Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 236 of 404 FirstFirst ... 136 186 226 234 235 236 237 238 246 286 336 ... LastLast
Results 4,701 to 4,720 of 8079

Thread: PS5 - achizitie din Romania

  1. #4701 SP
    Junior Member BlackLight1987's Avatar
    De cei de la quickmobile ce părere aveți? Făcând exceptie de pret, care este asemănător cu cele de pe olx!

  2. #4702 SP
    Banned bpoearth's Avatar
    Quote Originally Posted by chinty View Post
    Eu ma intreb ce deal au ALTEX cu Playstation/Sony de fac rost de console, iar EMAG care se lauda ca sunt cei mai mari de pe piata, stau pe tușă.
    Ori cei de la ALTEX au dat o prima de volum la Sony, care oricum e mai mică decât posibilele amenzi ANPC dupa tombola, sau le convine situația celor de la EMAG, ca nu le streseaza nimeni serverele si ei oricum isi iau comisionul mare de la WANNDER?
    Doar ca imagine însă, mi se pare ca EMAG din nou se fac de kko, așa cum s-au mai făcut cu reduceri false si alte prostii.

    Trimis de pe al meu SM-G950F folosind Tapatalk
    man eu cred ca Altex a facut pe dracu-n patru sa faca rost de multe ca s-a vazut cu un picior in groapa sau chiar doua dupa tombola respectiva... pe EMAG sincer nu cred ca l-a interesat asa mult din moment ce nu a clacat ca Altex si sta relax, vinde produsele altora la supra pret cum fac ei de fel de fapt.. cam asta e reasoningul meu, acum nu stiu

    ---------- Post added 23-02-2021 at 17:46 ----------

    Quote Originally Posted by BlackLight1987 View Post
    De cei de la quickmobile ce părere aveți? Făcând exceptie de pret, care este asemănător cu cele de pe olx!
    pai ce parere...buna rau, am luat o husa de telefon de la ei si o folie de sticla si au fost bomba )... )

    ce parere sa am man, normal ca o sa fie totul ok, sigilata, doar ca na, cu 20 de mil mai mult decat pretul initial sau cva de genul daca nu ma insel

  3. #4703 SP
    Senior Member dronology's Avatar
    Dacă ați fi eMag (sau alt comerciant) de ce v-ați zbate să aduceți consolele? Profitul ar fi aproape inexistent, ar curge cu reclamații la ANPC, serverele floodate de boți, call-centerul blocat etc. Care ar fi partea pozitivă pentru eMag (sau alt comerciant)?

  4. #4704 SP
    Junior Member bursuk2007's Avatar
    Ati urmarit umpic piata SH de Pc-uri de gaming? Au explodat toate preturile, un amarat de ryzen 5 cu gtx 1060 a ajuns sa coste 2500 RON. In momentul de fata un PS5 DE la 3999 lei de la quickmobile chiar suna binisor.

    Ca sa numai zic ca momentan e imposibil sa cumperi o placa video

    Cred ca aceasta criza a ps5-ului va trece in momentul in care revin si stoc-urile la placile video. Tot minerii sunt de vina pentru tot

  5. #4705 SP
    Junior Member deletu's Avatar
    Wannader au max 3-5 bucati pe stoc. Doar le scot si le baga la loc ca sa para ca au volum constant.

  6. #4706 SP
    Banned bpoearth's Avatar
    Quote Originally Posted by deletu View Post
    Wannader au max 3-5 bucati pe stoc. Doar le scot si le baga la loc ca sa para ca au volum constant.
    ty. m-am gandit eu ca e ceva ciudat, ca am tot urmarit si ba aparea "ultimul produs in stoc", dupa "stoc epuizat" si apoi iar "in stoc" de la wander..deci asa fac nebunii astia, ma ce nebuni sunt ei

  7. #4707 SP
    Member sinnombree07's Avatar
    Ați
    primit mail de la altex cei care nu au primit la tombola consola? Eu am primit sa plătesc pt consola dacă o mai vreau.

  8. #4708 SP
    Banned bpoearth's Avatar
    sper sa ramana cu ele mult si bine. noi sa prindem toti console la pret normal si ei inca sa se chinuie sa le vanda

  9. #4709 SP
    Junior Member Cavernus26's Avatar
    Tin minte cum initial toata lumea se pisa pe Altex cu tombola si erau toti revoltati, acum lumea se oftica ca nu s-a bagat la tombola pana la urma astia au fost cei mai ok

  10. #4710 SP
    Junior Member ioolica's Avatar
    Quote Originally Posted by sinnombree07 View Post
    Ați
    primit mail de la altex cei care nu au primit la tombola consola? Eu am primit sa plătesc pt consola dacă o mai vreau.
    o vreau eu daca tu nu o vrei

  11. #4711 SP
    Banned bpoearth's Avatar
    Quote Originally Posted by Cavernus26 View Post
    Tin minte cum initial toata lumea se pisa pe Altex cu tombola si erau toti revoltati, acum lumea se oftica ca nu s-a bagat la tombola pana la urma astia au fost cei mai ok
    sa stii ca asa e... acum ei sunt cei mai "asigurati", ca sa zic asa. stau linistiti si asteapta sa fie sunati si uite ca, chiar se intampla aparent. GJ guys.

  12. #4712 SP
    Junior Member chinty's Avatar
    Nu stiu de unde concluzia ca ALTEX au fost cei mai OK? Asta e ca aia, ca daca furi dar esti prins pe urma si achiti paguba, atunci nu ai furat.
    Ba tocmai ca ALTEX sunt cel mai putin OK, ca iau console care ar trebui plasate pe piata libera.
    Eu nu am nimic cu cei care au plătit taxa de participare ca sa aiba certitudinea ca peste 3,5, 10 luni primesc consolele, bravo lor, dar daca tot stocul PS se duce la ALTEX doar pt ca ALTEX au nu stiu ce deal cu PS, atunci nu mai sunt OK.
    O sa fac si o intrebare la ANPC în acest sens, sunt curios ce părere au, sa faca si ei niste verificari.

    Trimis de pe al meu SM-G950F folosind Tapatalk

  13. #4713 SP
    Banned bpoearth's Avatar
    Quote Originally Posted by chinty View Post
    Nu stiu de unde concluzia ca ALTEX au fost cei mai OK? Asta e ca aia, ca daca furi dar esti prins pe urma si achiti paguba, atunci nu ai furat.
    Ba tocmai ca ALTEX sunt cel mai putin OK, ca iau console care ar trebui plasate pe piata libera.
    Eu nu am nimic cu cei care au plătit taxa de participare ca sa aiba certitudinea ca peste 3,5, 10 luni primesc consolele, bravo lor, dar daca tot stocul PS se duce la ALTEX doar pt ca ALTEX au nu stiu ce deal cu PS, atunci nu mai sunt OK.
    O sa fac si o intrebare la ANPC în acest sens, sunt curios ce părere au, sa faca si ei niste verificari.

    Trimis de pe al meu SM-G950F folosind Tapatalk
    ba man sigur o sa-i doara-n cot pe astia de la ANPC de treaba asta...

    dupa parerea mea singura chestie nasoala pe care au facut-o atunci cu tombola a fost ca nu au pus un anunt de la bun inceput cu informatii legate despre ce e mai exact vorba, ci, au pus doar un buton de "comanda" . daca ar fi pus de la bun inceput un mesaj de atentionare care informa clientul despre ce e vorba eu zic ca nu ar fi gresit cu absolut nimic. parerea mea though

  14. #4714 SP
    Senior Member GabiCutlac's Avatar
    N-a plătit nimeni nici o taxa de participare. Cat despre un deal cu PS, chiar daca există, n-ar fi primul produs care se distribuie exclusiv printr-un anumit magazin, ceea ce oricum nu-i cazul. Acum deja va legați de orice...

  15. #4715 SP
    Junior Member LaurEntiu97's Avatar
    Eu ma intreb o chestie, e oare asa greu sa aduca Altex macar 10-20 digitale ?

    Sau oare nu vor ?

  16. #4716 SP
    Junior Member chinty's Avatar
    Achitarea în avans a consolei poate fi asimilată unei taxe de participare, doar nu ai primit în schimb decât dreptul de a participa, nu? Chiar daca ti s-au returnat banii in schimbul unei promisiuni.
    In fine, nu vreau sa ridic polemici, fiecare face cum crede ca e mai bine, eu o sa pun o intrebare la ANPC așa, pentru cultura mea si felicitări celor care le primiti de la "corectul" ALTEX.

    Trimis de pe al meu SM-G950F folosind Tapatalk

  17. #4717 SP
    Banned bpoearth's Avatar
    Quote Originally Posted by chinty View Post
    Achitarea în avans a consolei poate fi asimilată unei taxe de participare, doar nu ai primit în schimb decât dreptul de a participa, nu? Chiar daca ti s-au returnat banii in schimbul unei promisiuni.
    In fine, nu vreau sa ridic polemici, fiecare face cum crede ca e mai bine, eu o sa pun o intrebare la ANPC așa, pentru cultura mea si felicitări celor care le primiti de la "corectul" ALTEX.

    Trimis de pe al meu SM-G950F folosind Tapatalk
    ma normal ca ai dreptate, dar ai dreptate intr-o lume in care nu se intampla ceea ce s-a intamplat cu stocurile de ps5. adica au fost luate de scalperi, in cantitati mari, folosind boti.

    normal ca nu e ok sa participi cu bani la o tombola care doar iti da dreptul sa cumperi un produs, e clar , dar na, mie unul mi s-a parut o metoda destul de ok in conditiile actuale. asa dau la fiecare om consola cuvenita acum si au incheiat probleme cu "bagam stoc, dureaza 10 secunde, le-au luat cu boti, avem reclamatii, ne suna toata lumea, etc."

    go ahead si intreaba la ANPC si zi-ne si noua ce raspuns ti-au dat daca vrei ca si eu sunt curios ce pozitie iau ei in toata treaba asta.

  18. #4718 SP
    Senior Member GabiCutlac's Avatar
    S-a mai discutat, nu e o chestie nemaivăzută asta cu tombola pt un produs greu de găsit/cu stoc limitat. Se practică in țări mult mai civilizate, degeaba va agitați.

  19. #4719 SP
    Junior Member chinty's Avatar
    Am comunicat ALTEX în scris sa imi transmită un punct de vedere până mâine, urmând în caz contrar sa ma adresez ANPC.
    Probabil se vor prevala de termenul de raspuns 30 de zile, ma gandesc daca il accept sau nu.

    Va tin la curent.

    Trimis de pe al meu SM-G950F folosind Tapatalk

  20. #4720 SP
    Junior Member andrei_ghi's Avatar
    Salutare, am fost sunat de Altex pentru confirmarea comenzii (PS5 disk). Aveam numarul 827. O ora mai tarziu mi-a fost transmis link-ul de plata.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Xbox Series X|S - achizitie din Romania By paul in forum Microsoft Xbox Series
    Replies: 1047 Last Post: 17-08-2023, 09:48
  2. Pot juca jocuri din Romania pe PS4 din America? By SnowPhantom in forum Sony PlayStation 4
    Replies: 7 Last Post: 19-11-2013, 16:07
  3. Locuri frumoase din Romania By vasilescui in forum Travel & Fashion
    Replies: 0 Last Post: 05-05-2011, 08:24
  4. Replies: 9 Last Post: 28-02-2011, 13:53
  5. Reviste de profil din Romania By rodarkone in forum Console Club
    Replies: 23 Last Post: 11-08-2008, 13:27

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts