Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 3 of 52 FirstFirst 1 2 3 4 5 13 ... LastLast
Results 41 to 60 of 1040

Thread: PlayStation Store Romania

  1. #41 SP
    Senior Member apbaciu's Avatar

    Clubul PlayStation 4

    Puteti intra pe contul de facebook PlayStation Romania si sa puneti acolo mai mult intrebari , ba chiar raspund si pe mesagerie privata. Bravo lor!

    Edit : din conversatiile de pe facebook reiese ca nu se poate transfera contul.

  2. #42 SP
    Member micul_'s Avatar
    Un link de unde imi pot face si eu cont de RO?

  3. #43 SP
    Member gabytro's Avatar
    https://www.playstation.com/en-us/ex...ystation-plus/
    sau de pe consola
    nu exista un link special pt ro..trebuie sa alegi tu Romania..cand esti intrebat

  4. #44 SP
    Member micul_'s Avatar
    Quote Originally Posted by gabytro View Post
    https://www.playstation.com/en-us/ex...ystation-plus/
    sau de pe consola
    nu exista un link special pt ro..trebuie sa alegi tu Romania..cand esti intrebat
    Aaa ok, credeam ca exista unul special pentru Ro. Mersi mult.

  5. #45 SP
    Member eangel's Avatar
    Nu merge...
    Attached Images Attached Images uploadfromtaptalk1417515443918.png

  6. #46 SP
    Senior Member adibose's Avatar

    Clubul PlayStation 4

    sau direct pe https://store.sonyentertainmentnetwork.com
    Create New Account ...samd.

    Pai uite ca si scrie: Nu esti tu de vina, este internetul
    Probabil ca pe MOBILE nu este gata..ori tu folosesti Desktop Version pe Mobile...
    Mie imi merge versiunea Mobile.
    Attached Images Attached Images imageuploadedbytapatalk1417516246.919769.jpg

  7. #47 SP
    Member eangel's Avatar
    Nu merge deocamdata pe cont de Ro.

    ---------- Post added 02-12-2014 at 12:27 ----------

    A...sa faci cont merge. Credeam ca e vorba de ps plus free de 14 zile

  8. #48 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Deocamdată nu poți sa transferi contul, nici filme nu vei găsi prea curând.
    Pt. prima chestie iti spun sigur ca băieții lucrează, pt faza cu filmele e mai complicat, chestii legale, in fine.
    Vad ca unii spun ca preturile sunt ca pe UK, alții spun ca sunt mai mari decât pe US. Atâta timp cât facem parte din UE, preturile sunt normale pt țările respective. De fapt jocurile au un preț mai mic decât în Germania, Franța. La noi 60€ vs 70€. Prețul abonamentului Plus este 50€, un preț normal. Vor exista și oferte, promoții, s.a.m.d.

    PS: cei de la SCEE dictează preturile
    Quote Originally Posted by apbaciu View Post
    !

    Edit : din conversatiile de pe facebook reiese ca nu se poate transfera contul.

  9. #49 SP
    Member gabytro's Avatar
    Jocurile sunt mult mai scumpe decat USA, si asa o sa fie mereu. Abonamentele ps+ sunt chiar mai mari si decat UK.
    Comparativ cu Uk ..jocurile sunt putin mai ieftine, dar acolo sunt multe discounturi. Motogp14 de ex ..l am luat cu 14£ din uk. La noi e 269.
    Eu tot din US o sa le cumpar..de ce sa dau bani in plus?

  10. #50 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Sunt curios despre ce e vorba

    @gabytro si tu ai abonamentele mai mari decât UK, chiar mai mari decât PS România
    Attached Images Attached Images uploadfromtaptalk1417517530991.jpg

  11. #51 SP
    Member cipvas's Avatar
    Ciprian Chiriac
    Inca o intrebare: pot sa imi bag datele de pe card in contul de Ro?
    PlayStation Romania
    13:24
    PlayStation Romania
    Salutare Ciprian,
    Serviciile sunt lansate in functie de cerere si cu greu am justificat si PS Store. Da, datele de carduri romanesti sunt acum acceptate.
    Spor la joaca,
    Echipa PlayStation

  12. #52 SP
    Junior Member enachesil's Avatar

    Talking PSN Romania?

    SA FIE ADEVARAT????????

    Pagina de Facebook oficială PlayStation România a confirmat vestea pe care toţi deţinătorii români de console PlayStation o aşteptau de multa vreme: Sony a deschis în sfârşit serviciul PlayStation Store şi pentru ţara noastră.

    Momentan, PlayStation Store România poate fi accesat de pe consolele PlayStation 4 şi PlayStation Vita folosind un cont de PSN românesc, şi oferă preţuri în lei şi suport pentru cardurile de credit/debit emise de băncile autohtone. Totuşi, PlayStation România avertizează asupra faptului că PS Store România se află momentan într-o perioadă de teste, în care nu toate facilităţile serviciului vor fi funcţionale.

    Astfel, Sony devine primul producător de console ce-şi lansează oficial serviciile online şi în România, Microsoft şi Nintendo neoferind încă suport pentru ţara noastră pentru Xbox Live şi Nintendo Network.

  13. #53 SP
    Member blondutzu's Avatar
    ai postat gresit si esti un pic in urma, vezi topicurile de PS

  14. #54 SP
    Junior Member enachesil's Avatar
    eu am vazut articolul astazi

  15. #55 SP
    FIFA Fan gvingi76's Avatar
    Inca putin..
    Buna ziua

    Am cateva nelamuri referitor la Store.
    Vreau sa-mi fac abonament PS+ si nu il gasesc in store. Nu este inca activ in store?
    Vreau sa activez codurile de la FIFA 15 Ultimate Edition pe contul de Romania. Jocul este zona 2 si codurile nu le-am folosit inca. Cand le bag pe cont de UK imi arata ce reprezinta si nu dau confirm, dar cand le bag pe contul de Romania imi zice ca au fost deja folosite(ca si cum le-as baga in zona gresita). (chestia este de azi noapte - ora 3). Vom putea folosi codurile jocurile din zona 2 pe contul de Romania?(specific acum ma intereseaza codurile de Ultimate Editia de la FIFA )

    Multumesc


    Salutare,

    Multumim de feedback. Erorile intalnite se vor corecta in cel mai scurt timp. Abonamentul PS Plus in curand va aparea si pe PS4 si pe PS3, el fiind deja activ pe PS Vita.
    Investigam si posibilitatea activarii codurilor Europene inca nefolosite si neexpirate. Pentru moment nu avem un termen pentru solutionare, dar vom anunta public cand ele se vor putea folosi si pe PS Store-ul de Romania.

    Spor la joaca,
    Echipa PlayStation



  16. #56 SP
    Senior Member Rasko's Avatar
    Este Far Cry 4 si Dragon Age pe storeul nostru? La ce pret? Ma intereseaza doar varianta PS4, nu am cum verifica momentan.

  17. #57 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar
    Ma mir ca nu a aparut nicio stire inca, as scrie eu una dar nu sunt acasa si am de invatat

  18. #58 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Cred ca lumea asteapta si un comunicat de presa, e un moment istoric, merita un "hot story"

  19. #59 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by AndRewqp View Post
    Ma mir ca nu a aparut nicio stire inca, as scrie eu una dar nu sunt acasa si am de invatat
    Eu le-am tot trimis email-uri, cerand un comunicat oficial... sau macar ceva detalii. Altfel, am scrie din burta (ca multi altii care deja au anuntat lansarea dar nici ei nu stiu exact daca e asa sau nu). Am dat acum si pe pagina de Facebook, poate acolo va fi cineva mai prompt.

    Vorba lui Dant3, asa ceva merita un Hot Story... eventual o intalnire cu sampanie & stuff.

  20. #60 SP
    Senior Member Zero's Avatar
    Dragon Age Deluxe Edition - 299.90 si Far Cry 4 (doar gold editon este valabil) - 425

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 3 of 52 FirstFirst 1 2 3 4 5 13 ... LastLast

Similar Threads

  1. PlayStation Store Romania By TheBauBau in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 1003 Last Post: 29-09-2020, 20:29
  2. PlayStation Store Romania By TheBauBau in forum Sony PlayStation 4
    Replies: 1003 Last Post: 29-09-2020, 20:29
  3. Ce se intampla cu Playstation Store Romania? By chris diaz in forum Console Club
    Replies: 6 Last Post: 08-06-2019, 18:08
  4. Achizitii PlayStation Store Romania, sigure? By MRC in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 2 Last Post: 11-08-2016, 20:48
  5. Zvon: Playstation Store vine si in Romania By consol3 in forum Console News
    Replies: 58 Last Post: 18-05-2011, 06:58

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts