Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 333 of 404 FirstFirst ... 233 283 323 331 332 333 334 335 343 383 ... LastLast
Results 6,641 to 6,660 of 8079

Thread: PS5 - achizitie din Romania

  1. #6641 SP
    Member Atrium's Avatar
    Quote Originally Posted by razvanrazy View Post
    Nu inteleg unde ati fost ieri cu totii... A fost disponibil 1h la Altex si 40 de min la eMag. Se repeta situatia cu precomenzile cand au ramas zeci de mii de oameni pe afara desi au fost disponibile pentru super mult timp, mult peste orice alta tara.
    Inteleg sa nu prindeti cand tine 1 min, dar acum nu inteleg care-i scuza.

    S-a postat peste tot. A fost plin facebook-ul, iar aici s-a postat si pe chat de vreo 3 ori si aici pe thread, a postat si userul Altex/MG pe thread-ul specific si tot nu a prins toata lumea.
    .
    Vad ca tot asta le reproșezi unora sau altora. Haide sa îți spun cum e la mine la munca de exemplu. Intru la 7 dimineața și pana la 17-18 abia de apuc sa pun mana pe un pahar de apă, apai sa stau sa urmăresc și sa dau comanda de PS5... Nu toți au job de birou, sau pot sta sa fie pe faza cum ar trebui.
    Eu ieri am avut noroc ca am fost în zi libera ca altfel tot pe aici ma uitam. Aia era. Ca de fapt liber sunt și azi de pot umbla pe forum pe aici.

    Multi intram doar seara când ajungem acasă din păcate.

  2. #6642 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Desigur ca sunt si exceptii, dar cand ti se da totul mura-n gura, intr-o era a tehonologiei si a notificarilor instant, a prietenilor care te ajuta si a posibilitatii sa comanzi cu 1-2 clik-uri, orice ai avea de munca, sunt sigur ca poti lua o pauza de 1 minut ca sa dai comanda.

    La precomenzi, a fost disponibil 24h pe Altex. Atatia mii de oameni au lucrat incontinuu 24h si nu au putut precomanda?

    Nu trebuie luat ca pe un repros, dar cand ii aud pe cate unii ca urmaresc de 5-6 luni si nu au prins nici macar acum, inseamna ca ceva nu fac bine.

    Eu chiar am reusit sa prind, direct sau indirect si sa ajut 3 prieteni sa puna mana pe PS5, inainte de stocul asta mare de ieri. Si tot ce am facut a fost sa last Distill sa mearga (lucru care m-a ajutat doar vineri la eMag) si sa actionez instant cand am vazut ceva tips pe aici, ca sunt disponibile la Flanco sau eMag cu liste de asteptare.
    Si s-au materializat toate, daca te miscai cu talent.

  3. #6643 SP
    Senior Member Espiritus's Avatar
    Eu am văzut stocul la eMag din întâmplare, noroc că mi-am făcut un obicei sa intru 2 minute pe cg de 3-4 ori pe zi ca o pauză intre taskuri la muncă. Dacă nu lucram de acasă însă cu siguranță eram cu colegii la o gură de aer și ratam stocul. Ma rog, eu nici nu mi-am bătut capul, că dacă îmi doream cu adevărat as fi lăsat distill sa meargă și primeam notificări.

  4. #6644 SP
    Member bdevil's Avatar
    Eu si un prieten de-al meu care am fost inscrisi la Tombola Altex, PS5 Digital, am primit mesaj azi de la Altex ca ne pot da varianta cu Disc, daca acceptam intrucat stocul digital e aproape inexistent, oferta fiind valabila doar azi. Cei care ati facut comenzi la Digitale la tombola, sa fiti atenti la mail-uri... e confirmare doar cu ziua in care primiti mailul.

    "Buna ziua, Ca urmare a participarii dvs la tombola initiata de Altex Romania in toamna anului trecut, ati fost selectat sa intrati in posesia consolei digitale PS5 in functie de disponibilitate acesteia in stoc. Deoareace in stocul nostru am receptionat doar modelul PS5 cu disc, va rog sa ne transmiteti daca il doriti pe acesta. In urma acceptului dumneavoastra va vom transmite link de plata la valoarea acestei console, respectiv 2499.9lei, urmand ca dupa achitare sa intrati in posesie pe parcursul saptamanii viitoare. Asteptam un raspuns in cursul zilei de astazi pe adresa de e-mail. Aceasta oportunitate este valabila doar astazi 15.06.2021."

  5. #6645 SP
    Member Papillon_'s Avatar
    Eu am dat accidental pe forum ieri la lucru si am vazut anuntul cu stocul la Altex, am reusit in sfarsit sa prind consola la pretul corect si fara sa dau bani la samsari. Sper sa vina stocuri cat mai mari iar bisnitarii sa le vanda in pierdere sub 2500.


    Cel mai greu a fost in primele 3-4 luni, deja ma obisnuisem cu ideea ca nu o sa o cumpar prea curand, nu ma mai agitam mai ales ca aveam pe ce sa ma joc. Acum sper sa mai iau un XSX dar nu e graba daca gasesc anul asta bine daca nu anul viitor. Apoi un nou PC.

  6. #6646 SP
    Junior Member StephanoDota's Avatar
    Stie cineva daca ajung saptamana asta bundle-urile ?

  7. #6647 SP
    Senior Member Encman's Avatar
    Daca s-a raspuns aici deja, imi cer scuze, am cautat niste pagini in urma dar nu gasesc.. acest bundle cu "Ratchet and Clank" este varianta fizica / cu disc?

  8. #6648 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Da, bundle-ul cu Ratchet and Clank este doar cu disc

  9. #6649 SP
    Junior Member pachaman05's Avatar
    Am primit astazi email de la Altex, daca doresc PS5 cu disc, deoarece nu mai au digital in stoc. Am avut nr. 1970 la tombola. Inca nu am primit email-ul de plata, iar eu le-am raspuns acum 5 ore ca il doresc. Stie cineva cat dureaza?

  10. #6650 SP
    Junior Member Bisebi's Avatar
    Probabil mâine vor trimite linkul de plata către toată lumea că sa se asigure că au rezolvat tot

    Sent from my SM-N975F using Tapatalk

  11. #6651 SP
    mur
    Junior Member mur's Avatar
    Quote Originally Posted by pachaman05 View Post
    Am primit astazi email de la Altex, daca doresc PS5 cu disc, deoarece nu mai au digital in stoc. Am avut nr. 1970 la tombola. Inca nu am primit email-ul de plata, iar eu le-am raspuns acum 5 ore ca il doresc. Stie cineva cat dureaza?
    Mie mi-a zis ca de maine incepand trimit link-urile de plata.

  12. #6652 SP
    Member iliedobre's Avatar
    Quote Originally Posted by Atrium View Post
    Vad ca tot asta le reproșezi unora sau altora. Haide sa îți spun cum e la mine la munca de exemplu. Intru la 7 dimineața și pana la 17-18 abia de apuc sa pun mana pe un pahar de apă, apai sa stau sa urmăresc și sa dau comanda de PS5... Nu toți au job de birou, sau pot sta sa fie pe faza cum ar trebui.
    Eu ieri am avut noroc ca am fost în zi libera ca altfel tot pe aici ma uitam. Aia era. Ca de fapt liber sunt și azi de pot umbla pe forum pe aici.

    Multi intram doar seara când ajungem acasă din păcate.
    La precomenzile initiale inainte de lansare a fost 20h pe stoc la altex. Pe 19 noiembrie la 10 dimineata era curierul la usa cu consola.

  13. #6653 SP
    Junior Member HuuuuuuH's Avatar
    Quote Originally Posted by StephanoDota View Post
    Stie cineva daca ajung saptamana asta bundle-urile ?

    Am sunat la Altex mai devreme și mi-au confirmat faptul ca o sa se înceapă livrarea cu 17.06 si primii care primesc consola vor fi cei care stau in Bucuresti (stocul fiind la depozitul din capitala). Deci sa înțeleg ca stoc este pentru toți care au dat precomandă, singura problema de timp ar fi distanța către destinatar.

  14. #6654 SP
    Member Ionutz83's Avatar
    Eu mai am inca linkul de plata activ pana la ora 19 cand se va anula comanda.
    Daca cineva doreste bundelul, ii dau linkul de plata si apoi vedem cum facem cu livrarea.
    Eu sunt din Oradea, daca e cineva de aici sau apropiere, o poate ridica personal daca doreste.

  15. #6655 SP
    Member tmihai20's Avatar
    Cât timp la mine în Galați ajunge vineri, o să am parte de cel mai fain week-end de la week-end-ul când am prins 3060 Ti. Nu contează decât să înceapă livrarea pe 17.

  16. #6656 SP
    Junior Member Bisebi's Avatar
    Pentru mine e cel mai mare chin daca ajunge joi pentru că am examen vineri la 8 dimineață și trebuie să predau lucrarea de licență luni. Practic iau consola sa o țin bibelou peste weekend :'(

    Sent from my SM-N975F using Tapatalk

  17. #6657 SP
    Senior Member kragod's Avatar
    Stai linistit, altii au luat-o de ceva luni si tot bibelou o tin, sa o dea cu 4500 de olx.

  18. #6658 SP
    Junior Member saimarica1's Avatar
    Eu am prins precomanda la Emag, dar nu am avut suma totala pe card si am ales plata la livrare cu cardul.
    Imi este teama sa nu-mi anuleze comanda inregistrata.

  19. #6659 SP
    Junior Member smugdessert2013's Avatar
    Quote Originally Posted by Ionutz83 View Post
    Eu mai am inca linkul de plata activ pana la ora 19 cand se va anula comanda.
    Daca cineva doreste bundelul, ii dau linkul de plata si apoi vedem cum facem cu livrarea.
    Eu sunt din Oradea, daca e cineva de aici sau apropiere, o poate ridica personal daca doreste.
    Ma intereseaza pe mine. Da-mi te rog un PM daca mai este valabil.

  20. #6660 SP
    Junior Member RazvaNICE's Avatar
    Salut guys!

    Sunt din Iasi, un bun samaritean de pe grupul Discord BotPS5 mi-a zis ca este cineva din Iași care e interesat de PS5. Am primit mail de la Altex in urma participării la tombolă.
    Attached Images Attached Images screenshot_2021-06-15-18-37-46-75_572064f74bd5f9fa804b05334aa4f912.jpg img_20210615_182158.jpg

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 333 of 404 FirstFirst ... 233 283 323 331 332 333 334 335 343 383 ... LastLast

Similar Threads

  1. Xbox Series X|S - achizitie din Romania By paul in forum Microsoft Xbox Series
    Replies: 1047 Last Post: 17-08-2023, 09:48
  2. Pot juca jocuri din Romania pe PS4 din America? By SnowPhantom in forum Sony PlayStation 4
    Replies: 7 Last Post: 19-11-2013, 16:07
  3. Locuri frumoase din Romania By vasilescui in forum Travel & Fashion
    Replies: 0 Last Post: 05-05-2011, 08:24
  4. Replies: 9 Last Post: 28-02-2011, 13:53
  5. Reviste de profil din Romania By rodarkone in forum Console Club
    Replies: 23 Last Post: 11-08-2008, 13:27

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts