Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

View Poll Results: Ai avut probleme cu PS5?

Voters
114. You may not vote on this poll
  • Nu, totul e ok si merge perfect ca in prima zi

    77 67.54%
  • Probleme hardware, caz de service/garantie

    14 12.28%
  • Soft-brick, caz de service/garantie

    4 3.51%
  • Probleme software, s-au rezolvat cu update/restore

    6 5.26%
  • Inca nu am probleme, insa consola e galagioasa

    17 14.91%
  • Inca nu am probleme, insa consola se supraincalzeste

    0 0%
Multiple Choice Poll.
Page 9 of 28 FirstFirst ... 7 8 9 10 11 19 ... LastLast
Results 161 to 180 of 555

Thread: Rata defectiunilor - PS5

  1. #161 SP
    Senior Member Xander RO's Avatar
    Quote Originally Posted by keanustar View Post
    am bagat consola in alta priza din prelungitor.
    De atunci nu s-a mai inchis.
    @keanu vin si eu cu o parere dupa o experienta traita astazi. Nu inseamna ca este cum spun eu, dar cred ca are legatura.

    Eu cred ca e de la priza, daca spui ca dupa ce ai mutat-o nu a mai facut. Nu cred ca are legatura cu salvarile din joc.
    Eu tin ambele console + TV-ul intr-un UPS cu 6 socketuri de la APC (2 sloturi prize normale cu protectie + 4 prize cu protectie si baterie).
    E, la mine ambele console intra in acele prize cu protectie+baterie si astazi cand m-am jucat Astro pe PS5 a inceput UPS-ul sa faca ca toti dracii in zonele unde era imaginea mai shiny HDR. Nu s-a stins, dar UPS-ul ma anunta clar ca nu prea mai poate.

    Ce inseamna asta? Consola consuma automat mai mult curent in zonele mai demanding si fiind in socketul de baterie ala ma anunta ca nu mai poate (asa face si daca bag alti consumatori mari in el).
    Imediat am mutat consola intr-un slot normal fara baterie si nu a mai bipait deloc.

    Concluzia?
    Este strict parerea mea, dar eu cred ca PS5-ului nu-i plac anumite prize in momentele de full load (si astia de la Microsoft recomandau in 2017 sa bagi daca se poate One X-ul in priza verticala de perete, nu prelungitor).
    Inca o data, e posibil sa bat eu campii, dar m-am legat de experienta mea de astazi cu UPS-ul si cred ca e de la sursa consolei.
    Daca nu primeste cat sau cum ii place => se stinge.

    Ca sa testez acelasi socket de la UPS, m-am mutat dincolo ca sa joc Valhalla si nu urla niciodata cand folosesc XSX-ul, deci n-am UPS-ul defect.

  2. #162 SP
    Senior Member keanustar's Avatar
    E destul de ciudat, ca in 90 de ore de Valhalla, pana la momentul incidentelor, nu avusesem problema asta.
    Priza in care am bagat e tot in acelasi prelungitor, care nu este chiar ieftin.
    Oricum, in ultimele 6-8h de jucat, n-am mai avut problema asta.

  3. #163 SP
    Member gabridinu's Avatar
    Dintre cei cu Ps5, a avut cineva probleme cu Dualsense-ul? Pe net sunt plangeri cu triggerele de la controller.
    Sunt oare cazuri izolate sau chiar e problema reala ?
    https://www.youtube.com/results?sear...+trigger+loose

  4. #164 SP
    Member smits's Avatar
    Eu inchid adaptive triggers for now. la cat de scumpe sunt. sunt si cativa in romania care au avut faza asta.

  5. #165 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Pai nu aveti garantie?
    Nici macar nu e ca si cum exista prea multe jocuri care beneficiaza de ele. Personal am doar Astro, intrucat tot ce am eu de PS4/PS5 nu a primit update la functiile astea.

  6. #166 SP
    Member smits's Avatar
    romania si garantia...

    not a big fan of depanero.

  7. #167 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Pai ce importanta are daca sunteti sau nu fani? Aveti probleme hardware cu consola/produsul care este in garantie - contactati magazinul de unde ati achizitionat si ei va spun care sunt pasii necesari pentru a aduce produsul vostru la conformitate.

  8. #168 SP
    Member smits's Avatar
    Ca deseori lucrurile reparate de catre depanero deseori nu mai sunt la fel.

    Mereu trebuie sa speri ca iti va inlocui produsul.

  9. #169 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Pai si daca tot nu merge asa cum trebuie, il dai iar si iar. Dupa 3 trimiteri in service iti poti cere inlocuire sau stornare.

    Personal am avut o mica problema cu ei si daca nu expira garantia, mai trimiteam odata doar ca sa mi se inlocuiasca, dar nu am avut noroc. Dar la eMag totul merge atat de usor incat nu-ti faci probleme decat de timpul pe care-l pierzi fara produs, iar asta oricum nu ai de ales nicaieri.

  10. #170 SP
    Senior Member 077danyel's Avatar
    Dacă va supara zgomotul se poate rezolva

  11. #171 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Destul de greu de rezolvat, pierzi garantia si nu e 100% ca aceiasi componenta face zgomotul.

  12. #172 SP
    Senior Member 077danyel's Avatar
    Asculți la fiecare componenta pana o găsești pe aia cu zgomot și o schimbi ( se găsesc la ps4 )
    Nu e greu deloc dacă ai scule
    Iar cu garanția asa e dar sunt persoane care nu suporta bâzâitul ala de țânțar și e pentru ei

  13. #173 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Eu cred ca mai bine astepti (cum fac si eu) sa fie stoc destul si apoi sa o trimiti la garantie pentru faza cu sunetul. Ori o rezolva ei, ori o inlocuiesc

  14. #174 SP
    Member Otman's Avatar
    PS5-ul meu e ok, nu pare sa aiba nici o problema cu o exceptie.

    Daca ii dau sa faca doua lucruri care folosesc internet deodata, pierde conexiunea la net si nu-si revine numa cu restart.
    De exemplu, ii dau sa faca un download.....e ok nu-s probleme, sau ma pot juca juma de zi online...nu-s probleme.
    Dar daca ii dau sa faca un download sau un update si intru in Destiny, dupa cateva minute imi apare "contacting servers", ma scoate, iar download-ul se opreste. Dupa restart isi revine.
    Pot replica chestia asta oricand, cu orice download/update + joc online.

    Sper sa o rezolve cat de repede.

  15. #175 SP
    Member smits's Avatar
    Deci altex, mediagalaxy, fie ca e aceiasi magarie.

    Buton r2 stricat, in loc sa imi trimita un alt controller la loc, a trebuit sa imi dea refund la bani si sa imi comand alt controller.

    Ca nu aveau pe stoc in magazinul unde l-am predat pe cel defect. Omul de la service mi-a zis ca au 850 in stocul general.

    In ce secol traim oameni buni?

    Dar na si cei de la Cargus trebuie sa traiasca, vai si amar de transporturile vietii.

    Cum ziceam, romania si garantiile.

  16. #176 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by Otman View Post
    PS5-ul meu e ok, nu pare sa aiba nici o problema cu o exceptie.

    Daca ii dau sa faca doua lucruri care folosesc internet deodata, pierde conexiunea la net si nu-si revine numa cu restart.
    De exemplu, ii dau sa faca un download.....e ok nu-s probleme, sau ma pot juca juma de zi online...nu-s probleme.
    Dar daca ii dau sa faca un download sau un update si intru in Destiny, dupa cateva minute imi apare "contacting servers", ma scoate, iar download-ul se opreste. Dupa restart isi revine.
    Pot replica chestia asta oricand, cu orice download/update + joc online.

    Sper sa o rezolve cat de repede.
    Esti pe cablu sau pe wireless? Either way, incearca varianta cealalta. Si un update la router, just in case.

  17. #177 SP
    Member Otman's Avatar
    Pe wifi, nu pot trage cablu de la router.
    Astept un firmware nou sa vad daca se rezolva...

  18. #178 SP
    Junior Member zumyman's Avatar
    Da, tocmai ce intampin aceeași problemă. In timp ce trage un joc, nu ma pot juca on-line sau cauta ceva pt ca se deconectează de la rețea. Pe wifi.

  19. #179 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Am testat si eu aseara situatia asta si se pare ca nu exista la mine - m-am jucat Destruction AllStars in MP in timp ce downloadam ceva si a mers fara probleme.

    In schimb in jocul asta, consola huruie oribil, cred ca e mai galagioasa decat PS4 vechi

    Daca stiam ca are eMag stoc, o trimiteam instant in garantie ca sa fie inlocuita, dar asa...

  20. #180 SP
    Member JohnnyUSA's Avatar
    Serios? Ma speriasei, asa ca am testat si eu Destruction AllStars(desi nu sunt fan al genului), vad ca la mine consola e dead silent. Am facut tutorialul si am dat o cursa Arcade, e liniste.


    Asta-mi mai trebuia, sa se transforme si asta in Turbo Jet...


    LE: Voi, cei cu probleme cu WiFi, ce routere aveti?

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 9 of 28 FirstFirst ... 7 8 9 10 11 19 ... LastLast

Similar Threads

  1. Rata defectiunilor - PS4 By AndRewqp in forum Sony PlayStation 4
    Replies: 1122 Last Post: 24-01-2018, 16:48
  2. Rata defectiunilor - Xbox One By AndRewqp in forum Microsoft Xbox One
    Replies: 140 Last Post: 31-01-2017, 19:33
  3. Rata defectiunilor - DS4 By MonkY in forum Polls
    Replies: 43 Last Post: 14-05-2016, 20:59
  4. Rata defectiunilor - Wii U By MonkY in forum Nintendo Wii U / Switch
    Replies: 6 Last Post: 05-01-2014, 22:46

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts