Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 6 1 2 3 ... LastLast
Results 1 to 20 of 103

Thread: New 3DS si New 3DS XL

  1. #1 SP
    Member angellicus's Avatar

    New 3DS si New 3DS XL

    Cred ca ar fi cazul sa avem si noi cel putin un post despre noile 3DS-uri de la Nintendo. Au aparut deja in Japonia, urmand sa apara in Australia si Noua Zeelanda luna viitoare. America de Nord si Europa o sa le primeasca doar anul viitor din pacate. Desi am 3DS-ul de putin timp, o sa fie un must buy pentru mine.



  2. #2 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Mare pacat ca n-au modificat si rezolutia ecranelor... in rest, orice upgrade de performanta e binevenit. Poate ar fi timpul sa-mi iau si eu un 3DS totusi... ma bate gandul la un XL. Dar, vedem la ce pret ajunge.

  3. #3 SP
    Member pufy's Avatar
    Este o consola portabila dementiala,de cand am ramas doar cu Vita si 3ds am ajuns sa le apreciez pentru jocurile in poti baga doar 30 de minute si sa te simti multumit.

  4. #4 SP
    Junior Member faststrike's Avatar
    Eu unul intentionam sa-mi iau cadou de mos ( mai devreme fiindca deja ninge ) un 3ds xl dar de cand am cautat ceva info despre noul 3ds va trebui sa mai astept ((( am citit ca ar avea extra un analog dreapta si doua butoane gen triggere ( l1 , l2 ... intelegeti ideea ) si ceva imbunatatiri dpdv hardware desi nu cred ca este nevoie in mod special. Oare va sari de 1000 ron? Oare il vom avea prin februarie ? Sau vom astepta pana in vara.... daca nu iese pana in februarie eu nu mai astept

  5. #5 SP
    Member angellicus's Avatar
    Cel mai probabil ca o sa intre peste 1000 de ron, iar in ceea ce priveste perioada de lansare, nici cea mai vaga idee. Eu, personal, sunt fericit ca au reparat efectul 3D - nu se mai rupe asa usor!

  6. #6 SP
    Junior Member faststrike's Avatar
    Offf dupa parerea voastra sincera se merita sa astept noul 3ds xl sau sa dau buzna in magazin sa iau un 3ds xl si sa rup mario in doua )

  7. #7 SP
    Junior Member TigerGeo's Avatar
    Quote Originally Posted by faststrike View Post
    Offf dupa parerea voastra sincera se merita sa astept noul 3ds xl sau sa dau buzna in magazin sa iau un 3ds xl si sa rup mario in doua )
    Eu zic a doua varianta


    PS: gasesti mai ieftin si pe forum sau alte site-uri, nu trebuie neaparat sa iti iei din magazin..e doar un sfat, in final, faci cum doresti

  8. #8 SP
    Member angellicus's Avatar
    Un review de la Kotaku!

  9. #9 SP
    Member angellicus's Avatar


  10. #10 SP
    Senior Member solecon's Avatar

  11. #11 SP
    Member angellicus's Avatar
    Pfff...stocuri epuizate! A cumparat cineva de aici? Care e faza?

  12. #12 SP
    Junior Member faststrike's Avatar
    Mda super tare ! Stiam eu ca trebuia sa mai astept...

  13. #13 SP
    Member pufy's Avatar
    Ce sanse ar fi sa iasa Ni No Kuni:Wrath of the White Witch pe noul 3ds ?

  14. #14 SP
    Member Ramon's Avatar
    Deci care e faza cu cele de la Altex? Daca e pe bune, inseamna ca sunt region locked pe Japonia?

  15. #15 SP
    Member angellicus's Avatar
    Quote Originally Posted by Ramon View Post
    Deci care e faza cu cele de la Altex? Daca e pe bune, inseamna ca sunt region locked pe Japonia?
    Nu, neaparat! Daca intr-adevar au avut consolele si nu au fost adaugate direct cu stoc zero, cel mai probabil sunt din Australia. Acelea sunt compatibile cu Europa.

    Edit: Acum am vazut ca sunt in stoc! Ce tentante sunt! Daca faceti comanda, verificati sa fie Australia ca regiune.

  16. #16 SP
    Member Ramon's Avatar
    Eu mi-am comandat. Va anunt ce pica in colet.

    ---------- Post added 09-12-2014 at 15:45 ----------

    Cred ca m-am prins care e faza. Cred ca consolele sunt region-free, dar se lockeaza pe o anume regiune in momentul in care bagi 1-5 jocuri. Metoda asta mai era folosita de anumite bluray/hd-dvd playere parca.

    Oricum, asta ar explica si lipsa incarcatorului din pachet. Pentru ca acesta difera de la o regiune la alta.

  17. #17 SP
    Member angellicus's Avatar
    Din pacate, nu! Consolele sunt vandute fara incarcator, indiferent de regiune. Daca nu ai incarcator de Nintendo mai vechi, va trebui sa iti cumperi si un incarcator. Consolele sunt cu siguranta region locked pentru ca Nintendo vrea sa mai mulga niste bani si din asta. Singura explicatie este ca Altex a adus consolele din Australia, care sunt identice cu cele Europene ca regiune.

  18. #18 SP
    Member Ramon's Avatar
    Stiu ca niciun New 3DS nu are incarcator, de aici presupunerea mea ca merg oriunde pana bagi primele jocuri in ele.

    In plus, in Australia s-a lansat doar New-ul mic, si doar pe alb. Care intr-adevar apare si la Altex. Dar cele XL nu sunt decat in Japonia.

    ---------- Post added 09-12-2014 at 17:34 ----------

    Later edit: Am incercat un site random din Australia si are pe stoc fix ce are si Altex (XL pe negru sau albastru metalizat, iar cel normal e pe alb):
    https://www.ebgames.com.au/any/any?q...20XL%20Console

    ---------- Post added 10-12-2014 at 15:13 ----------

    A venit, e varianta din Australia. Poze aici:
    http://www.consolegames.ro/forum/f60...ml#post1197201

  19. #19 SP
    Junior Member gorgyrip's Avatar
    Ramon, si cum e 3d-ul? E imbunatatit cu mult?

  20. #20 SP
    Member Ramon's Avatar
    E primul meu handheld Nintendo

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 6 1 2 3 ... LastLast

Similar Threads

  1. Animal Crossing: New Leaf 3DS By Bodolay Botond in forum Nintendo DS, DSi, 3DS & XL
    Replies: 28 Last Post: 16-11-2016, 09:40
  2. Incarcator New 3ds ? By beni2203 in forum Nintendo DS, DSi, 3DS & XL
    Replies: 3 Last Post: 04-06-2015, 10:09

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts