Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 237 of 404 FirstFirst ... 137 187 227 235 236 237 238 239 247 287 337 ... LastLast
Results 4,721 to 4,740 of 8079

Thread: PS5 - achizitie din Romania

  1. #4721 SP
    Senior Member GabiCutlac's Avatar
    Ba da-o dracu de treabă, au încercat și ei sa faca ceva ok, sa ajute gamerii, sa nu stea lumea cu frica de scalperi si boți si tot cu ANPC-ul in gură sunteți. Singura lor greșeală a fost jumatatea aia de ora in care n-au pus banner-ul cu tombola, dar pt aia au oferit voucher de 100 de lei ca scuze.
    Daca imi deschid vreodata o afacere sper sa n-am parte de clienți ca voi. Mai bine dau faliment.

  2. #4722 SP
    Member JohnnyUSA's Avatar

    PS5 - achizitie din Romania

    Quote Originally Posted by chinty View Post
    Achitarea în avans a consolei poate fi asimilată unei taxe de participare, doar nu ai primit în schimb decât dreptul de a participa, nu? Chiar daca ti s-au returnat banii in schimbul unei promisiuni.
    In fine, nu vreau sa ridic polemici, fiecare face cum crede ca e mai bine, eu o sa pun o intrebare la ANPC așa, pentru cultura mea si felicitări celor care le primiti de la "corectul" ALTEX.

    Trimis de pe al meu SM-G950F folosind Tapatalk
    Prietene, daca nu ai notiunea termenilor, mai bine abtine-te.

    Taxa de participare garanteaza PARTICIPAREA si ATAT. Este o taxa pe care tu o platesti si-ti iei la revedere de la banii aia.

    Mai incetati cu tampeniile, acum si Altex va pute? De ce? Pentru ca nu prindeti voi, smiorcaitilor, in fata celor care au numar de la Tombola?

    Sper sincer CA UNII sa nu prindeti nici macar la anu’, la cat de primadone plangacioase tragicomice sunteti, va stiti voi care!

    Cat despre restul, rabdare si tutun, la un moment dat va veni si timpul vostru. Totusi, rezistati tentatiei de a-i face pe unii cu bani de excursii la vara, nu merita PS5 efortul ala finaciar, v-o spune unul care are.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  3. #4723 SP
    Banned bpoearth's Avatar
    nici daca eram mare magnat nu cumparam de la bisnitarii astia la supra-pret, stai chill. poate doar le luam ca sa le pun eu inapoi pe OLX la pretul normal , dar si asa ii faceam fericiti pe samsari

    gen, si acum pot sa strang din cur si sa cumpar un ps5 de pe OLX, dar sentimentul care va urma dupa, de om prostit si furat, de disperat de viata, va fi crancen )

  4. #4724 SP
    Junior Member chinty's Avatar
    Quote Originally Posted by JohnnyUSA View Post
    Prietene, daca nu ai notiunea termenilor, mai bine abtine-te.

    Taxa de participare garanteaza PARTICIPAREA si ATAT. Este o taxa pe care tu o platesti si-ti iei la revedere de la banii aia.

    Mai incetati cu tampeniile, acum si Altex va pute? De ce? Pentru ca nu prindeti voi, smiorcaitilor, in fata celor care au numar de la Tombola?

    Sper sincer CA UNII sa nu prindeti nici macar la anu’, la cat de primadone plangacioase tragicomice sunteti, va stiti voi care!

    Cat despre restul, rabdare si tutun, la un moment dat va veni si timpul vostru. Totusi, rezistati tentatiei de a-i face pe unii cu bani de excursii la vara, nu merita PS5 efortul ala finaciar, v-o spune unul care are.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Din respect pentru cei de aici...no comment, "prietene" atotștiutor.

    Trimis de pe al meu SM-G950F folosind Tapatalk

  5. #4725 SP
    Junior Member sfanthu's Avatar
    emag a mai bagat in ianuarie si pe 1 februarie (cand am prins si eu) dar foarte putine si nu se afla si nici nu scriu pe facebook ca au primit. Probabil asteapta sa aiba un stoc mai mare nu 50 console.

  6. #4726 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Guys, va rog sa terminati cu discutiile despre tombola. Nu inteleg ce se intampla aici. Daca nu aveti ce discuta, dezgropati mortii?
    Va rog sa discutati on topic despre achizitie in momentul de fata a consolei PS5 din Romania. Atat!

  7. #4727 SP
    Member Para81's Avatar
    De la ORANGE

    Salut,

    Iti oferim un voucher de 10% reducere la cumpararea unui accesoriu din magazinul online, valabil pana la 31 mai inclusiv, conform discutiei telefonice din data de 23.02.2021


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  8. #4728 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Aveti mare grija - daca acceptati/folositi acele vouchers, se considera ca acceptati, pe cale amiabila, incheierea disputei (in cazul in care aveti de gand sa faceti reclamatie la ANPC sau ati facut deja).
    Astfel nu vor fi amendati in cazul in care vor fi gasiti vinovati de haosul asta.

  9. #4729 SP
    Member Para81's Avatar
    Quote Originally Posted by razvanrazy View Post
    Aveti mare grija - daca acceptati/folositi acele vouchers, se considera ca acceptati, pe cale amiabila, incheierea disputei (in cazul in care aveti de gand sa faceti reclamatie la ANPC sau ati facut deja).
    Astfel nu vor fi amendati in cazul in care vor fi gasiti vinovati de haosul asta.
    Eu nu folosesc pentru ca am facut reclamatie, doi n-am ce sa cumpar dupa orange shop inafara de ps5


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  10. #4730 SP
    Junior Member Redefine07's Avatar
    Am primit azi la ora 17:53 link de plata , s-a schimbat statusul la comanda din anulata in Confirmata manual (Altex)

  11. #4731 SP
    Junior Member Blonndul's Avatar
    Buna ziua. Ma scuzati pentru acest post, dar cunoaste cineva daca au fost persoane sunate de cei de la Altex cu numar de ordine peste 2200 ? Deoarece am vazut un comentariu pe un grup cum ca au fost foarte multe persoane ce nu au mai dorit consola si acestia au ajuns sa sune persoanele cu numar de ordine peste 2200.

  12. #4732 SP
    Junior Member Subliminal's Avatar
    Nu e peste 2200, dar am un amic cu 2119, si a fost sunat ieri. A primit si linkul de plata

  13. #4733 SP
    Member flaviud's Avatar
    Quote Originally Posted by Hunteru View Post
    Salut,

    Si eu am fost sunat azi (10:17) si aveam prioritatea numarul 2128 (MG).

    Nu stiu daca le proceseaza in ordine, dar e clar ca a venit un "val" mai mare in stoc.
    De aici de pe forum asta e nr cel mai mare postat de cineva care a fost sunat

  14. #4734 SP
    Junior Member rzvro's Avatar
    Digital nici acum nu au adus, nu? Ca eu acolo sunt inscris...

  15. #4735 SP
    Junior Member andrei_ghi's Avatar
    Dintre cei sunati de Altex si care ati si facut plata, a mai primit cineva vreo notificare (confirmare plata, estimat livrare etc.)?

  16. #4736 SP
    Member lucicleric's Avatar
    Offtopic, nu inteleg de ce sunteti indignati de pretul unui ps5 pe la emag sau mai stiu eu, placile video abia iesite nu le vedeti? o placa video la 2000 de lei e 3-4 mii....nu mai zic de restul. Asta e piata, cererea foarte mare si disponibilitate ioc. Si vorba ceea e pretul asta in toata lumea , desi toata lumea stie ca nu e pretul real.
    Poate ar trebui sa ne mai linistim putin, treaba fiecaruia daca face specula sau nu...desi un ps5 nu e un produs vital.....Mai marii giganti din lumea asta fac ce vor cu pretul, dar ne conformam ca nu avem unde plange.
    Nu sunt speculant, nu am 10 console, doar una pe care sincer nu am ce sa ma joc, dar e bine sa fie acolo....pana una alta mai relax ca daca ardea, ati fi cumparat de la asa zisii speculanti de pe olx.

  17. #4737 SP
    Junior Member Cavernus26's Avatar
    Quote Originally Posted by lucicleric View Post
    Offtopic, nu inteleg de ce sunteti indignati de pretul unui ps5 pe la emag sau mai stiu eu, placile video abia iesite nu le vedeti? o placa video la 2000 de lei e 3-4 mii....nu mai zic de restul. Asta e piata, cererea foarte mare si disponibilitate ioc. Si vorba ceea e pretul asta in toata lumea , desi toata lumea stie ca nu e pretul real.
    Poate ar trebui sa ne mai linistim putin, treaba fiecaruia daca face specula sau nu...desi un ps5 nu e un produs vital.....Mai marii giganti din lumea asta fac ce vor cu pretul, dar ne conformam ca nu avem unde plange.
    Nu sunt speculant, nu am 10 console, doar una pe care sincer nu am ce sa ma joc, dar e bine sa fie acolo....pana una alta mai relax ca daca ardea, ati fi cumparat de la asa zisii speculanti de pe olx.
    Ar trebui sa aiba si un scop postarea asta ? La fel cum nu cumpara lumea ps5 ls 5000 de lei nu cumpara nici rtx 3070 la 4500 lei , iar daca valoarea unui produs este setata de producator la 2500 lei iar cineva il da cu 4500 nu vad cum acel om este un "asa zis" speculant , este clar un speculant

  18. #4738 SP
    Member lucicleric's Avatar
    Tocmai ca acel msrp este setat si chiar s-a marketat pretul placilor video, ca o sa fie super ieftine...si ce sa vezi, tot gigantii o vand la un pret dublu fata de acel msrp...nu ai vazut nici macar la lansare pretul adevarat. Dar nu plange nimeni. Cine vrea sa inteleaga rostul postarii, il intelege.
    Chiar ieri vorbeam cu cineva care ar dori sa deschida afacere cu o sala de jocuri pentru ca a prins mai multe ps5-uri si imi cerea o parere....pey la cata ura vad pe forumuri , i-am spus sa aiba mare grija cum se trezeste fara ele sau lovite, stricate tocmai din frustrarile care nu isi au rostul...

  19. #4739 SP
    Member flaviud's Avatar
    Quote Originally Posted by andrei_ghi View Post
    Dintre cei sunati de Altex si care ati si facut plata, a mai primit cineva vreo notificare (confirmare plata, estimat livrare etc.)?
    Confirmarea de plata da, estimat livrare nu

  20. #4740 SP
    Junior Member ionitagelu's Avatar
    sa nu se mai planga nimeni, avem oferta pe emag cu 7000.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Xbox Series X|S - achizitie din Romania By paul in forum Microsoft Xbox Series
    Replies: 1047 Last Post: 17-08-2023, 09:48
  2. Pot juca jocuri din Romania pe PS4 din America? By SnowPhantom in forum Sony PlayStation 4
    Replies: 7 Last Post: 19-11-2013, 16:07
  3. Locuri frumoase din Romania By vasilescui in forum Travel & Fashion
    Replies: 0 Last Post: 05-05-2011, 08:24
  4. Replies: 9 Last Post: 28-02-2011, 13:53
  5. Reviste de profil din Romania By rodarkone in forum Console Club
    Replies: 23 Last Post: 11-08-2008, 13:27

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts