Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 6 of 7 FirstFirst ... 4 5 6 7 LastLast
Results 101 to 120 of 139

Thread: PlayStation Now

  1. #101 SP
    Senior Member 077danyel's Avatar
    Eu am cumpărat ps+ us din greseala si imi trebuia uk am vorbit cu ei si au băgat banii inapoi pe card

    ---------- Post added 23-03-2020 at 15:16 ----------

    Si asta sa intamplat acum câteva luni nu ani si tot asa prin tichet am vorbit

  2. #102 SP
    495
    Member 495's Avatar
    Niciun semn ca as primi refund pana acum. Au pus temporary solved desi nu au raspuns decat cu un link catre FAQ-ul lor.

  3. #103 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Zvon - Inca un joc exclusiv va ajunge in PS Now - Marvel's Spider-Man (implicit va putea fi jucat si pe PC)

  4. #104 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    E oficial acum, au anunțat pe Facebook

  5. #105 SP
    495
    Member 495's Avatar
    Well... am decis sa dau redeem la cod desi nu credeam ca voi folosi serviciul vreodata.

    Am dat jos 8 jocuri deja printre care si spiderman, pe care voiam sa il incerc de la lansare! 3 ore in el si mi se pare fantastic! Control, tomb raider, abzu si inca vreo 4 joculete si deja “mi-am recuperat” banii.

    Pauza la destiny 2, pana marti...

  6. #106 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Joci pe PC? Cum iti merge dpdv streaming? Delay? Artefacte de compresie?

  7. #107 SP
    Senior Member GabiCutlac's Avatar
    Pai a zis ca a "dat jos 8 jocuri", deci ma gândesc ca le joacă pe consolă. Pe PC nu ai ce sa "dai jos"

  8. #108 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Ah, deci foloseste ca un abonament Game Pass in care sunt incluse jocurile, dar foloseste puterea de procesare a propriei console.

  9. #109 SP
    Senior Member 077danyel's Avatar
    Cred ca a luat abonamentul din greseala si daca nu iau mai dat ăștia banii inapoi la folosit pe consola

  10. #110 SP
    Senior Member GabiCutlac's Avatar
    Quote Originally Posted by bicky1310 View Post
    Pai a zis ca a "dat jos 8 jocuri", deci ma gândesc ca le joacă pe consolă. Pe PC nu ai ce sa "dai jos"
    Pai e exact ca Game Pass in privința asta, plătești abonamentul si ai lista cu jocuri pe care le poti descarca pe consolă.
    Doar cele de PS3 esti obligat să le joci prin streaming având în vedere ca nu exista backwards compatibility pe PS4.

  11. #111 SP
    Senior Member Khufu's Avatar
    Da, asa functioneaza. Tin minte ca atunci cand am incercat Now, intrasem in RDR de curiozitate, dar mi se parea ca are input lag si nu am suportat sa joc foarte mult. Probabil ca pentru multe jocuri de PS3 vei iesi mai castigat daca iei consola si le joci pe ea, mai ales ca se gaseste la preturi de nimic pe Olx.

  12. #112 SP
    495
    Member 495's Avatar
    Da, joc doar ce pot downloada. Streaming nu am incercat si nici nu o voi face. Joc doar pe ps4.

  13. #113 SP
    Junior Member Gandomyr's Avatar
    Salutare!

    Am și eu o întrebare pentru cei care folosesc serviciul de pe PC. Ați încercat variantele atât de US cât și de UK? Merge mai bine cel de pe UK? Sunt diferențe mari între titlurile oferite pe US și pe UK sau sunt aproximativ aceleași?

    Vreau să-mi activez unul dintre ele, și eram curios cu care ați avut o experiență mai bună în ceea ce privește lag input.

    Mulțumesc anticipat!

  14. #114 SP
    Manager paul's Avatar
    F1 2020
    Injustice 2
    Rage 2
    My Time at Portia
    Kingdom Come: Deliverance**
    Warhammer: Vermintide 2

    **Kingdom Come: Deliverance is available on PS Now until May 3, 2021.
    F1 2020, Injustice 2, and Rage 2 headline November’s PS Now lineup – PlayStation.Blog
    Attached Images Attached Images 50543740353_b8e0d91203_o.jpg

  15. #115 SP
    Banned Alex Khan's Avatar

  16. #116 SP
    Manager paul's Avatar
    1080p streaming:

  17. #117 SP
    Senior Member dronology's Avatar
    Quote Originally Posted by VGC
    October’s PlayStation Now games have reportedly been revealed early, after multiple users claimed to have seen them listed on their consoles.

    According to Reddit users who saw the listings, the games include The Last of Us Part 2, Fallout 76, Desperados 3, Final Fantasy 7 Remastered and more.

    An official announcement is set to be made on October’s PS Now line-up in the coming days.

    Last month, PlayStation Now added Tekken 7, Killing Floor 2, Windbound, Pathfinder: Kingmaker – Definitive Edition and Moonlighter.
    October’s PlayStation Now games have reportedly been revealed early
    Attached Images Attached Images clipboard01.jpg

  18. #118 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Sunt curios cand il vor transforma in ce este GamePass acum.
    Primul pas a fost facut cand au permis downloadul jocurilor pe console, fara a mai fi nevoie sa le joci prin streaming.

  19. #119 SP
    Senior Member dronology's Avatar
    Cred că prețul abonamentelor anuale PS Now și PS Plus este identic. Nu înțeleg de ce pe PS Plus (PS4) îmi dau PGA Tour 2K21 și Mortal Kombat X, iar pe PS Now ei dau The Last of Us Part 2, Fallout 76, Desperados 3, Final Fantasy 7 Remastered etc. O fi cloud gaming dar Sony?

  20. #120 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Pai asta e faza, ca nu mai e cloud gaming. Poti descarca jocurile ca sa le joci rulate pe hardware-ul tau. Valabil pe console, nu pe PC. Nu stiu daca si pe PS4, dar pe PS5 poti face asta.

    Desigur, asta inseamna ca trebuie ca PS Now sa fie lansat in tara ta. Iar pe Ro nu este inca, din cate stiu.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 6 of 7 FirstFirst ... 4 5 6 7 LastLast

Similar Threads

  1. PlayStation Now By mentorica in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 112 Last Post: 19-09-2020, 23:39
  2. PlayStation Now By mentorica in forum Sony PlayStation 4
    Replies: 112 Last Post: 19-09-2020, 23:39
  3. Playstation Now va aduce jocurile de PS4 pe PC By djleo666 in forum Console News
    Replies: 47 Last Post: 23-06-2017, 22:49
  4. Playstation Now in RO? By Azratul in forum Sony PlayStation 4
    Replies: 2 Last Post: 05-10-2016, 14:13
  5. Faceti cunostinta cu PlayStation Now By AndRewqp in forum Console News
    Replies: 22 Last Post: 24-12-2014, 12:31

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts