Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 32 of 66 FirstFirst ... 22 30 31 32 33 34 42 ... LastLast
Results 621 to 640 of 1302

Thread: Clubul Xbox Series X

  1. #621 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    Se practica treaba asta de ani buni, voi acum ati observat? Aproape fiecare smartphone apare intai ca model/mockup. Si e mare lucru sa fii printre cei care poti prezenta/vedea macar modelul, la scala 1:1. Mai ales ca aici par a fi modelele originale, trimise de la Microsoft. Mie doar imi pare rau ca nu a facut un compare si cu celelalte console, ci doar cu PS4.
    Diferenta este ca acele machete/mock-ups sunt facute de cineva acasa cu 3d printer si astia care le prezinta, strict pentru views, le primesc sau cumpara de la aia, dar nu sunt oficiale.

    Ce a prezentat Lou aici e ceva oficial, dar penibil.
    Nu mai zic de faptul ca omu in mod clar nu are habar cu jocurile si consolele in general. Dar nah, are subscribers...

  2. #622 SP
    naz
    Senior Member naz's Avatar
    S-ar putea sa vedem si un digital edition la Series X. Asta daca nu e cumva un fake
    Attached Images Attached Images 119211951_1773439456137804_727550403953080316_o.jpg

  3. #623 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Interesant. Dar totusi...e ce V?
    Oricum, un 450$ pe ala digital deja e super tare.

  4. #624 SP
    naz
    Senior Member naz's Avatar
    Tind sa cred ca e fake din doua motive:

    1. Nu vad de ce i-ar da numele de Series V in loc sa fie un Series X All Digital Edition whatever.
    2. De ce nu l-au anuntat impreuna cu restul consolelor? Daca aveau si o consola all digital la $450, era o lovitura si mai mare pentru Sony.

  5. #625 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Sau e posibil sa nu fie un Series X all digital ci pur si simplu o alta consola cu specs undeva intre Series S si X, fara unitate optica si pe care sa o pozitioneze undeva la 400$.

  6. #626 SP
    Member vladthegamer's Avatar
    V de la Vladimir.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  7. #627 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    V de la 5. Microsoft s-a plictisit de jocul pe care îl face Sony și au zis ca vin ei înainte cu Vstation pentru fanii PlayStation

  8. #628 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by razvanrazy View Post
    Diferenta este ca acele machete/mock-ups sunt facute de cineva acasa cu 3d printer si astia care le prezinta, strict pentru views, le primesc sau cumpara de la aia, dar nu sunt oficiale.

    Ce a prezentat Lou aici e ceva oficial, dar penibil.
    Bine man, daca macheta oficiala nu ti-a placut, probabil ai fost extaziat cand ai vazut asta, nu?

    Quote Originally Posted by razvanrazy View Post
    Nu mai zic de faptul ca omu in mod clar nu are habar cu jocurile si consolele in general. Dar nah, are subscribers...
    Trebuie sa ai habar de console ca sa poti prezenta niste cutii? Anyway, esti un pic hater aici. Eu mi-as fi dorit machetele alea. Ba chiar as fi platit pentru ele.

  9. #629 SP
    konichiwa zombie chynagods's Avatar
    Daca tot a anuntat Microsoft ca se vor mari preturile de saptamana viitoare la xbox pass poate este cineva interesat de metoda
    Upgrading Live Gold to Gamepass Ultimate

    Tutorial aici
    https://www.pcworld.com/article/3404...imate-tip.html

  10. #630 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Parca merge cu abonament pe Brazilia, care este 150 de lei/ an

  11. #631 SP
    Manager paul's Avatar
    Spune exact. E vorba doar de Game Pass for PC. De la inceput au specificat ca e 50% reducere ($5) cat timp e in beta. Acum ca va fi in general availability va avea pretul normal de $10.


  12. #632 SP
    Member fdkenzo's Avatar
    Pai ce sa testeze? Atmos este si pe Xbox One X din cate stiu, sau greșesc? In plus ai nevoie de sistem sau TV care suporta Dolby Atmos.

  13. #633 SP
    Manager paul's Avatar
    Am modificat. Ma refeream ca ei primesc si testeaza primii, cum a fost Atmos, Vision (video only) si DTS Headphone:X. In fine, nu era o remarca necesara, sorry for the confusion!


  14. #634 SP
    Teo
    Senior Member Teo's Avatar
    Quote Originally Posted by chynagods View Post
    Daca tot a anuntat Microsoft ca se vor mari preturile de saptamana viitoare la xbox pass poate este cineva interesat de metoda
    Upgrading Live Gold to Gamepass Ultimate

    Tutorial aici
    https://www.pcworld.com/article/3404...imate-tip.html
    Am citit acest tutorial insa am doua intrebari pentru cei care au facut asta:

    1. Contul meu este de UK, ii pot schimba locatia cu cea din Brazilia pentru a lua la 150lei/12luni iar dupa activare sa trec inapoi la UK?

    2. Oferta cu 1$ am folosit-o, functioneaza ca la sfarsit sa activez gamepass cu 15$/luna? atat am acum pretul dupa ce am folosit oferta.

  15. #635 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Ar fi fost mai ok sa poți să-l dai jos când îl pui pe orizontala

  16. #636 SP
    konichiwa zombie chynagods's Avatar
    Sal Teo

    Nu trebuie sa schimbi contul foloseste un VPN si selecteaza brazilia cand cumperi
    eu am luat de aici
    https://www.cdkeys.com/12-month-xbox...one-360-brazil

    Daca ai folosit oferta de Ultimate la 1 euro poti face o noua cerere
    La mine a mers


    citeste si aici
    https://www.ozbargain.com.au/node/56...gold%2Fupgrade.

  17. #637 SP
    Member vladthegamer's Avatar

    Clubul Xbox Series X

    Salut, Teo!

    Eu mi-am luat acest produs pentru Xbox - https://www.cdkeys.com/6-month-xbox-...te-xbox-one-pc

    Apoi, l-am rugat pe fratele meu sa ma lase putin la PC-ul lui, am intrat in setari pe PC, am schimbat regiunea numai pe PC (Brazilia), am activat codul si aia a fost, apoi am revenit pe Romania ca locatie pe PC. Nu am schimbat regiunea consolei, ea fiind setata tot timpul asta pe UK (inchisa), iar acum si eu si fratele meu ne bucuram de GamePass Ultimate, unul pe PC, altul pe Xbox.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  18. #638 SP
    Manager paul's Avatar
    Aceasta era prezentarea virtuala cu dezvaluiri pentru presa:

    Xbox News Briefing 2020:
    - part 1: https://streamable.com/3i8ud0
    - part 2: https://streamable.com/ogjm82
    - part 3: https://streamable.com/pd4lme
    - part 4: https://streamable.com/govb9n

    Cateva puncte:
    - "we're long on Game Pass"
    - Generation A hardware: Xbox One -> start of new vision - multiple performance profiles, games play on every model, backward compatibility <- Scarlett Generation -> Generation 9: Series
    - "Project Lockhart, kind of the worst kept secret in our portfolio"
    - Series S - "a number of our customers care more about framerates than resolution"
    - Series S-Series X - "difference is in the GPU"
    - Series S-One X - "4x processing power and pretty similar graphics", "keep in mind we have a new graphics architecture and new graphics capabilities so it's really hard to compare specs like TFLOPs across generations"
    - One X design - (at that time) "most powerful console ever built and the first to deliver 4K gaming"
    - Series S design - "next-generation gaming to more people at the beginning of the generation with a lower price"

  19. #639 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Quote Originally Posted by paul View Post
    - Series S-One X - "4x processing power and pretty similar graphics", "keep in mind we have a new graphics architecture and new graphics capabilities so it's really hard to compare specs like TFLOPs across generations"
    Nu stiu exact de unde ai luat informatia asta, pentru ca nu am citit acele briefing, dar este gresit si au spus si ei in prezentarea Series S.
    Este 4x processing power vs One S, nu versus One X.
    Series X este 4x One X.

  20. #640 SP
    Manager paul's Avatar
    De unde sa o iau? Din ce a spus doamna "head of platform engineering and hardware". A zis "X". S-o fi incurcat in litere.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 32 of 66 FirstFirst ... 22 30 31 32 33 34 42 ... LastLast

Similar Threads

  1. Clubul Xbox Series S By paul in forum Microsoft Xbox Series
    Replies: 164 Last Post: 17-02-2024, 00:44
  2. Clubul Xbox One S By MonkY in forum Microsoft Xbox One
    Replies: 199 Last Post: 25-11-2023, 06:13
  3. Clubul Xbox One By MonkY in forum Microsoft Xbox One
    Replies: 7883 Last Post: 15-06-2023, 20:45
  4. Clubul Xbox By MonkY in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 128 Last Post: 12-06-2023, 22:57
  5. Clubul Xbox 360 By Mika in forum Microsoft Xbox 360
    Replies: 15756 Last Post: 18-09-2021, 00:56

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts