Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 3 1 2 3 LastLast
Results 1 to 20 of 44

Thread: Zelda: Spirit Tracks

  1. #1 SP
    Member Leni's Avatar

    Zelda: Spirit Tracks

    am vazut(si probabil multi dintre voi stiu deja...) ca la GDC 2009(care se tine saptamana asta) Nintendo a prezentat un trailer, cu un viitor Zelda de DS, care va aparea in toamna...se numeste Spirit Tracks....si e.....ciudat....foarte ciudat.....mie mi se pare chiar "prea de tot"....adica, cum naiba s-au gandit ca baga un tren in loc de vapor si...tadaaaa....new Zelda game?!?!what the...?eu sper ca e doar o pacaleala de 1aprilie.....voi ce ziceti?

    iata trailerul:
    YouTube - The Legend of Zelda: Spirit Tracks trailer

  2. #2 SP
    Senior Member Madk91's Avatar
    True...am vazut si eu trailer-ul tot azi.
    Uhm...ar fi fost mai fain o masina...sau o caruta trasa de un Chocobo(Final Fantasy).
    Speram sa iasa ceva mai calumea...

  3. #3 SP
    Member Leni's Avatar
    mda...asa este....mai ales costumu ala de conductor....deci ma dispera in ultimu hal.....sa nu mai vorbesc ca nici trenul nu ma incanta de ce nu Epona ca si mijloc de transport atunci.....vorba ta....azi-maine va deveni Zelda un fel de Metroid.....cu laserguns si nave spatiale...

  4. #4 SP
    Senior Member DonAdryan's Avatar
    Din cate se vede, se pare ca e un sequel la Hourglass, care e un sequel la WindWaker... Ce sa zic, Hourglass e cel mai bun joc de DS, asa ca sigur si asta va fi foarte bun! One can only hope!

  5. #5 SP
    Member Leni's Avatar
    dappp.....sunt perfect de acord, mie doar doua elemente nu-mi plac....trenul(dar, daca ar trebui m-as obisnui si l-as tolera) si costumul de cfr-ist(deci asta mi se pare o super idiotenie, nu stiu....chiar nu i se potriveste lui Link)....what the heck? de cand a devenit link chiar conductor de tren?

  6. #6 SP
    Senior Member Khan's Avatar
    Iti dai seama ca o sa fie explicata in vreun fel calatoria cu trenul. Oricum, nu stiu de ce e atat de important detaliul asta al calatoriilor intre nivele.

    Gameplay-ul alaturi de Phantom este partea interesanta si partea care ne intereseaza in general, pentru ca astfel ne vom petrece in cea mai mare parte jocul. Marinar sau CFRist, tot aia mi-e. Important e sa ajung intr-un loc cu puzzle-uri interesante.

  7. #7 SP
    Member steauacroitoru's Avatar
    Nu stiu de ce,dar la prima vedere imi place.Leni poate are dreptate au cam prea ,,sarit`` deodata de la dragoni,direct in tren.Dar poate e inceputul unui nou Zelda,vom vedea.

  8. #8 SP
    Member Leni's Avatar
    dapp...you guys are right.....astept cu nerabdare sa vad ideea finala

  9. #9 SP
    Senior Member Nariggar's Avatar
    Va scapa un detaliu important, Link e imbracat in conductor doar in momentul in care conduce acel trenulet, in cadrul nivelelor avind tot tunica verde clasica. Totusi mie mi se pare interesanta ideea, era timpul pentru o schimbare.

  10. #10 SP
    Junior Member Paranoia_Agent's Avatar
    I like it, looks steampunk-ish. Nice.

  11. #11 SP
    Senior Member Madk91's Avatar
    Link imi aduce aminte de Basescu (no offence).
    A fost marinar...si apoi CFR-ist ...poate o sa faca un joc Zelda...cu Link fiind presedinte ...GENIAL!...what should they call it..."legend of zelda: Path Way to Presidency"...---Just for the lulz

  12. #12 SP
    Member Leni's Avatar
    sau The Legend of Zelda: Leading the Kingdom

  13. #13 SP
    Member Leni's Avatar
    ieeeeeeeeeei....Nintendo listened....au scot costumul de CFR-ist.....asa chiar incepe sa arata bine jocul......deci imi cam retrag cuvintele de sus.....they have my full attention now....si daca evolueaza asa.....il astept cu nerabdare si-l iau 100% ....i just love Zelda.....stiam eu ca n-o sa o dea in bara......they just know how to make a Zelda game......i trust Nintendo....

    aici e video-ul de la E3:

    The Legend of Zelda: Spirit Tracks Big Bug Trailer - GameSpot E3 2009 Official Trailer


    EDIT: ptr cei interesati si fani Prof.Layton series......a fost si un trailer cu urmatorul joc din serie(mi-a placut la nebunie primul).in sfarsit apare si in restul lumii, ca-n japonia deja s-au plictisit de el.....acolo si de partea a 3-a cred ca s-au saturat.....acum apare la ei partea a 4-a.....

    http://e3.gamespot.com/video/6210873...tories;title;7

  14. #14 SP
    Junior Member Paranoia_Agent's Avatar
    Dar de GOLDEN SUN DS nu se entuziasmeaza nimeni? Ca pe mine m-a luat cu goosebumps cand am auzit.

  15. #15 SP
    Member Leni's Avatar
    ah da.......am vrut sa zic....dar am uitat......in sfarsit Golden Sun again.....primul l-am adorat, al doilea din pacate nu l-am jucat....

    PS. mi se pare mie, sau pe forumul asta sunt max. 10 persoane care si posteaza and stuff?!

  16. #16 SP
    Junior Member Paranoia_Agent's Avatar
    Care 10? ca doar tu postezi.

    Si din cand in cand si eu. Cand mai imi aduc aminte.

  17. #17 SP
    Member Leni's Avatar
    au mai postat prin aprilie si martie altii nu trebuia sa-i numar si pe ei?

  18. #18 SP
    Senior Member Nariggar's Avatar
    Hehe, frumos joc, inca un Zelda la colectie . Cam rar posteaza lumea, Leni cam esti singurel .

  19. #19 SP
    Member Leni's Avatar
    dapp...si eu astept sa apara, sa mai joc un Zelda "on the way"....da, vad ca-s cam singurel, da ce sa faci.....tot timpul am fost "omul care face atmosfera"

  20. #20 SP
    Senior Member DonAdryan's Avatar
    hehehe, Leni, nu esti singur... Uite ca mi-ai facut pofta, pana apare Zelda asta nou, cred ca mai termin o data PH, ca tare mult mi-a placut...

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 3 1 2 3 LastLast

Similar Threads

  1. Replies: 0 Last Post: 29-11-2011, 23:57
  2. Replies: 6 Last Post: 05-12-2009, 02:58
  3. Replies: 2 Last Post: 27-03-2009, 01:08

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts