Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 12 of 13 FirstFirst ... 2 10 11 12 13 LastLast
Results 221 to 240 of 241

Thread: Marvel's Spider-Man / Remastered

  1. #221 SP
    Senior Member sexbobomb91's Avatar
    Ceva comparatii:



  2. #222 SP
    Member VictusG's Avatar
    Deci ca sa inteleg, daca am Miles Morales Standard Edition pentru PS5 nu pot cumpara separat acest DLC de Ultimate care continte si Spider-Man Remastered ?

  3. #223 SP
    Senior Member raduadelin's Avatar
    Poti face upgrade la Ultimate din meniul jocului.

  4. #224 SP
    One Man Army Cristy's Avatar
    La ce pret?

  5. #225 SP
    Senior Member raduadelin's Avatar
    Parca undeva la 90 lei, nu mai am jocul sa pot verifica.

  6. #226 SP
    Member VictusG's Avatar
    Quote Originally Posted by raduadelin View Post
    Poti face upgrade la Ultimate din meniul jocului.
    am incercat dar imi zice Content not found

  7. #227 SP
    Senior Member GabiCutlac's Avatar
    Quote Originally Posted by VictusG View Post
    am incercat dar imi zice Content not found
    Cumva ai contul pe alta țară?

  8. #228 SP
    Member VictusG's Avatar
    Quote Originally Posted by GabiCutlac View Post
    Cumva ai contul pe alta țară?
    Nu, e pe Romania

  9. #229 SP
    Senior Member GabiCutlac's Avatar
    Si jocul e luat tot din România? Întreb pt ca asa imi apare când incerc sa accesez conținut de pe Store din meniul unui joc care nu e din aceeași zona cu contul.

  10. #230 SP
    Member VictusG's Avatar
    Quote Originally Posted by GabiCutlac View Post
    Si jocul e luat tot din România? Întreb pt ca asa imi apare când incerc sa accesez conținut de pe Store din meniul unui joc care nu e din aceeași zona cu contul.
    Da, e luat din Media Galaxy

  11. #231 SP
    Senior Member raduadelin's Avatar
    Incearca de pe un cont de UK.

  12. #232 SP
    Manager paul's Avatar
    Spider-Man Remastered PS5 vs PS4 Pro + Performance Ray Tracing 60fps Mode Tested!:

  13. #233 SP
    Member JohnConstantine's Avatar
    Practic acum sunt trei moduri:
    Fidelity (quality mode cu rt si in general nativ 4k, dar in cel mai rau caz cade la 1512p, la 30fps)
    Performance ( la o rezolutie mai mica, dinamic intre 1440p si 4k, la 60 fps, fara rt)
    Performance RT ( rt la 60 fps, dar reflection sunt lower rez -720p cred, fata de 1080p, si shadows mai slabe sau lipsa, cu rezolutie in general mai aproape de 1440p cu caderi pana la 1080p)

    https://www.eurogamer.net/articles/d...-tech-analysis

  14. #234 SP
    Member cosmin1088's Avatar
    Noroc cu pandemia de covid-19, am reusit sa mai joc si eu cateva jocuri din backlog.

    Neavand inca PS5 (si nici nu simt nevoia), am terminat jocul pe PS4 PRO si am ramas surprins de cat de bine arata.
    Nu mi s-a parut deloc ca lipsesc ray-tracing-ul si 60fps. Jocul e locked 30, iar SSR-ul e foarte bine implementat.

    Grafic, se vede ca s-a lucrat la el, view distance-ul si LOD sunt atat de cursive, ca aproape nici nu le-am simtit.
    Texturile sunt excelente, poly count ridicat, iar 4K checkerboard e, inca o data, genial. Poor man's DLSS, dar mi se pare ca face miracole pe o consola de 4.2TFLOPS.
    Animatiile sunt exceptionale si incredibil de multe, si asta il ridica foarte mult.

    Story-ul mi s-a parut la fel, daca nu chiar mai bun decat un film Spider-Man. S-a pastrat tonul teenage/PG-13, dar fiind vorba de Spider-Man, e de inteles. Dialogurile sunt foarte bune, si ele foarte variate, chiar si in afara cutscene-urilor. Referitor la cutscene-uri, sunt aproape GCI like.

    Gameplay-ul e bun, combat-ul foarte variat, traversal-ul nu cred ca se putea implementa mai bine decat a facut-o Insomniac.
    La mediocru as cataloga side mission-urile, cam putine si cam lipsite de esenta.
    Din pacate, restul lucrurilor de pe harta sunt clar adaugate de umplutura, pentru a lungi jocul artificial. Recunosc ca au fost entertaining pentru 50% din joc, apoi au devenit foarte repetitive, spre sfarsit enervante (in special challenge-urile).

    Am reusit sa iau Platinum trophy datorita DLC-urilor, nereusind sa acumulez suficiente challenge points doar din jocul de baza.
    Am facut fiecare challenge o singura data, si nu am insistat sa obtin punctaj maxim, avand alergie la grinding.

    Alte puncte negative ar fi:

    - probleme de texture streaming destul de frecvente
    - orasul, pe cat de spectaculos a fost la prima vedere, pe atat de anost mi s-a parut mai tarziu; interactivitatea e foarte scazuta, totul pare o diorama frumos lucrata, vehiculele sunt pe niste sine prestabilite si nimic nu le schimba comportamentul, totul e un loop. As a side note, este totusi la ani lumina fata de CP2077.
    - cateva buguri (multe vehicule intrau unul in altul, inamici blocati in environment)
    - emisiunea lui JJJ, care a ajuns sa ma dispere pana spre sfarsitul jocului; am tot sperat ca va fi o misiune in care pot cumva sa-i inchid gura, dar nu s-a intamplat

    Overall, eu zic ca e de 8.7, culmea, fix nota de pe Metacritic, si nu am verificat inainte.
    Il consider al doilea cel mai bun joc cu super-eroi. Pentru mine seria Batman Arkham e tot numero uno.

  15. #235 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Deci Spider-Man remastered, pe care-l putem lua doar impreuna cu Miles Morales (one way or another) este si el refacut complet si are aceleasi 3 setari (30fps RT, no RT, 60fps RT) + controller support, la fel ca Miles Morales?

    Oare a fost pana acum, digital, la vreo reducere? Acum vad ca este 90 lei si stiu ca asta este pretul lui normal.

  16. #236 SP
    Member iliedobre's Avatar
    Quote Originally Posted by razvanrazy View Post
    Deci Spider-Man remastered, pe care-l putem lua doar impreuna cu Miles Morales (one way or another) este si el refacut complet si are aceleasi 3 setari (30fps RT, no RT, 60fps RT) + controller support, la fel ca Miles Morales?
    Da, e la fel.

  17. #237 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Vine si pe PC pe 12 August 2022:

  18. #238 SP
    Manager paul's Avatar
    PC Features Trailer:
    Attached Images Attached Images spider-man-pc-1.jpg

  19. #239 SP
    Manager paul's Avatar
    DF Tech Review - Graphics Breakdown, Optimised Settings + More!:

  20. #240 SP
    Manager paul's Avatar
    Remaster disponibil separat sau cu $10 upgrade:
    Attached Images Attached Images fvssoi-wiaeqeng.jpg

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 12 of 13 FirstFirst ... 2 10 11 12 13 LastLast

Similar Threads

  1. Marvel's Spider-Man 2 By Cristy in forum Sony PlayStation 5
    Replies: 146 Last Post: 07-03-2024, 19:26
  2. Marvel's Spider-Man: Miles Morales By Cristy in forum Sony PlayStation 5
    Replies: 91 Last Post: 20-12-2023, 21:54
  3. Vand Spider Man By HaMaN in forum Bazar Sony: Jocuri Console
    Replies: 4 Last Post: 23-09-2020, 08:10
  4. Vand Marvel Spider-man. By toto in forum Bazar Sony: Jocuri Console
    Replies: 1 Last Post: 26-11-2019, 20:59
  5. Review: Marvel's Spider-Man - PlayStation 4 Pro By Dant3 in forum Game Reviews & Previews
    Replies: 2 Last Post: 11-09-2018, 09:23

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts