Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 5 of 404 FirstFirst ... 3 4 5 6 7 15 55 105 ... LastLast
Results 81 to 100 of 8079

Thread: PS5 - achizitie din Romania

  1. #81 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by razvanrazy View Post
    Adica tu te plangi de normalitate?

    In tarile civilizate, precomenzile se fac exclusiv cu plata in avans, unde exista si incredere in magazine, iar produsele se ridica personal de la magazine.

    Sunt anumite magazine unde poti face precomanda cu o suma modica, dar nu cred ca se aplica la atat de putine bucati alocate per tara.
    Man, WTH? Am avut zeci de precomenzi pe Amazon.co.uk, Amazon.de, Amazon.com. Nu mi-a luat nimeni niciodata banii in avans. Banii ti-i trage atunci cand se face livrarea, si numai atunci. Sau nah, poate astia n-or fi civilizati....

    P.S. Mie mi-au soptit niste "pasarici" ca de fapt cei care se ocupoa de Sony Romania au (si aici citez) "INSISTAT" pentru a se lua banii in avans la precomenzi. Eu nu pot sa comentez o asemenea informatie, ca ma apuca dracii.

  2. #82 SP
    Member killlemalll3's Avatar
    Multumesc razvanrazy, a prins minunat anuntul tau, nu ma gandeam ca vor baga la noi atat de repede.

    Monky, ce s-a intamplat cu precomenzile astea nu a fost dragut insa prefer asa. Cererea a fost mare peste tot, asta e clar. Drept dovada cu plata in avans s-au epuizat. Inteleg ca la noi nu au fost alocate multe dar chiar si asa. Nu-mi imi place sa dau banii cu 2 luni inainte insa imi si imaginez cum s-ar fi plimbat la noi consolele prin tara, nici asta nu-i corect. Cunosc om cu 6 precomenzi la editia de colectie la Cyberpunk, eu am doua la randul meu, 8 bucati si unii isi doresc sa prinda una...

    Pe amazon a fost super ok dar am pandit toata noaptea si am pierdut la mustata, uk , franta. Am reusit sa prind pe amazon.de editia digitala, care pt mine nu-i potrivita. Voi anula si lua castile in caz ca nu apar la noi. Pe amazon germania fac alte magarii in schimb, cresc pretul de la minut la minut uneori, in functie de cerere. Am patit la Tlou 2 collector. Pe consola acum m-a notificat ca a crescut pretul cu ea in cos.

    Imi pare rau ca m-am grabit si nu am luat garantie extinsa, observ ca nu sunt singurul, sper sa reusim sa o extindem. Oricum mai bine decat la lansarea ps4 cand am luat de pe la unguri

  3. #83 SP
    Junior Member MILANISTU's Avatar
    Pt. cine intereseaza inca se poate cumpara de la ALTEX sau MG; am prins si eu precomanda una cu disk.

  4. #84 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar
    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    Man, WTH? Am avut zeci de precomenzi pe Amazon.co.uk, Amazon.de, Amazon.com. Nu mi-a luat nimeni niciodata banii in avans. Banii ti-i trage atunci cand se face livrarea, si numai atunci. Sau nah, poate astia n-or fi civilizati....

    P.S. Mie mi-au soptit niste "pasarici" ca de fapt cei care se ocupoa de Sony Romania au (si aici citez) "INSISTAT" pentru a se lua banii in avans la precomenzi. Eu nu pot sa comentez o asemenea informatie, ca ma apuca dracii.
    Și în restul Europei s-a plătit toată suma în avans. Îți pot confirma pt cel puțin 2 tari, Belgia și UK


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  5. #85 SP
    MRC
    Member MRC's Avatar
    Sunt dispus sa pun pariu ca in ziua lansarii cei care au facut precomenzi o sa fiarba ca nu le vine curierul. Iar in magazine stive de console, si nicidecum cozi de dimineata la ele.

  6. #86 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar
    Quote Originally Posted by MRC View Post
    Sunt dispus sa pun pariu ca in ziua lansarii cei care au facut precomenzi o sa fiarba ca nu le vine curierul. Iar in magazine stive de console, si nicidecum cozi de dimineata la ele.
    De asta cea mai buna soluție e sa renunti la curier și sa ridici din magazin . Eu sper sa primească toată lumea consola la timp și cu siguranță vor aduce stocuri suplimentare.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  7. #87 SP
    Senior Member keanustar's Avatar
    Quote Originally Posted by killlemalll3 View Post
    Multumesc razvanrazy, a prins minunat anuntul tau, nu ma gandeam ca vor baga la noi atat de repede.

    Monky, ce s-a intamplat cu precomenzile astea nu a fost dragut insa prefer asa. Cererea a fost mare peste tot, asta e clar. Drept dovada cu plata in avans s-au epuizat. Inteleg ca la noi nu au fost alocate multe dar chiar si asa. Nu-mi imi place sa dau banii cu 2 luni inainte insa imi si imaginez cum s-ar fi plimbat la noi consolele prin tara, nici asta nu-i corect. Cunosc om cu 6 precomenzi la editia de colectie la Cyberpunk, eu am doua la randul meu, 8 bucati si unii isi doresc sa prinda una...

    Pe amazon a fost super ok dar am pandit toata noaptea si am pierdut la mustata, uk , franta. Am reusit sa prind pe amazon.de editia digitala, care pt mine nu-i potrivita. Voi anula si lua castile in caz ca nu apar la noi. Pe amazon germania fac alte magarii in schimb, cresc pretul de la minut la minut uneori, in functie de cerere. Am patit la Tlou 2 collector. Pe consola acum m-a notificat ca a crescut pretul cu ea in cos.

    Imi pare rau ca m-am grabit si nu am luat garantie extinsa, observ ca nu sunt singurul, sper sa reusim sa o extindem. Oricum mai bine decat la lansarea ps4 cand am luat de pe la unguri
    Daca ai luat de la emag, poti extinde garantia si dupa. Din cate am observat, se poate extinde garantia unui produs cu pana la cateva luni inainte sa iti expire, parca vreo 3 luni.

  8. #88 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Quote Originally Posted by MRC View Post
    Sunt dispus sa pun pariu ca in ziua lansarii cei care au facut precomenzi o sa fiarba ca nu le vine curierul. Iar in magazine stive de console, si nicidecum cozi de dimineata la ele.
    Nu vor fi stive de console in magazine. Vor fi atat de putine unitati disponibile pentru lansare, incat se vor aloca doar la cateva magazine care au trafic mai mare, nicidecum la toate magazine din toata tara, iar alocarea o sa fie mult prea mica pentru a exista stive de console.

  9. #89 SP
    Member Johnny's Avatar
    Funny cum la Emag e Stoc epuizat de aseara de la 10 dar la Altex/Mg inca poti sa faci precomanda linistit. Poate ii pune pe ganduri pe domnii de la Altex/MG legat de increderea in magazinul lor sau pe Sony ca le-au alocat atatea bucati...

  10. #90 SP
    Senior Member Xander RO's Avatar
    Jur ca ceea ce postez acum referitor la emag/MG este pe cat de prostesc, pe atat de adevarat.
    Dupa cum i-am spus si userului MediaGalaxy, singurul lucru care m-a facut aseara sa precomand si sa platesc la emag in detrimentul MG a fost ca emag au mobile app.

    Eram pe balcon la fumat cand am verificat total random threadul si m-am gandit ok... I must do it NOW, de unde pot cumpara cu doua click-uri in 10 secunde ca sa nu pierd consola, din emag app ori stau sa deschid site-ul MG pe telefon, sa dau zoom sa ma loghez si etc.
    Nu inteleg cum un asemenea lant gigant ca MG/Altex refuza sa aiba o aplicatie mobile si user friendly in 2020.

  11. #91 SP
    Member ExocrathX5's Avatar
    Quote Originally Posted by Johnny View Post
    Funny cum la Emag e Stoc epuizat de aseara de la 10 dar la Altex/Mg inca poti sa faci precomanda linistit. Poate ii pune pe ganduri pe domnii de la Altex/MG legat de increderea in magazinul lor sau pe Sony ca le-au alocat atatea bucati...
    Subscriu!

    Nici eMag nu cine știe ce în ochii mei, dar cum am pățit în ultimele dăți cu MG e strigător la cer... Altex măcar e mai puțin up to date dar tot de acolo provine.

  12. #92 SP
    Member Johnny's Avatar
    Quote Originally Posted by Xander Ro View Post
    M-am gandit de unde pot cumpara cu doua click-uri in 10 secunde ca sa nu pierd consola, din emag app ori stau sa deschid site-ul MG pe telefon, sa dau zoom sa ma loghez si etc.
    Nu inteleg cum un asemenea lant gigant ca MG/Altex refuza sa aiba o aplicatie mobile si user friendly in 2020.

    Cred ca puteai sa stai linistit sa deschizi site-ul MG pe telefon , nu pierdeai nici o consola .
    Altex/MG e departe de user friendly in 2020: daca ai un produs defect stai o luna dupa ei sa te rogi sa il schimbe cu telefoane in fiecare zi , daca returnezi un produs la ei stai maximum de zile pana primesti banii inapoi pe card, daca te duci intr-un magazin la ei cu un produs pe care vrei sa il returnezi se uita urat la tine si te pune sa completezi zeci de hartii online sau fizic etc
    Toate de mai sus se intampla exact invers la Emag unde te duci cu produsul intr-un showroom si in 30m ai rezolvat problema cu banii inapoi.


    Nu as cumpara nici un produs electronic scump de la Altex cu plata integrala in avans nici daca vin la usa mea sa ma roage.



    Dovada cea mai mare legata de neseriozitatea lantului de magazine Altex/MG e ca aproape toata lumea de aici de pe forum a cumparat de la Emag

  13. #93 SP
    Senior Member ShpioOn's Avatar
    Quote Originally Posted by Johnny View Post
    Cred ca puteai sa stai linistit sa deschizi site-ul MG pe telefon , nu pierdeai nici o consola .
    Altex/MG e departe de user friendly in 2020: daca ai un produs defect stai o luna dupa ei sa te rogi sa il schimbe cu telefoane in fiecare zi , daca returnezi un produs la ei stai maximum de zile pana primesti banii inapoi pe card, daca te duci intr-un magazin la ei cu un produs pe care vrei sa il returnezi se uita urat la tine si te pune sa completezi zeci de hartii online sau fizic etc
    Toate de mai sus se intampla exact invers la Emag unde te duci cu produsul intr-un showroom si in 30m ai rezolvat problema cu banii inapoi.


    Nu as cumpara nici un produs electronic scump de la Altex cu plata integrala in avans nici daca vin la usa mea sa ma roage.



    Dovada cea mai mare legata de neseriozitatea lantului de magazine Altex/MG e ca aproape toata lumea de aici de pe forum a cumparat de la Emag
    Eu cred ca experienta cu Altex depinde de fiecare persoana si de magazin, in parte. Eu am returnat catre ei un Huawei P40 PRO, cumparat din magazin, si nu am intampinat niciun fel de problema. Am completat o singura hartie, de retur, si mi-au dat banii pe loc, inapoi, cash, din casa de marcat. Fara sa se uite urat la mine, fara intrebari de ce il returnez.

  14. #94 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Guys, haideti va rog sa discutam despre consola in sine si ce tine de achizitia ei si nu despre magazinele din retail in general.

  15. #95 SP
    Member Johnny's Avatar
    Quote Originally Posted by razvanrazy View Post
    Guys, haideti va rog sa discutam despre consola in sine si nu despre magazinele din retail.

    In cazul de fata magazinele din retail si consola sunt strang legate . E un topic legat de achizitia din Romania.

  16. #96 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Da, dar una e sa discuti de faptul ca nu mai e stoc in magazinul x dar il gasest in magazinul y sau sa spui ca experienta ta pentru aceasta achizitie a fost asa sau asa.
    Si alta e sa spui ca tu nu cumperi in veci consola de la X pentru ca ai luat un frigider acum 15 ani si a venit nu stiu cum. Pentru discutiile de genu asta in care sa ne spunem of-ul despre comercianti, exista topicuri separate, iar aici este considerat off topic.

    Nu vreau sa ingradesc pe nimeni, dar cand intru aici, vreau sa vad ce ati facut, ce ati ales, daca ati gasit in alta parte mai ieftin sau alte detalii de genu asta.
    Nu ca lumea nu cumpara de la altex in general, pentru ca este o problema cu garantiile. Astea sunt chestii punctuale care ar trebui discutate individual.

  17. #97 SP
    Member dtancu's Avatar
    Am comandat și eu acum de la Altex. Sa vedem dacă iau teapa sau nu, sincer cred ca va fi la noroc dacă le aduc pe 19/11 sau nu. La fel și la emag dealtfel, la Romania totul e o ruleta

    Sent from my SM-F916B using Tapatalk

  18. #98 SP
    Member ExocrathX5's Avatar
    Quote Originally Posted by razvanrazy View Post
    Da, dar una e sa discuti de faptul ca nu mai e stoc in magazinul x dar il gasest in magazinul y sau sa spui ca experienta ta pentru aceasta achizitie a fost asa sau asa.
    Si alta e sa spui ca tu nu cumperi in veci consola de la X pentru ca ai luat un frigider acum 15 ani si a venit nu stiu cum. Pentru discutiile de genu asta in care sa ne spunem of-ul despre comercianti, exista topicuri separate, iar aici este considerat off topic.

    Nu vreau sa ingradesc pe nimeni, dar cand intru aici, vreau sa vad ce ati facut, ce ati ales, daca ati gasit in alta parte mai ieftin sau alte detalii de genu asta.
    Nu ca lumea nu cumpara de la altex in general, pentru ca este o problema cu garantiile. Astea sunt chestii punctuale care ar trebui discutate individual.
    Și eu am reușit să dau precomanda aseară de la eMag. M-a surpris că trebuia să plătesc în avans dar am înțeles perfect de ce. Până acuma totul e peste așteptări având în vedere situația actuală din lume. Primim console din ambele variante, promisiunea de livrare pe 19 Noiembrie și preț recomandat, fără alte adaosuri.


    Mi-am comandat consola cu UHD Blu-ray, deoarece sunt pasionat de colecții fizice și să vânez oferte din diferite magazine, deși mai nou am început să îmi cumpăr din ce în ce mai multe jocuri digital. Cu acestă consolă voi avea opțiunea să le am pe ambele. Și acel 500 de Ron se va amortiza în câteva luni după niște jocuri fizice reduse. Plus că așa pot și eu în sfârșit să mă uit la Lord of the Rings în 4K!

  19. #99 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar
    I am crazy ca am luat atât de la emag cat și de la altex? Având în vedere istoricul lor am zis sa ma asigur și cine onorează primul comanda de acolo iau. Oricum celalalta consola cel mai probabil o sa ajungă la un prieten ca nu a prins digital edition.

    PS: cea de la altex am luat-o cu disk


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  20. #100 SP
    Member sinnombree07's Avatar
    Azi ma duc și eu sa platesc consola la altex, ca la EMAG nu are sediu la Vâlcea in caz de garanție.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 5 of 404 FirstFirst ... 3 4 5 6 7 15 55 105 ... LastLast

Similar Threads

  1. Xbox Series X|S - achizitie din Romania By paul in forum Microsoft Xbox Series
    Replies: 1047 Last Post: 17-08-2023, 09:48
  2. Pot juca jocuri din Romania pe PS4 din America? By SnowPhantom in forum Sony PlayStation 4
    Replies: 7 Last Post: 19-11-2013, 16:07
  3. Locuri frumoase din Romania By vasilescui in forum Travel & Fashion
    Replies: 0 Last Post: 05-05-2011, 08:24
  4. Replies: 9 Last Post: 28-02-2011, 13:53
  5. Reviste de profil din Romania By rodarkone in forum Console Club
    Replies: 23 Last Post: 11-08-2008, 13:27

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts