Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 11 of 12 FirstFirst ... 9 10 11 12 LastLast
Results 201 to 220 of 221

Thread: PlayStation 5 - pareri, impresii, recenzii

  1. #201 SP
    Member mladin86's Avatar
    @ionitagelu inteleg perfect dc ai luat la suprapret cum ai copii si linistea in casa si sanatatea mentala e mai imp de cat alea ceteva sute de lei
    insa nu mica mi a fost mirarea cand am citit ca desi ti ai luat masina noua din reprezenta, ai renuntat la garantie ... mi se pare colosal i ai dat rusine la Tiriac cu faza asta

  2. #202 SP
    Member lucicleric's Avatar
    Quote Originally Posted by Zuko View Post
    Personal, garantia mi se pare cam inutila, STRICT PAREREA MEA. Orice am cumparat in toata viata mea a fost ok si nu am folosit niciodata garantia. Toate lucrurile mele s-au stricat dupa 2 ani sau nu s-au stricat, dar poate asta e doar cazul meu.

    Trimis de pe al meu SM-G970F folosind Tapatalk
    Asa gandeam si eu pana m-am trezit ca am pixeli morti pe un OLED achizitionat in urma cu 7 luni....este foarte importanta garantia, mai ales la sume mari...si iti mai dau un exemplu cu un laptop de vreo 3 mii de euro....tot cam dupa 5 luni a crapat pur si simplu. Pana nu ti se intampla chestii de genul, nu crezi ca e buna de nimic garantia

  3. #203 SP
    Member Remediu's Avatar
    Prea mult zgomot pentru nimic. Cum s-a mai spus, nu ai ce sa joci pe sp5. Pentru Miles Mores? Nu inteleg de ce sunt oamenii disperati

    Sent from my IN2013 using Tapatalk

  4. #204 SP
    Junior Member VIKcentiu's Avatar
    Nu toata lumea e disperata, dar pentru unele persoane, precum eu, care nu a avut nici macar un ps4, orice joc exclusiv sony o sa fie o noutate. Si majoritatea poate au/au avut ps4/ps4 pro, dar e dreptul lor sa isi cheltuiasca banii cum vor.

  5. #205 SP
    Member alexandru92's Avatar
    Quote Originally Posted by Remediu View Post
    Prea mult zgomot pentru nimic. Cum s-a mai spus, nu ai ce sa joci pe sp5. Pentru Miles Mores? Nu inteleg de ce sunt oamenii disperati

    Sent from my IN2013 using Tapatalk
    Eu am avut ps4 , dar l-am vandut cu 500 ron, august. Am zis ca mai pun diferenta si iau ps5, nu m-am gandit ca o sa fie nebunia asta.

  6. #206 SP
    Junior Member VIKcentiu's Avatar
    Nimeni nu s-a gandit...

  7. #207 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Nimeni din cei care nu au facut precomanda nu s-a gandit probabil.

    Oamenii cu capul pe umeri si care urmaresc domeniul si industria stiau ca asa va fi situatia si din cauza covid si din cauza cererii mult prea mare.

  8. #208 SP
    Junior Member VIKcentiu's Avatar
    Ma gandeam ca o sa fie mai greu de gasit doua-3 luni max...dar nu 5-6+

  9. #209 SP
    Member Remediu's Avatar
    Sent from my IN2013 using Tapatalk

    ---------- Post added 17-03-2021 at 20:04 ----------

    Quote Originally Posted by VIKcentiu View Post
    Nu toata lumea e disperata, dar pentru unele persoane, precum eu, care nu a avut nici macar un ps4, orice joc exclusiv sony o sa fie o noutate. Si majoritatea poate au/au avut ps4/ps4 pro, dar e dreptul lor sa isi cheltuiasca banii cum vor.
    Pai nu e vorba ca fac ce vor cu banii lor. Nu fac ce vor, ca nu au de unde sa cumpere
    Quote Originally Posted by alexandru92 View Post
    Eu am avut ps4 , dar l-am vandut cu 500 ron, august. Am zis ca mai pun diferenta si iau ps5, nu m-am gandit ca o sa fie nebunia asta.
    Asta e o mutare extrem de slaba. Nu mai bine vindeai ps4 cu 500 lei DUPAce luai sau se gasea PS5?

    Sent from my IN2013 using Tapatalk

  10. #210 SP
    Member lucicleric's Avatar
    Quote Originally Posted by VIKcentiu View Post
    Ma gandeam ca o sa fie mai greu de gasit doua-3 luni max...dar nu 5-6+
    Din ce imi aduc aminte si la ps2 a fost la fel, si la ps4 tot asa...ma rog, daca nu urmaresti industria si trend-ul nu ai de unde sa stii la ce sa te astepti...eu sper sa apara jocuri noi, pentru ca momentan chiar nu ai ce sa te joci , asta daca ai avut un ps4 inainte. Singura mare diferenta pe care am observat-o a fost la RDR2 care e cu totul altceva pe ps5. In rest, mici upgrade-uri ici-colo.

    Off-topic: ce se mai aude de cyberpunk? tot asa e nasol pe consola?

  11. #211 SP
    Member gabridinu's Avatar
    Parere despre PS5:
    Detin consola de aproximativ 2 saptamani:
    Ca si atuuri:
    - mult mai silentioasa
    - Jocurile se incarca mult mai rapid, mai ales cele de Ps5. La cele de ps4 exista o imbunatatire dar nu foarte mare.
    -controllerul este next gen. Se simte foarte ok in mana si noile feature uri isi spun cuvantul. Se vede ca au lucrat la el. Acum nu stiu cum e cu fiabilitatea. Eu in schimb am mai luat unul resigilat de la emag ca sa l forjez mai mult. Si in caz ca se strica sa l duc pe asta la garantie.
    - observ ca in jocuri ca si Cod Mw nu mai am problema cu texturi din cauza hdd ului. Aici probabil ssd ul isi face treaba si le incarca mult mai ok.
    - foarte multe jocuri ruleaza 60 fps si da conteaza foarte mult pentru mine. Se misca altfel.. mai ales in jocuri combat..
    - Astro e fenomenal la cum iti prezinta controllerul.

    Ca si minusuri:
    - nu sunt jocuri foarte multe de ps5.
    - Nu poti juca un joc de ps5 cu cineva care are ps4.

    Exemplu:fifa 21 ps5 poti juca doar cu cineva care are fifa 21 ps5. Daca vrei sa joci cu el trebuie sa instalezi versiunea de ps4.
    - a fost destul de dificil sa transfer salvarile de pe ps4 pe ps5 comparativ cu un xbox. (Probabil doar eu am problema asta ca am 3 conturi de psn si doar pe 1 am ps plus). Am folosit stickuri usb formatate intr un anumit fel.. bla bla. A fost usor doar pe contul unde aveam ps plus. Mi se parea cam aiurea limitarea asta.
    - jocurile gen Fifa, COD si ce am mai jucatnu sunt cross gen. Matchmaking este mai slab.
    Exemplu concret:la Fifa 21 ps5 in seasons ai undeva la 2000 de playeri activi online. Pe ps4 ai 20000.
    - la transferul de date de pe ps4 am primit vreo 2 erori si mi a cerut resetarea consolei. M am lasat pagubas si nu am mai transferat nimic folosind functia respectiva.
    -UI este frumos dar are multe functii in minus fata de cel de ps4. (Duble tap ma intorcea in joc, close game era mai usor de folosit. Friends si party la comun .. cam aiurea). In rest da, e frumos e altceva.
    - zgonotoasa cu disc ul in ea

    Altele:
    - M-a prins si pe mine hype ul asta cu Ps5 dar pot spune ca deocamdata ma joc tot jocurile ce le jucam pe Ps4 Pro.Deci saltul nu e foarte mare.
    - Mi am luat un ssd extern 1TB pe usb3.0 pentru jocurile de ps4.

    Am mai incercat Grand Turismo, Last of Us part 2. Days gone.
    Grafic mi se par la fel doar ca parca se misca unpic mai bine plus mult mai liniste )


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  12. #212 SP
    Member JohnnyUSA's Avatar
    Nu stiu de ce spui “mult mai liniste”. La mine nu se aude nimic indiferent ce as rula pe ea.

    Jocuri care imi faceau PS4 PRO-ul sa decoleze, abia mai aud ceva daca apropii urechea de consola.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  13. #213 SP
    Senior Member GabiCutlac's Avatar
    Legat de save-uri, se poate face transferul intre console foarte usor. Trebuie doar sa fie conectate la aceeasi retea si poti copia totul de pe PS4 pe PS5, inclusiv jocurile si conturile se mută de pe una pe alta, fara stickuri. Poti alege ce vrei sa muți.

  14. #214 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Quote Originally Posted by JohnnyUSA View Post
    Nu stiu de ce spui “mult mai liniste”. La mine nu se aude nimic indiferent ce as rula pe ea.

    Jocuri care imi faceau PS4 PRO-ul sa decoleze, abia mai aud ceva daca apropii urechea de consola.
    Probabil nici a lui nu este silentioasa, cum nu este nici a mea, dar este mai silentioasa decat PS4 care decola la orice meniu.

  15. #215 SP
    Member JohnnyUSA's Avatar
    Interesant, deci si aici avem loterie cu FAN-urile.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  16. #216 SP
    Member codpin's Avatar
    La mine nici nu o aud daca joc ceva digital. Cand bag un disc in schimb... Evolueaza tehnologia de nu poti tine pasul dar nu au gasit si astia o solutie sa faca un ODD silentios!

  17. #217 SP
    Member lucicleric's Avatar
    Ieri am testat pentru prima data unitatea optica....ce sa zic, isi ia zborul bine ca nu se invarte continuu...ramane de vazut daca ma joc ore in sir, cum o sa fie....acum sincer am tot auzit de problema asta....e cineva pe aici care nu a intampinat problema?

  18. #218 SP
    Member JohnnyUSA's Avatar
    Mda, eu nu folosesc discuri desi o am disc edition, probabil de aceea nu am intampinat zgomote suspecte.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  19. #219 SP
    Senior Member GabiCutlac's Avatar
    Quote Originally Posted by lucicleric View Post
    Ieri am testat pentru prima data unitatea optica....ce sa zic, isi ia zborul bine ca nu se invarte continuu...ramane de vazut daca ma joc ore in sir, cum o sa fie....acum sincer am tot auzit de problema asta....e cineva pe aici care nu a intampinat problema?
    Nu are importanta cat joci, oricum nu se învârte discul mai mult de cateva secunde. Nu mi se pare asa grav sa zici ca isi ia zborul. Se aude exact la fel ca la PS4. Ce-i drept, pe PS5, mai cauta sa citească din cand in cand (gen la o ora si ceva) de pe disc, si il învârte iar pt cateva secunde. Dar nu mi se pare deranjant deloc. Poate vor dezactiva asta cu un update.

  20. #220 SP
    Senior Member Xander RO's Avatar
    Quote Originally Posted by lucicleric View Post
    ramane de vazut daca ma joc ore in sir, cum o sa fie....
    La mine decoleaza in jur de 1-2 minute dupa ce bag un disc apoi tace definitiv, cea mai lunga sesiune a fost in Demon's Souls cam 4-5 ore~ish.
    In afara de treaba cu discul, se pare ca am fost norocos si am nimerit consola cu ventilator silentios, nu o aud deloc.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 11 of 12 FirstFirst ... 9 10 11 12 LastLast

Similar Threads

  1. Video-recenzii despre Xbox Series X By Alex Khan in forum Microsoft Xbox Series
    Replies: 0 Last Post: 18-10-2020, 02:55
  2. Castile Sony PlayStation - Pareri si discutii By cosmin1088 in forum Console Club
    Replies: 24 Last Post: 02-08-2020, 22:27
  3. Pareri PRO sau Contra despre PlayTV PlayStation 3 By Agresiv in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 0 Last Post: 21-10-2013, 13:06
  4. Impresii tv LG lm669s By mastakilla in forum HiFi
    Replies: 3 Last Post: 09-10-2012, 12:18

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts