Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 41 of 43 FirstFirst ... 31 39 40 41 42 43 LastLast
Results 801 to 820 of 856

Thread: PlayStation Store

  1. #801 SP
    Senior Member GabiCutlac's Avatar
    Si pt viitor, in caz ca nu știi, nu trebuie sa cauti nu știu ce cod pe net pt a afla zona unui joc. E suficient sa te uiti pe spatele carcasei dupa simbolul din poza atașata. 1=US, 2=EU, 3=Asia, ALL=toate zonele, dar nu prea am vazut pe la noi cu ALL.

  2. #802 SP
    Member KiritoStefan's Avatar
    Am cumparat din store Horizon Zero Dawn™: The Frozen Wilds si pe consola imi apare : Waiting to install , lam lasat asa si dupa o ora tot asa imi scrie la el.
    Daca dau pe el start imi da sa cumpar jocul din store ,jocul il am cd cumparat de la emag.

  3. #803 SP
    Senior Member keanustar's Avatar
    Sigur esti in situatia care s-a discutat mai sus. Ia citeste si vezi.
    Bine ca punem 100 de intrebari pe forum si nu invatam nimic din experiele altora.

  4. #804 SP
    Senior Member GabiCutlac's Avatar
    Quote Originally Posted by KiritoStefan View Post
    Am cumparat din store Horizon Zero Dawn: The Frozen Wilds si pe consola imi apare : Waiting to install , lam lasat asa si dupa o ora tot asa imi scrie la el.
    Daca dau pe el start imi da sa cumpar jocul din store ,jocul il am cd cumparat de la emag.
    Pe ce tara este facut contul pe PlayStation? Si ce zona este jocul? (am explicat asta cu doua postari in urma)

  5. #805 SP
    Member KiritoStefan's Avatar
    Quote Originally Posted by keanustar View Post
    Sigur esti in situatia care s-a discutat mai sus. Ia citeste si vezi.
    Bine ca punem 100 de intrebari pe forum si nu invatam nimic din experiele altora.
    Eu nu ma gandeam ca ar fi problema cu zona fiindca am mai cumparat jocuri de la emag si nu am avut probleme, in fine am rezolvat problema.
    Ps.Totusi eu nu cred ca vreunul dintre voi a stiut totul de la inceput ,e usor sa arati cu degetul fiindca nu erau bani vostri in joc .

  6. #806 SP
    Senior Member keanustar's Avatar
    Pai nu s-a nascut nimeni invatat, dar am mai cautat si noi pe net inainte sa luam cate ceva.
    Se dicutase aceeasi situatie fix postul dinainte, nici nu trebuia sa citesti mult pe forum.
    Poti intra aici sa vezi si ce mai posteaza altii, nu doar sa pui intrebari. Astfel te-ai scuti pe tine de multe greseli si pe noi de a explica acelasi lucru de multe ori.

  7. #807 SP
    Junior Member BlackS0ull's Avatar
    Salutare,

    As dori si eu daca se poate un mic ajutor in legatura cu PS4-Store.

    Am 3 conturi (UK/US/RO)

    Toate jocurile pe care le am pe PS4 sunt in varianta fizica, deci nu detin pe nici unul din cele 3 conturi vreun joc in varianta digitala. Totusi toate jocurile au fost instalate sub contul de UK.

    Acum vine intrebarea:

    Daca fac pre-order la Kingdom Come: Deliverance pe store-ul de Romania, nu o sa pot sa il joc/accesez/instalez decat daca ma logez cu acest cont pe PS4. Daca sunt logat cu contul de UK nu o sa pot instala/juca/accesa jocul cumparat pe store-ul de RO nu?

    Multumesc frumos pentru raspunsuri.

    De ce as vrea sa il iau de pe RO si nu de pe UK pentru simplu fapt ca pe RO costa cu vreo 60-70 RON mai putin.

  8. #808 SP
    Senior Member LucKos's Avatar
    Il poți accesa și juca de pe orice cont. Dar dacă are multiplayer și vrei să joci multi trebuie să ai subscripție de PS Plus de pe contul pe care îl joci. Eu de pe UK le downloadez dar contul main e de US. Merge fără probleme.

  9. #809 SP
    Member Mishy's Avatar
    Da, jocul poate fi downloadat doar de pe contul de pe care l-ai cumparat, dar il poti juca si pe contul de UK. Vezi sa ai setat contul de RO ca si cont principal din Setări> Gestionare conturi > Activează ca PS4 principal > Activare.

  10. #810 SP
    Junior Member BlackS0ull's Avatar
    OK, va multumesc frumos pentru raspunsuri.

    Momentan chiar nu stiu daca am setat vreun cont ca fiind principal, desi de cand am luat consola am stat doar cu cel de UK conectat. Poate odata m-am conectat cu cel de US pentru ca vroiam un DEMO la NBA.

    O sa intru pe consola si o sa setez ca main, pe cel de RO.

  11. #811 SP
    Senior Member GabiCutlac's Avatar
    Poti sa setezi consola ca principala pe toate conturile fara probleme. Asa de pe oricare cumperi poti juca si pe celalalte fara probleme. Asa am și eu.

    ---------- Post added 09-02-2018 at 23:36 ----------

    Quote Originally Posted by LucKos View Post
    Il poți accesa și juca de pe orice cont. Dar dacă are multiplayer și vrei să joci multi trebuie să ai subscripție de PS Plus de pe contul pe care îl joci. Eu de pe UK le downloadez dar contul main e de US. Merge fără probleme.
    Nu-i adevărat. Nu contează pe ce cont ai plusul. Daca e setata consola ca si primary pe el ai acces la multiplayer cu orice user de pe consola respectiva. Nu e obligatoriu sa ai Plus pe contul de pe care joci MP.

  12. #812 SP
    Member morphine's Avatar
    Întrebare: daca mi-am făcut al doilea cont pe ps lui frate -miu și mi-am cumpărat jocuri, când o să mă loghez pe consola mea cu contul de pe care am cumpărat jocurile o sa mai am salvările ? Știu că poate fi o întrebare banala dar nu știe nimeni să-mi spună. Mulțumesc.

  13. #813 SP
    Senior Member Espiritus's Avatar
    ^Da .

  14. #814 SP
    Junior Member Vespa's Avatar
    merge sa setez pe doua console ps4 si ps4 pro acleasi doua conturi personale din care unul e primary? ms


    Sent from my iPad using Tapatalk

  15. #815 SP
    Senior Member Espiritus's Avatar
    ^Un cont poate avea o singura consola setata ca primary. Cealalta va trebui sa fie secundara.

    O consola poate fi primary pe mai multe conturi, insa un cont nu poate avea mai multe console primary.

  16. #816 SP
    Manager paul's Avatar
    Quote Originally Posted by TheGamer
    The PS3, PS Vita, and PlayStation Portable stores aren’t long for this world. According to a source familiar with the situation (verified by TheGamer), the stores are due to be closed down from July. The announcement is planned for the end of this month.

    PSP’s and PS3’s stores are to be closed on July 2, while the PS Vita store will stay open until August 27. After those dates, you will no longer be able to purchase digital copies of games or DLC for any of the Sony consoles mentioned above.
    Report: PS3, Vita, And PSP Stores To Be Permanently Closed In A Few Months

    UPDATE 1: E oficial: http://www.consolegames.ro/forum/f7-...s-vita-si-psp/.

    UPDATE 2: S-au razgandit in cazul PS3 si PS Vita:
    Quote Originally Posted by PlayStation.Blog
    Recently, we notified players that PlayStation Store for PS3 and PS Vita devices was planned to end this summer.

    Upon further reflection, however, it’s clear that we made the wrong decision here. So today I’m happy to say that we will be keeping the PlayStation Store operational for PS3 and PS Vita devices. PSP commerce functionality will retire on July 2, 2021 as planned.
    PlayStation Store on PS3 and PS Vita Will Continue Operations – PlayStation.Blog

  17. #817 SP
    Senior Member dronology's Avatar
    Sony Interactive Entertainment is up against a class-action lawsuit by consumers regarding exclusivity on its digital storefront.

    That's according to a report from Bloomberg, which claims that Sony is accused of operating a monopoly by only allowing digital games to be bought through its online store.

    Sony's PlayStation store has become the only place that players can purchase digital games, after Sony stopped allowing third-party retailers to sell download codes two years ago.

    The suit states that consumers may spend up to 175% more to download a game on the PlayStation store than they would on purchasing a physical copy.

    "Sony's monopoly allows it to charge supracompetitive prices for digital PlayStation games, which are significantly higher than their physical counterparts sold in a competitive retail market, and significantly higher than they would be in a competitive retail market for digital games," consumers said in the filing.

    The decision was made in order to "align key businesses globally", a spokesperson told GamesIndustry.biz at the time.

    "To support full games and premium editions, SIE will introduce increased denominations at select retailers. DLC, add-ons, virtual currency, and season passes will still be available."
    Sony facing lawsuit over PlayStation Store exclusivity

  18. #818 SP
    Manager paul's Avatar
    A explicat deja Sony de ce faca asa. Un client, de oriunde din lume, poate cumpara online un cod dintr-o tara unde pretul e mult mai mic fata de cat e la el in tara.

    Cu game codes nu se creeaza o piata competitiva, ca nu sunt reusable si physical ca un disc, ci una dubioasa tip G2A si restul.

    Asa procedeaza si Nintendo, nu mai vinde game codes pentru continut first-party.

  19. #819 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Oare pe Argentina sunt preturi mai mici? Daca da, se pot cumpara de acolo si da redeem pe orice regiune?

  20. #820 SP
    Manager paul's Avatar
    Nu stiu cat de extinsa a fost treaba asta, de 2 ani nu se mai vand. Daca un cod e region-locked, iti faci cont pe acea tara.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 41 of 43 FirstFirst ... 31 39 40 41 42 43 LastLast

Similar Threads

  1. PlayStation Store Romania By TheBauBau in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 1003 Last Post: 29-09-2020, 20:29
  2. PlayStation Store Romania By TheBauBau in forum Sony PlayStation 4
    Replies: 1003 Last Post: 29-09-2020, 20:29
  3. Jocuri Playstation Store By Dant3 in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 68 Last Post: 08-09-2009, 13:18
  4. Playstation Store 27/02 Update By eXist in forum Console News
    Replies: 0 Last Post: 27-02-2009, 15:51

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts