scot de la naftalină câte un outage uneori de îți vine să fugi în codru ca și curcanul de Ziua Recunoștinței :/

    Sent from my LG-H870DS using Tapatalk

  5. #605 SP
    Member n0madgamer's Avatar

  6. #606 SP
    Member florent's Avatar
    Intentionez sa cumpar un Switch la mana a doua, am niste intrebari . Dock-ul acela este obligatoriu sau se poate folosi si fara ? Exista anumite defectiuni ale carcasei sau butoanelor la care sa fiu atent ? Daca se da o resetare se scapa definitiv de cont Nintendo, control parental ..etc ..sau trebuie contactat suportul Nintendo pentru dezactivare ?

  7. #607 SP
    Mad Collector rodarkone's Avatar
    Daca vrei sa te joci pe televizor - este obligatoriu, altfel poti cumpara un incarcator si te joci in mod "tableta"
    Ai grija la controlere sunt destul de proaste (in sensul ca sunt mai fragile) si exista mici probleme cu conectivitatea - incearca consola cu controlerele atasate si cu ele neatasate (costul e destul de piperat)
    Pentru ecran - verifica si tu pixeli / zgarieturi .. ma rog chestii uzuale (in special consolele fara folie de protectie in doc au probleme cu zgarieturi)
    Poti reseta complet din meniul de setari al consolei.

    Bafta

  8. #608 SP
    Junior Member eqinox's Avatar
    Cica Switch ar putea fi inlocuit anul viitor. Mai de graba va fi un fel de upgrade, asemanator cu cel pe care l-am vazut cu XOX si PS4 Pro.
    https://www.google.ro/amp/s/www.wsj....ear-1538629322

  9. #609 SP
    Member Snookerdog89's Avatar
    Quote Originally Posted by eqinox View Post
    Cica Switch ar putea fi inlocuit anul viitor. Mai de graba va fi un fel de upgrade, asemanator cu cel pe care l-am vazut cu XOX si PS4 Pro.
    https://www.google.ro/amp/s/www.wsj....ear-1538629322
    Am văzut știrea de câteva zile pe alt site, așteptăm să vedem cât de bine știe Nintendo să estimeze ce se dorește de la un Switch+ (sau un potential Mini).

    Sent from my LG-H870DS using Tapatalk

  10. #610 SP
    Junior Member storm30's Avatar
    salut,
    am luat un Nintendo Switch nou. am auzit de la cineva ca nu pot imprumuta un joc de la cineva cine deja l-a folosit. e adevarat? adica nu pot folosi un joc second-hand?

  11. #611 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Ba da, merge fara probleme. Poti imprumuta sau cumpara/vinde jocuri folosite.

  12. #612 SP
    Mad Collector rodarkone's Avatar
    Ai auzit gresit Poti juca jocuri SH fara probleme (inca)

  13. #613 SP
    Member the_fool2k's Avatar
    Salut, am un cont de switch făcut cu adresa de România. Dacă cumpăr de pe Amazon UK un cod pentru abonament Nintendo switch online, va funcționa pe contul meu?

  14. #614 SP
    axl
    Junior Member axl's Avatar
    De ce nu cumperi direct din Nintendo eShop?

  15. #615 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Mi se pare genial noul controller de la Hori. Detalii aici. Se lanseaza in Septembrie (in Japan, nu stiu worldwide cand).
    Attached Images Attached Images hori_4.jpg hori_3.jpg hori_2.jpg hori_1.jpg

  16. #616 SP
    Senior Member mario_1303's Avatar
    First Look at Nintendo Switch Lite: A New Addition to the Nintendo Switch Family



    ---------- Post added 10-07-2019 at 17:45 ----------

    Nintendo Switch Lite Zacian and Zamazenta Edition...shut up and take my money

    https://www.ign.com/articles/2019/07...-lite-revealed

  17. #617 SP
    Senior Member Espiritus's Avatar
    $199 lite vs $299 varianta normala. Nu stiu cum isi calculeaza nintendo preturile la consola, dar sunt destul de sigur ca nu ii costa atat sa o faca, mai ales ca tehnologia a evoluat in ultimii ani si pretul pentru acelasi hardware e mai mic.


    O pereche de controllere (pentru ca vine fara) costa $80, deci economisesti doar $20 cu Lite fata de consola normala, nu vad de ce ar cumpara cineva asta. Ma rog, si Switch e mai scump decat un PS4 sau X1, desi ma indoiesc ca ii costa mai mult sa il produca.


    Goddamn Nintendo, chiar vreau sa imi placa consola lor, dar ei nu vor sa ma ajute putin cu asta.

  18. #618 SP
    Senior Member mario_1303's Avatar
    E chiar mai rau de atat , la versiunea normala ai dock + cablu in cutie plus ca la versiunea lite pierzi multe din avantajele Switch-ului normal . E un Switch care nu mai face switch . Totusi...pentru cine e interesat de jucat strict portabil e posibil sa fie mai atras de lite...plus ca e mai mic .

  19. #619 SP
    Banned Crbl2001's Avatar
    Eu nu inteleg rostul Lite-ului.Practic,cuvantul "Switch",nu-si mai are rostul
    Puteau sa faca frumusel un Switch "Slim",mai subtire decat primul,compatibil cu primul dock,sau cel putin sa fi avut alt dock.
    Ma tot gandeam in ultima perioada sa imi cumpar un Switch,si sa scap de alte vechituri,dar cred ca zic pas si de data asta.
    Sper ca Nintendo sa realizeze ca suntem in 2019,unde 4K e la putere iar 8K e deja aici.Au intrat in aceea amnezie de cand cu Wii,si vad ca nu se mai trezesc
    We want a POWERFUL console Nintendo...

  20. #620 SP
    Senior Member Espiritus's Avatar
    ^Nu sunt de acord, eu vreau o consola portabila de la ei, nu una puternica. Pentru hardware bun am PS4, nu am nevoie de inca o consola.


    Dar daca Switch e de 4 ori mai slaba decat ce ofera competitia, ma astept sa coste de 4 ori mai putin. Oricum ei niciodata nu scad pretul jocurilor, nu vad de unde lacomia sa ne mulga si la hardware.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 31 of 60 FirstFirst ... 21 29 30 31 32 33 41 ... LastLast

Similar Threads

  1. Vand Nintendo Entertainment System (NES) Controllers pentru Nintendo Switch By alexutzu_boo in forum Bazar Nintendo: Console & Accesorii
    Replies: 1 Last Post: 27-12-2020, 01:11
  2. Replies: 0 Last Post: 13-06-2017, 20:21
  3. Replies: 0 Last Post: 13-06-2017, 20:16
  4. Replies: 0 Last Post: 13-06-2017, 19:52
  5. Replies: 61 Last Post: 27-11-2016, 19:07

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts