Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 141 of 214 FirstFirst ... 41 91 131 139 140 141 142 143 151 191 ... LastLast
Results 2,801 to 2,820 of 4276

Thread: Clubul PlayStation 5

  1. #2801 SP
    Senior Member BizZare's Avatar
    Quote Originally Posted by SeCeX View Post
    Sunt foarte curios, dar am zis sa nu fac topic separat ca nu are rost, ce aveti in plan sa jucati prima data pe ps5?
    Cyberpunk 2077 si Demon’s Souls



    Sent from my iPhone using Tapatalk

  2. #2802 SP
    Senior Member Espiritus's Avatar
    Quote Originally Posted by SeCeX View Post
    Sunt foarte curios, dar am zis sa nu fac topic separat ca nu are rost, ce aveti in plan sa jucati prima data pe ps5? Ma refer la un joc pe care aveti in plan sa il terminati , nu doar sa vedeti cum se misca/arata, eu personal duc un razboi intre Ac Valhalla ( da am vazut noul trailer) si Cyberpunk ( nu mi dau seama ce, dar ceva e off, nu sunt atat de hyped pe cat ma asteptam) + Demon Souls in paralel , seara, pentru ca am terminat originalul recent, spider man ramane pentru decembrie ( chiar daca spider-cat imi face cu ochiul )
    Persona 5, Dark Souls 3, The Order, RDR 2 si Death Stranding. Jocurile pe care nu am apucat sa le joc la vremea lor, dar pentru care nu mi-am mai luat PS4 acum că urmează să apară 5. Până sunt gata cu ele sigur scade prețul la Ratchet & Clank si Cyberpunk. Altceva nu mă interesează deocamdată.

  3. #2803 SP
    Member Papillon_'s Avatar
    Quote Originally Posted by razvanrazy View Post
    Cyberpunk 2077 daca am noroc si-mi sunt livrate ambele day 1. Nu ma voi atinge de nicio exclusivitate PS5 day 1 prea curand, nu la pretul cerut.
    Prefer sa rejoc cateva jocuri de PS4 inainte, sau sa ma joc pe Series X, in speranta ca-l voi gasi pe undeva la noi de cumparat
    La ce preturi nesimtite are Sony si eu fac la fel. Pe PS5 vreau sa ma joc Ghost of Tsushima, Cyberpunk 2077 si jocurile pe care le-am cumparat si nu le-am jucat/terminat.


    Am avut o presimtire ca o sa se apara magarii de genul cu jocurile pentru PS5, asta e si unul dintre motivele pentru care nu am cumparat Ghost of Tsushima, Spider-Man, Control, FINAL FANTASY VII REMAKE. Al doilea motiv e ca vreau sa le joc in 4k 60fps cu setari grafice mai bune.

  4. #2804 SP
    Senior Member PoisonRemedy's Avatar
    Quote Originally Posted by SeCeX View Post
    Sunt foarte curios, dar am zis sa nu fac topic separat ca nu are rost, ce aveti in plan sa jucati prima data pe ps5? Ma refer la un joc pe care aveti in plan sa il terminati , nu doar sa vedeti cum se misca/arata, eu personal duc un razboi intre Ac Valhalla ( da am vazut noul trailer) si Cyberpunk ( nu mi dau seama ce, dar ceva e off, nu sunt atat de hyped pe cat ma asteptam) + Demon Souls in paralel , seara, pentru ca am terminat originalul recent, spider man ramane pentru decembrie ( chiar daca spider-cat imi face cu ochiul )
    Cyberpunk prima data si dupa ce l-am terminat de cateva ori deci dupa luni bune o sa continui cu Ghost of Tsushima (nu l-am jucat inca) si Valhalla.
    P.S. eu o sa astept cu consola un pic, astept sa vad daca o sa fie consola cyberpunk

  5. #2805 SP
    Member Syni's Avatar
    Quote Originally Posted by SeCeX View Post
    Sunt foarte curios, dar am zis sa nu fac topic separat ca nu are rost, ce aveti in plan sa jucati prima data pe ps5? Ma refer la un joc pe care aveti in plan sa il terminati , nu doar sa vedeti cum se misca/arata, eu personal duc un razboi intre Ac Valhalla ( da am vazut noul trailer) si Cyberpunk ( nu mi dau seama ce, dar ceva e off, nu sunt atat de hyped pe cat ma asteptam) + Demon Souls in paralel , seara, pentru ca am terminat originalul recent, spider man ramane pentru decembrie ( chiar daca spider-cat imi face cu ochiul )
    La mine va fi Demon's Souls apoi Cyberpunk și probabil AC Valhalla dar asta abia după ce ma lămuresc dacă au mai evoluat la partea de combat fiindca ultimele doua m-au plictisit de moarte


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

  6. #2806 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    First Look at the PlayStation 5 User Experience - Finally!


  7. #2807 SP
    Manager paul's Avatar
    Digital Foundry had the chance to see the interface ahead of time and to talk about the new system with SIE's Hideaki Nishino, senior vice president of platform and planning management.
    Our first look at the PlayStation 5 user interface - and it could be a game-changer • Eurogamer.net
    Attached Images Attached Images ps5_ui_01_1920x1080.png ps5_ui_02_1920x1080.png ps5_ui_03_1920x1080.png ps5_ui_04_1920x1080.png ps5_ui_05_1920x1080.png ps5_ui_06_1920x1080.png ps5_ui_07_1920x1080.png

  8. #2808 SP
    One Man Army Cristy's Avatar
    Foarte misto feature-ul cu hints. Foarte util daca te joci si vrei sa vezi ce trebuie sa faci pentru un anumit trophy/challenge. Remaining time ca sa vezi cam cat iti ia sa completezi un chapter etc. also useful. Picture-in-picture screen sharing foarte fain

  9. #2809 SP
    Member vladthegamer's Avatar
    I am speechless.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  10. #2810 SP
    Senior Member PoisonRemedy's Avatar
    Foarte frumos, are next gen feeling.

  11. #2811 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Da, ambele features mi se par foarte interesante si bine integrate - atat Game Help cat si PiP.

    Ce nu-mi place la Game Help este calitatea video - cred ca ramane ca la PS4, unde de multe ori nu am putut vedea trailer la un joc din cauza comprimarii execrabile.

    Referitor la PiP ma gandesc la niste scenarii foarte interesante, cand esti in acelasi joc cu cineva, poate da share si vezi in PiP ce face si unde e. Poate il ajuti cu ceva, sau poate il ghidezi, vezi unde e, samd. Foarte interesant.
    Also, poti sa ajuti pe cineva blocat undeva, in timp ce esti in jocul tau, fara sa te deranjeze vreun pic

    In schimb nu-mi plac deloc acele cards care apar cand apesi pe PS button si marea majoritate mi se par inutile, mai ales daca nu sunt trophy hunter. Sper sa putem alege ce apare acolo, sau macar ordinea lor.

    Un alt plus este acel Store integrat in OS si nu ca aplicatie separata - PS4 Store este una din cele mai mizere experiente pe care am avut-o pe un device in store-ul lor.

  12. #2812 SP
    Senior Member Espiritus's Avatar
    Ca trophy hunter, este interfata pe care am visat-o dintotdeauna si mai mult de atat. Chiar au dus-o la un alt nivel cu game help, initial ma asteptam sa aiba doar tracking pentru trofee, nu ceva interactiv.

  13. #2813 SP
    495
    Member 495's Avatar
    Quote Originally Posted by vladthegamer View Post
    I am speechless.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    I am literally without speech.

  14. #2814 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Imi place treaba cu ferestre PIP pentru diverse (sper sa poti pune chiar si un youtube ceva in fereastra), dar pentru mine chestia cu game help, hints and stuff sper sa poata fi dezactivata. Adica nah, eu ma joc pt. jocul in sine, nu pt. trophies si n-am nevoie sa-mi spuna cineva cum sa ma joc. Iar partea aceea in care iti arata ca "mai ai vreo 30 de minute de joc" consider ca e un mare mega spoiler. In rest, arata bine, dar parca se misca in maxim 30fps or so. I know, i know, nu e final...

  15. #2815 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    MonkY, acolo nu arata cat mai ai din joc, ci cat mai ai pana iei trofeul respectiv (estimativ, probabil bazat pe cat le-a luat altora sa ia trofeul respectiv).
    Cred ca un 10 minute este minim, altfel nu-mi pot explica cum arata la costumul ala ~10 minte si el l-a luat in 30s din locatia in care l-a pus automat.

    Oricum sper ca multe lucruri se pot dezactivat, dar este un pas in fata ce fac si apreciez asta

  16. #2816 SP
    Senior Member Srachi's Avatar
    Naspa, nu-mi plac cardurile alea, de abia au arătat ceva. XMB-ul de la PS3 mi sa parut mult mai bun! Nici nu am vazut ceva din meniuri, setari, ceva din categoria media.....are oare o funcție ca si PS4 de button mapping? Mi-a fost util tare acel button assignment! Eu zic ca multe chestii de la cards is inutile, ce ma interesează pe mine cat mai am dintr-un chapter. Lasa-mi un meniu curat fara tot felul de prostii.
    Nu speechless ci worthless!

  17. #2817 SP
    Senior Member Espiritus's Avatar
    Quote Originally Posted by Srachi View Post
    XMB-ul de la PS3 mi sa parut mult mai bun!
    Taconi, erai aici tot timpul asta!!

  18. #2818 SP
    Senior Member Khufu's Avatar
    Arata mult mai sleek fata de ce avem acum pe PS4, se vede clar progresul. Imi place layout-ul, sper sa fie la fel de snappy si cand ai ceva la download/instalat, ca acum pe PS4 Pro se misca in poze uneori cand HDD-ul este tras in toate partile.

    PiP este un mare pas inainte, poti sa faci watch party, poti sa ajuti un prieten, mult potential acolo. Chestia cu estimated time nu cred ca se refera la trofeu in acest demo, ci la o misiune sau side-activity, ca ei pe asta pun accent, sa stii daca te mai apuci sa joci cand poate esti pe fuga. (in exemplul aratat de ei, cand se urca acolo sus sa gaseasca Monk Robes, nu primeste niciun trofeu).

    Nu as folosi game help, dar nu ma deranjeaza ca este acolo, optiuni pentru toata lumea, nu ma cramponez de chestii d-astea. In ultumul rand, faptul ca Storeul este integrat pentru mine este fantastic, bye bye laggy experience.

    As da un fast forward acum pana in Noiembrie. Cel mai greu o sa fie saptamana aia cand se lanseaza pe 12 si noi o sa mai avem de asteptat, poate chiar mai mult daca eMAG/Altex ne fac vreo nefacuta

  19. #2819 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by razvanrazy View Post
    MonkY, acolo nu arata cat mai ai din joc, ci cat mai ai pana iei trofeul respectiv (estimativ, probabil bazat pe cat le-a luat altora sa ia trofeul respectiv).
    Ooof, ce-ti mai place sa te iei de mine. Zice acolo foarte clar "Let's take this first one - A Big Adventure - as an example. I can see I haven't quite complete this level, yet. I'm at 33%". Si acolo pe "card" scrie mare: "Level A Big Adventure, 33%" si "About 10 min left". Ti se pare ca ar fi un trofeu? Mie nu. Anyway, sper sa poata fi disabled. Cum zice Khufu, nu ma deranjeaza extra optiuni, dar nici sa nu-mi strice jocul cu spoilers...
    Attached Images Attached Images 2020-10-15_195216.jpg

  20. #2820 SP
    Manager paul's Avatar
    Quote Originally Posted by razvanrazy View Post
    MonkY, acolo nu arata cat mai ai din joc, ci cat mai ai pana iei trofeul respectiv (estimativ, probabil bazat pe cat le-a luat altora sa ia trofeul respectiv).
    Cred ca un 10 minute este minim, altfel nu-mi pot explica cum arata la costumul ala ~10 minte si el l-a luat in 30s din locatia in care l-a pus automat.
    Quote Originally Posted by Khufu View Post
    PiP este un mare pas inainte, poti sa faci watch party, poti sa ajuti un prieten, mult potential acolo. Chestia cu estimated time nu cred ca se refera la trofeu in acest demo, ci la o misiune sau side-activity, ca ei pe asta pun accent, sa stii daca te mai apuci sa joci cand poate esti pe fuga. (in exemplul aratat de ei, cand se urca acolo sus sa gaseasca Monk Robes, nu primeste niciun trofeu).
    Acel Activity este un Level cu mai multe Objectives. Dureaza 10 min. sa le rezolvi pe cele ramase.
    PS5 box:

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 141 of 214 FirstFirst ... 41 91 131 139 140 141 142 143 151 191 ... LastLast

Similar Threads

  1. Clubul PlayStation 1 - PSX By steauacroitoru in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 148 Last Post: 09-04-2024, 10:45
  2. Clubul PlayStation 3 By MonkY in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 23485 Last Post: 09-04-2024, 10:42
  3. Clubul PlayStation 4 By krOOm in forum Sony PlayStation 4
    Replies: 18052 Last Post: 20-03-2024, 12:27
  4. Clubul PlayStation 2 - PS2 By EvilG in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 994 Last Post: 17-09-2022, 09:32
  5. Clubul PlayStation TV - PS TV By MonkY in forum Sony PSP, PSP Go & Vita
    Replies: 51 Last Post: 15-04-2019, 15:57

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts