Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 41 of 214 FirstFirst ... 31 39 40 41 42 43 51 91 141 ... LastLast
Results 801 to 820 of 4276

Thread: Clubul PlayStation 5

  1. #801 SP
    Senior Member Espiritus's Avatar
    ^Nu. Vei putea juca toate jocurile bune pe care le-ai ratat și de pe PS5.

  2. #802 SP
    Senior Member Khufu's Avatar
    Depinde doar de tine daca mai poti sa astepti, ce buget ai, etc. Un PS4 sau PS4 Pro gasesti cu siguranta mai ieftin fata de pretul consolei noi. Jocuri la fel, chiar si sigiliate, se gasesc la preturi mici multe din ele. Librarie de jocuri mai mult decat decenta, exclusivitati bune care merita jucate, chiar si remasteruri (ca tot se bucura lumea de ele). Ce-i drept, jocurile PS4 vor putea fi jucate si pe PS5, ramane de vazut daca vor fi si imbunatite unele din ele, profitand astfel de hardwareul mai bun.

    Daca as fi eu in situatia ta, cu siguranta as astepta, macar vara, sa vad ce mai prezinta baietii de la Sony si MS. Un pret, niste jocuri. Vezi ce ofera si competitia, poate iti face ceva cu ochiul si de acolo. Vedem ce este si cu pandemia asta, daca va trebui sa fie consola adusa pe sub mana, ascunsa prin camioanele de provizii

  3. #803 SP
    Member Sopi's Avatar
    In mare parte vreau pentru fifa

  4. #804 SP
    Senior Member Khufu's Avatar
    Ah...raspunsul e simplu. Cred ca poti sa iei de pe acum un PS4 vanilla sau Pro si sa joci linistit ceva ani de acum inainte, pentru ca vor scoate FIFA si pe generatia actuala in continuare, cel putin vreo 2-3 ani sigur.

    Singura chestie ar fi daca schimba motorul grafic cumva (se poate de la anul) iar pe consolele vechi sa nu poti sa ai aceeasi experienta cand vine vorba de anumite implementari, grafica, etc.

    Dar daca iei consola doar pt FIFA, just go for it now.

  5. #805 SP
    Senior Member Xander RO's Avatar
    Quote Originally Posted by Sopi View Post
    Salut, am nevoie de un sfat sau o parere de la voi.
    Are rost sa mi cumpar ps4 acuma daca apare ps5 anu asta?
    Sub nici o forma, chiar si daca ar fi delay pana in Spring 2021 (ceea ce nu cred, dar se poate intampla), tot as astepta.

    LE: Nu am citit partea cu Fifa.
    Cumpara linistit

  6. #806 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Nu cred ca vor avea alt engine in FIFA, care sa nu mearga pe current gen.

    Pentru FIFA poti sa iei linistit acum si apuci sa te joci si FIFA 21 day 1, vs sa astepti pana prin Decembrie/Ianuarie cand poti pune mana pe new gen + FIFA.

  7. #807 SP
    Senior Member PoisonRemedy's Avatar
    Pentru fifa cea mai buna optiune e sa cumperi un PS Slim cred ca e mai ieftina ca PS vanilla (sau ma rog tot acolo sunt )

  8. #808 SP
    Banned Crbl2001's Avatar
    Quote Originally Posted by Sopi View Post
    In mare parte vreau pentru fifa
    PS4 Slim e cea mai buna alegere. Asta daca nu cumva ai un tv 4k unde ar merge un Pro

  9. #809 SP
    Member tudort's Avatar
    E interesant video-ul și explică mai pe înțeles anumite aspecte :


    Sent from my Phone 2 using Tapatalk

  10. #810 SP
    Member Sopi's Avatar
    Va multumesc pentru ajutor!

  11. #811 SP
    Senior Member Xander RO's Avatar
    https://www.neogaf.com/threads/plays...ouble.1534760/

    '....The report begins by noting the collective feeling in the developer community is that Sony has dropped the ball, partially because it underestimated Microsoft and the Xbox Series X. And this is why -- by certain measurements -- the PS5's specs are considerably inferior to the specs of the Xbox Series X. According to this new rumor, the PS5 can't maintain its clock speeds, which is causing severe overheating problems, which in turn is causing the hardware to fail at an alarming rate. Further, the lack of power is also apparently leading to optimization issues. While the Xbox Series X is reliable in terms of the power it provides, the PS5 is unpredictable, which in turn makes optimization very challenging... '
    Attached Images Attached Images sc.png

  12. #812 SP
    Banned Crbl2001's Avatar
    @Xander Ro, ok, au inteles si ei, nu cred ca e nevoie sa faci asta toata ziua.

  13. #813 SP
    Senior Member Xander RO's Avatar
    Ce am facut? E vreo regula a forumului care interzice sa dai stiri de pe Neogaf? Am injurat, am jignit vreun user?
    Sau postam doar ce ne convine?
    Crezi ca eu sunt primul de aici care stia de articol?

  14. #814 SP
    Member GoroMare's Avatar
    Da, se pare ca sunt mai multe surse care vorbesc de incalzirea excesiva a consolei Ps5. Cred ca si de aici motivul intarzierii in a arata designul. Pe mine nu ma deranjeaza ca in unele aspecte este mai slaba. Ma intereseaza mult cum face racirea pentru ca sa mentina puterea in parametri mai ridicati, nu zic maxim.

  15. #815 SP
    Banned Crbl2001's Avatar
    Quote Originally Posted by Xander Ro View Post
    Ce am facut? E vreo regula a forumului care interzice sa dai stiri de pe Neogaf? Am injurat, am jignit vreun user?
    Sau postam doar ce ne convine?
    Crezi ca eu sunt primul de aici care stia de articol?
    N-am zis ca ai facut ceva gresit.Dar îi dai apa la moara troll-ului care o sa inceapa iar sa insire mii si mii de motive cum ca PS5 e mai "smecher".

  16. #816 SP
    Senior Member Espiritus's Avatar
    Teoretic racirea nu ar trebui sa fie o problema in 2020. Tot ce trebuie sa faca e sa mai adauge un ventilator, ca nu sunt scumpe, si sa vina cu o carcasa mai mare ca sa lase spatiu de aerisire. Poate arata urat, dar macar nu se incinge. Din pacate, vazand ce a facut Sony cu PS4 Pro, nu e deloc greu de crezut ca sunt in stare sa sacrifice calitate pentru estetica.

  17. #817 SP
    Member fdkenzo's Avatar
    Nu va fi nici o problema cu PS5c răcirea va fi foarte buna. Este normal sa se încălzească deviceKit-urile atata timp cat nu au noua tehnologie de răcire despre care vorbea toata lumea ca e scumpă. Consola finala nu va avea probleme...

    “Mark Cerny acknowledged the difficulties of cooling PlayStation 4 and suggested that having a maximum power budget actually made the job easier. "Because there are no more unknowns, there's no need to guess what power consumption the worst case game might have," Cerny said in his talk. "As for the details of the cooling solution, we're saving them for our teardown, I think you'll be quite happy with what the engineering team came up with."

  18. #818 SP
    Banned Crbl2001's Avatar
    Nu va mai faceti griji, va avea 100% va racire buna.Au invatat si ei din greseli.

  19. #819 SP
    Senior Member Khufu's Avatar
    Nu ca nu as fi ingrijorat si eu de racire, dar am ajuns sa discutam pe un text scris de un console fanboy de pe internet?


  20. #820 SP
    Junior Member OveMan's Avatar
    Eu cred ca inițial PS5 avea 9 Teraflops , precum in leaks. Cand au vazut ca Xbox series x are 12 teraflops, au mărit frecventele ca diferența dintre cele doua sa fie mai mica. Iar in acest moment încearcă sa producă o răcire care sa facă fata la temperatura rezultata.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 41 of 214 FirstFirst ... 31 39 40 41 42 43 51 91 141 ... LastLast

Similar Threads

  1. Clubul PlayStation 1 - PSX By steauacroitoru in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 148 Last Post: 09-04-2024, 10:45
  2. Clubul PlayStation 3 By MonkY in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 23485 Last Post: 09-04-2024, 10:42
  3. Clubul PlayStation 4 By krOOm in forum Sony PlayStation 4
    Replies: 18052 Last Post: 20-03-2024, 12:27
  4. Clubul PlayStation 2 - PS2 By EvilG in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 994 Last Post: 17-09-2022, 09:32
  5. Clubul PlayStation TV - PS TV By MonkY in forum Sony PSP, PSP Go & Vita
    Replies: 51 Last Post: 15-04-2019, 15:57

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts