Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 113 of 214 FirstFirst ... 13 63 103 111 112 113 114 115 123 163 213 ... LastLast
Results 2,241 to 2,260 of 4276

Thread: Clubul PlayStation 5

  1. #2241 SP
    Senior Member dark18's Avatar
    In sfârșit bateria controller-ului este aproape dubla ca DS4. 1560 mAh

  2. #2242 SP
    Member fdkenzo's Avatar
    O conferinta care a fost destinată jocurilor de lansare (piperată ici colo cu 2-3 surprize) si un pret cu data de lansare pentru consola.
    As da un 8 conferinței pentru faptul ca 90% din timp a fost dedicat jocurilor prin gameplay si nu trailere CGI, au avut doar un joc care a rulat pe PC.
    Insa acord nota 2 pentru felul cum au fost date anumite informații, iar la treaba cu preturile jocurilor efectiv mi-au tăiat tot Hype-ul.

    In rest nu am ce sa zic, se anunta un prim an colosal pentru PS5, cine nu vede asta, e doar cârcotaș.

    Aaaa si sa nu uit, foarte dezamagit de HZD ca este CrossGen, am inteles ca a fost gandit initial pentru Ps4, dar totusi... Oricum toate titlurile second/Third party par a fi CrossGen, nimic nu impresionează la capitolul grafica. Singurele jocuri NextGen pana acum sunt R&C si Demon’s Soul’s.

    Si nu credeam ca o sa spun asta, insa cei care nu sunt decisi in achiziționare din varii motive, pot astepta cel putin 7-8 luni.

  3. #2243 SP
    Member ExocrathX5's Avatar
    Din cauza comunicării care lasă de dorit din partea lui Sony, mulți retaileri au dat drumul la precomenzi mai repede decât trebuia. Cele mai multe stocuri s-au epizat în câteva ore și zvonurile spun că Sony a trimis un mesaj în care i-a rugat să nu mai accepte precomenzi. Mă gândesc ce haos o să fie și la noi în România (asta dacă apucăm să primim console )

    https://www.theverge.com/2020/9/16/2...s-day-one-mess

  4. #2244 SP
    Member Papillon_'s Avatar
    Mult laudatele exclusive first party create pentru "next-gen"o sa fie lansate si pe PS4...cireasa de pe tort e pretul la jocuri 80euro.
    PS5 digital + jocuri la 80 euro e cea mai mare mizerie, Sony au devenit iar aroganti si plini de ei la fel cum a fost dupa PS2.

    Nu mai zic de cat de penibil a fost sa arate logul la GOD of WAR, cand au zis ca arata doar gameplay de pe PS5.

  5. #2245 SP
    Member morphine's Avatar
    Nu ma deranjeaza ca se lanseaza pe ps4, nu e ca si cum e aceeasi experienta (grafic vorbind). Ba dimpotriva, imi place chestia asta. Ce ma deranjeaza e ca se scumpesc jocurile. Raportat la venitul unui roman, mi se par foarte scumpe iar multe dintre ele nu fac banii.

  6. #2246 SP
    Member Papillon_'s Avatar
    Acuma e ok dar cand Microsoft a zis ca o sa lanseze jocurile si pe Xbox One nu e bine pentru ca sunt trase jocurile in jos de "last-gen". Cata ipocrizie...

  7. #2247 SP
    Member jon209's Avatar
    Credeti ca ai nostri se vor misca repede cu precomazile?Pana acum nici Altex nici Emag nu dau nici o informatie despre PS5

  8. #2248 SP
    Member Papillon_'s Avatar
    Nu stie nimeni cand se pot face precomenzi pentru ca Sony nu a spus nimic, niste idioti pe partea de comunicare.

  9. #2249 SP
    Member KurtKnispel's Avatar
    Și totuși, nu înțeleg de ce n-au prezentat consola în detaliu. Ce aveau de pierdut? Foarte mulți sunt interesați de construcție, aranjamentul porturilor etc. Mă rog, ei știu mai bine. O vedem abia când se lansează.

  10. #2250 SP
    Senior Member Espiritus's Avatar
    PS5 se lansează cu un singur joc, Ratchet & Clank. Nu e neapărat un lucru rau, poate de black friday peste un an prind și o reducere pentru consola asta.

  11. #2251 SP
    Junior Member Vulpine's Avatar
    Ai scris greșit Demon's Souls.

  12. #2252 SP
    Senior Member PoisonRemedy's Avatar
    Ma apuca rasul cand citesc ce probleme existentiale au unii pe aici si cat sufera pe niste chestii complet inutile.

  13. #2253 SP
    Senior Member Espiritus's Avatar
    Demons Souls nu arata că și cum nu ar putea rula pe PS4. Sa nu mai vorbim de animațiile alea obosite. Așa next gen cum îl prezintă ei, din punct de vedere grafic TLOU2 e net superior.

  14. #2254 SP
    Member zoli86's Avatar
    Quote Originally Posted by Espiritus View Post
    Demons Souls nu arata că și cum nu ar putea rula pe PS4. Sa nu mai vorbim de animațiile alea obosite. Așa next gen cum îl prezintă ei, din punct de vedere grafic TLOU2 e net superior.
    Stiu ca nu esti serios cu afirmatia asta

    ---------- Post added 17-09-2020 at 09:17 ----------

    Quote Originally Posted by Papillon_ View Post
    Acuma e ok dar cand Microsoft a zis ca o sa lanseze jocurile si pe Xbox One nu e bine pentru ca sunt trase jocurile in jos de "last-gen". Cata ipocrizie...
    Sunt doar 3 jocuri exclusive care se lanseaza si pe PS4 Spider-Man: Miles Morales, Sackboy A Big Adventure si Horizon Forbidden West. Totusi nu stiu de ce esti asa agitat, dupa istoricul postarilor tale esti cam fanboy Xbox, de ce vi pe thread-ul asta si ne impartasesti parerile tale inutile si de multe ori incorecte.

  15. #2255 SP
    Member aleksandrel's Avatar
    Am vazut si eu prezentarea aseara. O sa spun pas la precomanda day one. Raman la Ps4 pro pana anul viitor in toamna. Nu se merita momentan Ps5 . Nu au absolut deloc jocuri noi. Vin la lansare cu DMC. Pe bune. Un joc bun, l-am jucat pe ps4 pro. Dar totusi,aduci jocuri noi. Sa vedem ce jocuri apar anul viitor si vedem si atunci daca se merita cumparat. Doar o sigla au aratat la GOW ������ penibil,doar ca sa mai atraga si alti jucatori. Si ne mai aratata 2-3 ani niste trailere cu GoW si apoi apare jocul. Nu imi place strategia lor.Va fi prima consola de la ps2 incoace pe care nu o sa o cumpar day one .

  16. #2256 SP
    Senior Member Srachi's Avatar
    Quote Originally Posted by PoisonRemedy View Post
    Ma apuca rasul cand citesc ce probleme existentiale au unii pe aici si cat sufera pe niste chestii complet inutile.
    Nu suferă nimeni bănui! Ai ca si hobby gaming-ul? Daca da de ce ți se par lucruri inutile motivele de care ne plangem? Avem un hobby si ne asteptam la alte lucruri dar daca tu nu-ți bati capul ca un joc in Europa va costa mult mai mult decat in USA, daca nu ti se pare deplasat că Sony iti trimite e-mail sa te înscrii pentru a avea sansa de a fi ales sa poti sa faci precomandă la consolă desi pe atunci nici pret nu aveai si nici acum încă nu au arătat consola fizic ce pot zice, probabil asta nu e hobby-ul tău!
    Stai linistit ca nimanui nu-i mănâncă viata si nervii chestiile astea doar ca ne spunem si noi micul oft legat de ce fac ei si asteptarile noastre.

    Nu am râs si nu m-am gândit ca au probleme existențiale cei ce au mers pe Transfăgărășan să-i vadă pe aia de la Top Gear cand si-au filmat una din emisiuni la noi iar fanii au fost dezamăgiți ca dupa filmari nu au oprit sus pe platou la Balea lac sa faca si ei niste poze sau sa dea un autograf. Eu am fost prins acolo căci a fost inchis traficul timp de multe ore pt filmari, stiam cine sunt dar nu-s fan Top Gear dar de aia am empatizat cu cei care au fost dezamagiti și i-am înțeles, nicidecum nu am ramas mirat sau chiar sa râd de ce-și bat ei capul!

  17. #2257 SP
    Junior Member oana_adriana30's Avatar
    Buna ziua,

    Stie careva o data reala, exacta, cand se poate face precomanda pentru Playstation 5?
    Poate e careva de la emag sau aletx care cunosc mai multe detalii...

    Multumesc!

  18. #2258 SP
    naz
    Senior Member naz's Avatar
    Eu am o mare problema... 400 lei un joc?! De la 270?!

    Am gasit comunicatul oficial Sony Ro aici: https://arhiblog.ro/consola-playstat...-19-noiembrie/ (daca se considera reclama, sterg link-ul)

    Jocuri SIE Worldwide Studios disponibile pentru PlayStation 5 chiar din ziua lansării:

    Astro’s Playroom (Japan Studio) – pre-instalat pe PS5
    Demon’s Souls (Bluepoint Games / Japan Studio) – 399,99 lei (preț de vânzare recomandat)
    Destruction AllStars (Lucid Games / XDEV) – 399,99 lei (preț de vânzare recomandat)
    Marvel’s Spider-Man: Miles Morales (Insomniac Games) – 299,99 lei (preț de vânzare recomandat)
    Marvel’s Spider-Man: Miles Morales Ultimate Edition (Insomniac Games) – 399,99 lei (preț de vânzare recomandat)
    Sackboy A Big Adventure (Sumo Digital / XDEV) – 349,99 lei (preț de vânzare recomandat)

  19. #2259 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Quote Originally Posted by oana_adriana30 View Post
    Buna ziua,

    Stie careva o data reala, exacta, cand se poate face precomanda pentru Playstation 5?
    Poate e careva de la emag sau aletx care cunosc mai multe detalii...

    Multumesc!
    Din cate stiu, azi/maine ar trebui sa apara si la eMag si la Altex/MG la precomenzi.

  20. #2260 SP
    Senior Member sexbobomb91's Avatar
    Postat si pe threadul cu accessorii - castile Pulse 3D sunt compatibile si cu PS4: Console si accesorii cu preturi bune | Single Post View .
    La costul de 100 Euro, chiar nu merita sa cumparati alte casti acum.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 113 of 214 FirstFirst ... 13 63 103 111 112 113 114 115 123 163 213 ... LastLast

Similar Threads

  1. Clubul PlayStation 1 - PSX By steauacroitoru in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 148 Last Post: 09-04-2024, 10:45
  2. Clubul PlayStation 3 By MonkY in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 23485 Last Post: 09-04-2024, 10:42
  3. Clubul PlayStation 4 By krOOm in forum Sony PlayStation 4
    Replies: 18052 Last Post: 20-03-2024, 12:27
  4. Clubul PlayStation 2 - PS2 By EvilG in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 994 Last Post: 17-09-2022, 09:32
  5. Clubul PlayStation TV - PS TV By MonkY in forum Sony PSP, PSP Go & Vita
    Replies: 51 Last Post: 15-04-2019, 15:57

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts