Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 3 1 2 3 LastLast
Results 1 to 20 of 60

Thread: Pokemon X and Y

  1. #1 SP
    Member MihneaWii's Avatar

    Pokemon X and Y

    Se pare ca cei de la Nintendo pregatesc un nou joc Pokemon pentru consola 3DS.

    Attached Images Attached Images pokemon_x_y.jpg

  2. #2 SP
    OEE
    VIP Member OEE's Avatar
    Finally, era si cazul.

    Ma mir doar ca au asteptat atata timp, daca il aveau in jur de lansare ar fi crescut vanzarile destul de mult.

  3. #3 SP
    Senior Member Madk91's Avatar
    OOOOOOoooooooo

    Am ramas fara bani de mancare ca sa imi cumpar Pokemon White 2
    Abea astept Octombrie :X

    Eu unul astept remake pentru ruby/sapphire/emerald...
    Emerald e unul dintre Pokemoanele mele preferate.

  4. #4 SP
    Member Bodolay Botond's Avatar
    Există și pagină oficială:
    Pokémon X and Pokémon Y

  5. #5 SP
    Senior Member Danny's Avatar
    OMG, ce serie de pokemon mai sunt si "astia" ? Eu am ramas blocat la generatia a 3-a, cate generatii de pokemon au mai aparut?

  6. #6 SP
    OEE
    VIP Member OEE's Avatar
    Quote Originally Posted by Danny View Post
    OMG, ce serie de pokemon mai sunt si "astia" ? Eu am ramas blocat la generatia a 3-a, cate generatii de pokemon au mai aparut?
    5 pana acum iar asta este a 6-a, dar din cate vad au si pokemoni din generatiile anterioare.

  7. #7 SP
    Senior Member Danny's Avatar
    Pfff, am impresia ca deja e prea de tot. Eu am jucat cel mai mult Pokemon Silver pe GBA si dupa un timp am facut rost si de Emerald. Emerald nu mi-a placut prea mult dar a fost ok. Am jucat la un amic Pokemon Soul Silver care mi-a placut la prima vedere dar cand am vazut ca deaba se misca in battle am zis ca nu are rost sa dau banii pe un DS si joc. Da, stiu... merge din setting sa pun fara animatie dar pana la urma unde e farmecul ?

  8. #8 SP
    OEE
    VIP Member OEE's Avatar

    Re: Pokemon X and Y

    Eu unul sunt fan 1st gen. Daca ar face un joc remake/remaster sau chiar si unul nou cu 1st gen cu starterii originali l-as cumpara intant, inclusiv consola pe care se va lansa. Sunt foarte simpatice si restul generatiilor dar nu am aceleasi amintiri care sa ma lege de ele.

    Sent from my GT-I9001 using Tapatalk 2

  9. #9 SP
    Member MihneaWii's Avatar
    OEE are dreptate.
    Generatia 1 ramane cea mai buna .
    Sunt Pokemonii adevarati, nu toate ciudateniile care apar acum.
    Mi se pare prea de tot. Cand erau 151 de Pokemoni era altfel, ii stiai pe toti stiai miscari dezvoltai strategii mai repede. Asa cand ai peste 700 de pokemoni din care sa alegi, si dintre care 60 % sa iti fie complet necunoscuti e mai ciudat.
    Plus de asta, cand eram kinderel, pe aia ii iubeam, aia apareau la TV in fiecare dimineata de sambata pe ProTV (daca retin eu bine ).
    Acum m-am apucat de serial, si sunt pe la inceputu' sezonului 3. Sper ca pana la anu' sa termin tot .

  10. #10 SP
    Senior Member Danny's Avatar
    Tot pe ProTv ma uitam si eu, dupa stiu ca or aparut pe ProCinema. Eu am vazut si generatia a II-a, pana cand pleaca in regiunea Hoenn. Mie imi place si a 2-a generatie, probabil din cauza cum am jucat foarte mult Silver. Totodile e preferatul meu.
    Imi aduc aminte ca daca aveam Feraligatr de 60+, treceam liga doar cu el. Partea buna dupa ce am terminat liga (eram foarte bucuros, stiu ca tremuram tot ca am avut probleme cu Dragonite), e cand am vazut ca pot merge in Kanto.

  11. #11 SP
    Member MihneaWii's Avatar
    Cred ca am peste 200 de ore de Pokemon jucate de 3-4 ani incoace .
    Am jucat Yellow, Crystal, Leaf Green si Emerald. Nu sunt sigur daca am jucat sau nu Silver dar eu imi amintesc ca da .
    Nici mie nu imi displace generatia II doar ca parca nu mai e aceeasi senzatie, nu ma mai rascolesc amintiri ...

  12. #12 SP
    Member carcru's Avatar
    Nimic nu se compara cu prima generatie de pokemon, si silver/gold inca sunt ok, mai trezesc amintir... dar in rest au inceput sa exagereze..

  13. #13 SP
    OEE
    VIP Member OEE's Avatar
    ca tot veni vorba de 1st gen... just got this in the mail
    Attached Images Attached Images 2013-02-20-17.11.46.jpg

  14. #14 SP
    Member MihneaWii's Avatar
    Best Pokemon Ever ! Atat FR cat si LG sunt preferatele mele, acolo pe prima treapta a podiumului.

  15. #15 SP
    Senior Member solecon's Avatar
    Awesome covers are awesome.
    Attached Images Attached Images original.jpg original-1-.jpg

  16. #16 SP
    Mad Collector rodarkone's Avatar
    Quote Originally Posted by OEE View Post
    ca tot veni vorba de 1st gen... just got this in the mail
    Mie imi pare a fake ... stii sa verifici daca e fake sau nu ?

    Nu stiu ce e cu mine dar in ultima vreme cred ca am cumparat 10 jocuri cu pokemoni (poate si pentru ca le-am gasit ieftin)

    PS: pokemon saphire si ruby parca sunt cele mai bune ... eu asa stiu - insa Blue / Red si Yellow sunt preferatele mele

  17. #17 SP
    OEE
    VIP Member OEE's Avatar
    Quote Originally Posted by rodarkone View Post
    Mie imi pare a fake ... stii sa verifici daca e fake sau nu ?
    E fake, dar ma apucase nostalgia in vremea aceea.
    Subscriu, Blue/Red/Yellow au fost viata copilariei mele. Si remake-urile lor importate pe Fire Red si Leaf Green urmeaza la scurta distanta.

  18. #18 SP
    Member MihneaWii's Avatar
    Quote Originally Posted by rodarkone View Post
    Mie imi pare a fake ... stii sa verifici daca e fake sau nu ?
    El vad ca stie, poate altii nu , si le-ar trebui ca sa nu se 'tepuiasca'. Eu unul nu stiu asa ca te ascult cu atentie .

  19. #19 SP
    OEE
    VIP Member OEE's Avatar
    Quote Originally Posted by MihneaWii View Post
    El vad ca stie, poate altii nu , si le-ar trebui ca sa nu se 'tepuiasca'. Eu unul nu stiu asa ca te ascult cu atentie .
    O sa postez cand ajung acasa diferentele dintre originale si fake-uri.

    EDIT: Mai jos aveti un video care sa va ajute sa sesizati diferetele intre versiunile originale si fake-uri:




  20. #20 SP
    Senior Member Madk91's Avatar
    521903_654628131230815_1835601356_n.jpg
    Imi pare rau ca fac off-topic , dar era prea funny sa nu postez asta!

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 3 1 2 3 LastLast

Similar Threads

  1. Replies: 0 Last Post: 08-01-2013, 17:10
  2. Replies: 0 Last Post: 09-08-2012, 10:55
  3. Replies: 0 Last Post: 24-04-2012, 09:25
  4. Replies: 0 Last Post: 24-06-2011, 15:53

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts