Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 52 of 62 FirstFirst ... 2 42 50 51 52 53 54 ... LastLast
Results 1,021 to 1,040 of 1239

Thread: Clubul Wii U

  1. #1021 SP
    Member Schatten's Avatar
    Quote Originally Posted by sexbobomb91 View Post
    De unde v-ați cumpărat Captain Toad?
    Am văzut ca la gamerland au o ediție cu tricou dar nu au poză cu tricoul. Oare merită?
    Tocmai ce am dat comanda pe amazon.de 36.46 Euro. Bine ca mi-ai adus aminte, are careva idee de ce pe amazon apare cu un pret, de exemplu Captain Toad este pe pagina principala vandut la 34.99 Euro, iar cand il pun in cos apare cu un pret mai mare? M-am uitat sa pun in cos exact produsul vandut de amazon.de, nu de un tert.
    Oricum, amazon.de avea cel mai mic pret din EU, iar la altex nu mai e in stoc de ceva vreme si nu cred ca-l vor

  2. #1022 SP
    Member n0madgamer's Avatar
    TVA ajustata. Ei au 16%, noi 24%.

  3. #1023 SP
    Member Schatten's Avatar
    Esti sigur?
    Wtf...pai asta era si ideea, platesc tva la ei si nu mai platesc la noi. Tara de *** cu servicii zero si taxe mai mari decat Germania. Bine ca are vanghelion 90 mil euro la prima strigare si valcov lingouri de aur

  4. #1024 SP
    Member n0madgamer's Avatar
    Sunt sigur, doar sunt si eu afectat. Problema nu e Romania, ci UE.

  5. #1025 SP
    Member Schatten's Avatar
    A pus UE tva 24% in Romania?
    Supararea mea este pe procentul enorm de taxare si serviciile inexistente aferente acestuia.

  6. #1026 SP
    Senior Member solecon's Avatar
    Si Zelda Wii U devine Zelda NX. Eiji Aonuma a anuntat ca noul joc din seria The Legend of Zelda nu se va lansa anul acesta, cum era stabilit.


  7. #1027 SP
    Member n0madgamer's Avatar
    In cel mai rau caz o sa fie ca cu Twilight Princess. Dar nu prea cred ca Zelda apare abea prin 2017. Si NX nu cred ca va fi lansat in 2016.

    Ma intreb ce va fi jocul mare de sfarsitul anului. Xenoblade?

    Mai ceva interesant ce am gasit pe IGN:

    This announcement takes me back more than a decade to when I myself covered Nintendo (and my favorite franchise, The Legend of Zelda). I was wondering, have any of the Zelda console titles ever shipped "on time?"

    Here's a quick history (IGN only goes back to the N64 days, so I don't recall off-hand what happened with SNES and NES):

    1997: Ocarina of Time Delayed to 1998: http://www.ign.com/articles/19...

    1999: Zelda Gaiden (Majora's Mask) Scheduled for 1999 (it came out in 2000): http://www.ign.com/articles/19...

    2002: Wind Waker Delayed to 2003: http://www.ign.com/articles/20...

    2005: Twilight Princess Delayed to 2006: http://www.ign.com/articles/20...

    2010: Skyward Sword Delayed to 2011: http://www.ign.com/articles/20...

    The good news is that those games all turned out mighty fine. So Let's hope that the additional months in development will result in another memorable installment. And that Nintendo has something nice to show at E3.

  8. #1028 SP
    Member n0madgamer's Avatar
    Nintendo Direct pe 2. Aprilie la ora 1 noaptea.


  9. #1029 SP
    Senior Member solecon's Avatar
    Deci nu pot sa cred cat de bun e acest Direct!!!

    ---------- Post added 02-04-2015 at 02:44 ----------

    Ok, finalul a fost cam meh, dar in rest:

    - o groaza de amiibo
    - editii de colectie pentru Splatoon si Yoshi, in formatul deja clasic pentru Wii U :X
    - jocuri de N64 si DS pentru Wii U VC
    - ATAT DE MULT FIRE EMBLEM!!!
    - Fatal Frame!!!
    - MewTwo si Lucas!!!

    ---------- Post added 02-04-2015 at 02:47 ----------

    Si cum puteam sa uit - Mario face 30 de ani!

    (...in vest)

  10. #1030 SP
    Junior Member okidoki89's Avatar
    Incepand de azi m-am alaturat si eu Clubului Wii U.
    Cine vrea sa joace SmashBros sau MarioKart 8 online ma poate adauga la prieteni.

  11. #1031 SP
    Senior Member solecon's Avatar
    Mai avem cateva saptamani pana la cea mai frumoasa perioada a anului pentru un gamer: luna dinaintea E3 - cand sufletele noastre sunt pline de speranta, totul este posibil si fiecare site de specialitate posteaza liste interminabile cu predictii imposibile, dar aducatoate de clickuri.
    Dar hai sa le-o luam inainte:

    Nintendo E3 2015 Predictions:

    - vom avea 2 jocuri Metroid in aceasta toamna: unul 3D, pentru Wii U si unul 2D, pentru new 3DS.
    - Starfox Wii U pentru Q1 2016
    - vom vedea inceputurile unui Nintendo Network, asemanator cu PSN si XBL, facut in colaborare cu DeNA
    - jocuri pentru platformele mobile: Pokemon va da startul, in aceasta toamna
    - Pokken Fighters pentru Wii U, in aceasta toamna
    - Animal Crossing pentru Wii U; va functiona impreuna cu Happy Home Designer, pentru 3DS
    - Ryu va fi prezentat oficial in Smash Bros.
    - serii noi de amiibo pentru Metroid, Animal Crossing si Starfox; sper si ceva cu diferitele variante ale lui Mario, din cei 30 de ani (macar un 8-bit amiibo)
    - evident, jocurile anuntate deja: Xenoblade X, Mario Maker, Yoshi's Wolly World si Fatal Frame; exact ca anul trecut, o sa spuna ceva si de Devil's Third si nimanui n-o sa-i pese.
    - il vom sarbatori pe Mario: editii speciale ale consolelor; un nou Paper Mario pentru Wii U SAU Paper Mario: The Thousand Year Door 3D pentru new 3DS
    - reducere de pret pentru Wii U

    Cam astea sunt asteptarile/sperantele mele.


  12. #1032 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Si crezi ca nu vor spune nimic de noua lor consola?

  13. #1033 SP
    Senior Member solecon's Avatar
    Nup. Toamna trecuta s-au prefacut ca new 3DS nu exista, cand Japonia si Australia il aveau deja; o sa reziste si anul asta. Dar sunt sigur ca in primele luni din 2016 o sa ne prezinte NX, cum a facut Sony cu PS4, urmand sa lanseze consola in noiembrie anul viitor.

  14. #1034 SP
    Member Schatten's Avatar
    Quote Originally Posted by solecon View Post
    - vom avea 2 jocuri Metroid in aceasta toamna: unul 3D, pentru Wii U si unul 2D, pentru new 3DS.
    - Starfox Wii U pentru Q1 2016
    - Animal Crossing pentru Wii U; va functiona impreuna cu Happy Home Designer, pentru 3DS
    - Ryu va fi prezentat oficial in Smash Bros.
    Hai ca m-ai facut sa visez putin...ar fi EXTREM

  15. #1035 SP
    Junior Member codra's Avatar
    Eu nu cred ca vor lansa noua lor consola cu numele de cod NX in 2016, ci mai degraba in 2017. Daca nu ar fi fost parteneriatul cu Dena n-ar fi mentionat nimic de NX, insa au fost practic obligati sa-l anunte pentru a nu lasa impresia ca nu se mai concentreaza asa de mult pe jocurile dedicate (mai ales ca la un moment dat au anuntat ca programul nintendo quality of life nu presupune jocuri pe smart device-uri), ci ca platforma dedicata nintendo e prioritatea lor si ca jocurile pentru smart device-uri vor fi facute special pentru acestea si ca au drept scop si atragerea jucatorilor de pe smart device-uri spre platformele dedicate nintendo.
    Oricum anuntul a fost destul de vag, denumind nx platorma dedicata de jocuri, nespunand ca e succesorul wii u-ului, lasand loc de interpretari. Din informatiile existente ar fi vorba de o platforma hardware dedicata care nu va fi doar un upgrade hardware, ci va surprinde jucatorii cu inovatii.

  16. #1036 SP
    Member Schatten's Avatar
    BTW cred ca Ryu sau orice alt personaj din Street Fighter ar fi singurul lucru care m-ar face sa nu vand jocul. Este incredibil cat de ineficient sunt la online.
    Imi place sa joc cu Zero Samus si Sheik, dar desi sunt agili sunt extrem de varza la damage. Baietii supraponderali sau cu sabii ma bat si legati la ochi. Este foooaaarte frustrant mai ales ca local nu joc absolut deloc.

  17. #1037 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    The Basic 8GB Wii U console will be discontinued in Japan next month, Nintendo's regional website has revealed.
    A new 32GB white Wii U SKU will be released in June to replace the system, joining the 32GB black version which has been available since the system's launch in 2012.
    Nintendo UK has told VideoGamer that the 8GB console will continue to be sold elsewhere, with the announcement being "only applicable for the Japanese market".
    That being said, the 8GB does seem to be harder to find these days in both the U.S. and UK markets.
    Nintendo is due to reveal the Wii U's successor, the Nintendo NX, in 2016.
    The platform holder recently confirmed their plans for E3 next month, which will include the first Nintendo World Championships in 25 years. Nintendo president and CEO Satoru Iwata will be skipping the show for the second consecutive year, however.

  18. #1038 SP
    Member n0madgamer's Avatar
    Vad ca e deja la ei pe site. Pacat ca nu exista si la noi (inca).

  19. #1039 SP
    Senior Member solecon's Avatar
    E3 starts early
    Attached Images Attached Images nintendo_events.png

  20. #1040 SP
    Senior Member solecon's Avatar
    Mi-au dat lacrimile:



    Avem Mother 1!


Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 52 of 62 FirstFirst ... 2 42 50 51 52 53 54 ... LastLast

Similar Threads

  1. Clubul Wii By muggs in forum Nintendo Wii
    Replies: 562 Last Post: 30-08-2020, 11:10
  2. Vand cateva jocuri pt Nintendo Gamecube, Wii, Wii U si 3DS By snk2 in forum Bazar Nintendo: Jocuri Console
    Replies: 1 Last Post: 29-11-2018, 12:04
  3. Replies: 26 Last Post: 12-02-2014, 17:15
  4. Replies: 6 Last Post: 26-11-2012, 19:05
  5. Replies: 0 Last Post: 25-06-2011, 16:43

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts