Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 109 of 214 FirstFirst ... 9 59 99 107 108 109 110 111 119 159 209 ... LastLast
Results 2,161 to 2,180 of 4274

Thread: Clubul PlayStation 5

  1. #2161 SP
    Junior Member Vulpine's Avatar
    https://www.gamesindustry.biz/articl...on-by-4m-units


    Sony has reached out to GamesIndustry.biz with the following statement denying the Bloomberg report:“While we do not release details related to manufacturing, the information provided by Bloomberg is false," the statement reads.
    "We have not changed the production number for PlayStation 5 since the start of mass production."

  2. #2162 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Deci Bloomberg e Antena 3

  3. #2163 SP
    Member fdkenzo's Avatar
    Quote Originally Posted by Dant3 View Post
    Deci Bloomberg e Antena 3
    Zici Bloomberg si tragi apa

  4. #2164 SP
    Manager paul's Avatar
    Interesant e ca informatia a fost data de Bloomberg Japan, nu US, si ca Sony nu a comentat la momentul acela, desi pretul actiunilor scadea.

  5. #2165 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Link pentru prezentare


    LE: Are deja dislikes
    LLE: Unul e de la Xander

  6. #2166 SP
    Senior Member Se7en Fury's Avatar
    De parcă nu știți cum face media in ziua de azi bani, numai titluri de *** să dea lumea click, tot din trafic fac și ei bani.

  7. #2167 SP
    Member fdkenzo's Avatar
    Patru sute si ceva de persoane online, WTF!? Vor sa prindă rand in fata?

  8. #2168 SP
    Senior Member Xander RO's Avatar
    Phil unde esti?
    Te uiti diseara sa vezi si tu cum se face o treaba serioasa?

  9. #2169 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Sunt sigur ca se va uita
    Cat despre treaba serioasa...nu stiu ce sa zic. Sa anunti ultimu un pret si o data de lansare, fara ceva serviciu care sa ajute gamerul (gen Game Pass) nu este prea serios.

  10. #2170 SP
    Member fdkenzo's Avatar
    Desi nu prea am fost de acord cu aceasta campanie de marketing pe care au gândit-o, trebuie sa recunosc ca a funcționat al naibii de bine. Au dus termenul de “Hype” la un alt nivel. Din pacate Phill a mers catre drumul opus cand vine vorba de “Hype”, chiar si cu Gamepass.

  11. #2171 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Pai da, Xbox a venit cu ceva normal, pentru ca erau sigur pe ce au asa ca nu au trebuit sa creasca nimic artificial.

    Anywho, astept cu interes conferinta de diseara in care sper ca pe langa pret si data de lansare, sa ne arata si OS-u ala odata, dar sa intre putin in detaliu si in ce jocuri de PS4 vor merge sau chiar vor primi imbunatatiri pe PS5.

  12. #2172 SP
    Member morphine's Avatar
    Personal mi s-a diminuat hype-ul. Sunt intradevar curios dar nu-mi mai place strategia lor de marketing. Sper sa vina cu o prezentare foarte buna, altfel as fi dezamagit.

  13. #2173 SP
    Member TravisPastrana's Avatar
    @razvanrazy si eu sper ca si tine dar nu stiu ce sa zic. Oare ne dorim chiar prea mult?

  14. #2174 SP
    Member fdkenzo's Avatar
    Eu cred ca un teardawn vom avea mai tarziu luna aceasta sau chiar in luna Octombrie. Nu cred ca vor arata nimic din OS sau detalii despre BC.

    Pentru conferinta de diseara presupun/imi doresc următoarele:
    1. Pret console
    2. Gameplay trailer Demon’s Soul’s
    3. Gameplay trailer HZD FW
    4. Trailer FFXVI
    5. Trailer Silent Hill
    6. Trailer nou R&C
    7. Gameplay de vreo 6-8 minute pentru Spiderman MM
    8. Trailer GOW 2 (5)
    9. O surpriza de la ND?!
    10. Data de lansare pentru console
    11. Gameplay GT7
    12. Trailer Returnal
    13. Gameplay trailer Kenna

    Si gata! Ca deja am așteptări prea mari

  15. #2175 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    @razvanrazy Nu cred ca ar trebui sa mai ai și alte dorințe în afara prețului și datei de lansare, nu pentru diseară.

    In aproximativ doi ani vedem cine a făcut alegerea bună, deși, repet cu insistență, cele doua companii au luat-o pe drumuri diferite dar cu aceeași destinație.

    Viitorul pe care ni-l prezintă Microsoft în gaming, este din păcate inevitabil, iar asta e cam trist, pentru mine cel puțin.

    Momentan eu nu sunt atras cu adevărat de nicio consola next gen. Ce a făcut Microsoft e foarte tare dar eu nu sunt cucerit, deloc. Poate pe un topic separat am sa dezvolt părerea mea, cu riscul de a creea cel mai probabil un flame.

    Aștept cu un interes exagerat de mare consola noua de la Nintendo

    PS: Dacă vad diseară ca Sony are cojones* printr-un preț foarte bun, ma mai gândesc un pic.

    *Cojones = 349 de euro PS5 Digital

  16. #2176 SP
    Banned Phil Spencer's Avatar
    Quote Originally Posted by Xander Ro View Post
    Phil unde esti?
    Te uiti diseara sa vezi si tu cum se face o treaba serioasa?
    Sunt aici, dragul meu prieten. O sa ma uit și eu diseară împreună cu voi.

  17. #2177 SP
    Member vladthegamer's Avatar
    Quote Originally Posted by Phil Spencer View Post
    Sunt aici, dragul meu prieten. O sa ma uit și eu diseară împreună cu voi.



    Sent from my iPhone using Tapatalk

  18. #2178 SP
    Senior Member sexbobomb91's Avatar
    Quote Originally Posted by Phil Spencer View Post
    Sunt aici, dragul meu prieten. O sa ma uit și eu diseară împreună cu voi.

    Am trimis dovada la Bloomberg, in cateva ore scot articolul.

  19. #2179 SP
    Member ExocrathX5's Avatar
    Quote Originally Posted by sexbobomb91 View Post
    Am trimis dovada la Bloomberg, in cateva ore scot articolul.
    Aparent deja e veste oficială de la Sony și neagă știrea de la Bloomberg... nu e de mirare: https://www.theverge.com/2020/9/15/2...roblems-report



    Quote Originally Posted by Dant3 View Post
    @razvanrazy Nu cred ca ar trebui sa mai ai și alte dorințe în afara prețului și datei de lansare, nu pentru diseară.

    In aproximativ doi ani vedem cine a făcut alegerea bună, deși, repet cu insistență, cele doua companii au luat-o pe drumuri diferite dar cu aceeași destinație.

    Viitorul pe care ni-l prezintă Microsoft în gaming, este din păcate inevitabil, iar asta e cam trist, pentru mine cel puțin.

    Momentan eu nu sunt atras cu adevărat de nicio consola next gen. Ce a făcut Microsoft e foarte tare dar eu nu sunt cucerit, deloc. Poate pe un topic separat am sa dezvolt părerea mea, cu riscul de a creea cel mai probabil un flame.

    Aștept cu un interes exagerat de mare consola noua de la Nintendo

    PS: Dacă vad diseară ca Sony are cojones* printr-un preț foarte bun, ma mai gândesc un pic.

    *Cojones = 349 de euro PS5 Digital
    Nu trebuie să uităm că acest joc se joacă pe mai multe fronturi, Sony a mers mai departe ca niciodată să satisfacă și nevoile dezvoltatorilor de jocuri prin arhitectura internă/modul de a crea lumi digitale. Dacă ne gândim că până acuma s-au creat jocuri într-un anumit fel, dar cu ajutorul PS5-ului se vor putea accelera niște procese, e mult ca sigur un câștig pt. Sony. Nu pot să dau mai multe detalii că nu mă pricep la dezvoltarea jocurilor, dar am citit feedback pe twitter de la dezvoltatori care jurau că va fi "game changer" consola lui Sony din punctul ăsta de vedere. Ramâne de văzut cât de game changer.

    Dar sunt de acord cu ce spune mai sus Dant3, lumea se orientează spre digital și s-ar putea ca în următoarea generație să nici nu mai avem o consolă fizică. Pt. noi colecționarii de jocuri fizice este o realitate tristă, dar decât să mai fiu la mila retailerilor/curierilor din România, mai bine dau același bani și știu că joc când și ce vreau eu.

  20. #2180 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Nu știu dacă e adevărată informația și cât contează pentru unii sau alții

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 109 of 214 FirstFirst ... 9 59 99 107 108 109 110 111 119 159 209 ... LastLast

Similar Threads

  1. Clubul PlayStation 4 By krOOm in forum Sony PlayStation 4
    Replies: 18052 Last Post: 20-03-2024, 12:27
  2. Clubul PlayStation 3 By MonkY in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 23484 Last Post: 07-02-2023, 22:50
  3. Clubul PlayStation 1 - PSX By steauacroitoru in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 147 Last Post: 21-10-2022, 12:14
  4. Clubul PlayStation 2 - PS2 By EvilG in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 994 Last Post: 17-09-2022, 09:32
  5. Clubul PlayStation TV - PS TV By MonkY in forum Sony PSP, PSP Go & Vita
    Replies: 51 Last Post: 15-04-2019, 15:57

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts