Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 254 of 404 FirstFirst ... 154 204 244 252 253 254 255 256 264 304 354 ... LastLast
Results 5,061 to 5,080 of 8079

Thread: PS5 - achizitie din Romania

  1. #5061 SP
    Junior Member Schwichel's Avatar
    Pentru cei care au fost sunati de Altex: Am sunat mai devreme ca sa-i intreb cand estimeaza ca vor fi livrate comenzile, iar operatorul mi-a spus ca fiecare comanda este procesata manual si ca mai dureaza. Dupa ce este finalizat procesul asta, in 1 - 3 zile lucratoare vor fi livrate. Saptamana viitoare cel mai probabil ajung la noi.

  2. #5062 SP
    Banned bpoearth's Avatar
    Quote Originally Posted by smits View Post
    Vazut pe un grup si o pagina pe fb
    ce mai zic baietii pe grupul ala, s-au cam dat la fund a?

  3. #5063 SP
    Junior Member Cavernus26's Avatar
    Quote Originally Posted by paul94 View Post
    Nu ii pasa gigantului de eMAG de cativa scalpers amarati, ii pasa mai mult sa fie cel care da PS5 la pret corect.
    sau , am o teorie si mai buna , emagului nu ii pasa punct

  4. #5064 SP
    Member Remediu's Avatar
    Nu ii pasa, atat timp cat vinde. Oricum, toata lumea cumpara de la emag chestii, nu or s apiarda clienti.
    Intr-adevar, e mega penibil ca se asociaza cu toti descultii care vand pe site-ul lor.

    Sent from my IN2013 using Tapatalk

  5. #5065 SP
    Member lucicleric's Avatar
    Hai ca e bine, vad ps5 la 3500 lei. Daca arde, acum ar fi cel mai decent pret de la reseller-i.

  6. #5066 SP
    Banned bpoearth's Avatar
    Quote Originally Posted by lucicleric View Post
    Hai ca e bine, vad ps5 la 3500 lei. Daca arde, acum ar fi cel mai decent pret de la reseller-i.
    unde asta? pe OLX?

  7. #5067 SP
    Member Remediu's Avatar
    Eu nu cumpar "de la baieti" consola. Nu iau decat din magazin. Cu atat mai mult cu cat pretul pe olx si la alti rahati e mai mare decat cel oficial.
    Cine naiba a mai auzit sa cumperi de pe olx cu pret mai mare decat in magazin?
    Sa si le tina, nu dau bani la scursuri. Merge foarte bine si PS4

    Sent from my IN2013 using Tapatalk

  8. #5068 SP
    Member lucicleric's Avatar
    Quote Originally Posted by bpoearth View Post
    unde asta? pe OLX?
    Da pe olx.

    ---------- Post added 04-03-2021 at 19:15 ----------

    Quote Originally Posted by Remediu View Post
    Eu nu cumpar "de la baieti" consola. Nu iau decat din magazin. Cu atat mai mult cu cat pretul pe olx si la alti rahati e mai mare decat cel oficial.
    Cine naiba a mai auzit sa cumperi de pe olx cu pret mai mare decat in magazin?
    Sa si le tina, nu dau bani la scursuri. Merge foarte bine si PS4

    Sent from my IN2013 using Tapatalk
    Fiecare cumpara de unde doreste, dar pana la urma e posibil sa cedezi nervos daca nici intr-un an nu prinzi si ii vezi pe toti ca au consola cine stie de pe unde.....pretul e rezonabil, in lipsa de alternative eu zic ca merge....asta daca nu ai prins numar de ordine pe la altex si speri ca te va contacta cineva.

  9. #5069 SP
    Junior Member sumanovici's Avatar
    ne-am cam luat teapa baietii

  10. #5070 SP
    Junior Member VIKcentiu's Avatar
    Quote Originally Posted by sumanovici View Post
    ne-am cam luat teapa baietii
    Niciodata sa nu aveti 100% incredere intr-un zvon. ;(

  11. #5071 SP
    Member Remediu's Avatar
    Quote Originally Posted by lucicleric View Post
    Da pe olx.

    ---------- Post added 04-03-2021 at 19:15 ----------



    Fiecare cumpara de unde doreste, dar pana la urma e posibil sa cedezi nervos daca nici intr-un an nu prinzi si ii vezi pe toti ca au consola cine stie de pe unde.....pretul e rezonabil, in lipsa de alternative eu zic ca merge....asta daca nu ai prins numar de ordine pe la altex si speri ca te va contacta cineva.
    Nu platesc supra-taxa la bisnitari. Ce, tu vrei ps5 pt ca au altii?
    Nu e deloc rezonabil pretul. Plus ca voi intretineti bisnitarii astia obositi, daca nu ati fi voi, nu ar mai acapara scalperii toate stockurile.

    Sent from my IN2013 using Tapatalk

  12. #5072 SP
    Member lucicleric's Avatar
    Quote Originally Posted by Remediu View Post
    Nu platesc supra-taxa la bisnitari. Ce, tu vrei ps5 pt ca au altii?
    Nu e deloc rezonabil pretul. Plus ca voi intretineti bisnitarii astia obositi, daca nu ati fi voi, nu ar mai acapara scalperii toate stockurile.

    Sent from my IN2013 using Tapatalk
    Am ps5 pentru ca am tinut neaparat sa am ultima fita in materie de console.....nu pot sa spun ca ma joc ca un disperat pentru ca nu sunt jocuri. Ziceam ipotetic, ca poate ai cunoscuti care au prins si tu nu ai prins....Eu sunt curios si la pretul de fata, care nu mai este dublu, te deranjeaza ca nu platesc taxe pe banii aia sau? Singurul ghinion care poti sa il ai e sa ai nevoie de garantie, si din cauza numarului mic de console sa iti iei teapa si sa iti dea banii inapoi....pana acum am vazut foarte putine cazuri cu garantia

  13. #5073 SP
    Member smits's Avatar
    N-ai rabdare platesti.

    Nu stiu ce va mai bateti atata capul.

  14. #5074 SP
    Member Remediu's Avatar
    Ce nu pricepi? Din cauza ta si a celor ca tine cumpara scalperii tot ca sa vanda la supra-pret.
    Pt ca voi faceti sa fie cerere de console jmenuite de bisnitari.
    Nu cumpar de la ei niciodata, nimic.
    De la ei ar trebui sa fie sub pretul pietei,daca e peste pretul pietei e teapa.
    Intretineti practicile astea si de aia nu apuca lumea sa le cumpere din magazin la pretul normal.


    Sent from my IN2013 using Tapatalk

  15. #5075 SP
    Junior Member TigerGeo's Avatar
    Quote Originally Posted by lucicleric View Post
    Da pe olx.

    ---------- Post added 04-03-2021 at 19:15 ----------



    Fiecare cumpara de unde doreste, dar pana la urma e posibil sa cedezi nervos daca nici intr-un an nu prinzi si ii vezi pe toti ca au consola cine stie de pe unde.....pretul e rezonabil, in lipsa de alternative eu zic ca merge....asta daca nu ai prins numar de ordine pe la altex si speri ca te va contacta cineva.
    Nu inteleg asta cu "cedezi nervos". E doar o consola, nu ceva care iti defineste viata.

    In fine, eu astept chiar daca ar trece vreo 2-3 ani, nu merita sa platesc pretul consolei si 1000/1500 lei in plus, doar ca sa am PS5.

  16. #5076 SP
    Banned bpoearth's Avatar
    terminati ma cu disputele astea...

    bai smits, ce mai zic aia pe grupul ala de au zis azi de zvon? mai tine-ne la curent.

  17. #5077 SP
    Member smits's Avatar
    Mai nimic sincer.

    Se pare ca a fost alarma falsa.

    Pana si playstationfans romania postase azi ca auzit ca va fi stoc la emag. Da nimic

  18. #5078 SP
    Member Remediu's Avatar
    Pe grupul respectiv au scris oamenii ca nu a fost niciun restock.
    Eu nu vreau sa imi mai bat capul cu playstation 5. Daca o sa apara in magazine il iau, daca nu, sa se spele pe cap cu consola lu' peste prajit.

    Sent from my IN2013 using Tapatalk

  19. #5079 SP
    Member alexandru92's Avatar
    Pe emag vad firme care dau ps4 500gb la pret mai mare ca ps5, ce sa mai vb de ps4 pro... Pe bune frate cine mai cumpără ps4 500gb la 2000ron?!!? Astia chiar nu mai scad prețurile, eram curios de pretul unui ps4 pro, dar când am vazut ca ajunge si la 3000 ron , sa stea cu ele in gat.

  20. #5080 SP
    Junior Member Rayce's Avatar
    Quote Originally Posted by alexandru92 View Post
    Pe emag vad firme care dau ps4 500gb la pret mai mare ca ps5, ce sa mai vb de ps4 pro... Pe bune frate cine mai cumpără ps4 500gb la 2000ron?!!? Astia chiar nu mai scad prețurile, eram curios de pretul unui ps4 pro, dar când am vazut ca ajunge si la 3000 ron , sa stea cu ele in gat.
    Asta e stilul romanesc, vor sa vanda "mult", care e defapt putin, la pret mare, in loc sa vanda mult la pret mai mic si sa faca banii din rulaj. Cine este minim informat de pretul produselor, stie ca nu se merita sa cumperi o consola dintr-o generatie trecuta la acelasi pret cu una din generatia noua. But you know, lasa-i sa isi incerce "norocul" si sa le prinda praf depozitul, ca sigur isi recupereaza banii...

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Xbox Series X|S - achizitie din Romania By paul in forum Microsoft Xbox Series
    Replies: 1047 Last Post: 17-08-2023, 09:48
  2. Pot juca jocuri din Romania pe PS4 din America? By SnowPhantom in forum Sony PlayStation 4
    Replies: 7 Last Post: 19-11-2013, 16:07
  3. Locuri frumoase din Romania By vasilescui in forum Travel & Fashion
    Replies: 0 Last Post: 05-05-2011, 08:24
  4. Replies: 9 Last Post: 28-02-2011, 13:53
  5. Reviste de profil din Romania By rodarkone in forum Console Club
    Replies: 23 Last Post: 11-08-2008, 13:27

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts