Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 204 of 404 FirstFirst ... 104 154 194 202 203 204 205 206 214 254 304 ... LastLast
Results 4,061 to 4,080 of 8079

Thread: PS5 - achizitie din Romania

  1. #4061 SP
    Junior Member Zuko's Avatar
    Quote Originally Posted by AndreiN View Post
    Am gasit ceva anunt olx, cu un amanet ce vinde 8 ps5 cu disk la 2300, nu ii fac reclama da cica e LICHIDARE DE STOC, poate ajuta pe cineva, totusi cu a reusit un amanet sa faca rost de 8 console?
    E o mare teapa probabil, nimeni nu vinde un produs atat de cautat sub pretul pietei.

    Trimis de pe al meu SM-G970F folosind Tapatalk

  2. #4062 SP
    Junior Member ionitagelu's Avatar
    Quote Originally Posted by Para81 View Post
    Cat de curand se vor vinde la pret normal. Deja Polonia, Anglia am vazut ca se pun la vanzare pe raftiri si online. Dar dinnpacate ceretea este foarte mare si dispar rapid.
    Sa speram, insa cu criza asta de componente electronice ... multe industrii sunt afectate, cel mai puternic cea auto se pare.

    ---------- Post added 06-02-2021 at 23:50 ----------

    Quote Originally Posted by AndreiN View Post
    Am gasit ceva anunt olx, cu un amanet ce vinde 8 ps5 cu disk la 2300, nu ii fac reclama da cica e LICHIDARE DE STOC, poate ajuta pe cineva, totusi cu a reusit un amanet sa faca rost de 8 console?
    Amanet Shop SRL la prima cautare pe Google nu exista in Oltenita, deci ...

  3. #4063 SP
    Member smits's Avatar
    Aia e teapa.

  4. #4064 SP
    Junior Member ady_ro's Avatar
    Quote Originally Posted by Area51 View Post
    Vad peste tot ca scrie ca vor fi din ce în ce mai puține stocuri de console, cel puțin temporar. S-ar putea sa ajungă la 7000 lei pe olx.
    Hai sa fim seriosi, nici la 4000 nu prea se mai vand pe olx.
    Cei care cumpara consola doar pentru specula sper sa pateasca ca si cei cu castile Pulse 3D, adica sa ramana cu ele pe cap sau sa le vanda mai ieftin decat magazinele online.
    Vine imediat caldura si lumea va sta tot mai putin in casa, astfel ca si cererea pentru console va fi in continua scadere pana la toamna/iarna.

  5. #4065 SP
    Member smits's Avatar
    Nu musai, nu cred ca toti au chef la 30 de grade sa umble cu masca pe mufa.

    eu unul nu.

  6. #4066 SP
    Junior Member Area51's Avatar
    Quote Originally Posted by ady_ro View Post
    Hai sa fim seriosi, nici la 4000 nu prea se mai vand pe olx.
    Cei care cumpara consola doar pentru bisnita/specula sper sa pateasca ca si cei cu castile Pulse 3D, adica sa ramana cu ele pe cap sau sa le vanda mai ieftin decat magazinele online.
    Vine imediat caldura si lumea va sta tot mai putin in casa, astfel ca si cererea pentru console va fi in continua scadere pana la toamna/iarna.
    Cei care cumpără pentru specula au 14 zile sau 30 zile sau chiar 60 zile prin emag genius sa încerce sa o vândă, și 100 lei în plus tot e profit, nu cred ca vor rămâne cu ele și în nici un caz sa le vândă sub prețul pieței, fie ele console sau casti sau alte produse In cel mai rău caz le returnează.
    Si se vând cam pe la 4000 minim cele cu disc, mai ales în București. Cel puțin deocamdată.

  7. #4067 SP
    Junior Member ady_ro's Avatar
    La faza cu returul recunosc ca nu m-am gandit, am si uitat de optiune.
    Eu personal daca nu o cumpar luna asta sau in prima jumatate a lunii martie ma voi linisti si imi voi vedea de treaba cateva luni.

  8. #4068 SP
    Junior Member chinty's Avatar
    Quote Originally Posted by ady_ro View Post
    La faza cu returul recunosc ca nu m-am gandit, am si uitat de optiune.
    Eu personal daca nu o cumpar luna asta sau in prima jumatate a lunii martie ma voi linisti si imi voi vedea de treaba cateva luni.
    Bravo, exact acelasi gand il am si eu de cateva zile, doar ca fiind prima consola, nu renunt de tot ci o sa ma indrept spre un PS4 Pro de pe OLX.
    Au fost preturi bune in preajma lansarii PS5, acum au mai crescut, dar tot merita daca gasesc ce caut. Oare or sa mai scada preturile pe masura ce PS5 revine in stoc (daca mai revine)? Sa maj astept?

    Trimis de pe al meu SM-G950F folosind Tapatalk

  9. #4069 SP
    Junior Member xargon's Avatar
    Posibil când o să revină stocurile o să fie peste 2500 oficial la cum a văzut Sony că se vinde consola.

    Sent from my MI 9 using Tapatalk

  10. #4070 SP
    Junior Member chinty's Avatar
    Ma refeream la PS4 Pro daca mai scad.
    Acum unul nou e complet nefezabil la 1800 fata de 2500 cat e PS 5, avand in vedere diferentele tehnologice, dar pe OLX se gasesc la 1300-1400, care cred ca mai poate scadea la 1100-1200.

    Trimis de pe al meu SM-G950F folosind Tapatalk

  11. #4071 SP
    Junior Member xargon's Avatar
    Probabil, dacă se face stoc suficient de ps5 lumea o să își vândă vechea consolă.

    Sent from my MI 9 using Tapatalk

  12. #4072 SP
    Junior Member Rayce's Avatar
    Acum vreo 3 ani am prins PS4 Pro la 1.700 Lei. Si de atunci doar o singura data daca l-am mai vazut la 1700.. Sincer unul nou nu ar trebui sa fie mai mult de 1500 Lei avand in vedere ca ps5 digital costa 2.000 Lei.

  13. #4073 SP
    Junior Member Area51's Avatar
    Acum 3 ani am prins Pro la 1390. S-au scumpit mult și alea simple, am luat acum 4 ani cu 950 in PS4 phat. Nu se mai găsesc la preturile alea..

  14. #4074 SP
    Senior Member GabiCutlac's Avatar
    Doar ce am dat cu 850 un Pro cu garanție până octombrie. Deci preturi bune găsești daca cauți atent. Daca mai vin cateva sute de PS5-uri pe la magazine o sa mai apară anunțuri

  15. #4075 SP
    Senior Member Espiritus's Avatar
    Quote Originally Posted by Area51 View Post
    Acum 3 ani am prins Pro la 1390. S-au scumpit mult și alea simple, am luat acum 4 ani cu 950 in PS4 phat. Nu se mai găsesc la preturile alea..
    Astea sunt preturile reale pentru console. Acum 2 ani in noiembrie/decembrie se vindea PS4 slim cu 3 jocuri la 950 de lei. Deoarece cu trecerea timpului valoarea electronicelor nu creste, ci scade, asta trebuie sa fie pretul de referinta pentru o consola.

    Daca vrei sa dai 1100 de lei pe un PS4 Pro de pe Olx vechi de cativa ani cand pretul lui nou este / ar trebui sa fie 1400, go for it. Un criteriu personal e sa cumpar electronice fara garantie doar daca sunt la jumatate fata de pretul lor in magazin. Un Pro pe olx nu ar trebui deci sa coste mai mult de 750 de lei, iar un PS4 normal nu mai mult de 425 - cu 3 jocuri. Evident ca nu gasesti pentru ca Sony tine cu dintii de preturi de 2 ani incoace, asa ca cel mai intelept e sa mai astepti.

  16. #4076 SP
    Member papichullooo's Avatar
    Cam ce cantitate de console credeți ca este necesară pentru a asigura nevoile gamerilor reali? 10.000? 15000 buc?


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  17. #4077 SP
    Senior Member Espiritus's Avatar
    Exista in jur de 100 de milioane de playeri activi pe PSN. Nu am facut studii de piata, dar daca jumatate din ei vor un PS5, Sony ar fi trebuit sa aduca 50 de milioane de bucati la lansare, nu... 4 milioane.

  18. #4078 SP
    Member papichullooo's Avatar
    Quote Originally Posted by Espiritus View Post
    Exista in jur de 100 de milioane de playeri activi pe PSN. Nu am facut studii de piata, dar daca jumatate din ei vor un PS5, Sony ar fi trebuit sa aduca 50 de milioane de bucati la lansare, nu... 4 milioane.
    Eu mă refeream la România, am omis sa precizez


    Sent from my iPad using Tapatalk

  19. #4079 SP
    Junior Member RobertoSergiu's Avatar
    Buna seara, eu am o intrebare. La achizitia unei console Ps5 pe Altex se poate selecta si plata cu numerar la livrare?

  20. #4080 SP
    Junior Member wasea's Avatar
    MOmentan nu este stoc disponibil. Ce a fost, a fost doar cu plata cu card.
    Poate va fi posibil, cand va apare iar stoc...

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Xbox Series X|S - achizitie din Romania By paul in forum Microsoft Xbox Series
    Replies: 1047 Last Post: 17-08-2023, 09:48
  2. Pot juca jocuri din Romania pe PS4 din America? By SnowPhantom in forum Sony PlayStation 4
    Replies: 7 Last Post: 19-11-2013, 16:07
  3. Locuri frumoase din Romania By vasilescui in forum Travel & Fashion
    Replies: 0 Last Post: 05-05-2011, 08:24
  4. Replies: 9 Last Post: 28-02-2011, 13:53
  5. Reviste de profil din Romania By rodarkone in forum Console Club
    Replies: 23 Last Post: 11-08-2008, 13:27

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts