Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 146 of 214 FirstFirst ... 46 96 136 144 145 146 147 148 156 196 ... LastLast
Results 2,901 to 2,920 of 4276

Thread: Clubul PlayStation 5

  1. #2901 SP
    One Man Army Cristy's Avatar
    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    Mă distrează că e o adevărată isterie cum că Apple nu a introdus charger in the box. Văd că Sony nici măcar un amărât de cablu USB pentru controller nu pune.
    Cablul usb nu vine cu, controllerul dar am inteles ca vom avea unul in cutia consolei

  2. #2902 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Da, scrie pe cutia consolei ca vine cu USB cable.

  3. #2903 SP
    Member ConuGeo's Avatar
    PS5 Box


  4. #2904 SP
    495
    Member 495's Avatar
    Am cumparat 6 extra controllere pt ps4. In UK. Niciunul nu a venit cu cablu in cutie. Le incarc cu un cablu usb de 3m primit la o jucarie din aia “controller holder” soldat ww2. Ala din cutie l-am folosit doar sa fac primul sync la controllerul venit cu consola.

    Ffs.

  5. #2905 SP
    Admin MonkY's Avatar
    @495: Scuze de off-topic, dar de aceea am si facut comparatia cu Apple. Cand face Sony chestii d-astea (e totusi vreo 5 dolari un amarat din acela de cablu), e "ffs, e ceva normal". Cand face Apple acelasi lucru e "huooo, jepcarii" (si nu ma refer la tine, ci in general cam asta e reactia).
    Quote Originally Posted by 495 View Post
    Ala din cutie l-am folosit doar sa fac primul sync la controllerul venit cu consola. Ffs.
    Fix asa si in cazul Apple. Eu n-am mai folosit cablurile, castile si chargerele care au venit in cutie de vreo 10-15 telefoane incoace. Sunt de acord ca e prea mult waste, si se consuma resurse aiurea. Vrei cablu, iti iei separat, nu te opreste nimeni. Vrei accesorii (casti, chargere, etc.), good for you, gasesti pe toate drumurile. So, I'm fine with both Sony & Apple on this matter.

    P.S. Si ca sa nu fie vorba doar de Sony, am ceva si cu Microsoft care pune baterii AA la fiecare controller. La fel, le strang gramada si le duc la kilogram la reciclat, sigilate. Am acumulatori, de ce-mi bagi pe gat atata waste? 2 acumulatori = echivalentul a 1000-2000 de baterii. O sa se duca dracu' planeta asta cu atatea chestii fara sens...

  6. #2906 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar

    Clubul PlayStation 5

    MonkY, ti-am mai zis ca tu esti exceptia. Nu vrei sa ma crezi.

    Bateriile din cutia controllerului le folosesc mereu (adica asa am facut cand am luat xbox one si One X si inca un controller separat. Nu e ca si cum iau 100). Si da, stau pe acumulatori in rest, dar prima incarcare consider ca e din partea casei

    La telefoane, mereu am 1 singur. Cand iau altu, pe celalalt il vand in pachet complet. Deci nu raman niciodata cu “extra”.

    Also, sunt ok cu renuntat din pachet ca sa-l iei separat DOAR daca se scade contravaloarea din pretul produsului.
    Sau daca ai nevoie, sa poti sa iei pe gratis de la ei, atat charger cat si casti. Doar sa ceri si sa ti se dea. Sigur nu ar cere multi.

    Eu nu am nici chargere 3rd party sau de la alt producator de telefoane. Si daca vand X-ul in pachet complet ca sa iau 12 and up, deja pe langa pretul telefonului trebuie sa mai iau in calcul si un charger.

    Altfel e doar o cursa nebuneasca dupa profit din partea lor si bataie de joc pentru end user (aia normali, nu tu ).

    Dar da, controller-ul de PS4 pe care l-am luat standalone, a venit fara cablu.
    Si daca la Xbox inteleg de ce vine fara cablu (deh, baterii si vin in pachet pt o prima utilizare), aici nu prea inteleg si nu mi se pare ok, pentru ca e bateria inclusa si daca nu ai cablu, efectiv nu poti folosit produsul.

  7. #2907 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Off-topic: No worries man, eu doar faceam o comparatie... poate chiar nu pic aiurea. Dar da, de la o vreme a inceput sa ma enerveze waste-ul, poate la fel de mult precum ipocrizia care se aplica doar la anumiti producatori sau produse. Stii doar ca am discutat ieri pe tema asta cu "Anti Made in USA". Am ajuns sa o luam un pic razna, sa urâm produsele americane (vezi posturile referitoare la Facebook, la Apple, Xbox, etc.) dar în schimb am ajuns să le ridicăm statui chinezilor (Huawei, Shenzen and co). Și nu prea înțeleg de ce, mai ales că tocmai ne-au rupt chinezii in 14 cu virusul vieții... But, it is what it is.

    On topic acum: i-am contactat pe cei de la PlateStation, si mi-au raspuns la cateva intrebari referitoare la face plate-urile de schimb pentru PS5. First of all, i-am intrebat de ce par atat de low quality. Mi-au zis sa nu-mi fac griji, pt. ca acelea sunt doar modelele facute de ei via 3d printers. Produsele finale vor fi turnate (molded), deci much higher quality. Second, imi faceam griji ca vor veni din China sau de Dzeu stie de unde, dar mi-au confirmat ca livrarile se vor face din UK, si sunt acceptate comenzile internationale.

    So, mai vin si vesti bune... cateodata.

  8. #2908 SP
    MRC
    Member MRC's Avatar
    Cum ar fi sa vina mobila de la Ikea fara cheie sa o montezi? Gasesti pana la urma in orice magazin de profil chei, sau ai sigur prin casa vreuna ramasa de la comenzi anterioare. Ideea e ca 1 din 10 consumatori poate nu o are si trebuie sa depuna un efort in a cauta acel ceva care il impiedica sa foloseasca produsul imediat ce l-a cumparat. Ma enerveaza jucariile care vin fara baterii nu ca nu as avea bani sau nu gasesc la orice butic baterii. Dar pur si simplu s-a intamplat sa iau la copil jucaria si sa constat cand am desfacut-o ca nu mai aveam baterii in casa. Problema minima dar foarte deranjanta. Nu cumperi la fel de des un telefon, consola sau mobilier cum dadeam exemplul initial. Dar nerabdarea si placere utilizarii initiale poate sa fie diminuata de lipsa a ceva marunt din pachet. Nu e o tragedie, dar te enerveaza cand se intampla.

  9. #2909 SP
    Senior Member Espiritus's Avatar
    Mobila de la Ikea vine cu uneltele ca sa o montezi? Ori vorbim de alt Ikea, ori mi-au dat mie teapa. Primul lucru pe care a trebuit sa il fac dupa ce mi-am luat un dulapior de la ei a fost sa dau o fuga la bricolaj sa imi cumpar surubelnita si ciocan.

    Cat despre lipsa cablurilor, si mie mi se pare o idee buna. Oricum am o multime de incarcatoare prin casa. De prost gust e insa cand companiile scot accesorii si isi baga in buzunar castigul ala marunt de cativa lei. E cineva care chiar crede ca noul iPhone costa fix $1000 pentru ca nu are incarcator, iar daca Apple ar fi inclus unul ar fi fost nevoiti sa il vanda cu $1020 ca sa nu ajunga in pierdere? Sau Dualsense cu suma rotunda de $70? Lasa-mi produsul cu $20 mai ieftin si da-mi optiunea sa imi iau accesoriile optionale la acelasi pret si atunci intr-adevar vorbim de o decizie luata pentru a proteja mediul. Pana la proba contrarie, Apple si Sony raman penibili cu miscarea asta.

  10. #2910 SP
    Member kkkotto07's Avatar
    Din cate stiu, de la ps3 incoace, niciun controller wireless, cumparat separat, nu a venit cu acel cablu de incarcare. Si e normal sa fie asa, fiind un accesoriu, se presupune ca inca mai detii cablul care a venit in cutia consolei. Nu e acelasi lucru cu situatia de la apple unde telefonul nu vine cu incarcator, e ca si cand cablul dualshockului nu ar exista in cutia consolei.

  11. #2911 SP
    Member TravisPastrana's Avatar
    @kkkotto07 exact. Plus ca un Dualshock costa 50-70EUR nu 800+ EUR cat este un iPhone.
    Dar da si eu sunt de parere ca la un controller nu este nevoie de cablu in interior fiindca ar trebui sa il ai pe cel primit cand ai cumparat consola.
    Da e un pic inconvenient sa incarci 2 sau mai multe controllere cu un simplu cablu, asta daca te joci in minim 2 playeri, altfel nu ar trebui sa fie o problema.

  12. #2912 SP
    Manager paul's Avatar
    De pe noul Store:
    Build your Legacy!

    Share Factory Studio is back and better than ever with brand new features to help you personalize and share your best gaming moments.

    Share Factory Studio on PS5 now includes 4K HDR support to create and edit professional looking videos right on your console. Add stickers, text, sounds effects, filters, camera effects and more to create dazzling videos and share to YouTube, Twitter or directly to your friends in Game Base.

    Use the Photo Editor to customize and share your screenshots and create your own unique memes.

    The updated Toolbox feature allows you to import your own videos, images, music and sound effects from a USB storage device.

    Download Share Factory Studio today!

    Platform: PS5
    Release: 11/12/2020
    Publisher: Sony Interactive Entertainment
    Genre: Unique
    Voice: English
    Screen Languages: Chinese (Simplified), Chinese (Traditional), Dutch, English, Finnish, French, German, Italian, Japanese, Norwegian, Polish, Portuguese, Portuguese (Brazil), Russian, Spanish, Spanish (Mexico), Turkish
    Share Factory Studio

    PS5 category: Web Store.

  13. #2913 SP
    Member ExocrathX5's Avatar
    Quote Originally Posted by TravisPastrana View Post
    @kkkotto07 exact. Plus ca un Dualshock costa 50-70EUR nu 800+ EUR cat este un iPhone.
    Dar da si eu sunt de parere ca la un controller nu este nevoie de cablu in interior fiindca ar trebui sa il ai pe cel primit cand ai cumparat consola.
    Da e un pic inconvenient sa incarci 2 sau mai multe controllere cu un simplu cablu, asta daca te joci in minim 2 playeri, altfel nu ar trebui sa fie o problema.
    Răspunsul lui Sony pt. tine ar fi ”Buy our charging stations!” și pe bună dreptate... mă repet a nu știu câta oară: Companiile astea nu sunt prietenii tăi, vor face tot posibilul să te limiteze în așa fel încât să cheltui mai mulți bani pe produsele lor.

    Apple de ce crezi că nu a pus încărcător în noile cutii? Ca să le cumperi noul Magsafe. It`s just simple capitalism at the basis of it, you either roll with it or bitch about it and be left out.

  14. #2914 SP
    Member morphine's Avatar
    Sa aiba oare un noise cancelling asa bun pe dual sense incat sa nu se auda tastele cand le apesi? chiar sunt curios de chestia asta.

  15. #2915 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Cred ca e de ajuns sa fie omnidirectional si orientat in sus, eventual sa ignore sunetele din primii 20/50cm si ar trebui sa fie ok. + ceva din software care sa elimine sunetul respectiv si gata.

  16. #2916 SP
    Senior Member Se7en Fury's Avatar
    Au scos cei de la Astro un adaptor pentru cei care folosesc portul optic de la PS4, au și un discount pentru cei care au produse Astro doar bagi seria și vei primi pe email un Voucher.

    Adaptorul

    https://www.astrogaming.com/en-us/pr...tml#943-000449

    Pagina pentru Discount.

    https://www.astrogaming.com/en-gb/ca...amp_rule_id=56

  17. #2917 SP
    Member kkkotto07's Avatar
    Quote Originally Posted by ExocrathX5 View Post
    Răspunsul lui Sony pt. tine ar fi ”Buy our charging stations!” și pe bună dreptate... mă repet a nu știu câta oară: Companiile astea nu sunt prietenii tăi, vor face tot posibilul să te limiteze în așa fel încât să cheltui mai mulți bani pe produsele lor.

    Apple de ce crezi că nu a pus încărcător în noile cutii? Ca să le cumperi noul Magsafe. It`s just simple capitalism at the basis of it, you either roll with it or bitch about it and be left out.
    Repet, ''megaproblema'' asta exista de cand a aparut ps3, din 2006, e bine totusi ca ati descoperit-o acum. Nu ai tu de unde sa stii cine sunt prietenii mei.

  18. #2918 SP
    Senior Member cosminbad's Avatar
    Quote Originally Posted by Se7en Fury View Post
    Au scos cei de la Astro un adaptor pentru cei care folosesc portul optic de la PS4, au și un discount pentru cei care au produse Astro doar bagi seria și vei primi pe email un Voucher.

    Adaptorul

    https://www.astrogaming.com/en-us/pr...tml#943-000449

    Pagina pentru Discount.

    https://www.astrogaming.com/en-gb/ca...amp_rule_id=56
    L-am primit azi. Nu am apucat sa il testez dar trebuie sa ii fac o proba cu ps4 ( scot sunetul pe hdmi) zilele viitoare. Necesita alimentare pe usb


    Sent from my iPad using Tapatalk

  19. #2919 SP
    Member fdkenzo's Avatar
    See How PS5 Loading Times Stack Up Against PC, PS4, Xbox One X On Devil May Cry 5

    PS5 loading time – 2 seconds
    PC loading time – 11 seconds
    Xbox One X loading time – 17 seconds
    PS4 loading time – 22 seconds

    https://www.psu.com/news/see-how-ps5...s4-xbox-one-x/

  20. #2920 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Adevarata comparatie o vom vedea intre PS5 si Series X, dar daca Series X scoate la fel ca PC-ul, adica ~10s, deja diferenta e mare si sesizabila.
    Dar eu as zice ca va scoate undeva la 4-5s.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 146 of 214 FirstFirst ... 46 96 136 144 145 146 147 148 156 196 ... LastLast

Similar Threads

  1. Clubul PlayStation 1 - PSX By steauacroitoru in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 148 Last Post: 09-04-2024, 10:45
  2. Clubul PlayStation 3 By MonkY in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 23485 Last Post: 09-04-2024, 10:42
  3. Clubul PlayStation 4 By krOOm in forum Sony PlayStation 4
    Replies: 18052 Last Post: 20-03-2024, 12:27
  4. Clubul PlayStation 2 - PS2 By EvilG in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 994 Last Post: 17-09-2022, 09:32
  5. Clubul PlayStation TV - PS TV By MonkY in forum Sony PSP, PSP Go & Vita
    Replies: 51 Last Post: 15-04-2019, 15:57

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts