Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 35 of 39 FirstFirst ... 25 33 34 35 36 37 ... LastLast
Results 681 to 700 of 763

Thread: Clubul Nintendo 3DS

  1. #681 SP
    Senior Member ShpioOn's Avatar
    Salut. Mi-am achizionat de curand un New Nintendo 3DS XL Metallic Black de care sunt foarte incantat si voiam sa va cer o parere: primul joc pe care vreau sa mi-l cumpar este Zelda, insa nu ma pot hotari intre Majora's Mask 3D si Ocarina Of Time 3D. Pe care ma sfatuiti sa il cumpar primul? Ambele sunt pe stoc la Altex si vreau sa-mi iau de acolo.

    De asemenea, ce parere aveti (daca ati jucat, desi abia a aparut) despre Bravely Second? Am tras demo-ul si imi place mult dar parca tot unul din cele 2 Zelda as lua pentru inceput.

    Multumesc.

  2. #682 SP
    Member Bodolay Botond's Avatar
    Să-l folosești sănătos! Bună achiziție!
    Cât despre Zelda...e bună întrebare. E greu de răspuns. Deși le am pe amândouă, ți-aș recomanda Ocarina. Mie mi se pare foarte greu Majora, cel puțin pentru stilul meu: e stufos, e un joc aproape hardcore. Nu am reușit să-l termin nici pe 3DS, nici pe Wii (originalul, luat din eShop). Adică l-am abandonat. Dacă nu ai timp să-l joci o săptămână...gata. Ai uitat ce ai de făcut.
    Ocarina e mai liniar, mai classic, ca să zic așa.
    Dar, dacă ești fan Zelda, musai să le ai pe amândouă.

    Trimis de pe Nexus 5

  3. #683 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    A Link Between Worlds unde se situeaza intre astea doua ca si "stufosenie"?

  4. #684 SP
    Member Bodolay Botond's Avatar
    Quote Originally Posted by eagle-eye View Post
    A Link Between Worlds unde se situeaza intre astea doua ca si "stufosenie"?
    ALBW e parfum. L-am terminat și mi s-a părut ușor, frumos, memorabil.
    Îl recomand, de asemenea.

    Trimis de pe Nexus 5

  5. #685 SP
    Junior Member G-MaN's Avatar
    am jucat doar ALBW. A fost lejer. nu stiu de OOT si MM. le am pe amandoua in coada de asteptare. poate am sa incerc a link to the past, daca tot a aparut in VC. sau in emulator, daca tot mi-e blocat cart-ul de la OOT cu hax-ul de homebrew.

    acuma is pe final la mario & luigi paper jam. foarte fain, chiar daca nu sunt fan rpg. am mai jucat luigi's mansion 2, (excelent) si prof. layton & the miracle mask. abia astept sa joc azran legacy.

    (btw, virtue's last reward e redus la 10 lire in eShop)

  6. #686 SP
    Junior Member shinorbi's Avatar
    Mergi pe A Link Between Worlds daca e primul tau Zelda, mi se pare mult mai accesibil decat celelalte titluri din serie existente pe 3DS.


    Daca esti pretentios, cel de la Altex e "Nintendo Selects", de aia e asa ieftin.

  7. #687 SP
    Member Bodolay Botond's Avatar
    Da, dacă e primul Zelda, merită început cu ALBW. Însă impactul vizual dintre ăsta și restul e imens.

    Trimis de pe Nexus 5

  8. #688 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Pe ALBW am inceput si eu, primul meu Zelda (de altfel unul din primele jocuri de pe 3DS). Mi-am mai luat si Monster Hunter 4, dar ma ia ameteala la cat de complex e, deocamdata l-am abandonat
    Am observat ca-mi plac mai mult astea mai casual pe 3DS, decat cele super complexe, ce jocuri mi-ati mai recomanda? Mi-am luat recent Phoenix Wright: Ace Attorney pentru ca mi-a placut demo-ul, dar simt ca mi-am luat tzeapa cu el, e mult prea multa taclale proasta si pe langa subiect si imi pierd rabdarea cu el.

  9. #689 SP
    Member Bodolay Botond's Avatar
    @eagle-eye: păi ai putea lua un Mario Kart 7, dacă îți plac mașinile, apoi îți mai pot recomanda din eShop jocurile Mutant Mudds, Steam World Dig, SpeedX, Animal Crossing: New Leaf, Gunman Clive, Steel Diver: Sub Wars etc.



    Trimis de pe Nexus 5

  10. #690 SP
    Member xenocid's Avatar
    La ce ti-au spus colegii mai sus adauga si "Fire Emblem Awakening" - probabil cel mai bun joc de strategie pe care l-am jucat vreodata.

  11. #691 SP
    Senior Member ShpioOn's Avatar
    Salut. Am o intrebare pentru detinatorii de New 3DS/ New 3DS XL. Ecranul de sus joaca si la voi? La New 3DS XL-ul meu ecranul de sus se misca destul de tare, intre acele secvente/click-uri pe care le face cand il desfaci, chiar se "balangane", daca pot numi asa. Este normal sa fie asa sau este o problema doar la consola mea? Sper ca m-am facut inteles. Multumesc.

  12. #692 SP
    Junior Member G-MaN's Avatar
    Așa e și la n3dsxl-ul meu.

    Sent from my Nexus 5X using Tapatalk

  13. #693 SP
    Member rockybt18's Avatar
    Mișcarea este aceeași pe care o am si la old 3DS nonXL. Am presupus că așa este normal să facă și la new.

  14. #694 SP
    Senior Member solecon's Avatar
    S-a discutat si aici http://www.consolegames.ro/forum/f12...xl/index4.html (incepand cu postarea #73). Depinde de model. Eu acum am un new 3DS care sta fix, dar l-am prins dupa MULTE incercari.

  15. #695 SP
    Junior Member logy's Avatar
    Am un 3ds si se pare ca e stricata mufa de a incarcare, langa mufa vad ca are in stanga si in dreapta doua placute metalice, care banuiesc ca ar fi de la dock. Prin dock se incarca prin alea sau altcumva sau tot mufa aia o foloseste ?

  16. #696 SP
    Junior Member G-MaN's Avatar
    Quote Originally Posted by logy View Post
    Am un 3ds si se pare ca e stricata mufa de a incarcare, langa mufa vad ca are in stanga si in dreapta doua placute metalice, care banuiesc ca ar fi de la dock. Prin dock se incarca prin alea sau altcumva sau tot mufa aia o foloseste ?
    As zice că prin alea, nu prin mufă

    Sent from my Nexus 5X using Tapatalk

  17. #697 SP
    Member Leni's Avatar
    Depinde de motivul pt care nu se incarca. Sunt sanse sa functioneze cu dock-ul daca e doar dezprinsa mufa. Ce culoare este 3DS-ul, rosu?

  18. #698 SP
    Junior Member logy's Avatar
    Este negru, motivul pt care nu incarca, nu il stiu, asa l-am cumparat, am si incarcator la el care l-am probat cu aparat de masura si se pare ca e ok, iar mufa mi se pare mie ca este un pic stramba. Deci prin dock nu se incarca prin mufa?
    Attached Images Attached Images 20160403_233504.jpg

  19. #699 SP
    Senior Member ilie11's Avatar
    Sunt aproape sigur ca incarca prin dock indiferent daca merge mufa sau nu. Try it.

  20. #700 SP
    Member Leni's Avatar
    Quote Originally Posted by logy View Post
    Este negru, motivul pt care nu incarca, nu il stiu, asa l-am cumparat, am si incarcator la el care l-am probat cu aparat de masura si se pare ca e ok, iar mufa mi se pare mie ca este un pic stramba. Deci prin dock nu se incarca prin mufa?
    Cred ca ar trebui sa mearga prin dock. Daca esti din Tg.Mures sau Cluj (sau de prin zona) si nu cunosti pe nimeni cu un dock, te ajut cu placere. Am dock si am si vreo 3-4 incarcatoare. Daca e si putin stramba mufa, sunt sanse mari sa se fi desprins de pe placa de baza. Poti cauta un tutorial pe net sa vezi cum se poate remedia, sunt o gramada.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 35 of 39 FirstFirst ... 25 33 34 35 36 37 ... LastLast

Similar Threads

  1. Clubul Nintendo Switch By BigBibi in forum Nintendo Wii U / Switch
    Replies: 1190 Last Post: 25-03-2024, 15:28
  2. Clubul Nintendo DS - NDS By MonkY in forum Nintendo DS, DSi, 3DS & XL
    Replies: 248 Last Post: 04-02-2019, 13:27
  3. Vand Console Nintendo New 3DS si Nintendo New 3DS XL, Sigilate si Folosite By gatsu10 in forum Bazar Nintendo: Console & Accesorii
    Replies: 44 Last Post: 09-08-2017, 14:43
  4. Clubul Nintendo 2DS By rodarkone in forum Nintendo DS, DSi, 3DS & XL
    Replies: 13 Last Post: 28-04-2017, 11:47
  5. Replies: 38 Last Post: 02-09-2013, 18:40

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts