Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 34 of 53 FirstFirst ... 24 32 33 34 35 36 44 ... LastLast
Results 661 to 680 of 1048

Thread: Xbox Series X|S - achizitie din Romania

  1. #661 SP
    Member fdkenzo's Avatar
    Stoc la Gamers.ro

    Nu știu dacă a mai postat cineva.

    https://www.gamers.ro/toate/cauta/xbox+series+x+1tb

  2. #662 SP
    Member Para81's Avatar
    Este in curs de receptie, ajunge in Martie dar nu se stie cand .

  3. #663 SP
    iry
    Senior Member iry's Avatar

    Xbox Series - achizitie din Romania

    Baieti, daca va intereseaza sau ajuta pe cineva, imi vand xbox-ul luat de la polaci. M-a ajuns undeva la 2900 lei, cu tot cu drum.

    O vand cu 2800 lei. Nu cred ca a fost folosit 30h.

    Daca este cineva interesat, pm!
    Edit: ofer si jocul Minecraft trimis la pachet cand am cumparat-o.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  4. #664 SP
    Junior Member Mikhaix's Avatar
    Tocmai ce am fost sunat de cei de la Gamers.ro, apoi am primit un mail prin care m-au anuntat ca XBOX-ul v-a veni saptamana viitoare.

  5. #665 SP
    Junior Member Wintzy's Avatar
    Quote Originally Posted by Mikhaix View Post
    Tocmai ce am fost sunat de cei de la Gamers.ro, apoi am primit un mail prin care m-au anuntat ca XBOX-ul v-a veni saptamana viitoare.
    Dap, si pe mine. Si s-a actualizat si statusul comenzii in cont in “Efectuat”.

  6. #666 SP
    Member luciteck's Avatar
    Cred că au multe telefoane de dat. Pe mine nu m-au sunat încă. Probabil le iau în ordinea plasării comenzilor.

    Sent from my SM-G975F using Tapatalk

  7. #667 SP
    Member Para81's Avatar
    Pe mine nu, acum depinde cate bucati vin in stoc cred.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  8. #668 SP
    Junior Member Cavernus26's Avatar
    Nici eu nu am primit telefon , nu stimc ate bucati sunt dar cu siguranta unii vore fi lasati pe dinafara , acum ce sa zic "fingers crossed"

    ---------- Post added 17-02-2021 at 16:50 ----------

    De curiozitate cei care ati fost sunati , sunteti cei care au apucat sa plaseze comanda la pretul de 2350 si ati optat pt pastrarea comenzii la pretul actual ? ca sa stim daca o iau in ordine cei care se ocupa

  9. #669 SP
    Junior Member Wintzy's Avatar
    Quote Originally Posted by Cavernus26 View Post
    Nici eu nu am primit telefon , nu stimc ate bucati sunt dar cu siguranta unii vore fi lasati pe dinafara , acum ce sa zic "fingers crossed"

    ---------- Post added 17-02-2021 at 16:50 ----------

    De curiozitate cei care ati fost sunati , sunteti cei care au apucat sa plaseze comanda la pretul de 2350 si ati optat pt pastrarea comenzii la pretul actual ? ca sa stim daca o iau in ordine cei care se ocupa
    Exact, comanda plasata de mine a fost pusa la pretul initial de 2350, imediat ce au dat drumul la comenzi.
    Cand m-au sunat m-au intrebat daca sunt de acord cu noul pret de 2690.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  10. #670 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    A intrebat cineva de cate bucati, estimativ, pot face rost? Mi se pare ciudat sa pastreze deschisa "inscrierea" pentru consola de atatea zile. Cred ca s-au plasat lejer cateva sute de comenzi.

  11. #671 SP
    Member Para81's Avatar
    Cred ca este un fel de tombola Altex.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  12. #672 SP
    Junior Member Cavernus26's Avatar
    Ok , mersi , eu i-am contactat pe facebook cu intrebarea "daca mai comand acum o consola este garantat ca o voi primi in luna martie " la care mi-a raspuns sec cu "este cam garantat " , nu stiu cine se ocupa de pagina pe fb dar oricum nu e ft profi , dar din spusele lui par a fi increzatori in numarul de stoc

  13. #673 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Quote Originally Posted by Para81 View Post
    Cred ca este un fel de tombola Altex.
    Nah. Nu cred ca-si permit multi sa face ce a facut Altex dpdv legal. Nu au toti relatiile alea in spate
    Aici e clar ca se comanda consola care se va livra incepand din Martie.

  14. #674 SP
    Junior Member Cavernus26's Avatar
    Nu stiu ce isi permit si ce nu , dar oricum e suspect ca inca sunt deschize comenzile si ca imi spun ca daca dau comanda chiar si acum mai mult ca sigur imi dau produsu in martie, poate e demandul pt series X in Romania mult mai mic decat credem noi si nu sunt comenzi cu sutele asa cum a spus Razvan , nu vad un comerciant mic precum gamers.ro facand rost de cateva sute de bucati . Daca nu era palta ramburs la curier singura optiune as fi crezut ca e ceva scam

  15. #675 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Din ce stiu, ei nu sunt din Romania, deci probabil in Slovacia sau de unde sunt ei, este lansat oficial si distribuitorul o fi alocat cateva sute de bucati pentru ei. Asta tot pe ei ii puteti intreba.

    Dar da, cu siguranta nici interesul de la noi din tara nu este prea mare pentru o astfel de consola, dar mai sunt si cei ca mine, care asteapta sa o cumpere de la comerciantii mari (gen eMag) pentru a beneficia de garantie mai usor.

  16. #676 SP
    Junior Member Cavernus26's Avatar
    Da , am investigat putin , sunt din ungaria , si din cate vad Microsoft are suport oficial pt Ungaria deci posibil sa aiba un numar destul de maricel de console ,, la noi vand putin mai scump https://www.konzolvilag.hu/xboxseries/gepek , aici e site-ul si in ungaria care e identic , la noi le vand cu 2700 in ungaria cu pret oficial de 2500 , ma rog , acceptabil

  17. #677 SP
    Junior Member Fallen's Avatar
    Eu am facut comanda la 2350lei, comanda nr 1665248.
    M-au sunat ieri, m-au intrebat daca sunt de acord cu pretul actual de 2690lei, le-am zis ca DA, si mi-au zis ca saptamana asta/urmatoare, imi ajunge.
    Poate primesc cei care au dat la 2350 (printre primii).

  18. #678 SP
    Junior Member Cavernus26's Avatar
    Frumos frumos , sunteti pe lista de prioritate maxima daca noua ne spun martie si voua va aduc sapt asta sau sapt viitoare

    ---------- Post added 18-02-2021 at 11:32 ----------

    Daca este sunat cineva care a comandat la pretul de 2700 direct , fiti buni si postati aici ca sa stim si noi

  19. #679 SP
    Senior Member kragod's Avatar
    Quote Originally Posted by Espiritus View Post
    Daca ai un buget foarte limitat nu iti permiti sa cumperi toate jocurile digital fara optiunea de a le vinde dupa. Eu in continuare nu inteleg pentru cine anume e facuta consola asta... Cine nu are foarte multi bani cumpara Series X si vinde jocurile, cine are suficienti bani cumpara Series X pentru ca e mai buna.
    Pentru cei ca mine, care au/vor ca si consola main PS5-ul pentru ca acolo au majoritatea prietenilor dar vor sa aiba si o varianta pentru a juca jocurile de xbox, prin gamepass ultimate (care pentru ce ofera este cea mai buna oferta de pe piata). Eu am luat Series S fara sa ma dau de ceasul mortii ca nu exista stocuri, si am inceput sa joc jocuri de pe xbox pe care nu le-am jucat (ORI sau Gears 4-5). Sa nu mai zic ca e asa mica incat imi este usor sa o bag intr-un rucsac si sa o iau cu mine (plec des din Bucuresti in ultimele luni sa stau la ai mei).

    Series S e si o varianta buna pentru parinti a caror copii vor sa joace si nu ii intereseaza ca nu e 4K etc ( varsta 8-14 ani) si nu sunt putini.

  20. #680 SP
    Junior Member Fallen's Avatar
    Nu pot spune ca sunt un impatimit al consolelor. Am PC highend, sunt mai mult pe FPS-uri, dar n-am zis NU la eventualele couch coop-uri cand a fost cazul.
    Am avut doar PS2/XBOX360 si am zis ca as vrea sa am si eu o consola de generatia noua, mai mult din cauza faptului ca mi-am luat un TV de 140cm (destul de mare pt mine), si am vrut sa beneficiez la maxim de el.

    Am ales SS, nu din cauza ca n-as fi avut sansa sa iau SX, pentru ca am avut-o in cos si la emag de 2 ori, si la flanco, dar am zis ca nu merita sa dau inca 1000-1100lei in plus de la SS, doar pt putere mai mare si 4k.
    Boy, i was wrong!

    In primul rand, nu mi-am facut temele deloc in ceea ce inseamna backwards compatibility-ul consolelor.
    Sincer, credeam ca jocurile sunt native si atat, nu BC, astfel incat mare mi-a fost uimirea cand pe ONE X-ul unui prieten ma jucam Minecraft Dungeons 4k@60fps, iar la mine mergea FHD@30fps. Inteleg ca e o consola mai slaba pe partea de grafica, dar nu ma asteptam la asta, pana am aflat ca defapt imi ruleaza jocul ca si cum ar merge pe un Xbox One S, si sunt la mana dev-ilor.

    Doi la mana, diferenta de rezolutie este monumentala. Nu pot spune ca SS face un upscaling grozav, sau pur si simplu n-am rulat inca ceva 1080 pe tv, dar mi se pare groaznic. Sa trec de la ONE X unde majoritatea "enhanced" sunt 4k@60 si sa ma chinui 1080p pe SS, n-a fost un bun deal.

    Ca tot intreba cineva de ce ar alege cineva SS, eu unul am ales-o fix pt Gamepass si Couch-Coop, si atat. Nu aveam de gand sa cumpar absolut niciun joc pentru ea, doar sa rulez ce mi se ofera in gamepass (si sunt destule).
    Orice alt AAA game il rulez pe pc fara niciun fel de problema in 144hz, maxedout, etc.
    Insa, din pacate, BC + rezolutia m-au facut sa dau retur SS-ul la emag si sa cumpar SX-ul de la gamers.

    Cu toate astea, mi-am luat Fifa 21 SX/SS si arata demential. Pare 4k@60fps, desi nu cred ca poate SS sa duca 4k.
    Oricum, foarte crisp si bine aranjat. E clar ca SS este viitorul, insa pe moment e crima daca nu ai un ONE X/SX ca sa poti rula 4k .

    PS: e posibil sa intre SS-ul de la emag la resigilate la un pret bun. Urmariti.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 34 of 53 FirstFirst ... 24 32 33 34 35 36 44 ... LastLast

Similar Threads

  1. PS5 - achizitie din Romania By MonkY in forum Sony PlayStation 5
    Replies: 8078 Last Post: 24-02-2024, 22:37
  2. Pot juca jocuri din Romania pe PS4 din America? By SnowPhantom in forum Sony PlayStation 4
    Replies: 7 Last Post: 19-11-2013, 16:07
  3. Locuri frumoase din Romania By vasilescui in forum Travel & Fashion
    Replies: 0 Last Post: 05-05-2011, 08:24
  4. Replies: 9 Last Post: 28-02-2011, 13:53
  5. Reviste de profil din Romania By rodarkone in forum Console Club
    Replies: 23 Last Post: 11-08-2008, 13:27

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts