Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 33 1 2 3 11 ... LastLast
Results 1 to 20 of 653

Thread: PS5 - pune o intrebare, primeste un raspuns

  1. #1 SP
    Manager paul's Avatar

    Question PS5 - pune o intrebare, primeste un raspuns

    Am observat ca se deturneaza scopul http://www.consolegames.ro/forum/f12...esii-recenzii/ cu multe intrebari si nelamuriri. Ca sa nu aglomeram nici http://www.consolegames.ro/forum/f12...aystation-5-a/, mai bine un thread dedicat. Sa folositi functia de Search inainte de a posta, poate s-a discutat deja un subiect.

    Am mutat toate postarile.
    Attached Images Attached Images playstation_question_1920x1080.jpg

  2. #2 SP
    Senior Member cosminbad's Avatar
    A conectat cineva Hdd extern de la Ps4 la Ps5? A avut vreo pb?


    Sent from my iPad using Tapatalk

  3. #3 SP
    Senior Member dark18's Avatar
    Pe PS5 cand te conectezi cu user-ul de PS4, mai apare lista de trofee sau este blank si vor aparea doar cele viitoare?

  4. #4 SP
    Member toto's Avatar
    A incercat cineva daca se poate incarca la priza controlerul cu cablul de incarcare al telefonului asa cum se putea la ps4?

  5. #5 SP
    Senior Member cosminbad's Avatar
    Quote Originally Posted by cosminbad View Post
    A conectat cineva Hdd extern de la Ps4 la Ps5? A avut vreo pb?


    Sent from my iPad using Tapatalk
    Nimeni?


    Sent from my iPad using Tapatalk

  6. #6 SP
    Member GoroMare's Avatar
    ne este frica, nu vrem sa facem asta

  7. #7 SP
    Member clax_117's Avatar
    @dark 18 :Apar si trofeele de pe PS4

  8. #8 SP
    Member jon209's Avatar

    PS5 - pune o intrebare, primeste un raspuns

    Salutare.Am si eu o mica problema cu EA Play.Imi spune ca pot acces app doar dupa PS4.Nu se poate trasnfera abonamentul pe PS5?

  9. #9 SP
    Member TravisPastrana's Avatar
    @jon209 eu inca nu am primit consola dar din ce am citit pe reddit mai sunt care au problema asta, EA PLAY hub momentan nu poate fi accesat de pe PS5. Poti incerca de pe PS4 sau sa intri pe store de pe un pc/telefon si sa il adaugi in cont, apoi va aparea la game library.

  10. #10 SP
    Member fdkenzo's Avatar
    Quote Originally Posted by jon209 View Post
    Salutare.Am si eu o mica problema cu EA Play.Imi spune ca pot acces app doar dupa PS4.Nu se poate trasnfera abonamentul pe PS5?
    Nu este nici o problema cu Ea Play!

    Cum intri in Store, vezi ca ai fix deasupra vreo patru categorii, una din ele este cu servicii. Intra acolo si ai Ea Play. Nici eu nu găseam, dar am reusit intr-un final si am downloadat Star Wars...

  11. #11 SP
    Junior Member Cynical_fairy's Avatar
    Buna, am și eu o problema.
    Am mai multe jocuri care teoretic ar trebui sa aibă posibilitatea de upgrade la ps5.
    Însă nu îmi apare.Nici la jocurile pe cd nici la cele digitale,
    și la options nu am game version.Nu știu ce sa fac..
    Help

  12. #12 SP
    Member geo971986's Avatar
    Quote Originally Posted by Cynical_fairy View Post
    Buna, am și eu o problema.
    Am mai multe jocuri care teoretic ar trebui sa aibă posibilitatea de upgrade la ps5.
    Însă nu îmi apare.Nici la jocurile pe cd nici la cele digitale,
    și la options nu am game version.Nu știu ce sa fac..
    Help
    Din ce stiu eu, majoritatea jocurilor merg si fara, tinand cont ca doar cateva au upgrade patch pt ps5. On the other side sunt si jocuri PS4 care nu merg deloc pe PS5 sau au probleme. Gasesti listele pe google foarte usor.

  13. #13 SP
    Junior Member Cynical_fairy's Avatar
    Quote Originally Posted by geo971986 View Post
    Din ce stiu eu, majoritatea jocurilor merg si fara, tinand cont ca doar cateva au upgrade patch pt ps5. On the other side sunt si jocuri PS4 care nu merg deloc pe PS5 sau au probleme. Gasesti listele pe google foarte usor.
    Ms, problema e ca la cele care au patch, mie nu îmi apare.

  14. #14 SP
    Member VictusG's Avatar
    Daca dau la Video Information si apare 3840 x 2160 - 120Hz aia inseamna ca asta e Rezolutia si hz, nu ?
    Nu de alta dar pe YT zicea un tip ca se atinge 120hz doar in 1080p

  15. #15 SP
    Member jon209's Avatar
    Quote Originally Posted by fdkenzo View Post
    Nu este nici o problema cu Ea Play!

    Cum intri in Store, vezi ca ai fix deasupra vreo patru categorii, una din ele este cu servicii. Intra acolo si ai Ea Play. Nici eu nu găseam, dar am reusit intr-un final si am downloadat Star Wars...
    Am văzut s-a rezolvat.Multumesc

  16. #16 SP
    Senior Member keanustar's Avatar
    Quote Originally Posted by VictusG View Post
    Daca dau la Video Information si apare 3840 x 2160 - 120Hz aia inseamna ca asta e Rezolutia si hz, nu ?
    Nu de alta dar pe YT zicea un tip ca se atinge 120hz doar in 1080p
    Pai poate nu avea el TV cu 4K 120 ci doar 1080 la 120.
    Spre exemply ai DMC5 cu 4K 120. Bine, 4K uoscaled cred. E analiza de la DF pe tema asta.

  17. #17 SP
    Manager paul's Avatar
    Quote Originally Posted by VictusG View Post
    Daca dau la Video Information si apare 3840 x 2160 - 120Hz aia inseamna ca asta e Rezolutia si hz, nu ?
    In cat poate afisa PS5 pe televizorul tau? Da.
    Quote Originally Posted by VictusG View Post
    Nu de alta dar pe YT zicea un tip ca se atinge 120hz doar in 1080p
    Depinde de TV daca duce doar 1080p/1440p / 120Hz sau 4K / 120Hz.

  18. #18 SP
    Member jon209's Avatar
    A mai avut cineva problema la jocurile de PS4 de ex in Fifa care momentan nu a primit update de PS5 uneori mai vad punctulete albe pe ecran care dispar la un moment.In jocuri de PS5 nu face asa ceva și nici zgomote ciudate

  19. #19 SP
    Member clax_117's Avatar
    Am jucat si eu fifa si nu am sesizat nicio problema.

  20. #20 SP
    Senior Member Encman's Avatar
    Salutare, nu am mai intrat pe forum de ceva timp, sper ca toata lumea e OK (avand in vedere.. apocalipsa).

    Poveste lunga scurta, PS5 nu a fost comandat (inca).. pentru ca alb. In schimb sunt curios daca urmatoarea este adevarata:
    OLED B8 + PS5 = screen tearing (in "4K" @ 60 hz).
    Universal aplicabil sau doar in cazul lui Valhalla? (am vazut un clip DF de curand cu privire la asta).

    Ma intereseaza un gameplay fara probleme, in "4K" la 60 de frame-uri. La fel cum am pe PS4 Pro, dar la 30 de frame-uri. Nu sunt interesat de 120 hz. In cazul achizitiei unui PS5 ar trebui sa-mi fac griji / iau in considerare schimbarea TV-ului? Nu de alta dar sunt foarte multumit de el.

    PS: am inteles ca Sony va introduce VRR pentru PS5 dar ma indoiesc ca ajuta, din moment ce generatia 8 (parca si 9 de OLED) nu are support VRR (probabil si din cauza lui HDMI 2.0).

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 33 1 2 3 11 ... LastLast

Similar Threads

  1. Intrebare upgrade jocuri la versiunea PS5 By dumiandrei99 in forum Sony PlayStation 5
    Replies: 33 Last Post: 23-11-2020, 10:23
  2. Replies: 13 Last Post: 27-10-2015, 02:05
  3. Nu mai pot pune anunturi - Help. By riconos in forum Help Desk
    Replies: 1 Last Post: 28-01-2014, 11:15
  4. Xbox - Pune o intrebare, primeste un raspuns By AndRewqp in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 1 Last Post: 06-07-2013, 06:12

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts