Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 38 of 53 FirstFirst ... 28 36 37 38 39 40 48 ... LastLast
Results 741 to 760 of 1048

Thread: Xbox Series X|S - achizitie din Romania

  1. #741 SP
    Junior Member pr0ph3t's Avatar
    aaaaand...it's gone

  2. #742 SP
    Member gabridinu's Avatar
    Aveti link? Eu n o gasesc pe site..


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  3. #743 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Uite aici.

  4. #744 SP
    Member gabridinu's Avatar
    Au fost foarte putine SX pe la noi. Ma refer aduse la pret decent pe cale cat de cat oficiala. Cred ca Sony au produs mult mai multe console fata de Microsoft. Trebuia sa se straduiasca si Microsoft daca vroiau sa castige teren... dar ..deh...
    Eu caut sa iau si un SX dupa Ps5.

  5. #745 SP
    Admin MonkY's Avatar
    E normal să fie mai puține Xbox-uri la noi. Xbox nu există oficial în România, și atunci toți cei care aduc fie o fac pe canale neoficiale, fie își asumă niște riscuri în plus. Bonus că la noi se adaugă și mentalitatea "Dacă am PC, de ce să mai cumpăr și un Xbox?"...

  6. #746 SP
    Member gabridinu's Avatar
    Pai si atunci, de ce aduc foarte multe XSS ? (Cel putin vad ca exista pe stoc cam peste tot la pret normal). Eu cred ca s-au produs mai putine Xbox Series X fata de Xbox Series S, MS s-a bazat ca se va vinde foarte bine XSS dar se pare ca e mai cautat XSX.
    Deci cumva, magazinele oficiale (altex, flanco, emag) nu au de unde sa aduca XsX si aduc doar XsS.
    Nu stiu daca are treaba ca e sau nu oficial in Romania..ca de fapt XboX live-ul nu exista oficial. Consolele daca le aduc la preturi de lista si MS oferta garantie si in Romania.. as zice un oficial*..

  7. #747 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Pai e simplu. Series S nu se vinde prea bine pentru ca nu este cerere, asa ca ramane in stoc mereu.

  8. #748 SP
    Senior Member Xander RO's Avatar
    Nu este doar la noi problema cu stocurile de XSX.
    Am vorbit dimineata la telefon cu un prieten ceh care n-a prins nici la lansare si nici nu are vreo sansa sa prinda vreun XSX prea curand la ei acolo.
    Bate vantul si pe la ei, peste tot apare cu 'expected in May' etc... si tinem cont ca Cehia are Xbox oficial inca din 2010.

    Microsoft pur si simplu nu a produs suficiente unitati pentru a satisface cererea dar sper ca pana in toamna acestui an problema asta sa fie de domeniul trecutului.

  9. #749 SP
    Junior Member vicosx12's Avatar
    Nu exista ceva pe Telegram sa ne anunte cand este pe stock in Romania?
    Ceva ca la PS5 de genul https://t.me/ps5stockbotRO ?

  10. #750 SP
    Member gabridinu's Avatar
    Pretul la Xsx ar trebui sa fie 2450. Nu?
    Avand in vedere ca XsS e 1500.

    Un calcul simplu 300x4.9 =1470. Exact cu cat se vinde la noi.
    Iar XsX 500x4.9=2450. ~ 2500

    Stiti cu cat s a vandut la Emag?/ Altex?


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  11. #751 SP
    Member marv's Avatar
    cu 2500 s-a dat la Altex

  12. #752 SP
    Junior Member Leopardu's Avatar
    Mda ciudat... PS5-urile si Series S costa cat trebuie dar XSX pare sa fie mai scump cu 200 de lei pe Flanco si pe Gamers, oare de ce?

  13. #753 SP
    Member gompo's Avatar
    Quote Originally Posted by Leopardu View Post
    Mda ciudat... PS5-urile si Series S costa cat trebuie dar XSX pare sa fie mai scump cu 200 de lei pe Flanco si pe Gamers, oare de ce?
    Pentru ca le aduc de la diferiti furnizori externi, ceea ce poate genera costuri suplimentare.

  14. #754 SP
    Member Para81's Avatar
    Adica din diferite tari, din cate stiu eu Games aduce dirrct de la producator (Microsoft), asa se lauda prin februarie cand au pus in stoc consolele si nici pana astazi n-au livrat dect 10 buc, in mail scrie clar ca in Martie 2021 vine comanda data la ei. Dar din pacate nici pana acum n-au ajuns la mine.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  15. #755 SP
    Member gabridinu's Avatar
    Si eu am o comanda la gamers. Dar se pare ca nu sunt seriosi. Ziceau ca livreaza in martie si nimic..suntem in Aprilie. Plus ca nicio informatie nimic. Am primit doar un mail cu comanda si atat.
    Cred ca mai bine mai astept .. poate baga pe altex sau emag...


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  16. #756 SP
    Member Para81's Avatar

    Xbox Series X|S - achizitie din Romania

    Quote Originally Posted by gabridinu View Post
    Si eu am o comanda la gamers. Dar se pare ca nu sunt seriosi. Ziceau ca livreaza in martie si nimic..suntem in Aprilie. Plus ca nicio informatie nimic. Am primit doar un mail cu comanda si atat.
    Cred ca mai bine mai astept .. poate baga pe altex sau emag...


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    La fel si eu, se pare ca n-au de unde aduce( "In Curs De Receptie"). A fost la Flanco acum o saptamana cateva bucati dar n-am prins


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  17. #757 SP
    Junior Member Leopardu's Avatar
    Sa speram ca nu ne lasa cu ochii in soare pana in vara si se mai baga stoc luna asta la Flanco sau chiar Emag/Altex

  18. #758 SP
    Member gabridinu's Avatar
    Eu am vandut one x ul si ps4 pro. Am facut bani de series x.
    Sper sa l cumpar pana apare Microsoft Flight Simulator...
    Deocamdata ma joc pe ps5 dar tot gamepass ul imi place mai mult. Si plus ca mi se par mai ieftine jocurile pe xbox. Inclusiv astea noi. Doar eu am observat asta?


    Sent from my iPhone using Tapatalk

    ---------- Post added 04-04-2021 at 13:19 ----------

    Intrebare: oare merge cumparat direct de pe Microsoft store Germania? Si cu livrare in Romania?
    A cumparat cineva?


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  19. #759 SP
    Junior Member Leopardu's Avatar
    Da lol, de exemplu NBA 2K21 Next Gen pe Xbox e redus la Altex la 150 de lei.Daca-l vrei pt PS5, e doar pe PSN store redus 25% care e 52.50$, altundeva nu cred ca il gasesti in Romania, pe site-urile de key-uri vad sa fie 50 de euro..

  20. #760 SP
    Senior Member Xander RO's Avatar
    Quote Originally Posted by gabridinu View Post
    [/COLOR]Intrebare: oare merge cumparat direct de pe Microsoft store Germania? Si cu livrare in Romania?
    A cumparat cineva?
    Am cumparat eu acum ceva vreme un Controller Elite de pe Microsoft Store Germania si a fost livrat la Constanta fara nici o problema, mi-a sosit prin DHL in 4 zile.

    Banuiesc ca si la jocuri se poate, atata timp cat iti modifici billing address la contul Microsoft e ok, mie mi-a dat voie sa adaug Romania-Constanta la secondary billing address fara probleme.

    Ai grija totusi la situatia de mai jos, eu nu mai pot sterge acea adresa secundara orice as face, a ramas forever linked la contul meu de Microsoft.
    https://answers.microsoft.com/en-us/...0-28e9c6d727b5

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 38 of 53 FirstFirst ... 28 36 37 38 39 40 48 ... LastLast

Similar Threads

  1. PS5 - achizitie din Romania By MonkY in forum Sony PlayStation 5
    Replies: 8078 Last Post: 24-02-2024, 22:37
  2. Pot juca jocuri din Romania pe PS4 din America? By SnowPhantom in forum Sony PlayStation 4
    Replies: 7 Last Post: 19-11-2013, 16:07
  3. Locuri frumoase din Romania By vasilescui in forum Travel & Fashion
    Replies: 0 Last Post: 05-05-2011, 08:24
  4. Replies: 9 Last Post: 28-02-2011, 13:53
  5. Reviste de profil din Romania By rodarkone in forum Console Club
    Replies: 23 Last Post: 11-08-2008, 13:27

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts