Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 54 of 404 FirstFirst ... 4 44 52 53 54 55 56 64 104 154 ... LastLast
Results 1,061 to 1,080 of 8079

Thread: PS5 - achizitie din Romania

  1. #1061 SP
    Junior Member andreics96's Avatar
    Quote Originally Posted by sumanovici View Post
    Stiu ca e o intrebare stupida, insa e prima oara cand vreau sa-mi cumpar un produs nou de data lansarii. Doresc sa-l achizitionez prin rate daca e posibil cu un card de credit, am fost extrem de aproape astazi pe orange... daca aveam toti banii pentru ca nu aveam optiune sa cumpar prin rate. Acum m-am gandit ca poate e din cauza faptului ca nu se pot face rate pe Orange daca nu ai cont la ei, am testat asta cu un alt produs si aceeasi chestie, nu ma lasa sa-l achizitionez prin rate, insa dupa ce mi-am facut cont optiunea a devenit disponibila. Ma rog, si-a luat cineva pana acum consola prin rate? E posibil la lansare?
    Cum ți-a mai răspuns cineva mai sus, poți atâta timp cât magazinul accepta cardul tău, și e posibil sa cumperi la lansare în rate, dar nu ai timp, pe flanco și orange au ținut consolele în jur de 5-6 minute

    Trimis de pe al meu SM-A715F folosind Tapatalk

  2. #1062 SP
    Junior Member sumanovici's Avatar
    mersi fain de raspuns, macar un lucru il stiu acum. Sa speram ca o sa fie in stoc, desi am sunat si la Altex, si la eMag, le-am dat mesaj si pe facebook, am primit in mare acelasi raspuns. Pe scurt, asteapta sa termine cu precomenzile si daca le raman console o sa urmeze sa le puna la vanzare cu mentiunea ca dispun de un stoc limitat.

  3. #1063 SP
    Junior Member exodoom's Avatar
    Quote Originally Posted by Razvan Daemon View Post
    eMag tocmai a generat factura și garanția pentru precomanda. Pana acum nu erau. Poate se misca mai repede de sâmbătă.

    si la mine

  4. #1064 SP
    Junior Member sumanovici's Avatar
    Da... dar am mentionat in comentariu, am stat destul timp pe orange pana sa devina out of stock, insa nu aveam optiunea deloc sa cumpar prin rate. Iti trebuie cont aparent, am testat separat dupa cu alt produs si asta este. Daca puteam sa selectez la timp optiunea de a plati prin rate cred ca ma incadram.

  5. #1065 SP
    Junior Member Mosteaca's Avatar
    A venit si la mine, în Timișoara. Bravo Altex! ������

  6. #1066 SP
    Senior Member GabiCutlac's Avatar
    Si eu am încercat pe Orange, logat pe cont si nu mi-a apărut plata in rate.
    Astea sunt cardurile pe care le accepta ei la plata in rate:

    Sent from my SM-N960F using Tapatalk

  7. #1067 SP
    Junior Member Andyyotare's Avatar
    Salut, și la voi apare la orange “de plata” 2500 lei deși am plătit cu cardul? Îmi e sa nu îmi anuleze și mie comanda������������*♂️

  8. #1068 SP
    Junior Member KodiaK's Avatar
    O bucata a ajuns si la mine. Am facut pre-comanda din sept, dar chiar nu ma asteptam ca sa o am fix in ziua lansarii in RO.
    GG Altex!

  9. #1069 SP
    Member fdkenzo's Avatar
    Daca vedeti pe unde Charging Station in stoc, va rog frumos sa anuntați aici sau prin PM.

    Multumesc!

  10. #1070 SP
    Junior Member petru12's Avatar
    eu am prins pe flanco

  11. #1071 SP
    Junior Member kitabatake12's Avatar
    Salut, se poate cumpara ps5 cu plata la livrare sau doar cu card? Multumesc

  12. #1072 SP
    Senior Member cosminbad's Avatar
    Salut, practica la majoritatea magazinelor a fost, in cazul precomenzilor la PS5, sa se plateasca cu cardul integral.

    Din experientele anterioare, sunt sigur ca, atunci cand vor fi console in stoc, pe viitor, dupa data lansarii, vei putea achizitiona si in sistem ramburs. Acum nu s-a putut.

  13. #1073 SP
    Junior Member BryanXp's Avatar
    Quote Originally Posted by kitabatake12 View Post
    Salut, se poate cumpara ps5 cu plata la livrare sau doar cu card? Multumesc
    La mine a mers cu plata la livrare pe Flanco. Si s-a confirmat comanda(generat awb etc)

  14. #1074 SP
    Junior Member Wizller11's Avatar
    La orange a fost posibil doar cu cardul dar in schimb la flanco am auzit ca s-a putut cumpara si cu ramburs la livrare!

  15. #1075 SP
    Member kaoru's Avatar
    Propun sa facem un club separat pentru miile de oameni care or sa stea pana in februarie sa se uite la cei putini norocosi care se joaca pe un PS5. O sa stam sa jucam in continuare pe PS4, cei care il au...
    Ma bucur pentru cei norocosi, nu ma intelegeti gresit, dar in acelasi timp nu pot sa nu ma deprim putin.

    Au aparut ca ciupercile acum pe lajumate.ro sau OLX...de la toti speculantii care s-au gandit sa faca un ban in plus si nu putini bani, ci multi.Se arunca cu preturi de peste 5000 lei. De ce sa nu profite, iar in loc ca o consola sa ajunga la un om care chiar s-ar fi bucurat de ea, si ar fi jucat, ar fi avut parte de o experienta placuta, mai bine stau console blocate la niste oameni care nu vor decat bani in plus.

    Cei de la magazine precum Mediagalaxy nu raspund la telefon ca sa te poti informa. Cei de la Sony Center imi spun pe chat foarte senini, in ziua lansarii oficiale, ca abia in februaie 2021 e disponibil in stoc in Romania. Pai daca abia in Februarie 2021 e disponibil de ce nu o fi fost mareata lansare in Februarie?
    Eu ma asteptam sa fie macar cateva pe rafturile magazinelor.

    O lansare reusita Sony. Si felicitari partenerilor ca s-au gandit profund cum sa abordeze aceasta situatie, pentru o lansare a unui produs pentru care stim ca cererea este una imensa. Bravo.

    PS: dau refresh pe Orange degeaba ca un trist.

  16. #1076 SP
    Senior Member cosminbad's Avatar
    Quote Originally Posted by kaoru View Post
    .....
    Ma bucur pentru cei norocosi, nu ma intelegeti gresit, dar in acelasi timp nu pot sa nu ma deprim putin.

    Au aparut ca ciupercile acum pe lajumate.ro sau OLX...de la toti speculantii care s-au gandit sa faca un ban in plus si nu putini bani, ci multi.Se arunca cu preturi de peste 5000 lei. De ce sa nu profite, iar in loc ca o consola sa ajunga la un om care chiar s-ar fi bucurat de ea, si ar fi jucat, ar fi avut parte de o experienta placuta, mai bine stau console blocate la niste oameni care nu vor decat bani in plus.

    ...........
    Sper ca samsarii care au comandat console cu nemiluita sa ramana cu ele. O parte din vina o au și magazinele online pentru ca nu au limitat nr. de bucati/cont, sau nu au facut un sistem tip „queue” in care fiecare om care intra pe o consola in cos, sa aiba timp sa o cumpere de ex 30 mins.(cum au avut cei de la Game din UK de ex) si toti am fost nevoiti sa facem totul super repede
    Din pacate tara asta este profund defecta si cred ca se vor vinde si consolele cu 5000 lei. Atata timp cat in turism de exemplu, se gasesc oameni care sa plateasca in Romania sume mai mari decat in afara, pe servicii cu mult inferioare, se vor gasi si amatori de „haparatura”.

    Sa ne vedem cu bine in online, ca bucati de PS5 se vor produce. Asta a fost doar DAY 1.

  17. #1077 SP
    Junior Member rrrradu's Avatar
    ii mai apare cuiva network error cand cauta playstationul pe altex?

    ---------- Post added 19-11-2020 at 15:57 ----------

    acum nici nu ma pot loga pe site...wtf

  18. #1078 SP
    Member JohnnyUSA's Avatar
    Felicitari Altex pentru promptitudine. Desi am dat precomanda in al 2-lea val, pe 29 Septembrie, deja am consola acasa de “Launch Day”.

    No comment, o mare bila alba pentru ca nu ma asteptam.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  19. #1079 SP
    Member IsNotMe's Avatar
    Quote Originally Posted by JohnnyUSA View Post
    Felicitari Altex pentru promptitudine. Desi am dat precomanda in al 2-lea val, pe 29 Septembrie, deja am consola acasa de “Launch Day”.

    No comment, o mare bila alba pentru ca nu ma asteptam.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    GJ ! Strangeam banii pt OLED pe atunci ! Se pare ca tu ai fost pregatit pt amandoua !

  20. #1080 SP
    Junior Member goblen's Avatar
    Super! multumim mult Sony! mega lansare 50 de console ce s-au dat in 2 minute
    "Cine s-ar fi gandit ca vor fi asa de multi cumparatori in prima zi??"

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 54 of 404 FirstFirst ... 4 44 52 53 54 55 56 64 104 154 ... LastLast

Similar Threads

  1. Xbox Series X|S - achizitie din Romania By paul in forum Microsoft Xbox Series
    Replies: 1047 Last Post: 17-08-2023, 09:48
  2. Pot juca jocuri din Romania pe PS4 din America? By SnowPhantom in forum Sony PlayStation 4
    Replies: 7 Last Post: 19-11-2013, 16:07
  3. Locuri frumoase din Romania By vasilescui in forum Travel & Fashion
    Replies: 0 Last Post: 05-05-2011, 08:24
  4. Replies: 9 Last Post: 28-02-2011, 13:53
  5. Reviste de profil din Romania By rodarkone in forum Console Club
    Replies: 23 Last Post: 11-08-2008, 13:27

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts