Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 96 of 404 FirstFirst ... 46 86 94 95 96 97 98 106 146 196 ... LastLast
Results 1,901 to 1,920 of 8079

Thread: PS5 - achizitie din Romania

  1. #1901 SP
    Junior Member Staticrzr's Avatar
    Am zis și de Flanco. Vor fi pe 10 decembrie. Posibil și eMag sa fie la fel.

  2. #1902 SP
    Junior Member thomasapostol's Avatar
    Ceva vesti referitoare la stoc? inteleg ca pe 10 decembrie 2020 in UK

  3. #1903 SP
    Junior Member Area51's Avatar
    Lasa ca vin 1 Decembrie când știm ca emag scoate oferte de ziua unirii, și apoi 4 Decembrie, ziua eMAG. Cred ca le păstrează pt atunci. 10000 bucăți sa ii ia fața lui Altex.

  4. #1904 SP
    Junior Member Spy0nu's Avatar
    Le fabrica Emag

    Anu asta slabe sanse sa ajunga la toti nebunii.La un calcul scurt suntem vreo 10.000 la rand.

  5. #1905 SP
    MRC
    Member MRC's Avatar
    Quote Originally Posted by Spy0nu View Post
    Le fabrica Emag

    Anu asta slabe sanse sa ajunga la toti nebunii.La un calcul scurt suntem vreo 10.000 la rand.
    9999. Pe mine disperarea asta m-a facut sa nu imi trebuiasca. Astept ca doar nu e viata mea in joc in cutia aia. L-oi lua cand se mai potolesc spiritele. Efectul de turma mie niciodata nu mi-a provocat curiozitate , ci greata.

  6. #1906 SP
    Senior Member PoisonRemedy's Avatar
    Efectul baba si tigaia

  7. #1907 SP
    Junior Member Leeroy's Avatar
    Deci am vazut pe multe siteuri de stiri, mai multe din UK, cativa retaileri sustin ca vor veni stocuri in Decembrie, unii dintre ei zic ca pe 10 altii pe 14, oricum e de asteptat inainte de craciun, presupun ca vor venii si in Ro.

  8. #1908 SP
    Junior Member GlontzVidia's Avatar
    frumos sa fii 201 la prioritate . Good job altex

  9. #1909 SP
    Member maniac360's Avatar
    Quote Originally Posted by Blackice343 View Post
    Salut baieti e prima oara cand postez aici dar urmaresc threadul acesta de o saptamana. Am vazut ca unii dintre cei care au castigat la tombola deja au pus pe OLX consolele, cel putin 10 cand am numarat eu. Sincer, eu sper ca cei care fac resell in perioada asta sa ramana cu consolele pe stock doar atat. Am atasat un SS cu problema asta console apar si dispar instant sa va faceti idee ce nivel de cerere este.

    Eu am avut norocul sa pun mana pe o consola, de la extragerea anului de pe Altex.

    Pot spune din propria mea experienta ca toti retailerii mari din Romania au parte de boti ai resellerilor. De exemplu, din motive personale care nu implica reselLUL rulez scripturi pe Emag, Orange si inca un alt site. Ieri 25.11.2020 Emag a avut PS5 pentru ~10 secunde abia ca am putut sa reactionez ca totul a fost luat, asta se intampla in jurul orei 10:30-11:00 iar la inceputul saptamanii pe data de 23.11.2020 la Orange a fost stoc de PS5 iar botii au reusit sa strice site-ul, butonul de "cumpara" disparand cu totul.

    Problema a botilor poate sa fie usor rezolvabila prin adaugarea unui check dupa ce plasezi comanda si/sau limitarea comenzilor la 1 per IP sau cont. Daca mai am informatii despre stockuri sau daca a aparut ceva o sa vin cu un update.

    Toata situatia asta este neplacuta, nu dati banii oamenilor de pe OLX care doar vor sa aiba bani sa puna carne pe masa de Craciun, stati in casa si nu va expuneti. Toate cele bune!
    Nu e deloc ok ce ai facut. Sa scrii un script care automatizeaza procesul de cumparare e o chestie de jumatate de ora pentru orice programator de apartament, dar nu e etic absolut deloc. Practic tu “intri in fata cozii” la magazin, in fata clientilor care de buna credinta vor sa cumpere ceva si isi asteapta randul. Faptul ca ulterior recunosti compatimitor ca tu o faci doar pentru tine e egal cu zero, nu esti cu nimic diferit fata de cei ce fac chestia asta pentru profit si de toti speculantii de pe ebay sau olx. Aici e vorba despre o consola, care sa fim sinceri are zero impact in bunul mers al societatii, dar daca ar fi fost vorba despre un medicament sau alt produs critic pentru unii care chiar au nevoie de el? Aici iti pot da exemplu criza mastilor si a dezinfectantilor de la inceputul pandemiei.
    O alta intrebare, de ce ai simtit nevoia sa postezi, sa te lauzi aici? Auzi formulare “rulez bot din motive personale”, ce sa zic, bravo, ai castigat dispretul meu.

  10. #1910 SP
    Junior Member arfel's Avatar

  11. #1911 SP
    Member Andrei260191's Avatar
    Era cat pe ce sa dau comanda....in ultimul momwnt am vazut pretul...

    Sent from my SM-G965F using Tapatalk

  12. #1912 SP
    Junior Member arfel's Avatar
    Quote Originally Posted by Andrei260191 View Post
    Era cat pe ce sa dau comanda....in ultimul momwnt am vazut pretul...

    Sent from my SM-G965F using Tapatalk
    Totusi cica stoc furnizor deci au stocuri si sa le dai la pretul ala...nasol tare

  13. #1913 SP
    Junior Member petersagan's Avatar
    Quote Originally Posted by arfel View Post
    Acum sper ca v-ati dat seama cine foloseste botzi. Samsarul numarul 1 al romaniei, ei si pentru telefoane se duc cu sacosa de rafie peste granita.

    ---------- Post added 27-11-2020 at 09:59 ----------

    Quote Originally Posted by maniac360 View Post
    Nu e deloc ok ce ai facut. Sa scrii un script care automatizeaza procesul de cumparare e o chestie de jumatate de ora pentru orice programator de apartament, dar nu e etic absolut deloc. Practic tu “intri in fata cozii” la magazin, in fata clientilor care de buna credinta vor sa cumpere ceva si isi asteapta randul. Faptul ca ulterior recunosti compatimitor ca tu o faci doar pentru tine e egal cu zero, nu esti cu nimic diferit fata de cei ce fac chestia asta pentru profit si de toti speculantii de pe ebay sau olx. Aici e vorba despre o consola, care sa fim sinceri are zero impact in bunul mers al societatii, dar daca ar fi fost vorba despre un medicament sau alt produs critic pentru unii care chiar au nevoie de el? Aici iti pot da exemplu criza mastilor si a dezinfectantilor de la inceputul pandemiei.
    O alta intrebare, de ce ai simtit nevoia sa postezi, sa te lauzi aici? Auzi formulare “rulez bot din motive personale”, ce sa zic, bravo, ai castigat dispretul meu.
    cred ca asa a gandit si el inainte sa faca asta, pana si-a dat seama ca el si restul care nu ruleaza botzi suntem luati de prosti cand de astia de la quick mobile si de "smecherasii" de pe olx, care device-ul la pret dublu

  14. #1914 SP
    Junior Member Blackice343's Avatar
    Am mai gasit un retailer care are PS5, nu pe stock dar e bun daca vreti sa-l aveti in vizor.

    CU DVD
    https://www.evomag.ro/componente-pc-...b-3803758.html

    FARA DVD
    https://www.evomag.ro/componente-pc-...b-3798709.html

  15. #1915 SP
    Member Papillon_'s Avatar
    Bots And Scalpers Are Making Finding PS5 And Xbox Series X Stock A Nightmare

    "Last night, it was a familiar story. Walmart announced they would have new stock of PS5 at a certain time, and with minutes, rather within seconds, it was completely sold out. Many people couldn’t even get the site to load, or get to their cart, or get to checkout without something going wrong along the way, or the PS5s being sold out by the time they thought they reached the end.

    While some people did manage to get their hands on a PS5, overwhelmingly there is still far more demand for the system than there is supply, and given that nearly all retail sales are taking place online due to the pandemic, that’s a problem that is amplified because shopping bots are being used to snipe systems for consumers or scalpers nearly as soon as they go online." https://www.forbes.com/sites/paultassi/2020/11/26/bots-and-scalpers-are-making-finding-ps5-and-xbox-series-x-stock-a-nightmare/?sh=29743eda238d

    Atat timp cat stocurile sunt mici iar consolele nu se pot cumpara fizic din magazin problema asta o sa dureze multe luni.
    Aici online-ul e foarte prost e sabotat de speculatori si boti iar clienti normali nu pot cumpara.

  16. #1916 SP
    Junior Member MinistrulSuduri's Avatar
    Quote Originally Posted by arfel View Post
    la 4500 de lei pretul, nici macar livrare gratuita nu au

  17. #1917 SP
    Senior Member Espiritus's Avatar
    Nu le cumparati de pe OLX si samsarii vor ramane cu 100 de console in sufragerie si multi bani pierduti. It's as easy as that. Din partea mea sa le cumpere pe toate in 2 secunde pana raman fara bani, la un moment dat tot vor reveni stocurile si daca nu se gasesc fraieri care sa-i rasplateasca cumparandu-le consolele garantat raman in pierdere.

  18. #1918 SP
    Junior Member Area51's Avatar
    Quote Originally Posted by Espiritus View Post
    Nu le cumparati de pe OLX si samsarii vor ramane cu 100 de console in sufragerie si multi bani pierduti. It's as easy as that. Din partea mea sa le cumpere pe toate in 2 secunde pana raman fara bani, la un moment dat tot vor reveni stocurile si daca nu se gasesc fraieri care sa-i rasplateasca cumparandu-le consolele garantat raman in pierdere.
    Vor fi parinti, care au promis odraslelor ca vine Mosu' cu PS5, li se vor urca copiii in cap. Unii vor lua de pe OLX sau de pe Quickmobile. Cred ca multi care au prins consola de la Altex si initial o voiau pentru ei, au zis ca o pot vinde la pret dublu acum si apoi in februarie/martie isi pot lua alta. Asa chiar simt ca au castigat ceva din "tombola" daca Altex au facut totul sa apara ca o competitie cu castig (chiar daca iti plateai consola, nu o primeai gratis ). E ca si cum ar primi o consola gratis daca asteapta 3 luni (asta da castig din "tombola"). Nu e o gandire rea, mai ales daca ai doar 1 bucata, nu 100
    Si vor fi cumparatori, din cate vad cele de pe OLX incet incet dispar...

  19. #1919 SP
    Member IsNotMe's Avatar
    Cum a zis si domnul de mai sus : Nu cumparati de la samsari si mai ales nu cumparati SH “deschisa pt verificare “( mor cand aud asta !) In 3-4 luni vor fi PS5 la vanzare pana si in ...Lidl(glumesc) . Va fi saturata piata pt ca este in interesul Sony sa iti ia banii pe abonament si jocuri & accessories ! Inca ceva : incetati in p... mea cu miloaga !

  20. #1920 SP
    Junior Member andrei_ghi's Avatar
    Quote Originally Posted by MinistrulSuduri View Post
    la 4500 de lei pretul, nici macar livrare gratuita nu au
    E bine daca si retailerii au preturi de OLX.... Macar cei de la Evomag o aveau la 2800....

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 96 of 404 FirstFirst ... 46 86 94 95 96 97 98 106 146 196 ... LastLast

Similar Threads

  1. Xbox Series X|S - achizitie din Romania By paul in forum Microsoft Xbox Series
    Replies: 1047 Last Post: 17-08-2023, 09:48
  2. Pot juca jocuri din Romania pe PS4 din America? By SnowPhantom in forum Sony PlayStation 4
    Replies: 7 Last Post: 19-11-2013, 16:07
  3. Locuri frumoase din Romania By vasilescui in forum Travel & Fashion
    Replies: 0 Last Post: 05-05-2011, 08:24
  4. Replies: 9 Last Post: 28-02-2011, 13:53
  5. Reviste de profil din Romania By rodarkone in forum Console Club
    Replies: 23 Last Post: 11-08-2008, 13:27

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts