Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 23 of 53 FirstFirst ... 13 21 22 23 24 25 33 ... LastLast
Results 441 to 460 of 1048

Thread: Xbox Series X|S - achizitie din Romania

  1. #441 SP
    Member VictusG's Avatar
    Si mie mi-a ajuns ieri, tot din Polonia, undeva citisem pe aici pe forum ca are si garantie internationala si ca putem trimite noi din Romania consola direct la Microsoft sau ceva de gen, fiecare dupa preferinte, eu de exemplu am vrut sa o am din primele zile, mi-am asumat riscul.

  2. #442 SP
    Junior Member fakeish's Avatar
    Dacă ai probleme, o trimiți înapoi tot prin Eswd. Diferența față de România este de o săptămână, maxim două cât durează transportul. E un minus de luat în calcul, din celălalt unghi, prefer să fie văzută ca o consolă de pe piața polonă. Da' e mai simplu să dăm vina pe X că dă retur. Această categorie de clienți este universală. Că fapt divers americanii o fac de câteva decenii. Nu încurajează practica, da' clar nu ei sunt cauza. Confuzia între cauza și efect e des întâlnită, da' este folosită în scopul exploatării.
    Nu pot să dau vina pe giganții din Romania că profită de clienți needucați. Dacă majoritatea cumpărăturilor din Romania ar decide un an de zile să-și facă comenzile în afara României, unde prețurile sunt nu default mai mici și ar plăti cu răbdarea un transport mai lung, nu și-ar permite la PS5 să facă tombolă. Așa cum am văzut în Polonia, am găsit în mai multe magazine care nu sunt atât de "mari" cum este eMag. #wecanalldobetter

  3. #443 SP
    Member Mazzaxx's Avatar

  4. #444 SP
    Member marv's Avatar
    cum sa ceri 4000 de lei pe consola asta si sa te mai consideri magazin serios de electronice

  5. #445 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Cine considera quickmobile un magazin serios de electronice?

  6. #446 SP
    Member marv's Avatar
    fair enough

  7. #447 SP
    Member soundlessxd's Avatar
    Mi-a ajuns și mie consola comandata de pe oleole.pl prin eswd. Totul este ok, recomand.

  8. #448 SP
    Member Andrei260191's Avatar
    Au aparut din nou in stoc pr Oleole.pl . Am comandat din nou. Cred ca acum au acceptat plata.

    Sent from my SM-G965F using Tapatalk

  9. #449 SP
    Junior Member DannyXCM's Avatar
    In cat timp ati primit comanda de pe oleole? Cu ce cu curier a venit de la intrarea in tara pana la voi ?


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  10. #450 SP
    Member VictusG's Avatar
    Quote Originally Posted by DannyXCM View Post
    In cat timp ati primit comanda de pe oleole? Cu ce cu curier a venit de la intrarea in tara pana la voi ?


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Deci am comandat Marti, si Vinerea din saptamana urmatoare a ajuns la mine, bineinteles mi-au spus ca s-a stricat camionul din Polonia spre Romania, au fost cele 2 zile de sarbatori, depinde cand comanzi, cica de la ei pleaca camionul joia doar spre Romania
    In ziua in care a ajuns camionul la sediul din Bucuresti au si pus coletele si acolo poti sa alegi cu ce vrei sa vina, Fan Curier, Cargus, sa il ridici tu de la ei, depinde

    Acuma vad ca au multe variante de Xbox-uri, diferite Bundle-uri.
    Dar ATENTIE MARE, eu mi-am asumat riscul, dar tineti cont de garantie ca daca e ceva sa trimiti inapoi la ei e 200 lei transportul dus-intors prin Eshop. Nu stiu chestia cu Microsoft daca se pot trimite direct la ei, gen daca e garantie internationala si daca noi din Romania putem trimite direct la Microsoft

  11. #451 SP
    Junior Member DannyXCM's Avatar
    Am inteles , merci mult de info .


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  12. #452 SP
    Member Andrei260191's Avatar
    Logic ar fi sa aiba garantie internationala.

    Sent from my SM-G965F using Tapatalk

  13. #453 SP
    Manager paul's Avatar
    Quote Originally Posted by VictusG View Post
    Nu stiu chestia cu Microsoft daca se pot trimite direct la ei, gen daca e garantie internationala si daca noi din Romania putem trimite direct la Microsoft
    Consolele Xbox nu le poti rezolva in Romania. Le trimiti acolo de unde le-ai luat, in cazul acesta, in Polonia.

    Standard Limited Warranty applies to Surface devices and PC accessories in Romania.
    Standard Limited Warranty applies to Surface devices, Xbox, PC accessories, and HoloLens in Poland.
    Warranties, extended service plans, and Terms & Conditions for your device

  14. #454 SP
    Member Andrei260191's Avatar
    Quote Originally Posted by paul View Post
    Consolele Xbox nu le poti rezolva in Romania. Le trimiti acolo de unde le-ai luat, in cazul acesta, in Polonia.



    Warranties, extended service plans, and Terms & Conditions for your device
    Nah...riscul meseriei...nu stiu ce sa spun. Deci practic avem garantie 1 an in Polonia. Din ce am citit aici nu a avut nimeni probleme cu Xbox pana acum. Ma insel?

    Sent from my SM-G965F using Tapatalk

  15. #455 SP
    Manager paul's Avatar
    In Polonia, 1 an e la producator (Microsoft), 2 ani la comerciant (oleole.pl si restul), ca la noi.

    Procedurile cu trimisul coletului la Microsoft nu stiu cum sunt exact. Avem doua cazuri descrise pe forum: Xbox One Cehia-UK si Xbox Controller Elite Series 2 Romania-Germania.

  16. #456 SP
    Member Andrei260191's Avatar
    Mi se pare destul de ok procesul. Nu ideal dar...decent.

    Sent from my SM-G965F using Tapatalk

  17. #457 SP
    Junior Member UnnyBOlt's Avatar
    Quote Originally Posted by paul View Post
    Consolele Xbox nu le poti rezolva in Romania. Le trimiti acolo de unde le-ai luat, in cazul acesta, in Polonia.



    Warranties, extended service plans, and Terms & Conditions for your device
    Gresit si am explicat cazul meu cu un controller Elite Series 2 in urma cu cateva pagini: Xbox Series - achizitie din Romania | Single Post View. Acelasi lucru se aplica si la consolele Xbox.
    Nu avem suport in Romania pentru Xbox (mai degraba Xbox Live) chiar oficial, OFICIAL, dar e indeajuns cat sa-ti trimiti dispozitivele defecte la Microsoft la reparat/schimbat in termenul garantiei. Va inregistrati consola dupa serial number si tara Romania in https://account.microsoft.com/devices/ si puteti deschide la Microsoft o cerere de service bine mersi, desigur daca se defecteaza din motive legitime.

  18. #458 SP
    Junior Member volt's Avatar
    Quote Originally Posted by UnnyBOlt View Post
    Gresit si am explicat cazul meu cu un controller Elite Series 2 in urma cu cateva pagini: Xbox Series - achizitie din Romania | Single Post View. Acelasi lucru se aplica si la consolele Xbox.
    Nu avem suport in Romania pentru Xbox (mai degraba Xbox Live) chiar oficial, OFICIAL, dar e indeajuns cat sa-ti trimiti dispozitivele defecte la Microsoft la reparat/schimbat in termenul garantiei. Va inregistrati consola dupa serial number si tara Romania in https://account.microsoft.com/devices/ si puteti deschide la Microsoft o cerere de service bine mersi, desigur daca se defecteaza din motive legitime.
    postul acesta adevar graieste,am patit cu un xbox one ,inregistrat pe situl microsoft,creat cerere de service,a fost ridicat de curier trimis de ei,a fost reparat si trimis innapoi spre mine,am platit exact 0 lei.

  19. #459 SP
    Junior Member MILANISTU's Avatar
    Am dat si eu cda pe OLE azi prin ESHOP, varianta cu expansion card. Intrebarea e cum stiu dei de la ESHOP sa imperecheze pachetul venit cu adresa de livrare din RO?

  20. #460 SP
    Member Andrei260191's Avatar
    Dupa numele pe care l ai completat. Address line 1: Eshop RO26463647 . Apoi cand ajunge pachetul la ei il selectezi de pe site si le oferi mai multe detalii din ce am vazut.

    Sent from my SM-G965F using Tapatalk

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 23 of 53 FirstFirst ... 13 21 22 23 24 25 33 ... LastLast

Similar Threads

  1. PS5 - achizitie din Romania By MonkY in forum Sony PlayStation 5
    Replies: 8078 Last Post: 24-02-2024, 22:37
  2. Pot juca jocuri din Romania pe PS4 din America? By SnowPhantom in forum Sony PlayStation 4
    Replies: 7 Last Post: 19-11-2013, 16:07
  3. Locuri frumoase din Romania By vasilescui in forum Travel & Fashion
    Replies: 0 Last Post: 05-05-2011, 08:24
  4. Replies: 9 Last Post: 28-02-2011, 13:53
  5. Reviste de profil din Romania By rodarkone in forum Console Club
    Replies: 23 Last Post: 11-08-2008, 13:27

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts