Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 49 of 404 FirstFirst ... 39 47 48 49 50 51 59 99 149 ... LastLast
Results 961 to 980 of 8079

Thread: PS5 - achizitie din Romania

  1. #961 SP
    Junior Member dumiandrei99's Avatar
    O fi greu, dar in momentul in care clientul iti plateste cu 2 luni suma de 2500 de lei pentru o precomanda, tu ca si companie trebuie sa-ti asumi faptul si sa-ti calculezi din timp cum sa faci astfel incat sa livrezi produsul la data exacta. Nu le cauta scuze, nu exista e greu, exista nesimtire. Stiau ca au Black Friday, stiau ca au multe comenzi, de ce si-au mai asumat faptul ca le livreaza pe 19 si ti-au cerut banii inainte atunci ? Daca stiau ca nu au cum sa le livreze pe 19, nu mai cereau plata cu cardul si toate comenzile se plateau la ramburs. Asa, ei n-aveau nici o obligatie fata de client. Daca clientul a platit produsul cu 2 luni inainte, au.

  2. #962 SP
    Junior Member Wintzy's Avatar
    Quote Originally Posted by androi View Post
    Am vorbit ieri, mi-au dat si AWB. Astazi dupa ce am vorbit cu Fan le-am dat un mesaj si lor, ma gandesc ca poate le pun in 2 batch-uri, unul de ajunge azi si celalalt maine. Online nu imi raspund, o sa-i sun.
    Am si eu precomanda la Gamers, mi-au dat azi AWB-ul. Am verificat acum 2 minute la FAN curier si coletul e in tranzit spre hub in Bucuresti.
    Am intrebat daca se poate ridica si personal (altfel probabil se mai pierde o zi pana mi-l aduce acasa curierul) si mi-au zis ca se poate dar sa astept confirmarea ca a ajuns acolo.

  3. #963 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Guys, inteleg ca sunteti foarte multi noi, dar va rog sa respectati regulamentul cand postati si sa nu va mai impungeti intre voi.

  4. #964 SP
    Member DeepKiss's Avatar
    Quote Originally Posted by dumiandrei99 View Post
    O fi greu, dar in momentul in care clientul iti plateste cu 2 luni suma de 2500 de lei pentru o precomanda, tu ca si companie trebuie sa-ti asumi faptul si sa-ti calculezi din timp cum sa faci astfel incat sa livrezi produsul la data exacta. Nu le cauta scuze, nu exista e greu, exista nesimtire. Stiau ca au Black Friday, stiau ca au multe comenzi, de ce si-au mai asumat faptul ca le livreaza pe 19 si ti-au cerut banii inainte atunci ? Daca stiau ca nu au cum sa le livreze pe 19, nu mai cereau plata cu cardul si toate comenzile se plateau la ramburs. Asa, ei n-aveau nici o obligatie fata de client. Daca clientul a platit produsul cu 2 luni inainte, au.
    Corect. Exact in situația asta ma aflu si eu.
    Mai mult decat ceea ce ai scris tu. Precomenzile au fost sold out in 24 ore adica pe 17.09. De atunci stiau ca in 19.11 va trebui organizată livrarea a x spe mii de PS5. Atunci ce rațiune mai are noțiunea de precomanda plătită cu 2 luni înainte ?
    Scuze de off topic..... m-am descărcat

    Trimis de pe al meu SM-G973F folosind Tapatalk

  5. #965 SP
    Junior Member Trane's Avatar
    Precomanda Altex, apare in curs de livrare am primit si mesaj, comanda este cu ridicare din magazin Bucuresti.

  6. #966 SP
    Junior Member DaLord's Avatar
    @atx-mg, oare un interval orar cand o sa fie site-ul stabil pentru comenzi ai?

  7. #967 SP
    Member lucicleric's Avatar
    Quote Originally Posted by Xander Ro View Post
    Estimat livrare:
    Începând de Sâmbătă, 21 noiembrie 2020

    Astazi imi voi canaliza toata energia de care dispun sa fac reclama negativa la emag.
    Dupa ce mi se livreaza comanda, sterg contul si aplicatia de pe telefon.
    Sictir emag!

    Am primit XSX day one de la Gamers si astia mari retaileri nu sunt in stare sa onoreze precomanda la un produs oficial.
    In aceeasi situatie sunt si eu...incepand cu 21...eu zic ca pana nu suntem anuntati ca e la curier etc...o sa asteptam si mai mult dupa ea. M-am lamurit si cu emag.
    La tine iti scrie ceva legat de curier etc? Sau tot asa 0 informatii?

  8. #968 SP
    Junior Member Xedros's Avatar
    Quote Originally Posted by Fulgerstyle View Post
    Daca ai comanda interna cu curier altex poti sami spui te rog cu aproximatie in ce zona stai ??
    Razoare. Da, intern prin Altex.

  9. #969 SP
    Junior Member androi's Avatar
    Quote Originally Posted by Wintzy View Post
    Am si eu precomanda la Gamers, mi-au dat azi AWB-ul. Am verificat acum 2 minute la FAN curier si coletul e in tranzit spre hub in Bucuresti.
    Am intrebat daca se poate ridica si personal (altfel probabil se mai pierde o zi pana mi-l aduce acasa curierul) si mi-au zis ca se poate dar sa astept confirmarea ca a ajuns acolo.
    Mna se pare ca am ghinion si nici o metoda sa vad unde e, iar baietii de la Gamers si-au inchis curentul de pe hol, ca nu raspund nicaieri. Sper ca macar AWB-ul sa se updateze astazi, altfel e clar...

  10. #970 SP
    Member Otman's Avatar
    @ATX-MG poti sa ne spui te rog daca o sa mai fie PS5-uri azi la vanzare pe Altex/MG?
    Sau tot stocul a plecat la precomenzi?

  11. #971 SP
    Member angellicus's Avatar
    PSA: Toți care aveți colet la GAMERS.RO și aveți AWB generat deja, sunați urgent la Fan Courier. Au avut o greșeală de sistem și nu au trecut numerele de telefon pe AWB. O să întârzie coletele dacă nu au număr de telefon cei de la curier.

    Sent from my SM-G973F using Tapatalk

  12. #972 SP
    Junior Member Wintzy's Avatar
    Quote Originally Posted by androi View Post
    Mna se pare ca am ghinion si nici o metoda sa vad unde e, iar baietii de la Gamers si-au inchis curentul de pe hol, ca nu raspund nicaieri. Sper ca macar AWB-ul sa se updateze astazi, altfel e clar...
    Incearca sa ii suni direct, mie mi-au raspuns la al doilea apel si au fost foarte amabili: +40 728 006 533

  13. #973 SP
    Senior Member Xander RO's Avatar
    Quote Originally Posted by gabytro View Post
    Man fara suparare da nu intereseaza pe nimeni ca au ajuns precomenzile voastre. Si pozele cu cutiile nici atat.
    Ne intereseaza lansarea de azi
    Eu chiar vreau sa vad fiecare post al fiecarui coleg care primeste consola si chiar si poze daca se poate.

    Personal urmaresc aceste threaduri pentru ca simt ca particip la o bucurie colectiva intr-un fel si in acelasi timp impartasesc si bucuria mea cu alti oameni care simt acelasi lucru.

  14. #974 SP
    Junior Member BryanXp's Avatar
    Quote Originally Posted by Xander Ro View Post
    Eu chiar vreau sa vad fiecare post al fiecarui coleg care primeste consola si chiar si poze daca se poate.

    Personal urmaresc aceste threaduri pentru ca simt ca particip la o bucurie colectiva intr-un fel si in acelasi timp impartasesc si bucuria mea cu alti oameni care simt acelasi lucru.
    Big up !

  15. #975 SP
    Junior Member forgame's Avatar
    Se pare ca am ratat una din cele 2 console scoase de Orange asta daca cu adevarat au scos ceva.. Dar vb aia mai asteptam , speranta moare ultima

  16. #976 SP
    Junior Member Alka's Avatar
    A venit consola de la Emag desi in estimarea lor imi zicea ca ar ajunge intre 20-21.11.

  17. #977 SP
    Member JohnnyUSA's Avatar
    Au fost mai multe, am prieteni care au prins imediat dupa ce i-am anuntat + cei de aici si altii care probabil nu frecventeaza forumul.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  18. #978 SP
    Junior Member Whisky's Avatar
    Eu am prins. Multumesc pt notificari baieti.

  19. #979 SP
    Junior Member DaLord's Avatar
    Quote Originally Posted by Whisky View Post
    Eu am prins. Multumesc pt notificari baieti.
    la orange sau unde?

  20. #980 SP
    Junior Member dragoncrew's Avatar
    Orange a stat cam 5-7 minute cu ele pe stoc. Sigur au fost peste 10-20 comenzi in intervalul asta. Nu doar de la colegii de aici.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 49 of 404 FirstFirst ... 39 47 48 49 50 51 59 99 149 ... LastLast

Similar Threads

  1. Xbox Series X|S - achizitie din Romania By paul in forum Microsoft Xbox Series
    Replies: 1047 Last Post: 17-08-2023, 09:48
  2. Pot juca jocuri din Romania pe PS4 din America? By SnowPhantom in forum Sony PlayStation 4
    Replies: 7 Last Post: 19-11-2013, 16:07
  3. Locuri frumoase din Romania By vasilescui in forum Travel & Fashion
    Replies: 0 Last Post: 05-05-2011, 08:24
  4. Replies: 9 Last Post: 28-02-2011, 13:53
  5. Reviste de profil din Romania By rodarkone in forum Console Club
    Replies: 23 Last Post: 11-08-2008, 13:27

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts