Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 3 of 51 FirstFirst 1 2 3 4 5 13 ... LastLast
Results 41 to 60 of 1001

Thread: Games with Gold

  1. #41 SP
    Junior Member Marius93's Avatar
    Mda... si mie. Dar daca este sa ma uit la reducerile de la ps+ pentru jocurile de ps 4 este chiar ok...Eu totusi cred ca mai astept poate fac si ei macar o reducere de 25%.

  2. #42 SP
    Senior Member ReNeGaDe124's Avatar
    Quote Originally Posted by fpalexb View Post
    Nu este frumos din partea lor sa mentina jocul "Max: The Curse of Brotherhood" si pentru luna iulie in acest pachet "GWG".


    AlexB
    Se pare ca mereu va fi doar un singur joc nou pe luna, conform pozei atasate. Scrie mic in partea de jos:

    Bonus Games Offer: For paid Gold members only, 1 Xbox One and 2 Xbox 360 games/month.
    Cel de-al doilea joc este mentinut din luna precedenta.
    Attached Images Attached Images ggpl2y4.jpg

  3. #43 SP
    Member fpalexb's Avatar
    Quote Originally Posted by grn View Post
    Mie reducerea de 17% de la Ryse sone of rome mi se pare o bataie de joc.
    Este jocul lor, exclusiv si nici in ruptul capului sa-l reduca, merg pe principiul mai putin si mai scump, decat mai ieftin si mai mult (caz in care ar fi mai castigati din punctul meu de vedere, pentru ca nu s-ar mai cauta jocurile la mana a doua daca acesta primea o reducere mai substantiala).


    Quote Originally Posted by ReNeGaDe124 View Post
    Se pare ca mereu va fi doar un singur joc nou pe luna, conform pozei atasate. Scrie mic in partea de jos:

    Cel de-al doilea joc este mentinut din luna precedenta.
    Mentionez ca am decat Xbox One si nu intentionez sa trec la PS 4, dar daca tot ofera doar un 1 (practic si teoretic doar in luna iunie s-au oferit 2 jocuri, apoi doar pratic se ofera 2 pentru ca teoretic este 1), sa-ti ofere posibitatea sa nu fii abonat la serviciul de aur pentru a beneficia de jocuri chiar si in momentul cand acesta iti expira. In caz contrar banuiesc ca cei care au de ales in Microsoft si Sony se vor gandi si la acest aspect cand vor facea alegerea unei console de ultima generatie.


    AlexB

  4. #44 SP
    Banned TheStranger's Avatar
    eu cred ca calitatea jocurilor va face diferenta,nu cantitatea.si binenteles update-urile.

  5. #45 SP
    Junior Member bufu1o1's Avatar
    Traducere din textul lui AlexB:
    "Mentionez ca am doar Xbox One si nu intentionez sa cumpar/schimb un PS4, dar daca (microsoft) ofera doar un joc (in luna iunie au oferit 2 jocuri de inceput urmand ca oferta pentru unul din ele sa se mentina timp de 2 luni), consider ca ar fi ideal sa nu fi abonat la xbox live gold pentru a beneficia de jocurile gratuite. Asadar cei care sunt in dilema: Xbox One sau PS4, se vor gandi la acest aspect mentionat mai sus."

    Este vorba doar de experimente in marketing, ambele companii facand experimente, pentru ca produsele lor inca sunt in beta-testing si toti cei care le achizitioneaza devin implicati.

  6. #46 SP
    Member fpalexb's Avatar
    TheStranger sper sa ai dreptate, dar posesorii de PS 4 au primit jocurile gratuite de la inceputul anului, iar noi, posesorii de Xbox One din luna iunie, sper sa nu fim nevoiti sa asteptam inca 6 luni ca sa primit rezultate demne de comparat cu posesorii consolei concurente.


    bufu1o1 nu o sa raspund la ironia ta, dar daca tu crezi ca mesajul meu nu era descrifrabil si usor de inteles atunci ai facut un lucru bun sa le explici celorlalti utilizatori ce doream sa scriu cu adevarat.
    Legat de promovare, exact cum i-am scris putin mai sus si lui TheStranger sper sa nu fim nevoiti sa asteptam foarte mult timp pentru a fi o situatie in care castiga utilizatorii consolei Xbox One si compania Microsoft.


    AlexB

  7. #47 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    Daca am avut bani sa-mi cumpar XBOX ONE am bani si sa-mi cumpar un amarat de joc (fie el si ~ 60$). Mi se pare penibil sa stau acum dupa ofertele GAMES WITH GOLD ca sa ma joc. Asta e asa ceva...optional. Lumea, din cate vad, nu intelege asta.

    ...iar asta se aplica si pt. PS+

    *p.s

    E exact ca si faza cu masina si benzina. Mi-am luat Ferrari da nu-l alimentez pana ce nu scade pretul la benzina. Penibil.

    *p.s. 2

    Si nu, nu ma dau mare/umflu in pene ca am bani sau stiu eu ce (am un salar modic, 1.400 pe luna din care pt. games & stuff imi mai raman 300-400 dupa ce platesc chestii). Da sa ma apuc acum sa compar lista de jocuri...sa fim seriosi (oare ce o primit aia de la ps3/4, da noi ce-am primit? vai, da cum se poate asa ceva? e revoltator? ei primesc jocuri bune, noi proaste?) <- reactii de copil de clasa a 4-a.

    *p.s. 3

    Sper ca n-am suparat pe nimeni

  8. #48 SP
    Junior Member Marius93's Avatar
    Nu,chiar ai dreptate Ronan,daca avem bani sa ne cumparam consola o sa putem sa ne cumparam si jocurile, asa este.Eu oricum, cred ca voi cumpara Ryse acum de pe Store.

  9. #49 SP
    Member noss <3 ciorica's Avatar
    Quote Originally Posted by RonanN1 View Post
    Daca am avut bani sa-mi cumpar XBOX ONE am bani si sa-mi cumpar un amarat de joc (fie el si ~ 60$). Mi se pare penibil sa stau acum dupa ofertele GAMES WITH GOLD ca sa ma joc. Asta e asa ceva...optional. Lumea, din cate vad, nu intelege asta.

    ...iar asta se aplica si pt. PS+

    *p.s

    E exact ca si faza cu masina si benzina. Mi-am luat Ferrari da nu-l alimentez pana ce nu scade pretul la benzina. Penibil.

    *p.s. 2

    Si nu, nu ma dau mare/umflu in pene ca am bani sau stiu eu ce (am un salar modic, 1.400 pe luna din care pt. games & stuff imi mai raman 300-400 dupa ce platesc chestii). Da sa ma apuc acum sa compar lista de jocuri...sa fim seriosi (oare ce o primit aia de la ps3/4, da noi ce-am primit? vai, da cum se poate asa ceva? e revoltator? ei primesc jocuri bune, noi proaste?) <- reactii de copil de clasa a 4-a.

    *p.s. 3

    Sper ca n-am suparat pe nimeni
    cata dreptate ai ....

  10. #50 SP
    Member fpalexb's Avatar
    RonanN1 iti accept punctul de vedere si nu ma deranjaza deloc, pentru ca facem discutii constructive si suntem cu totii maturi sau ar trebui (ma refer la mine) .

    Fac comparatia cu Sony pentru acesta este competitorul sau din piata, benzina / motorina nu are un competitor, poate doar un alt vanzator dar are aceleasi caracteristici peste tot, iar pretul variaza destul de putin.

    Eu am primit consola, nu pot sa zic ca mi-am dorit-o, dar acum imi place si vreau sa renunt la un calculator destul de potent pentru consola, iar acum am inceput sa investesc in ea.

    Piata libera si competitorii unui serviciu / produs vor aduce beneficii si utilizatorilor nu doar producatorilor.

    Imi cer scuze daca am deranjat pe cineva, in acest sens voi inceta aceasta discutie de "acela contra acela".


    AlexB

  11. #51 SP
    Junior Member Amunny's Avatar
    Buna la toată lumea!Am o întrebare si as fi curios sa vad dacă aveți si voi aceeași problema ca si mine.....la ultimul joc părut free pentru gold-Guacamelle...îmi arată in Tab ca este free pentru abonații cu gold.....dar când încerc sa îl downloadez mi se cere un număr de card. Țin sa precizeze ca am cont pe Uk si ca nu as dori sa îmi introduc datele de card, având in vedere ca nu doresc achiziția unui joc online de pe server ci sunt mulțumit cu achiziționarea lui prin alte metode(sa îl cumpăr din magazin).
    Va multumesc anticipat de răspuns.....

  12. #52 SP
    Member fpalexb's Avatar
    Salut Amunny,


    Poti sa mentionezi te rog daca ai cont "Gold"? Daca da probabil l-ai achizitionat prin achizitionarea codului din alta parte.

    As fi interesat si eu de un raspuns, in momentul de fata m-am abonat doar cu cateva carduri promotionale de 1 zi, 3 zile, 15 zile la contul "Gold", iar ultimul nu mi-a acordat acces la jocurile gratuite si vreau sa stiu daca problema a fost ca nu am achizitionat contul "Gold" de la Microsoft sau pur si simplu pentru ca au fost aceste carduri promotionale.


    O zi buna,

    AlexB

  13. #53 SP
    Senior Member SirAndrew's Avatar
    ai acces la jocuri doar cu abonamentul pentru gold... nu si cu acele carduri free de cateva zile.

  14. #54 SP
    Member fpalexb's Avatar
    SirAndrew iti multumesc pentru raspuns, dar te rog sa ma ajuti cu un raspuns si la cealalta intrebare, respectiv are vreo importanta ca achizitionez de pe pagina Microsoft abonamentul anual sau il pot lua si din alta parte, spre exemplu "http://cardscodes.com/"?


    AlexB

  15. #55 SP
    Member blondutzu's Avatar
    il poti lua de unde vrei

  16. #56 SP
    Senior Member SirAndrew's Avatar
    asta ar trebui sa intrebi daca a mai luat cineva de pe site-ul respectiv si daca sunt de incredere.
    teoretic ar trebui sa mearga... practic... depinde

  17. #57 SP
    Junior Member Amunny's Avatar
    Buna! Am cont gold pentru 13 luni achiziționat recent(luna trecută), am preferat pentru o prima achiziție a acestuia sa apelez la un magazin(Altex)...am mai avut un card gold, acesta fiind achiziționat odată cu consola si am downloadat fără probleme primele 2 jocuri gratuite, dar acum cu aceasta cerere( a numărului cardului) nu prea o vad OK.....dacă tot oferă un joc gratuit pentru Gold....de ce sa mai ceri si un număr de card???????

  18. #58 SP
    Junior Member Marius93's Avatar
    Mai baieti eu nu stiu unde va cere voua un numar de card,cand mie nu mi-a cerut si nu imi cere asa ceva . Si eu am gold tot pentru 3 luni cumparat acum 1 luna , nu conteaza asta dar e acelasi scenariu . Nu stiu ce sa va spun , mai incercati , poate o sa mearga fara sa va ceara card-ul .

  19. #59 SP
    Junior Member k7al1n's Avatar
    @Marius93...subscriu..am gold de acu' 1 luna(PE 3 LUNI) si am luat guacamole da nu m-am atins de el

  20. #60 SP
    Junior Member Marius93's Avatar
    Hehe,asa este si la mine @k7al1n. L-am luat dar nu m-am atins de el nici acum. Sunt prea ocupat momentan cu Rise:Son of Rome. Cheers!

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 3 of 51 FirstFirst 1 2 3 4 5 13 ... LastLast

Similar Threads

  1. Games with Gold By RonanN1 in forum Microsoft Xbox One
    Replies: 978 Last Post: 08-02-2021, 17:15
  2. Games with Gold - Xbox 360 By iry in forum Microsoft Xbox 360
    Replies: 238 Last Post: 10-02-2016, 11:24
  3. Pronosticuri FREE GAMES with GOLD By eneea in forum Microsoft Xbox 360
    Replies: 29 Last Post: 17-10-2014, 22:43
  4. Xbox 360 "Games with Gold" in Romania By CodrinMarius in forum Microsoft Xbox 360
    Replies: 5 Last Post: 19-02-2014, 19:25
  5. Detalii despre promotia "Games with Gold" By AndRewqp in forum Console News
    Replies: 27 Last Post: 02-08-2013, 14:35

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts