Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 4 of 404 FirstFirst ... 2 3 4 5 6 14 54 104 ... LastLast
Results 61 to 80 of 8079

Thread: PS5 - achizitie din Romania

  1. #61 SP
    Senior Member iPaul's Avatar
    Astept sa apara si XSX la preorder si sunt set generatia asta.
    Attached Images Attached Images 09653e78-a06d-45b3-8ae9-cab7de238705.jpeg

  2. #62 SP
    Member codpin's Avatar
    Quote Originally Posted by Dant3 View Post
    @codpin Se va putea adaugă și dupa, te duci cu factura

    @Xander Ro nu te cred
    Super! Bag sa fie ca nu se stie niciodata. Mai ales fiind prima versiune a consolei.

  3. #63 SP
    Member aleksandrel's Avatar
    Este cu plata in avans, ca in tarile civilizate. Atunci cred ca va fi day one si in Romania. Ca celelalte tari europene. Ps4 pro a venit cu 2 zile mai repede.

  4. #64 SP
    Member morphine's Avatar
    Am inteles de la gamers.ro ca nu va fi cu plata in avans la ei.

  5. #65 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar
    gata am luat si eu editia digitala, nu am vrut cu disk ca toate jocurile mele sunt digitale si asa vor fi de acum incolo si arata muuult mai bine decat cea phat . la doua minute dupa ce am dat comanda -> stoc epuizat
    Attached Images Attached Images untitled.png

  6. #66 SP
    Senior Member Khufu's Avatar
    Aveti idee cand o sa bage charging station, castile si restul de accesorii la vanzare? Ma mir ca nu le-au listat si pe astea acum o data cu consolele.

  7. #67 SP
    Member kkkotto07's Avatar
    As fi vrut si eu dar, deh, daca ma gandesc prea mult! Mai are un atuu digitala, pretul jocurilor! Nu sunt diliu, la ce preturi se anunta, shareuitul contului cu un prieten devine obligatoriu, asa scoatem jocul la 200. Sper sa ramana ca la ps4 ca am pus-o daca nu.

  8. #68 SP
    Junior Member Vulpine's Avatar


    Nu-i panică, băieți, se găsește pe olx, dacă nu mai prindeți pe emag sau altex.

  9. #69 SP
    Senior Member Xander RO's Avatar
    Gata este stoc epuizat la emag si la versiunea normala...
    Se pare ca mai sunt cateva inca la MG.

  10. #70 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Quote Originally Posted by kkkotto07 View Post
    As fi vrut si eu dar, deh, daca ma gandesc prea mult! Mai are un atuu digitala, pretul jocurilor! Nu sunt diliu, la ce preturi se anunta, shareuitul contului cu un prieten devine obligatoriu, asa scoatem jocul la 200. Sper sa ramana ca la ps4 ca am pus-o daca nu.
    Pai aia cu account sharing o poti face si pe editia cu unitate optica.

  11. #71 SP
    Senior Member darkpaul13's Avatar
    Quote Originally Posted by razvanrazy View Post
    Pai aia cu account sharing o poti face si pe editia cu unitate optica.
    Da, dar nu poți juca in același timp


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  12. #72 SP
    Manager paul's Avatar
    Am adaugat controllerul DualSense, e singurul accesoriu disponibil pana acum.

  13. #73 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Quote Originally Posted by darkpaul13 View Post
    Da, dar nu poți juca in același timp
    Ba da, cum sa nu poti? Intrii pe contul celalalt doar ca sa instalezi jocul, daca e luat acolo, dupa care te intorci la al tau si joci linistit oricat vrei.
    Asta fac de 5 ani si merge perfect, inclusiv jucat unu cu celalalt online.

    Si chiar daca nu s-ar putea, tot nu inteleg ce treaba are functia asta care merge si pe PS4, dar si pe PS5 cu unitate optica, cu faptul ca ar fi "un atuu pentru digitala".

  14. #74 SP
    Senior Member darkpaul13's Avatar
    Quote Originally Posted by razvanrazy View Post
    Ba da, cum sa nu poti? Intrii pe contul celalalt doar ca sa instalezi jocul, daca e luat acolo, dupa care te intorci la al tau si joci linistit oricat vrei.
    Asta fac de 5 ani si merge perfect, inclusiv jucat unu cu celalalt online.

    Si chiar daca nu s-ar putea, tot nu inteleg ce treaba are functia asta care merge si pe PS4, dar si pe PS5 cu unitate optica, cu faptul ca ar fi "un atuu pentru digitala".
    La ce ti mai trebuie unitate optica dacă faci doar sharing de jocuri, la asta se referea colegul de mai sus.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

    ---------- Post added 17-09-2020 at 23:51 ----------

    Ptr ce sa dai 500 RON in plus dacă vrei sa scoți jocurile la 200 RON bucata( prin sharing)


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  15. #75 SP
    Senior Member Xander RO's Avatar
    Update, se pare ca eMAG se vor tine de cuvant:

    "Îți mulțumim pentru precomanda consolei PS5™️. Știm că ești nerăbdător să intri în posesia ei, așa că te anunțăm că te vei putea bucura de ea pe 19 noiembrie. Între timp, o să te ținem la curent cu noutăți referitoare la precomanda ta.''

  16. #76 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    S-o referi la asta, dar nu cum a zis-o - se intelege ca un atuu al consolei digitale, fata de cea cu unitate optica este ca poti face game sharing.
    atú sn [At: DA / V: (îvr) ata sf / Pl: ~uri și (îvr) atouri, atule / E: fr atout] 1 (La jocul de cărți) Carte cu cea mai mare valoare. 2 (La jocul de cărți) Culoare cu cea mai mare valoare. 3 (Fig) Element care conferă posesorului superioritate. 4 (Fig) Element care conferă posesorului un avantaj. 5 (Fig) Element care dă posesorului o șansă în plus.
    Daca e sa o luam pe bune, editia digitala nu ofera niciun avantaj - ba din contra.
    Desigur, fiecare ia ce considera ca i se potriveste, nu despre asta e vorba - doar ca editia digitala nu are niciun atuu, nici macar de pret - de banii aia iei 2.5 jocuri in gamesharing, dar pierzi pe alte parti.
    Pentru mine nu era ok editia digitala, chiar daca am si account sharing, asa ca am mers pe cea cu unitate optica.

    Quote Originally Posted by Xander Ro View Post
    Update, se pare ca eMAG se vor tine de cuvant:

    "Îți mulțumim pentru precomanda consolei PS5™️. Știm că ești nerăbdător să intri în posesia ei, așa că te anunțăm că te vei putea bucura de ea pe 19 noiembrie. Între timp, o să te ținem la curent cu noutăți referitoare la precomanda ta.''
    E doar un mail standard. Asta nu inseamna nimic. Tine cont ca PS5 se lanseaza pe 19 si cel mai probabil, pe 20 o sa fie Black Friday la ei.
    Daca nu avem norocul sa fie livrata pe 19, e posibil sa o primim mult dupa.

  17. #77 SP
    Member kkkotto07's Avatar
    Quote Originally Posted by razvanrazy View Post
    Pai aia cu account sharing o poti face si pe editia cu unitate optica.
    O poti face insa ma gandeam ca cei care isi cumpara varianta cu blu-ray vor jocurile fizic, am si vazut multe pareri in sensul asta pe forum, deci pt ei sharingul cam iese din discutie. Eu pe pro foarte rar am cumparat un joc pe blu-ray, sharingul de cont a fost super, pe langa jocurile la juma' de pret am mai avut si alte avantaje, nu auzeam zgomotul scos de unitate dar si, cel mai important, nu am stat de ''scoate cd-ul, baga cd-ul''. Deci, cum a zis si Paul, o iei mai ieftin, cumperi si jocurile la juma' de pret. Atuul este pt noi, doritorii de jocuri digitale, nu in fata variantei standard, asta am vrut sa zic.

  18. #78 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar
    daca ai dat deja comanda, este posibil sa extinzi ulterior garantia cu 2 ani la emag? aveti idee? Multumesc .

  19. #79 SP
    Member kkkotto07's Avatar
    Eu stiu ca da.

  20. #80 SP
    Senior Member Anderul's Avatar
    Daca vrea cineva sa renunte la comanda lor de DE, please let me know

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 4 of 404 FirstFirst ... 2 3 4 5 6 14 54 104 ... LastLast

Similar Threads

  1. Xbox Series X|S - achizitie din Romania By paul in forum Microsoft Xbox Series
    Replies: 1047 Last Post: 17-08-2023, 09:48
  2. Pot juca jocuri din Romania pe PS4 din America? By SnowPhantom in forum Sony PlayStation 4
    Replies: 7 Last Post: 19-11-2013, 16:07
  3. Locuri frumoase din Romania By vasilescui in forum Travel & Fashion
    Replies: 0 Last Post: 05-05-2011, 08:24
  4. Replies: 9 Last Post: 28-02-2011, 13:53
  5. Reviste de profil din Romania By rodarkone in forum Console Club
    Replies: 23 Last Post: 11-08-2008, 13:27

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts