Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 85 of 404 FirstFirst ... 35 75 83 84 85 86 87 95 135 185 ... LastLast
Results 1,681 to 1,700 of 8079

Thread: PS5 - achizitie din Romania

  1. #1681 SP
    Member TravisPastrana's Avatar
    Quote Originally Posted by CosminTM View Post
    Mai este cineva care inca nu si-a primit precomanda de la Emag?
    Am sunat la ei de mai multe ori. Unele raspunsuri au fost ca s-ar fi pierdut consola in depozit, dar cel mai interesant a fost ca inca asteapta sa le vina stocuri de console ca sa le poata trimite.

    Stie cineva daca Emag chiar nu a primit inca toate consolole pentru precomenzi? Chiar asteapta vreun lot intarziat sau au acceptat mai multe precomenzi decat stoc promis si acum trag de timp pana poate prind inca vreo mana de console?

    Am dat precomanda de pe 17 septembrie asteptand consola la lansare, acum nu stiu daca o sa o mai primesc pana de Craciun

    Sunt foarte dezamagit de Emag, mai ales ca am avut toata baza in aceast precomanda. Daca stiam incercam sa fac rost de consola day 1 cand a aparut...

    Si eu sunt tot cu precomanda din 17 sep in jurul orei 21 si inca nu am primit consola. In 21 nov de dimineata a fost actualizat statusul produse predate curierului si a ramas asa pana azi dimineata la 09:24 cand s-a schimbat in expeditie in livrare. Sper sa o primesc astazi. O sa sun imediat curierul din zona mea sa vad daca e la el.

  2. #1682 SP
    Junior Member Elthalion's Avatar
    Tot din Cluj sunt si eu, tot de la Orange astept. Nu s-a updatat status-ul la AWB ( fan ) de vineri seara. Am primit sms sambata de la Orange ca se va livra comanda in cursul zilei respective. Nici vorba de asa ceva.

    Am sunat azi dimineata la Fan, si desi statusul la awb nu e inca updated, coletul e intr-adevar in Cluj ( depozit Apahida ) dar nu a fost preluat de nici un curier ( ora 10 dimineata ). Am 0 sperante ca vine azi, de mult se stie ca Fan-ul de pe Cluj sunt varza, desi in ultima perioada chiar nu am mai intampinat probleme de genul cu ei.

    O sa incerc deseara sa merg dupa ea, desi e treaba lor sa o livreze la usa, dar chiar nu mai vreau sa stau la mila curierilor. Altora din aceeasi zona ca mine ( cartier in apropiere ) le-a fost livrata consola vineri de catre fan ( orange ).

    Cei care sunteti in situatie similara, va rog sa mai dati updates daca aflati ceva.

  3. #1683 SP
    Junior Member GabrielAndrei07's Avatar
    La mine e problema ca nu gasesc coletul. Nimeni nu stie unde este, in ce depozit. Cica e pe masina, de vineri dimineata.

  4. #1684 SP
    Junior Member amon2051's Avatar
    Warning … post lung ahead

    Salutare, eu am fost unul din norocosii care au prins o consola la orange … deocamdata toate bune si frumoase. De duminica trecuta am inceput sa stresez toti retailerii fizic in magazin si la telefon in call center, share-uiesc aici in ideea in care ar putea sa contina informatii utile pt cine inca urmareste ( este vorba de Bucuresti ).

    Flanco:
    luni - call center: nu stiu, se estimeaza ca pe 19 vor primi … dar nu situ …
    - in magazin: nu raspund …
    marti - call center: pe site pe 19
    - dus in magazin: vorbit cu cineva care primese notificare ca pe site vor fi disponibile, in magazin nu stie, recomanda site pt siguranta daca prind.
    miercuri - call center: pe 7 decembrie se vor actualiza stocurile … deci nu au pana atunci …

    Altex:
    luni - cc: ar fi pe 19 online, daca e disponibil in magazin e stoc diferit de cel de la comanda care se livreaza din depozit.
    - in magazin nu respund la telefon
    Marti -cc: pe site comanda, in magazin nu se stie
    -dus in magazin … nu vor avea stoc pe 19 poate la cateva saptamani dupa in magazin
    Mercuri - alta zi alt prost la call center … nu au informatii ( ieri aveau ) … Altex si Mediagalaxy au acelesi stoc pe online la toate produsele.

    Emag:
    luni - intreaba si revine - nu a mai revenit
    marti - saptamana viitoare incepand cu data de 20, 20 si ceva ar avea stoc revin ei cu detalii - nu a mai revenit atunci dar a revenit miercuri … are o lista facuta de ea pentru precomenzi viitoare - este ireal !!!
    miercuri - am nimerit una care ma pune sa fac recommanda din contul de client … am scurtat conversatia
    - alt operator … nu au venit decat stocurile de precomenzi, la jum lui decembrie alte stocuri ( posibil )

    Mediagalaxy:
    am prins la telefon - om din magazin de la raion revin eu cu un telefon pe 18/19, ar putea sa o rezerve in magazin.
    luni - acelasi tip imi spune: chipurile altex,emag,mediagalaxy asteapta Inca transport de la sony care au promis ca vor aduce si stoc in magazin, dar nici de precomenzi nu au venit Inca ( e luni totusi ).
    Marti - pe 19 pe site si posibil si in magazine …

    As spune ca cele mai mari sanse sunt in continuare la Emag, doamna de marti m-a intrebat daca sunt interesat si de precomenzi iar miercuri a revenit cu telefon in care ma intrebat daca ma pune pe o lista a ei … personala … de precomenzi … nush daca era vrajeala sau nu dar daca revine va anunt.

    Fun fact, pe cute de la PS5-ul meu de la orange score premiumbrands … shocker!!!

  5. #1685 SP
    Member angellicus's Avatar
    Quote Originally Posted by GabrielAndrei07 View Post
    La mine e problema ca nu gasesc coletul. Nimeni nu stie unde este, in ce depozit. Cica e pe masina, de vineri dimineata.
    Nu are cum sa fie pe o mașină mai mult timp de o zi. Exact la fel a fost situația la mine. Aparea in tranzit timp de trei zile intre Timișoara și Cluj. De fapt, coletul era la depozitul din Apahida, dar nu a fost procesat. Așa că, până nu s-a făcut scanarea aia inițială la depozit, nimeni nu știa unde e coletul.

    Sent from my SM-G973F using Tapatalk

    ---------- Post added 23-11-2020 at 12:07 ----------

    Quote Originally Posted by Elthalion View Post
    Tot din Cluj sunt si eu, tot de la Orange astept. Nu s-a updatat status-ul la AWB ( fan ) de vineri seara. Am primit sms sambata de la Orange ca se va livra comanda in cursul zilei respective. Nici vorba de asa ceva.

    Am sunat azi dimineata la Fan, si desi statusul la awb nu e inca updated, coletul e intr-adevar in Cluj ( depozit Apahida ) dar nu a fost preluat de nici un curier ( ora 10 dimineata ). Am 0 sperante ca vine azi, de mult se stie ca Fan-ul de pe Cluj sunt varza, desi in ultima perioada chiar nu am mai intampinat probleme de genul cu ei.

    O sa incerc deseara sa merg dupa ea, desi e treaba lor sa o livreze la usa, dar chiar nu mai vreau sa stau la mila curierilor. Altora din aceeasi zona ca mine ( cartier in apropiere ) le-a fost livrata consola vineri de catre fan ( orange ).

    Cei care sunteti in situatie similara, va rog sa mai dati updates daca aflati ceva.
    Să nu faci un drum degeaba - îți trebuie cerere să îl ridici din depozit. Trebuie sa faci cererea la call center-ul de la București, ei transmit asta la Cluj. Cluj-ul trebuie să îți confirme că e OK sa mergi după colet printr-un telefon. Trebuie sa faci asta pentru că cei de la Cluj nu răspund la telefon. Am așteptat și o oră să răspundă cineva fără noroc.

    Edit: Chiar daca faci cererea, nu ai nici o garanție că cei de la Cluj se mișcă rapid. Nu o sa o poți lua astăzi cel mai probabil, decât dacă ai mult noroc.

    Sent from my SM-G973F using Tapatalk

  6. #1686 SP
    Junior Member DannyXCM's Avatar
    Quote Originally Posted by amon2051 View Post
    Warning … post lung ahead

    Salutare, eu am fost unul din norocosii care au prins o consola la orange … deocamdata toate bune si frumoase. De duminica trecuta am inceput sa stresez toti retailerii fizic in magazin si la telefon in call center, share-uiesc aici in ideea in care ar putea sa contina informatii utile pt cine inca urmareste ( este vorba de Bucuresti ).

    Flanco:
    luni- call center: nu stiu, se estimeaza ca pe 19 vor primi … dar nu situ …
    - in magazin: nu raspund …
    marti - call center: pe site pe 19
    - dus in magazin: vorbit cu cineva care primese notificare ca pe site vor fi disponibile, in magazin nu stie, recomanda site pt siguranta daca prind.
    miercuri - call center: pe 7 decembrie se vor actualiza stocurile … deci nu au pana atunci …

    Altex:
    luni- cc: ar fi pe 19 online, daca e disponibil in magazin e stoc diferit de cel de la comanda care se livreaza din depozit.
    - in magazin nu respund la telefon
    Marti -cc: pe site comanda, in magazin nu se stie
    -dus in magazin … nu vor avea stoc pe 19 poate la cateva saptamani dupa in magazin
    Mercuri - alta zi alt prost la call center … nu au informatii ( ieri aveau ) … Altex si Mediagalaxy au acelesi stoc pe online la toate produsele.

    Emag:
    luni - intreaba si revine - nu a mai revenit
    marti - saptamana viitoare incepand cu data de 20, 20 si ceva ar avea stoc revin ei cu detalii - nu a mai revenit atunci dar a revenit miercuri … are o lista facuta de ea pentru precomenzi viitoare - este ireal !!!
    miercuri - am nimerit una care ma pune sa fac recommanda din contul de client … am scurtat conversatia
    - alt operator … nu au venit decat stocurile de precomenzi, la jum lui decembrie alte stocuri ( posibil )

    Mediagalaxy:
    am prins la telefon - om din magazin de la raion revin eu cu un telefon pe 18/19, ar putea sa o rezerve in magazin.
    luni - acelasi tip imi spune: chipurile altex,emag,mediagalaxy asteapta Inca transport de la sony care au promis ca vor aduce si stoc in magazin, dar nici de precomenzi nu au venit Inca ( e luni totusi ).
    Marti - pe 19 pe site si posibil si in magazine …

    As spune ca cele mai mari sanse sunt in continuare la Emag, doamna de marti m-a intrebat daca sunt interesat si de precomenzi iar miercuri a revenit cu telefon in care ma intrebat daca ma pune pe o lista a ei … personala … de precomenzi … nush daca era vrajeala sau nu dar daca revine va anunt.

    Fun fact, pe cute de la PS5-ul meu de la orange score premiumbrands … shocker!!!
    Si eu am consola de la flanco , dar garantia este direct la Sony


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  7. #1687 SP
    Junior Member CosminTM's Avatar
    Quote Originally Posted by amon2051 View Post
    As spune ca cele mai mari sanse sunt in continuare la Emag, doamna de marti m-a intrebat daca sunt interesat si de precomenzi iar miercuri a revenit cu telefon in care ma intrebat daca ma pune pe o lista a ei … personala … de precomenzi … nush daca era vrajeala sau nu dar daca revine va anunt.
    Nu stiu ce sa zic despre Emag. Din data ce nu au fost livrate toate precomenzile ar fi nesimtire maxima sa bage stockuri separate la vanzare.

  8. #1688 SP
    Junior Member iloveme's Avatar
    Scrie undeva la ce ora o sa fie extragerea la Altex ? M-am uitat pe regulament, tot vad data de 25 fara ora ( daca cumva scrie acolo si sunt eu mai orb , sorry ).

    Merci.

  9. #1689 SP
    Junior Member Staticrzr's Avatar
    La asta m-am uitat și eu, nu scrie nimic de ora extragerii. Practic va fi ceva intern. Daca te anunță ai câștigat..daca nu..nu..asta e tot, destul de sec nu? Și pot da consolele cui vor ei. Poate având atâta presa negativa, nu au cum..nu știu. Sunt curios ce părere au ANPC

  10. #1690 SP
    Junior Member StevenTheCooles's Avatar
    Ba, am vesti bune si vesti proaste legate de stocul de PS5
    Partea buna e ca am gasit un site online de incredere care vinde PS5 online
    Partea proasta e ca consola costa 6499.00Lei
    Daca va intereseaza sa o luati acuma sau sa asteptati sa o luati cand doamne ajuta se mai reduce....
    Link: Consola Playstation 5

  11. #1691 SP
    Junior Member Staticrzr's Avatar
    Serios? Ăștia sunt mai răi ca cei de pe OLX. Deja mie nu mi se mai par de încredere, doar prin ce adaos comercial pot sa adauge.

  12. #1692 SP
    Junior Member razzz911's Avatar
    o sa gasiti extragerea pe tragerilasorti.ro, rezultatele plus lista participantilor

  13. #1693 SP
    Junior Member drix's Avatar
    Quote Originally Posted by StevenTheCooles View Post
    Ba, am vesti bune si vesti proaste legate de stocul de PS5
    Partea buna e ca am gasit un site online de incredere care vinde PS5 online
    Partea proasta e ca consola costa 6499.00Lei
    Daca va intereseaza sa o luati acuma sau sa asteptati sa o luati cand doamne ajuta se mai reduce....
    Link: Consola Playstation 5
    E bine de stiut ce site-uri sa evit de acum cand voi avea de cumparat jocuri sau orice altceva. Pana acum lista era scurta, doar gamesline care vinde cu 7000 de lei pe emag. Acum si game-shop.ro. Ce mârșăvie...

  14. #1694 SP
    Member coxanovici's Avatar
    De redus prețul nu are cum nici anul viitor si la ce adaos au aia iti cumperi 2 PS 5 ai un ps4 pro nu mai vb de jocuri servicii. Răbdare pana pe 23 dec sigur apare un stoc pe undeva poate chiar la Sony

  15. #1695 SP
    Junior Member Staticrzr's Avatar
    Quote Originally Posted by razzz911 View Post
    o sa gasiti extragerea pe tragerilasorti.ro, rezultatele plus lista participantilor
    Pai lista cu participanții nu va fi , au scris și în regulament vor fi doar niste numere..

  16. #1696 SP
    Junior Member razzz911's Avatar
    Cel putin vezi daca ai castigat, ei te anunta in 1-3 zile, confirm regulamentului. Transparenta maxima daca nici lista cu participanti nu o incarca frumos

  17. #1697 SP
    Junior Member Staticrzr's Avatar
    Pai macar sa îmi de-a numărul înainte de extragere..pe mail..nush

  18. #1698 SP
    Junior Member razzz911's Avatar
    Astia nici nenorocita asta de tombola nu sunt in stare sa o organizeze cat de cat transparent, am citit scum si eu in regulament. Pai de ce nu ai folosit nr. de comanda in loc de date personale? M-.enervat, daca nu castig o sa fac si eu o plangere la ANPC, motiv transparenta tombolei plus toata faza de inceput. Am comanda la 17:52...

  19. #1699 SP
    Junior Member Staticrzr's Avatar
    Eu am comandat pe media Galaxy. Deși eram pe site de la 17:55 , nu mergea adăugat în coș până la 18:00 atunci când am finalizat și comanda. Am crezut că sunt printre primii dar se pare cumva că pe siteul altex s-a putut mai devreme

  20. #1700 SP
    Junior Member razzz911's Avatar
    Da, eu la altex am. Comanda confirmata la 17:52

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 85 of 404 FirstFirst ... 35 75 83 84 85 86 87 95 135 185 ... LastLast

Similar Threads

  1. Xbox Series X|S - achizitie din Romania By paul in forum Microsoft Xbox Series
    Replies: 1047 Last Post: 17-08-2023, 09:48
  2. Pot juca jocuri din Romania pe PS4 din America? By SnowPhantom in forum Sony PlayStation 4
    Replies: 7 Last Post: 19-11-2013, 16:07
  3. Locuri frumoase din Romania By vasilescui in forum Travel & Fashion
    Replies: 0 Last Post: 05-05-2011, 08:24
  4. Replies: 9 Last Post: 28-02-2011, 13:53
  5. Reviste de profil din Romania By rodarkone in forum Console Club
    Replies: 23 Last Post: 11-08-2008, 13:27

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts