Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 32 of 53 FirstFirst ... 22 30 31 32 33 34 42 ... LastLast
Results 621 to 640 of 1048

Thread: Xbox Series X|S - achizitie din Romania

  1. #621 SP
    iry
    Senior Member iry's Avatar
    https://www.gamers.ro/xboxseries/console

    Sunt mai multe oferte aici, cele cu un controller in plus. Au marit pretul insa, si la cea simpla

  2. #622 SP
    Senior Member Razorel's Avatar
    Sunt curios daca le onoreaza la pretul initial.

  3. #623 SP
    Junior Member Mikhaix's Avatar
    Quote Originally Posted by Razorel View Post
    Sunt curios daca le onoreaza la pretul initial.
    Sper ca da, daca nu, sunt neseriosi.

  4. #624 SP
    Junior Member UnnyBOlt's Avatar
    Nu bag mana in foc, dar sunt aproape sigur ca vor onora pretul initial pentru cei care l-ati prins (2346 lei). Acuma nu va suparati pe cei de la gamers.ro ca au crescut pretul. Era ceva de asteptat. Dar chiar si pretul curent e bunicel. Si cu placere tutoror
    S-a intamplat sa ma uit absolut aletoriu acum vreo jumatate de ora.

  5. #625 SP
    Junior Member Wintzy's Avatar
    Quote Originally Posted by Razorel View Post
    Sunt curios daca le onoreaza la pretul initial.
    Good point, si eu am prins fix varianta cu 2345 RON. Sa vedem acum.
    Cu precomanda la PS5 au fost foarte seriosi si nu au dezamagit.

  6. #626 SP
    Member Para81's Avatar
    Am dat si eu comanda cu 2690 ron, sa vedem daca au pe stoc deajuns.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  7. #627 SP
    Senior Member Razorel's Avatar
    Sper sa fie stoc suficient. Cum ma anunta ca o trimit, cum pun Series S-ul pe Olx.

  8. #628 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Sunt foarte seriosi si sigur vor onora, dar tineti cont de faptul ca nu stie nimeni cum sunt cu garantia.

  9. #629 SP
    Senior Member Razorel's Avatar
    Am incercat din contul Microsoft, pentru Series S-ul actual. Am pus ca are defecte mecanice, am ales adresa de trimitere din RO, si mi-a aparut ca orice reparatie costa 0 lei. In ultimul pas imi dadea un shipping label cred. In cel mai rau caz, cred ca se poate incerca direct la MS, daca nu sunt ok cu garantia. Sper sa nu fie nevoie, totusi.

  10. #630 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Da, garantia internationala de 1 an. Dar in RO sunt obligati sa ofere garantia de conformitate de 2 ani la orice electronic. Si atunci al doilea an nu mai intra in garantia de la Microsoft, deci depinzi de comerciant. Si nu stiu cine poate garanta pentru gamers.ro pe partea asta.
    Si nu e vorba de un produs de 200 lei, ca sa zici ca-l poti schimba luna viitoare.

  11. #631 SP
    Junior Member Cavernus26's Avatar
    Am comandat si eu una imediat ce s-a schimbat pretul din 2350 in 2700 , cosnider ca e un pret rezonabil , desi nu imi fac mari sperante ca voi primi produsul avand in vedere ca si pana la ora actuala inca se pot face comenzi fara probleme , probabil nu stiu nici ei cate bucati primesc si le vor da in ordinea plasarii comenzilor , macar ma bucur ca e plata cu ramburs si nu am blocat banii de pe card cat timp astept , cand vine curierul ii dau banii si toata lumea e fericita , repet asta daca este sa primesc consola

  12. #632 SP
    Junior Member UnnyBOlt's Avatar
    Garantia comerciala de la Microsoft tine ~2 ani (de exemplu la XSX-ul meu primit la lansare se termina in 29.12.2022). Aceasta garantie comerciala, care e optionala, nu e aceeasi cu 'garantia de conformitate' obligatorie de 2 ani in UE. Cea din urma doar garanteaza ca produsul pe care il cumperi e 'conform' cu descrierea acestuia (adica ca e autentic, ca nu-i lipseste nimic, ca functioneaza in parametrii normali, etc.). Eu sunt de parere ca in cazul dispozitivelor Xbox, acestea ar trebui inregistrate de la inceput in contul Microsoft (https://account.microsoft.com/devices/) si in caz de vreun defect, deschisa cerere de service direct la Microsoft. Puteti avea incredere 100% in garantia de la Microsoft.

    Cand apelati la magazinul de unde ati cumparat consola pentru garantie si ei fac tot acelasi lucru (daca sunt cinstiti si n-o dau pe alte maini neautorizate), o inainteaza la Microsoft, doar ca tot procesul dureaza mai mult si treuie sa trimiteti intreg pachetul in cutia originala, cu factura si certificat de garantie, etc. Toata lumea stie povestea. De exemplu daca se defecteaza un cablu sau ceva la controller, trebuie sa trimiteti intreg pachetul plus hartii la vanzator cu tot cu consola care n-are nicio problema

    Cand trimiteti direct la Microsoft nu va cere nimic din toate astea. La cererea de service pentru consola inregistrata pe site-ul Microsoft intra si accesoriile relevante (ex. controller, casti, sursa) care pot fi selectate individual cand deschideti cererea, daca problema e la vreun accesoriu. Trimiteti strict dizpozitivul defect fara niciun atasament sau document (singura regula e ca trebuie sa corespunda numarul de serie al dispozitivului trimis cu cel inregistrat) pe care vi-l ambalati si impachetati singuri intr-o cutie, urmand instructiunile afisate pe site si primite pe email. Astfel puteti si urmari mai in detaliu stadiul cererii de service si locatia pachetului. La sfarsit este actualizat automat dispozitivul nou primit pe contul Microsoft si restul perioadei originale de garantie se transfera la acesta (cei doi ani sunt fixi, nu se primeste garantie pe perioada noua de fiecare data cand e inlocuit dispozitivul). Am detaliat aici procesul pentru un caz de service la Microsoft cu un controller Elite Series 2 - http://www.consolegames.ro/forum/f12...ml#post1495800

  13. #633 SP
    Junior Member Cavernus26's Avatar
    Ma intreb cate bucati au avand in vedere ca sunt un comerciant mai mic , chair sper sa imi onoreze comanda asta de acum , desi cum am zis avand in vedere ca inca se poate comanda ori nu e mare demand pt series X ori nu stiu ei cate bucati aduc si nu vor primi toti cei care au comandat acum

  14. #634 SP
    Cons. Mercedes-Benz djleo666's Avatar
    Quote Originally Posted by razvanrazy View Post
    Da, garantia internationala de 1 an. Dar in RO sunt obligati sa ofere garantia de conformitate de 2 ani la orice electronic. Si atunci al doilea an nu mai intra in garantia de la Microsoft, deci depinzi de comerciant. Si nu stiu cine poate garanta pentru gamers.ro pe partea asta.
    Si nu e vorba de un produs de 200 lei, ca sa zici ca-l poti schimba luna viitoare.
    Razy in UE a crescut garantia la 2 ani la produsele electronice.

  15. #635 SP
    Junior Member Cavernus26's Avatar
    Este advertised si in descrierea produsului pe site ca este "garantie oficiala microsoft 2 ani " deci daca aveti vreo problema cel mai probabil ajungeti sa folositi garantia direct de la producator (probabil procesul necesita mai multa abtaie de cap dar macar e acolo ceva inc az ca doamne fereste ) , nu stiu cat de customer friendly sunt cei de la gamers.ro nu am mai comandat si nu stiu nimic despre firma , am citit pareri bune pe aici dar nu bag mana in foc , cam ciudat procesu asta cu comanda "in curs de receptie"

  16. #636 SP
    Member blackjack2150's Avatar
    Are cineva vreun update de la gamers.ro cu privire la statusul comenzii, stoc, livrare etc?

  17. #637 SP
    Junior Member Mikhaix's Avatar
    Quote Originally Posted by blackjack2150 View Post
    Are cineva vreun update de la gamers.ro cu privire la statusul comenzii, stoc, livrare etc?
    Nimic momentan.

  18. #638 SP
    Junior Member Cavernus26's Avatar
    Nup , am comanda 1665266 , status "Neadministrat" , din ce reiese pe chatu lor de pe messenger ei nu lucreaza in week-end si incep munca de la 10 , deci voi incerca sa ii contactez mai incolo ,poate primesc niste informatii caz in care voi posta aici

  19. #639 SP
    Junior Member pr0ph3t's Avatar
    Tocmai ce am intrebat pe Chat-ul gamers.ro ce inseamna "În curs de recepție" si mi-au raspuns cu un simplu "Martie"

  20. #640 SP
    Junior Member Cavernus26's Avatar
    da , si mie mi-au raspuns tot ca il pot primi in martie , deci mai avem de asteptat

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 32 of 53 FirstFirst ... 22 30 31 32 33 34 42 ... LastLast

Similar Threads

  1. PS5 - achizitie din Romania By MonkY in forum Sony PlayStation 5
    Replies: 8078 Last Post: 24-02-2024, 22:37
  2. Pot juca jocuri din Romania pe PS4 din America? By SnowPhantom in forum Sony PlayStation 4
    Replies: 7 Last Post: 19-11-2013, 16:07
  3. Locuri frumoase din Romania By vasilescui in forum Travel & Fashion
    Replies: 0 Last Post: 05-05-2011, 08:24
  4. Replies: 9 Last Post: 28-02-2011, 13:53
  5. Reviste de profil din Romania By rodarkone in forum Console Club
    Replies: 23 Last Post: 11-08-2008, 13:27

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts