Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 269 of 404 FirstFirst ... 169 219 259 267 268 269 270 271 279 319 369 ... LastLast
Results 5,361 to 5,380 of 8079

Thread: PS5 - achizitie din Romania

  1. #5361 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    De unde stii ca a fost o eroare? Pentru ca asa au spus ei? Inainte cand au dat oamenii comenzi si nu le-au onorat, nu tot erori au fost? Asta nu inseamna ca isi selecteaza clientela si-si bat joc de cei din trecut?
    Iar ce zici tu acolo nu inseamna fix ce a intrebat el? Adica faptul ca acum daca vrei sa iei o consola, nu poti decat daca esti pe una din cele 2 liste?

  2. #5362 SP
    Junior Member Phorkias's Avatar
    Quote Originally Posted by Garkan View Post
    Toate comenzile din 19 si 20 au fost anulate. Nu a fost problema de stoc, sa afecteze 5-10 comenzi, ci eroare care a afectat sute de oameni. Din motivul asta s a hotarat sa se faca o lista pentru a se revansa pentru eroare si situatia creata.
    Doar ca nu toti oamenii din cele 2 zile au fost adaugati pe lista. Deci destul de random Orange.

  3. #5363 SP
    Junior Member Garkan's Avatar
    Au fost adaugati toti, dar vad ca nu au fost sunati toti. Eu nu stiu persoana care a dat in cele 2 zile si sa nu fi fost sunata si sa nu aiba mentiunea aia in email.
    Scrie in mail ul de anulare sau le a fost zis la te telefon.

  4. #5364 SP
    Junior Member TigerGeo's Avatar
    E trist ceea ce se intampla momentan, insa cei de la Altex incerca sa-i multumeasca pe participantii la tombola, chiar daca acea lista va mai dura cateva luni bune pana se va completa.

    Intrebarea e, cand vor termina cu lista ce vor mai face in continuare, vor vinde direct de pe site cu aceelasi sistem de inscriere la tombola sau vor vinde din magazine?!

    Cat despre Orange nu ar trebuii sa se incurce cu console, e clar ca nu au fost pregatiti pentru asta, iar site-ul lor lasa mult de dorit.

  5. #5365 SP
    Senior Member GabiCutlac's Avatar
    @garkan: Da man, da nu-i corect. Nu doar atunci s-a întâmplat asa. Am pățit si altii în alte ocazii, tot la Orange sa ne ia banii vreo 3 zile si comanda sa fie anulata si nu ne-a sunat nimeni sa ne ofere posibilitatea asta. Pur si simplu am primit un mesaj standard ca ne-a fost anulata comanda din lipsa de stoc, dar banii au stat oricum blocati.

  6. #5366 SP
    Junior Member Phorkias's Avatar
    Quote Originally Posted by Garkan View Post
    Au fost adaugati toti, dar vad ca nu au fost sunati toti. Eu nu stiu persoana care a dat in cele 2 zile si sa nu fi fost sunata si sa nu aiba mentiunea aia in email.
    Scrie in mail ul de anulare sau le a fost zis la te telefon.
    Eu am primit SMS in 5-10 minute de la comanda ca a fost anulata pe motive tehnice si aia a fost. Nici o lista nimic. Si e frustrant ca Orange e asa random...

  7. #5367 SP
    Junior Member danielr's Avatar
    Ar fi fost bine sa mai aduca si altii console poate. Eu m-am decis ca vreau sa imi iau un PS5 acum o luna si ceva, deci dupa tombola faimoasa de la altex, si se pare ca nu am nici o sansa sa pun mana pe una la un pret normal avand in vedere ca Altex e singurul retailer care aduce stocuri putin mai mari, dar ei au lista de la tombola. Mai nou si orange au alta lista, iar eMag sau altii se pare ca nu aduc console din ceva motiv doar de ei stiut.

  8. #5368 SP
    Member gabridinu's Avatar
    Asa este.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  9. #5369 SP
    Junior Member Garkan's Avatar
    Quote Originally Posted by GabiCutlac View Post
    @garkan: Da man, da nu-i corect. Nu doar atunci s-a întâmplat asa. Am pățit si altii în alte ocazii, tot la Orange sa ne ia banii vreo 3 zile si comanda sa fie anulata si nu ne-a sunat nimeni sa ne ofere posibilitatea asta. Pur si simplu am primit un mesaj standard ca ne-a fost anulata comanda din lipsa de stoc, dar banii au stat oricum blocati.
    Inteleg si sunt de acord ca nu i corect. Eu incercam doar sa explic de ce s a facut acum o lista, pentru ca probabil a fost un nr foarte mare de anulari si sa nu vina sute de plangeri ANPC.

    In alta ordine de idei, am fost in Orange Shop, se cunosc toate detaliile, au primit mail explicativ, ne vor contactat de indata ce ajung.

  10. #5370 SP
    Junior Member ionitagelu's Avatar
    Eu am facut comanda sambata si nu am fost inca sunat, maine imi ajunge consola comandata pe StockX.

  11. #5371 SP
    Member smits's Avatar
    Daca e digitala o doresc eu.

  12. #5372 SP
    Member alexandru92's Avatar
    A fost in martie stoc la vre-un retailer la pretul normal?

  13. #5373 SP
    NDM
    Member NDM's Avatar
    Quote Originally Posted by alexandru92 View Post
    A fost in martie stoc la vre-un retailer la pretul normal?
    Da peste tot in lumea asta. Doar in Romania nu.

  14. #5374 SP
    Junior Member Garkan's Avatar
    A fost si in Romania, majoritatea s au dus la Altex, la tombola, si cateva la Orange, la lista. Problema e ca nu ajung pe site.

  15. #5375 SP
    Junior Member Ionutbaloi's Avatar
    doresc si eu sa comand una de pe StockX, asa ca ionitagelu te rog sa ne tii la curent cu produsul cand iti vine

  16. #5376 SP
    Junior Member ionitagelu's Avatar
    Quote Originally Posted by Ionutbaloi View Post
    doresc si eu sa comand una de pe StockX, asa ca ionitagelu te rog sa ne tii la curent cu produsul cand iti vine
    Daca nu ai “orgolii” poti lua una de pe olx cu garantie in Romania. Eu insa nu am vrut sa-i sustin pe ce care vand pe olx si mi-am asumat achizitia de pe StockX. Am comandat-o pe 2 Martie si cred ca ajunge maine.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  17. #5377 SP
    Junior Member Bisebi's Avatar
    După ce am analizat olx și stockx sincer sa fiu, stockx suna chiar ok, la 569€ cea cu disk, e mai ieftină decât orice alt reseller/bișnițar de pe olx de la noi, sigur, vine cu ștecher de america dar poți schimba cablul sau sa ii pui un adaptor de 2 lei că și așa e dual voltage. Eu stau cu degetul deasupra butonului de buy. Toată problema e garanția care nu știu dacă o ai

    Îmi e ciuda că în noiembrie nu îmi permitea salariul să mă înscriu în tombola iar din decembrie tot incerc sa prind un stoc.

    Sent from my SM-N975F using Tapatalk

  18. #5378 SP
    Member mladin86's Avatar
    Pai apasa butonul ce ti e 69€ in plus ? Aia e daca te arde buza . Eu nu gasesc la pretul ala numa peste 650€ , nici nu prea inteleg nimic din site ul ala , licitatii si tot felul ... aici am auzit prima data de el. Daca e noua , sigilata cum sa nu ai garantie ? Eu as lua cu 69€ in plus daca as gasi. In cat timp vine si de la cine o cumpar mai exact?

  19. #5379 SP
    Junior Member Bisebi's Avatar
    Quote Originally Posted by mladin86 View Post
    Pai apasa butonul ce ti e 69€ in plus ? Aia e daca te arde buza . Eu nu gasesc la pretul ala numa peste 650€ , nici nu prea inteleg nimic din site ul ala , licitatii si tot felul ... aici am auzit prima data de el. Daca e noua , sigilata cum sa nu ai garantie ? Eu as lua cu 69€ in plus daca as gasi. In cat timp vine si de la cine o cumpar mai exact?
    Nevermind, am văzut după ca livrarea e undeva la 80€
    Sau no, cel care vine din Europa ieși la 615€ buy now, deci undeva la 3000 lei și e digital. Nu se merita

    Sent from my SM-N975F using Tapatalk

  20. #5380 SP
    NDM
    Member NDM's Avatar
    Aveti grija. Si eu l-am luat de pe stockx si am reusit sa anulez comanda. Cu garantia e foarte complicat. Nu primiti bon sau factura originala. Nimic. Doar o hartie cu numar de comanda. In Romania nu exista service oficial Sony, unde il trimiteti? Platiti in plus si daca sa strica ce mai faceti?

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Xbox Series X|S - achizitie din Romania By paul in forum Microsoft Xbox Series
    Replies: 1047 Last Post: 17-08-2023, 09:48
  2. Pot juca jocuri din Romania pe PS4 din America? By SnowPhantom in forum Sony PlayStation 4
    Replies: 7 Last Post: 19-11-2013, 16:07
  3. Locuri frumoase din Romania By vasilescui in forum Travel & Fashion
    Replies: 0 Last Post: 05-05-2011, 08:24
  4. Replies: 9 Last Post: 28-02-2011, 13:53
  5. Reviste de profil din Romania By rodarkone in forum Console Club
    Replies: 23 Last Post: 11-08-2008, 13:27

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts