Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 95 of 214 FirstFirst ... 45 85 93 94 95 96 97 105 145 195 ... LastLast
Results 1,881 to 1,900 of 4274

Thread: Clubul PlayStation 5

  1. #1881 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    ...Among other things, developers can vary the tension on the triggers as you're pressing them down, create stop points (can't be pressed any further past a certain point), create multiple resistance points during the trigger press, etc. They're extremely dynamic and unlike anything we've seen in a traditional console controller before.
    Adica exact la fel ca la Xbox Elite Controllers?
    Doar ca in loc sa fie controlabil de jucator din buton, o fac ei din software.
    Zici ca vorbesc de Apple si de cum inventeaza ei ceva deja aparut pe Android de ani buni.

  2. #1882 SP
    Senior Member GabiCutlac's Avatar
    Fără supărare da nu-i deloc la fel ca la Elite. Acolo reglezi tu tensiunea si atât. Aici înțeleg că poate varia in fiecare joc si poate fi diferit in funcție de fiecare armă, de situația in care e jucătorul. Se schimbă dinamic in timpul gameplay-ului.

  3. #1883 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Adica fix ce am zis eu. E identic doar ca aici o sa fie controlabila din software, vs la Elite controllers unde este controlata din hardware.
    Implementarea este diferita, dar sistemul este acelasi.

    Nu au inventat nimic, doar au dat acces devilor sa modifice cum vor ei in functie de jocuri. That is all.

  4. #1884 SP
    Senior Member keanustar's Avatar
    E identic dar diferit. Vine bine asta
    Eu zic sa asteptam sa punem mana pe el si pe urma mai vedem. Eu unul sunt tare curios de ce poate noul controller.
    Cel putin pe PS s-au cam mentinut in acelasi trend de cateva generatii incoace, iar schimbarea pe care o propune cu cel nou nu suna rau.

  5. #1885 SP
    Manager paul's Avatar
    PS5 o sa aiba Wi-Fi 6 (802.11ax) si Bluetooth 5.1 (articol in portugheza): PS5: Anatel homologa módulo de Wi-Fi 6 para novo console | Jogos | Tecnoblog.
    Attached Images Attached Images sony-peru-j20h100-2-700x307.png sony-peru-j20h100-700x394.png sony-j20h100-anatel-700x481.png

  6. #1886 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Tot ce a aparut pe piata in ultimul an are asa ceva si va fi la fel si la Xbox.

  7. #1887 SP
    One Man Army Cristy's Avatar
    PlayStation 5 | Direct Pre-Orders

    Uitați ce scrie pe playstation.com. US only though.

    PlayStation®5 is coming!

    Register for an opportunity to be one of the first to pre-order your PS5™ console from PlayStation.


    There will be a limited quantity of PS5 consoles available for pre-order, so we will be inviting some of our existing consumers to be one of the first to pre-order one from PlayStation.

    Pre-order reservations will be taken on a first-come-first-serve basis, so once you get an invite via email, we encourage you to follow instructions and act fast.

    If you are interested in receiving an invitation, register below.

    If selected, we will contact you via email with instructions and details.*

    To learn more about the PS5 console pre-order process, please visit our FAQs.

  8. #1888 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    E absolut firesc - prioritate au sellerii (pentru ca au reach mai mare), dar probabil un procent destul de mare va fi disponibil si in magazine day 1, pentru oamenii fara precomanda (gen mame care vor sa ia pentru copii, samd, care nu stiu ce inseamna precomanda sau tot haosul din preajma unei lansari).

    Oricum mie nu-mi place experimentul asta pe care-l fac si prin care efectiv isi bat joc de useri - efectiv cu cat mai multe precomenzi se fac mai ales fara a sti pretul de lansare, inseamna ca este super cerere de la oameni care ar da oricat pe o consola - deci ei pot cere lejer 5-600 euro pe asa ceva (sau poate au deja pretul stabilit la 450 si asa-si permit sa mai creasca cu 50 just because).
    Eu sper (desi sigur se vor epuiza instant) sa nu faca lumea precomenzi asa in blind si sa astepte un pret si o data de lansare.

  9. #1889 SP
    Senior Member keanustar's Avatar
    Pai nu e nicio precomanda in blind asta. Ce au dat ei este sa ai intaietate la precomanda atunci cand va fi available. Asa oricine se poate inscrie, dar nu e obligatoriu sa o si precomande cand va fi disponibil.

  10. #1890 SP
    Manager paul's Avatar
    Quote Originally Posted by razvanrazy View Post
    Oricum mie nu-mi place experimentul asta pe care-l fac si prin care efectiv isi bat joc de useri - efectiv cu cat mai multe precomenzi se fac mai ales fara a sti pretul de lansare, inseamna ca este super cerere de la oameni care ar da oricat pe o consola - deci ei pot cere lejer 5-600 euro pe asa ceva (sau poate au deja pretul stabilit la 450 si asa-si permit sa mai creasca cu 50 just because).
    E PlayStation Direct, ca si cum ai cumpara Xbox de pe Microsoft Store. Cum sa umble tocmai ei la preturi?

  11. #1891 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Pai nu e de umblat la preturi - e vorba de vazut cat de mare e interesul pentru precomenzi - e doar un studiu de piata aici, nu exista alt interes.

    Daca ei vad ca se inscriu acolo 3 milioane de oameni, asa in blind, fara sa stie pretul sau data de lansare (e clar ca sunt oameni care urmaresc asta, gameri si nu bunici care vor sa cumpere pentru nepoti) = mare parte din oamenii aia o vor lua day 1 fara sa conteze pretul, deci pot adauga un 50$ extra la pret fata de cat aveau ei preconizat. Pare nimic 50$ dar x 3 sau 6 milioane = o cifra destul de frumoasa.

  12. #1892 SP
    Senior Member raduadelin's Avatar
    Pe principiul asta, daca se inscriu doar 100.000 de oameni, Sony va scadea $50 din pret?
    Vorbim totusi de un mega brand si de unul dintre cele mai importante produse din portofoliul lor, prin urmare cred ca pretul final e batut de mult in cuie.

    Nu e ca la buticul din colt, unde mai adauga 2-3 lei la pret "just because".

  13. #1893 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Pai nu e chiar acelasi lucru. Cu siguranta pretul minim este fix, care sa acopere componentele, asamblarea, marketing, research samd.

  14. #1894 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Eu nu vad nicio bătaie de joc sau îmi scapă ceva?

  15. #1895 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Pai nu este bataie de joc, ci doar un experiment care poate avea multe scopuri, printre care si ce am zis eu mai sus
    Asta nu inseamna ca se va si intampla, ci doar ca s-ar putea intampla si lucrul asta, daca sunt prea multi oameni care se arata interesati de acest produs, fara sa stie o data de lansare sau un pret.

  16. #1896 SP
    Manager paul's Avatar
    Vrei sa zici ca Sony are in gand un pret, daca cererea e mica, il pastreaza, iar daca e mare, ar putea sa-l creasca?

    Din start ar da fail un astfel de studiu. Fanul inrait, care stie de PlayStation Direct si face efortul de a pre-comanda fara sa stie detaliile, n-are nicio treaba cu consumatorul obisnuit.

    Ce te faci dupa daca nu se mai vinde? Scazi pretul peste o luna? Cum o sa motiveze?

    Eu zic ca au stabilit deja o alocare mica pentru vanzarea asta, pentru ca respecta retailerii, si o sa onoreze cererile. Asa o sa se intample si cu Xbox Series X, cel mai probabil.

    Adevaratul studiu de piata se numeste Microsoft.

  17. #1897 SP
    Senior Member raduadelin's Avatar
    Razvan, scuze, dar o idee fixa despre oamenii care se inscriu la aceasta precomanda: ca toti sunt foarte interesati de consola si Sony va ajusta pretul, in functie de numarul lor.

    Eu vin si te intreb: Daca se vor inscrie foarte multi pentru ca nu cunosc pretul si nici nu sunt nevoiti sa dea vreu cent in avans si, prin urmare, nu au nimic de pierdut, in afara timpului pe care il petrec completand formularul?

  18. #1898 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Am sa vin cu un exemplu din Vest. Precomanda PS5, plătești 50 de euro să-ți rezervi consola. Vine prețul oficial, ești anunțat sa plătești diferența la lansare când consola ajunge fizic în magazin. Nu îți mai convine prețul, primești cei 50 de euro înapoi.

    Eu nu vad problema, mi-ar plăcea și la noi sa fie asa, nu as mai sta cu morcovul in fund

  19. #1899 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Pai ideea e simpla - repet, studiu de piata - se inscriu oamenii care in principiu ar lua-o day 1 (un procent foarte mare) indiferent de pret.
    Adica, nu o vad pe mama sa se inscrie acolo sau pe vreun bunic. Se vor inscrie doar gamerii care stiu despre asta. Nu e vorba de dat bani in avans sau chiar de precomanda in sine.

    Si nu am zis ca Sony va ajusta - ci ar putea, asa cum ar putea sa faca multe alte lucruri. Exista posibilitatea sa faca si asta.

    Nu va ganditi ca toata situatia asta e venita in ajutorul nostru, ca sa fim noi informati degeaba sau ca cine o face va avea o reducere mica la precomanda. Este strict un studiu de piata din partea lor, un experiment si atat.
    Ceva ce-i va ajuta sa ajunga la cat mai multi oameni si sa vanda cat mai multe unitati.

    @Dant3, la ce anume te referi? La ce se intampla in momentul asta referitor la consolele PS5? Daca da este un caz aparte si asta ar putea face orice magazin, dar nu-si bat capul si nu ar avea nici romanul incredere ca magazinul respectiv i-ar restitui banii fara certuri si ANPC.
    Pentru ca in mod normal in tarile civilizate, precomanda = achitarea produsului in avans (desigur, asta inseamna ca se stie pretul).

    Also, ce te face sa crezi ca daca faci precomanda si dai acei 50 euro in avans garanteaza livrarea consolei (si nu ma refer la day 1)? Daca ei fac asta pentru 1000 de oameni si li se aloca doar 700 de unitati? E ok pentru ei, pt ca dau banii inapoi oamenilor care nu au primit, dar nu ti se garanteaza nimic.

  20. #1900 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Am înțeles acum ce spui dar nu cred în asa ceva. Ei știu deja ca cererea e mare, de aceea pregătesc un lot de 10 milioane.

    PS: Or fi ei $ony, asta nu înseamnă că sunt "Samsarul Oleics"

    LE: E o discuție mult prea lunga pentru scris. În momentul când achiți avansul șansele sa primești consola sunt de 100%.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 95 of 214 FirstFirst ... 45 85 93 94 95 96 97 105 145 195 ... LastLast

Similar Threads

  1. Clubul PlayStation 4 By krOOm in forum Sony PlayStation 4
    Replies: 18052 Last Post: 20-03-2024, 12:27
  2. Clubul PlayStation 3 By MonkY in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 23484 Last Post: 07-02-2023, 22:50
  3. Clubul PlayStation 1 - PSX By steauacroitoru in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 147 Last Post: 21-10-2022, 12:14
  4. Clubul PlayStation 2 - PS2 By EvilG in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 994 Last Post: 17-09-2022, 09:32
  5. Clubul PlayStation TV - PS TV By MonkY in forum Sony PSP, PSP Go & Vita
    Replies: 51 Last Post: 15-04-2019, 15:57

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts